Alias

• Česko Alias (viac)
USA, (2001–2006), 73 h 30 min (Minutáž: 42 min)

Tvorcovia:

J.J. Abrams

Jennifer Garner, Ron Rifkin, Kevin Weisman, Victor Garber, Carl Lumbly, Michael Vartan, David Anders, Merrin Dungey, Bradley Cooper, Mía Maestro, Lena Olin (viac)

Sydney Bristowová je mladá, inteligentná, atleticky zdatná študentka. Má priateľa Dannyho, ktorý si ju plánuje vziať. Jej zaujetie pre česť a spravodlivosť ju dovedie do supertajnej organizácie SD-6, zvláštnej složky CIA. Prejde náročným výcvikom a postupne sa kvalifikuje na špičkovú agentku. SD 6 velí despotický a nebezpečný Arvin Sloane, ktorý zdôrazňuje fakt, že nik nesmie vedieť o skutočnej náplni jej práce. Jeho vlastná žena je 20 rokov presvedčená, že pracuje v banke. Sydney však neodolá a v záchvate entuziazmu prezradí svoje tajomstvo Dannymu. Netrvá dlho a SD-6 Dannyho zavraždí. Sydney pochopí, že sa zaplietla s nebezpečnými ľuďmi, ale na vycúvanie je už neskoro. Pochopí, že SD-6 nie je vládnou organizáciou, ako si myslela, ale tajnou spojkou širšej siete, ktorá pracuje proti USA. Túžba po pomste ju dovedie do skutočné CIA, ktorej ponúkne svoje služby. Bude dvojitou agentkou, zdanlivo pracujúcou v záujme SD-6. Jej spojkou v CIA je sympatický agent Michael Vaughn, ktorému Sydney nie je ľahostajná ani ako človek ani ako žena. V SD-6 pracuje aj Sydneyin otec Jack Bristow, ktorý je takisto dvojitým agentom CIA. Sydney v snahe zničiť SD-6 postupne získava dôveru svojho šéfa a kolegov, no s jej pribývajúcími úspechmi raste aj nebezpečenstvo prezrazenia.
V úlohe americkej Nikity alebo Jamesa Bonda v sukni sa objaví krásna a presvedčivá Jennifer Garnerová. Za sebou má úspešné účinkovanie vo vojnovej ľúbostnej dráme Pearl Harbor, v Spielbergovej komédii Chyť ma, ak to dokážeš a v komiksovom hite Daredevil. Jennifer podpísala zmluvu s tvorcami seriálu Alias do roku 2008. Za úlohu Sydney Bristowovej bola nominovaná na cenu Emmy a získala za ňu Zlatý Glóbus. Tvorca seriálu Jeffrey Abrams je napriek svojmu relatívne mladému veku úspešným americkým scenáristom a producentom. Je tvorcom úspešného seriálu Felicity a filmových megahitov Armageddon a Navždy mladý. (oficiálny text distribútora)

swiss

Zatím (po první polovině 1. série) dost nudné. Trochu dětské. Ale já boj nevzdávám, když čtu, že druhá sérka bude lepší. ()

waska

Velmi zajímavý seriál s "chameleonem" Jeniffer Garnerovou. Úvod byl docela "obyčejný", ale jakmile se začíná spřádat pavučina, je na co se dívat. Především druhá a třetí série byla naprosto geniální. Poté maličko klesající tendence, ale stále vynikající zábava. Marshall forever! ()

Shakaar

seriál, který měl na plné hodnocení. Bohužel stejně jako další Abramsovy seriály, jeho scénaristé nedokázali udržet dech s tempem seriálu, jaké vytvořilo. Jak už tady bylo zmíněno, bez dvou posledních sezon by se seriál obešel, nebo by mohli natočeny lépe. Co je trochu škoda je hlavní téma a zápletka kolem geniuse Rambaldiho byla vcelku ostrouhana na minimum. Respektive divákovi se řeklo co potřeboval a ostatní se nechalo vyset ve vzduchu. Možná proto Alias byl z větší části řežba nepřátel. Co můžem kvitovat jsou propracované charaktery postav, což tolik v Fringe nebo v Lostu nevidíme. ()

Parm1

Jak by řekl sovětský voják z Red Alertu: "For Mother Russia". Aneb Amíci o Rusech. Bývalí (i současní) členové CIA proti bývalým (a možná i současným) členům KGB, ale o Rusku a hlavně o KGB tu na první pohled málokdo něco ví. V seriálu si můžete vybrat co vás zajímá, je toho opravdu hodně. Ať už špiónské vychytávky, které umí takřka všechno, nebo v pozadí parádní sci fi o vynálezci z 15-tého století a jeho vizionářských vynálezech a proroctvích, tak akční triler plný bitek okořeněných celkem efektní hudbou, tak někdy opravdu sexy hlavní představitelku, pokud na sebe teda hodí nějakou paruku a nějaký ten převlek. A Sidney je doplněná dalšími zajímavými postavami, především Arvin Sloane a Jack Bristow jsou slušnými hráči. Za vysoký standard celých 5 sérií dávám 100%. ()

bearmeedek

Po dokoukání celého eposu musím hodnotit velice kladně. Jennifer Garner zde exceluje nejen herecky, ale i opravdovým bojovým uměním. A dál - stovky jejích proměn převleky, parukami i chováním - v rámci její role špiónky. ()

