Neil McCauley (Robert de Niro) sa živí ako profesionálny lupič. Jeho posledná akcia však nedopadla celkom podľa jeho predstáv, jeden z jeho bandy totiž postrieľal celú posádku prepadnutého obrneného vozu. Po ich stopách sa vydáva detektív Vincent Hanna (Al Pacino). Začína sa neľútostný súboj dvoch mužov, ktorí patria v tom, čo robia, k tým najlepším. Obaja tušia kroky toho druhého a obaja majú svoj plán ako toho druhého dostať... (RTVS)

Wawer

V rámci žánru nejlepší film, který šlape celé "skoro" 3 hodiny na plné obrátky, excelentní herecké výkony, excelentní režie Manna, nezapomenutelná a pro mnoho další tvůrců inspirativní přestřelka v ulicích města. Není nic zásadního, co by se dalo filmu vytknout. ()

Vláža

Výborný krimi thriller na který se i po letech kouká velice dobře. Jediné co schází do pěti hvězd je pár scén hóódně přitažených za vlasy, z nichž nejvíc mi nasrala ta přestřelka před bankou, kdy Kilmer s Nirem pálí ve stoje uprostřed silnice na obě strany jak kowbojové proti přesile policajtů schovaných za auty a nakonec jim i pláchnou (ups, teď jsem to prozradil :-) ). Délka filmu se dala vydržet, celou dobu jsem se rozhodně nenudil. ()

Flagg

Al Pacino a Robert De Niro spolu na plátně, navíc každý na opačné straně zákona - to nemůže dopadnout špatně. Když se k tomu přidá parádní scénář a režie, vzniká tahle vynikající kriminálka, která patří ve svém žánru k tomu nejlepšímu. Bez diskuze 5*. ()

Chundys

S českym dabingem bych to asi nepřežil, protože co tam předvádí Al za kousky to je něco :D! Jinak parádní akce, dost dobrých herců zde můžeme spatřit a že je to tak dlouhý se dá taky odpustit, protože já se nenudil :-)... ()

goniss

První, dlouhý (na mě až extrémně dlouhý) promyšlený film, ve kterém hledám kritiku, ale žádnou pořádnou ne a ne najít. Prach obyčejný příběh nelítostného lupiče s bandou dalších kriminálniku, které se snaží dostat policie.. To krásné na tom bylo, když hlavní Al Pacino sedel s Robertem v motorestu a povidali si o tom, jak to s nema vlastne je.. Tohle se mi líbí. Není to film o prachsprotem vykradani bank a chytání lupičů, má to hodně co do sebe. Já si do jisté chvíle nebyla jistá, jak to skončí, a závěr mě trochu posadil na zadek, kdy sem si řekla: nojo, takhle většina filmů končí, škoda... To co mi to ale dalo během celých 2:46 hod vlastně skóruje mnohem vic než nějaky konec. ()

kamigava

Dobrá kriminálka se zbytečnými pasážemi, které ubírají na poslední hvězdě. Líbí se mi de Nirova pravidla a Pacino je nezastavitelný vyšetřovatel. Chtělo by to ještě trochu větší zápletku a ubrat na minutách. Potom by to bylo za 5 bodů. ()

piranha

Některé střílečky mě vyloženě zklamaly. A to tím, že v nich nebylo vůbec nic inteligentního ani oživujícího. Střelci prostě jenom šli a stříleli kolem sebe, šli a stříleli, šli a stříleli. A tyhle scény mi připadaly až nesnesitelně dlouhé. Jinak je to ale celkem pěkný film, na němž oceňuju hlavně charismatickou ústřední dvojici - Al Pacina a Roberta De Nira. ()

frolish

Jeden vacsia osobnost ako druhy. Zral som kazde ich slovo a ta scena v restauracii je naozaj genialna. Herecke obsadenie je vyborne aj vo vedlajsich ulohach a film ma samozrejme aj mnozstvo inych pozitiv, z tych menej spominanych ma napriklad velmi oslovil ustredny hudobny motiv. ()

Dr.Manhattan

Pre mna najlepsi pocin Michaela Manna a najlepsie krimi ake som kedy videl. Tak trocha srdcovka. Vyborne obsadenie, uz spominana rezia, dej, akcne sceny, charaktery postav, proste vsetko. Akcne sceny su natocene bez ziadnych preslapov a prehnanych veci, ktore uz som par krat v komentaroch spominal. (30 vystrielanych nabojov z poloautomatickej pistole bez vymeneneho zasobnika, davka zo samopalu 7 mrtvych atd.) Robert De Niro (Neil McCauley) pre mna najlepsia postava aku kedy stvarnil. Fandil som mu od sameho zaciatku. Kamarat fandil Vincentovi (Al Pacino) dotaras som to nepochopil :P . No zalezi na cloveku. Vinikajuci uvod, skvely priebeh. Zaver smutny, ale vyborny... happy end by to pokazil. ()

sebo9629

Skvelý film, brilantné herecké duo, úžasná akcia, len ta dĺžka mi vadila, pretože pre mňa film miestami strácal tempo. Byť to o nejakých 20, 25 minút kratšie, tak by som si užil film viacej. Hodnotenie: 8.3/10 ()

vojtaz

Často mívám s takto dlouhými akčními filmy trošku problém, protože neudrží konstantní tempo po celou dobu. To ale není tento případ! Začíná to svižně a stejně tak to i pokračuje po celých 170 minut. A co víc, úžasně zahrané role! De Niro je definitivně nejlepší padouch (což prokázal již dříve v Neúplatných). Al Pacino taky super, prostě paráda. 81% ()

ASSBURGER

V tomto filme je jasne vidno že Al Pacino a Robert De Niro sú perfektne zohraný aj ked síce tu neboli práve na rovnakej strane ale aj tak. Film bol síce dosť dlhý ale oplatilo sa to. ()

gulista

Úžasný film s úžasnou hudbou, úžasnou shootout scénou uprostred a s úžasným záverom. A samozrejme s úžasnými hereckými výkonmi. I say what I mean, and I do what I say. 95% ()

adriane9

Pacino, Niro a scéna v kavárně naprostá bomba. Díky za tenhle film, ty dvě hodiny stály za pořádný akční zážitek a biju se do hlavy, že se ke mě dostal až teď. ()

godycz

vyborne nastrihany. dokonale zahrany. kilmer zahral zivotni ulohu. dneska by takovy film neprosel. zabit chlapa pred zraky ditete ? hm.... ()

Narciska

Sleduje se to jedním dechem, takže je to vlastně krátké, škoda, že už to skončilo. Oba herci byli sázkou na jistotu a jsem moc ráda, že se mohli potkat v jednom filmu, protože to sedí dokonale, noblesní gangster a prudký detektiv, mohlo to být stejně tak i naopak. S velmi dobrými vstupy do osobních životů, to se běžně nevidí, napětí se střídá s povznášející všedností, rozhovory, které si žádají vyhrocené situace, velmi charakteristická atmosféra, skoro líně se táhnoucí, se spoustou spodních i svrchních proudů, na pomezí lesku a ponurosti. ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

03.11.2023

Pro hollywoodské režisérské matadory evidentně není vysoký věk žádnou překážkou v další tvorbě filmových spektáklů. Své o tom ví osmdesátiletý Martin Scorsese (Zabijáci rozkvetlého měsíce, Casino),… (viac)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore