For All Mankind - Season 3

(séria)
USA, 2022, 10 h 8 min (Minutáž: 47–82 min)

Joel Kinnaman, Shantel VanSanten, Jodi Balfour, Krys Marshall, Edi Gathegi, Cynthy Wu, Casey W. Johnson, Coral Peña, Wrenn Schmidt, Sonya Walger (viac)

curfew77

Pořád totéž, stejné chyby, stejné známky. I když už mě ta občasná nelogičnost ve scénáři i jednání postav stupňující se směrem k poslední epizodě fakt unavovalo. Bez spoilerů si bohužel konkrétně postěžovat nejde, ale finále je zase v mnoha ohledech naprosto dementní. Vyvažují to nicméně klady, třeba celá linka kolem Margo, už tradičně famózní Shantel VanSanten a další silné momenty. Přesto jsem se ale přistihl, že se místy nudím, a proto u třetí sezóny sundávám na 70 %. ()

kenkaku

Zase hop o deset let (ten sestřih na začátku řady byl fenomenální mix fikce a reality). Bohužel série ztratila na roztomilosti a tempu (už to prostě není ono a první řadu nic nemůže překonat). Navíc seriál krutě nezvládá to “zestaršování” herců. Prostě jsem se nudil víc než v předchozích řadách a zábavnost (v konfrontaci historie vs “what if”) je nenávratně pryč. Hodně mi hnul žluči závěr a vykrádání Marťana. ()

Kaka

S radostí budu vzpomínat na jedničku, která měla skvělý vesmír a suprové, plastické a přirozeně se vyvíjející postavy. Dvojka a trojka už jsou jen art-popové konstrukty s prvky hotelu paradise, který tedy na rozdíl od pustého ostrova ukazuje krásy pustého Měsíce a posléze Marsu. To je podstatně sympatičtější kulisa, leč originálnímu nápadu první série je další vývoj na hony vzdálen ve většině dílů následujících. ()

M.i.k.e

oproti předchozím řadám má ta třetí trochu víc vaty a klidně bych ubral na zbytečném řečnění, ale když dojde na vesmír opět to stojí za to a úroveň v tomhle ohledu nijak neklesla. Tvůrci se opět nebojí nechat zemřít nějakou z postav a některé ztráty jsou i celkem emotivní. Jsem celkem zvědavý, zda bude další série a pokud ano tak o čem bude. Konec je přeci jen otevřený a finální scéna se skokem o víc jak deset let lehce matoucí...75% ()

1Vojta1

Po velmi nadprůměrné první a lehce nadprůměrné druhé sérii přichází výtvor, který si vytahuje chyby a přešlapy z předchozích sérií a opakuje je v mnohem větším měřítku. Vychází z toho tak vyložené Béčko plné klišé a neschopných postav, které budeme muset snášet až do překvapivě dobře dotaženého konce. ()