Nix

Je to zábavný seriál až do posledních dvou sérií. Jasně, úbytek kvality se většinou musí očekávat a i tento seriál se tomu nevyhnul. Ale první tři série mne opravdu bavily. Ale jestli je to něco spešl? To určitě ne. Výhoda tohoto seriálu spočívá v akci, střídání prostředí a v Jennifer, která je atraktivní a určitě se na tuhle roli připravovala a není úplný poleno. Je tu i několikrát Česká republika jen tak mimochodem. Jinak v podstatě je to variace na Mission Impossible, kde i skoro každý díl má stejný vzorec a to, že se vyskytne problém a je potřeba se infiltrovat a vyřešit tu danou věc. Občas se do toho zamíchá i nějaký vedlejší linka, každopádně seriál si drží do jisté chvíli i trochu toho mysteriózna, ale pak už je to prostě přehnaný. Co se týče postav, tak otec Sydney je prostě borec a Marshall, jinak jsou to takové celkem fajn postavy (nepočítám Jennifer). Plus je, že v těch posledních sériích jsem si těch postav oblíbil více, ale úplně nějak mnoho jich tam není a moc se v tom ztratit nedá. Hrozně mne bavil Tarantino, který tu hraje opravdu famózně a seriál má díky němu šmrnc. Tu a tam občas narazíte ve vedlejších rolích na zajímavé jména hlavně béčkových představitelů, ale nemají tu žádnou výraznější roli, většinou. Ale je to fajn. Jinak to není zas tak hrozný seriál, já to hodnotím kladně kvůli těm prvním sériím, ty poslední mne fakt nebavili a to by bylo blbé hodnocení. Ale jinak to nebylo tak hrozný. Abrams se celkem snažil. ()

Boo

Ze záčátku mě ty překvapivé konce překvapovaly, ale teď už předem předvídám co se stane, protože se vždycky stane to nejhorší. Ale jinak skvělý seriál. ()

burnfly

gratuluju tv zNOVA k uspesnu zniceni rady divaku davanim tohoto vyborneho serialu kolem pulnoci a pozdej, dikybohu za internet a torrentyi ()

PaRi

Tak nevím. TV seriály nesnáším a málokdy mě některý zaujme. Seriálům o více řadách se zcela vyhýbám. Alias je jediným seriálem, u kterého jsem pozoroval, a to i spolu s mojí ženou, jistý stupeň návykovosti. Brilantní, akční, výborné herecké výkony, skvělý scénář. Co ale musíte zcela vypustit, je logika uvažování nad akčním dějem. Vše to je tak dobře namixované, že jsem se vždy nemohl dočkat každého dalšího dílu. Jak je ale vidět, tak nic netrvá věčně! I z de se ukazuje, že natahovat i nejlepší námět do nekonečné řady dílů, nutně musí skončit v šedi průměru. 4. a 5. řada tak sklouzla k té nejpokleslejší telenovele španělského typu, kdy se špioni tvořící matku, otce, dvě dcery a snoubence před tím, než jdou zachránit svět zasnubují i s prstýnkem, umírají a znovu nečekaně obživnou v dalších dílech apod. Nevěřili jsem s mojí ženou vlastním očím! Na seriálu je prostě znát, že jej tvořila řada režisérů a scénáristů. Ty 4 hvězdičky dávám za předchozí 3 řady. ()

LakiyL

Špionážny seriál ktorý vás zavedie do rôznych kútov sveta a prezradí vám, že agentúra pre ktorú pracujete nemusí byť tá dobrá :) Samozrejme, že sa našli aj veci, nad ktorými človek krúti hlavou, ale celkovo je seriál aj so svojou mytológiou Mila Rambaldiho podarený kúsok. Poteší aj uspokojivý záver seriálu. ()

dacek

No uznávám, je to kravina, ale dokonale zábavná kravina. Těch seků jsou tu tisíce, přesto jsem se u seriálu skvěle bavil. Někdy se snaží být sice až křečovitě vtipní, ale jelikož je to celé bráno dost odlehčeně, tak se to vždycky dá snést. První řada je pomalejší rozjezd. Druhá a třetí je vrcholem seriálu, kdy se děj skvěle zamotá a objevuje se jeden zvrat za druhým. Čtvrtá se dost vleče a u páté zas potěší návrat k začátku díky Rachel a že to všechno nakonec nějak uzavřou (ale ta běhající těhotná Sidney je jeden z největších úletů seriálu). Hlavně díky Aliasu se vyšplhala Melissa George do topky mých hereček, škoda, že hraje jenom v třetí řadě. Obsazení je tu vůbec perfektní a všichni skvěle padnou do svých rolí. ()

Uesbe

Dobby dostal záverečné titulky, Dobby je voľný! Tento seriál je zmes 80% fantastického špionážneho seriálu ktorý trochu pripomína pôvodné Mission Impossible a 20% dejových zvratov, vedľajších postáv a divných kľučiek, pri ktorých si trháte vlasy. ()

riza-do

Výborný seriál z prostředí CIA, která bojuje proti SD6. Moc kvalitní seriál, od kamery, hudby, režie.. Každý díl prostě hltám a nemůžu se dočkat až bude další. Vřele doporučuju! ()

atlee

Tento špionážny seriále vytvoril JJ Abrams ešte pred Lost. Priniesol kopu akcie, ale aj zopár odhaľujúcich poznatkov: - Ak ochoriete na hocijakú smrteľnú chorobu, nájde sa liek ak ste jedna z hlavných postáv. - Súboj žena proti žene je oveľa ťažší ako žena proti viacerým mužom. - v súboji s viacerými protivníkmi, si dotyční vždy počkajú na svoj ťah a budú s vami bojovať po jednom. - všetko sa dá hacknúť, aj strúhadlo na syr. - zranenia sa hoja rýchlejšie v Európe. - nikdy nedôverujte ľudom s akcentom. - Jetlag neexistuje. - keď sa pristavíte pri niekom v obchode alebo novinovom stánku a začnete rozprávať do steny, nikomu to nepríde podozrivé. - Všetci gangstri majú nočný podnik a všetky obchody prebiehajú vo VIP sekcii tohto podniku. Vchod tam stráži jeden bodyguard, ktorý vás pustí dovnútra, ak máte veľký výstrih. ()

Pai-Mei

Brilantný seriál s brilantnou Jennifer. Aj keď akčné filmy nemusím a seriály už vôbec nie, toto ma skrátka chytilo. 007 v podaní agentky Bristow. Paráda. ()

HELLBOY-DB

První dvě sezony to vypadalo dost dobře u třetí to začalo prudce upadat a to tím že "Rambaldiho" odsunuly do pozadí. U sezony 4 a 5 není co komentovat to je úplně jiný seriál. Ubylo dobré akce a přibilo kecání o ničem dále někoho tu zabijí, po pár dílech nečekaně obživne a to se tady neustále opakuje. Odpad nedávám jen za Sydney. 1. série: 80 %, 2. série: 80 % 3. série: 20 %, 4. série: 10 %, 5. série: 10 % ==== 40% ()

petite fille

na tomto seriáli je zvláštne, ako dobre drží pohromade aj napriek uletenému spojeniu sci-fi/fantasy elementov a miestami až nereálnych dejových zvratov. koniec koncov, je tu práve na to, aby nás držal stále v napätí. možno neveriť tomu, ako sa tam ľudia premieňajú na dvojníkov alebo krvilačné príšery, stále čakáte, čo šialenejšie môžu tvorcovia vymyslieť. i keď treba poznamenať, že najlepšie im to ide v postupnom budovaní príbehu, časti vybočujúce z hlavného dejového pásma patria medzi najslabšie, pričom je jasné, že slúžia iba ako vata predlžujúca sériu na tradičných 22 dielov. Alias rozhodne neutrpel bez štvrtej a - predovšetkým - piatej série, práve v nich sa daná vata začína veľmi jasne manifestovať. čo už... taká je zákonitosť umelého predlžovania úspešného seriálu. bez ohľadu na to však estetika a príťažlivosť Alias spočíva hlavne v akčných scénach, ktoré sú premyslenými choreografiami, a množstvu kreatívnych aliasov tajných agentov. to všetko v rytme slušivého originálneho soundracku, ten mnohokrát sa pridáva deju na dramatickosti. od hlavných postáv teda ani nemožno čakať hĺbkové štúdie charakteru, oni by to totiž ani nestihli.. iba ak počas krátkej intímnej scény za sprievodu pomalej piesne z ponuky various artists (často ide o trefný výber). proste kvalitný akčný seriál bez omáčok. ()

Hollywood touží po Abramsovi

Hollywood touží po Abramsovi

04.11.2018

Podle čerstvých zpráv se několik velkých studií v těchto dnech uchází o režiséra a producenta J.J. Abramse (Star Trek, Star Wars: Síla se probouzí). Ten by tak podle všeho měl v nejbližší době… (viac)

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (viac)

Hon na Kennetha Branagha

Hon na Kennetha Branagha

30.03.2012

Nebo také Vysoká hra Kennetha Branagha či Jasný Kenneth Branagh. Už asi tušíte, co naznačujeme. Studio Paramount Pictures se už několik let pokouší vrátit na plátna kin agenta Jacka Ryana. Kandidáty… (viac)

Rodinná špionáž od J.J. Abramse

Rodinná špionáž od J.J. Abramse

04.10.2009

To už tady přece bylo, řeknou si fanoušci Aliasu. Kdepak, tam šlo o otce a dceru. V novém seriálu od zázračného tvůrce a producenta budou pro špionážní agenturu pracovat manželé. Zkrátka, něco jako… (viac)