Smallville

USA / Kanada, (2001–2011), 154 h 46 min (Minutáž: 40–84 min)

Réžia:

D.J. Caruso, Rick Rosenthal, Greg Beeman, Michael W. Watkins (viac)

Predloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bill Finger (komiks) (viac)

Tom Welling, Kristin Kreuk, Michael Rosenbaum, Allison Mack, Eric Johnson, Annette O'Toole, Erica Durance, Shawn Ashmore, John Schneider, Justin Hartley (viac)

Jednoho dne postihne zapadlé městečko Smallville neštěstí, déšť meteoritů změní život spoustě lidí. Syn bohatého a bezohledného Lionella Luthora, Lex, je ozářen a přijde o vlasy, malá Lana Langová ztratí oba rodiče a bezdětní a po dítěti marně toužící manželé Kentovi naleznou uprostřed kukuřičného pole malého chlapečka. Adoptují ho, přičemž už tuší, že malý Clark nepochází z této planety. Střihem se dostáváme o 12 let později, kde dospívající Clark překvapuje své okolí i sám sebe svými neobvyklými schopnostmi - svou rychlostí a silou. Začíná si uvědomovat, že je jiný, a rodiče mu odhalí tajemství jeho příchodu. Při autonehodě se seznámí s Lexem Luthorem, zachrání mu život a mezi oběma muži vzniká přátelství. Mezitím se v místní nemocnici probouzí z komatu Jeremy, hoch, který byl rovněž postižen ozářením v kukuřičném poli, když jej předtím jeho spolužáci připoutali ke kůlu jako tzv. strašáka roku. Mstí se svým bývalým kamarádům, dostává je do komatu elektrickými výboji. Jeho běsnění dokáže zastavit jen superman Kent Clark. (oficiálny text distribútora)

27p16and41p6

Lidi, co dávají ty odpady, seriál většinou ani nesledovali pravidelně, tož to je teda dost nefér. Podle mě se seriál dlouze zlepšoval, když byl Clark teenager, seriál byl spíše pro teenagery, ale pokud si pustíte 1. díl 10. série, je to už jiné kafe, náhodou nádherná režie i výkony, abyste věděli. 7.,8., a 9. série jsou podle mě již velmi schopné. A i ti padouši už naberou lepší směr než včelí školní královna. Taky se mi líbí výskyt jiných akčních hrdinů, což do seriálu s komixovým hrdinou podle mě patří. ()

Stereoid

Tenhle seriál má bohužel, bohudík dvě hodně rozdílný stránky. První pro puberťáky ve stylu O.C., která je plná těch nejhrůznějších dialogů, jaký jsem za, já radši ani nevim, jak dlouhou dobu slyšel, jednoduše sračky, hlavně v pozdějších sériích. Tenhle seriál se měl natočit radši v němé podobě, protože všechny dialogy jsou jak z nějaký divadelní hry Eda Wooda, kdyby se Ed rozhodl režírovat divadlo. Líp takovou hrůzu vyjádřit nedokážu. Ale i takovýhle hrůzy dokáže předčít skvělá akce (na seriál opravdu znamenitá), mnohem lepší než ve všech Supremanovských hraných filmech dohromady. Zpomalený záběry na běžícího Clarka jsou úžasný, bitky taky moc dobře udělaný, tu s Titanem jsem si pustil dokola hned několikrát. Navíc si myslim, že Tom Welling a Michael Rosenbaum sice nedosahují kvalit Christophera Reevea a Genea Hackmana, ale stoprocentně jsou lepší než Brandon Routh a Kevin Spacey. Jenom škoda, že občas to většinu dílu vypadá na suprovej souboj, ale tvůrcům se nakonec podaří tomu vyhnout. ()

trinan_kop

Je to fakt zlé - Erica Durance a Tom Welling, americký Cčkový herci vo svojich životných úlohách. Welling, 24 rokov pri začiatku seriálu hral stredoškoláka, ha ha ha. A Durance? Niečo strašné. Mizériu tohto seriálu vystihuje finále 10tej a poslednej série, ktoré bolo v dĺžke celého filmu, ale najlepšia scéna bolo posledných pár sekúnd, kedy Kent roztrhol košelu a ukázal klasické farebné S na hrudi - ostatok nestál ani za fajku močky. ()

kondomxxl

Videl som všetkých 10 sérií a musím povedať že kvalita z roka na rok kolísala, a niekedy rapídne. Prvé série boli začiatky ktoré ale patria určite k tomu lepšiemu, možno sa mi páčili len kvôli môjmu veku, každému tínedžerovi sa to páčilo. Postupne sa šlo do hĺbky a muž z oceli zažil aj pár nepekných chvíľ (smrť Jonathana) ktoré ovplyvnili jeho učinkovanie v ďalších sériách. To ešte hovorím o piatej sérií, ktorú považujem asi aj za najlepšiu, šiesta sa ešte kolísala na hranici - aha, mohlo to byť lepšie ale stále je to OK - a potom to už skutočne šlo dolu vodou. Nápady boli dobré, len to bolo zle napísané a mojím hlavným problémom bola postava Lois Lane. Tá nielen že bola katastrofálne napísaná, ale aj zle zahraná. Potom všetci neprajníci Lany začnú prosiť o jej návrat, ktorý síce prišiel ale len na pár chvíľ, ale stáli za to. Desiata séria bola najhoršia kvôli kradnutiu hudby z rozprávok pre baťolatá, kde scenáristi zaspali na navrínoch a myslelo sa len na to ako to ukončiť. Finále napriek veľa kolísavých scén bolo v pohode. Celkovo môžem povedať že z pohľadu mainstreamového diváka išlo o príjemný seriál ktorý sa vybral svojou vlastnou cestou (mimo komiksov) ktorému k dokonalosti chýbali míľové kroky. Welling svoju úlohu zvládol presne tak ako trebalo, nejde o žiadneho skvelého herca ale seriál určite nepokazil. Naopak, najlepším hercom bol bezpochyby Michael Rosenbaum, ktorému sadla rola Lexa ako uliata, ba dokonca ju podržal aj pri scénach ktoré boli totálne bizarné a hlúpe. Neskôr si uvedomil že to so seriálom ide dolu vodou (kvalitou, počet divákov ale rástol) a tak zdúchol kým sa dalo. Pridať ešte môžeme Johna Schneidera ktorého by ste chceli vidieť na obrazovke čím viac, John Glover aka Lionel Luthor ako čerečnička na torte. Justin Hartley síce prišiel neskôr, ale svoje miesto si taktiež získal. Musím povedať že napriek enormným počtom zlých scén, scenárov, hercov atď. si ma seriál získal a po poslednej časti mi aj maličká slza vytiekla. Veď predsa 10 rokov je 10 rokov ! P.S. Prajem Rosenbaumovi všetko dobré nakoľko nejaký väčší projekt ešte nenatočil hoci by si ho veľmi zaslúžil. ()

numan

Poněkud odkomixovaný komix pro starší teenagery, který se statečně snažil dospívat spolu se svojí cílovou skupinou - vydržel to deset sérií a nikdo ho neuťal. Musíte se ovšem smířit s tím, že Superman je v tomto případě takové telátko - kříženeček Jasona Priestleyho z Beverly Hills a mladého Karla Gotta. Ostatně věčné debaty o tom, jestli Karel Gott je robot nebo emzák, nakonec dávají (co se týče výběru hlavního hrdiny) autorům v podstatě za pravdu. Některé výhružné hlášky Lexe Luthora mají sílu klingonských kleteb, v hlavě mě především uvízlo památné : "začínej si jen s tím, koho dokážeš zabít". :o) ()

Tomulka

Musím přivřít obě oči a vzpomenout si na dva tři konkrétní díly a pak můžu dát jednu hvězdu, protože jako celek je to hrůza. ()

Jan_Maly

Seriál, u kterého jsem strávil doslova celé dětství. Nikdy mě tento seriál prostě neomrzí a mohu se na něj koukat pořád a stále to u mě má tu jiskru. Také kdo by neměl rád Clarka Kenta - Mladého Supermana. Každým dnem zachraňuje další a další životy a nikde se tím nechlubí, je to prostě můj osobní hrdina a věřím, že se najde spousta příznivců tohoto seriálu či této postavy, kteří budou se mnou sdílet mé nadšení ! Prostě tento seriál si u mě zaslouží plný počet hvězdiček. Jen je škoda, že už ukončil svou éru na televizních obrazovkách a dále pokračuje ve formě komiksu, ale i za to jsem rád. Takže GL :) a Doufám, že se někdy zase tito fajn herci sejdou v nějakém kvalitním seriálu. :) ()

Methew

Na tomto som vyrastal a preto je toto pre mňa ten pravý vývoj Supermana a to ako sa ním stal. Navyše v každom dieli stále niečo nové a zaujímavé. Akurát sa trochu obávam, či si to nebude veľmi protirečiť s Man of Steel. ()

Olafa

Ty 2* snad jen ze sentimentu. Teď jsem se rozhodla po letech dodívat, ale jako víc než hluk v pozadí se to prostě nedá. ()

Harroc

Z počátku zajímavé, ale poté začali mlít páté přes deváté a nedávalo to smysl. Pomalu to bylo jako telenovela: Každý s každým a zároveň každý proti každýmu. Pak se začnete ztrácet, kdo s kým je spojenec a nedej bože, aby jste vynechali jeden díl, to by jste už byli úplně jelen. Ke konci seriálu tam přibyde spousta postav, která se všemožně objevují a mizí a už to celkově není ono. ()

Bull2

Nedává to smysl. Vůbec nic do sebe nezapadá. Jeho slavní protivníci jsou k smíchu a všichni ostatní vlastně taky. Každý má vlastní šílený příběh počátku, který vůbec nesedí k dané postavě. A přesto, pro mladé a vlídné, jak se říká, je to celkem prima zábava. Neznat komiksy a být mi 12 let, miluju to. Teď mě spíše bolí v hlavě, ale jako komiksový fanda mám splněno. ()

KeskarM

Jsem ostuda, ale tenhle seriál byl vůbec mým prvním seznámením se s konceptem jménem Superman...Clark Kent, Lana Lang a Lex Luthor. Místy to hodně připomíná Dawsonův svět (1998) a Roswell (1999). Zhlédnuto do cca poloviny 4. řady. ()

Evee04

Vyrastal som na tomto seriály,takže ma k nemu viaže velká nostalgia,ale aj z kritického hladiska tento seriál musím hodnotit na minimálne 4 hviezdy.Sledovat mladého Clarka Kenta,od pubertálnych mladých rokov až po časy,kedy zjednotil Justice Leauge a priviedol na televízne obrazovky superhrdinov,vdaka ktorému tu máme vysoko rozpočtové seriály tipu Daredevil,alebo vlastné univerzum DC,je úžastné a trvalo to 10 rokov,kým sme mali možnost zhliadnut Supermana,no všetko,čo nasledovalo predtým,je výnimočná cesta,ktorá stojí za to si ju prejst.___80% ()

Dragoon

Seriál, který vám ukáže nekonvenční příběh o Supermanovi. Provede vás mládím Clarka Kenta, které nebylo žádná procházka růžovým sadem, jak to muže vypadat ve filmech. Superman v podání Toma Wellinga byl ,,podle mého” mistrovské obsazení. Za mě skvělé provedení. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Addamsova rodina se vrátí

Addamsova rodina se vrátí

23.10.2020

Slavný režisér Tim Burton si poprvé v kariéře vyzkouší televizní tvorbu. A nevybral si k tomu žádný jiný projekt než kultovní Addamsovu rodinu. Nová verze seriálu z roku 1964, jenž se následně dočkal… (viac)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

22.09.2019

Seriálový Smallville byl ve své době tak trochu napřed co se práce s komiksovými předlohami týče. Od té doby, co však stanice CW rozjela svůj vlastní komiksový vesmír Arrowverse, čítající seriály… (viac)