47 metrov

• Slovensko 47 metrov pod hladinou (viac)

Hovorí sa, že dovolenka je perfektnou príležitosťou vyskúšať nové veci, zažiť niečo celkom odlišné od monotónnosti každodenného života. Práve tak presvedčila Kate (Claire Holt) svoju sestru Lisu (Mandy Moore), aby sa nechali ponoriť niekoľko stôp pod hladinu oceánu v rozheganej kovovej klietke a stretli sa tvárou v tvár so žralokom belasým. Sesterská dvojica je na dovolenke v Mexiku po tom, čo Lisu opustí dlhoročný priateľ. Keďže bola pri rozchode označená nálepkou "nudná", chce zažiť viac vzrušenia. Preto, keď sestry v bare stretnú Benjamina (Santiago Segura) a Louisa (Yani Gellman), dajú sa presvedčiť, aby sa s nimi nasledujúci deň vydali na dobrodružstvo, ktoré človek vyskúša raz za život. Keď sa však ich potápačská klietka odtrhne z lode, uväznené klesajú na morské dno, obklopené krvilačnými žralokmi s rýchlo sa znižujúcou zásobou kyslíka. (Continental film)

brasek

Žraločí thriller síce potešil, potešilo napätie (pri niektorých scénach však si to pýtalo viac) a kvalitné triky, ale samotná dejová línia bola na jedno kopyto. Záver spestrený o halucinácie sa mi nepozdával. V snímku boli momenty, ktoré si divák zapamätá na dlhšiu dobu, ale celkovo to vidím iba na mierne lepšiu priemernú záležitosť. ()

ButchCB

Na počátku bylo přečtení místních komentářů, tak si říkám, proč ne, zkusím to. Pak přišel úvod filmu, "tradiční" nastavení hrdinů, kdy jeden(dna) se nechá překecat k potápění, i když to vlastně nikdy nedělala, ale za to mě navnadila moc pěkná pláž v Mexickém zálivu. Pak přišel ponor, podělání se navijáku, pád na dno....hláška "nebudeme mluvit, ať nám nedojde kyslík" a začne část filmu, kdy se neustále spotřebovává kyslík vyplaváním do lepší hladiny, povídání si o tom, že vztah je to nejlepší, co jí v životě mohlo potkat atd... až po závěrečnou .... rescue akci... Přiznám se, z místních komentářů jsem očekával víc (a o efekty vážně nešlo), takže zklamán dávám 2* (a to jednu za ten Mexický záliv) ()

Ace.A.T.L.

Nooooooo, tohle bylo hodně fajn. Dost nervy drásající film. Představa uvěznění ve 47 metrech s minimem zkušeností s potápěním, ohrožení žralokama a řešení ztrácení nervů, to je silný kafe. Začátek takovej fádní, ale pak se to rozjede a do poslední chvíle jsem to sledoval s dost velkým zaujetím. Chvílema si člověk řekne, že je mu až divně nepříjemný, představit si bejt v kůži holek a to je asi způsobený tím, že to neni nijak Hollywoodsky přemrštěný a celý to působí reálně a věrohodně. Bavilo mě to a to moc. Za mě slušný 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

bonovox

Celkom podarený žralocí thriller. Hlavne ma prekvapil prekvapivý zvrat v závere aj keď logiku v tomto príbehu hľadať netreba. ()

Dr.Abe

"Taylore, už jsme zase dole!" Nebylo tam piáno, co by klec znovu dostalo ke dnu. Je to stupidní, zároveň legrační. Už, chybí jen MacGyver fígle jak se dostat zpátky na loď. ()

Richie4422

Funkčný, priamy a pomerne jednoduchý animal horor, ktorý sa s ničím nebabre, nič nenaťahuje a verne simuluje klaustrofobické pocity uviaznutia pod hladinou. ()

injoy

Nejlepší thriller za poslední dobu. Sice dost předvídatelné, ale funguje to a byli jsme napnutí jak struny. Tohle za mě jako jóó . ()

Ayax

Skvost. Po.. tom čo uvidíte, sa uistite, o čo ide a čo komentujete vážení (riccis.s, Bloody13 a ďalší). Tento film nie je o žralokoch !!! Tu nejde o Shallows !!! Bloody13 aký nejlepší žraločí biják... Koľkokrát si ho vo filme zazrel ??? Uvidíte 3x žraloka a je to automaticky film o žralokovi ? Sa preberte... Je to vynikajúci survival a som si istý, že keby okolo nich tiahli štvorhranky, takýto koniec by nemal... ()

Wez

Skutečně překvapení od tohoto neznámého počinu-tak brutální atmosféru už jsem dlouho u žádnýho filmu nezažil-podvodní sekvence,kdy se děvčata vydávala do volného moře z klece,která znamenala alespoň relativní bezpečí pro pomoc mě opravdu nedělali ani trochu dobře a to už se mi fakt dlouho nestalo,tu šílenou atmosféru,kdy v hloubce 50 metrů vidíte jen na pár metrů a kolem můžou plavat velcí bílí žraloci-bez debat skvěle natočeno!!Herecky taky dobrý,nikdo nepřehrával,ani nebyl vzadu,co se týče námětu,ten je velmi lehce k uvěření(ani bych se nedivil,kdyby se takový nehody už párkrát staly),žraloci byli super,dějově mě film bavil od začátku až do konce,konec mě hodně překvapil,ale v podstatě byl na něj divák připraven-no já si tedy určitě stěžovat nebudu,s filmem jsem byl plně spokojen!!Jeden z nejlepších žraločích filmů,co jsem viděl(ještě mě bavilo Deep blue sea,ale to je vyloženě na pobavení a hlavně výborný The reef),zato mě totálně zklamal tolik vychvalovaný The Shallows... ()

Snakefinger

V pomysleném souboji mezi tímto a Mělčinou zůstává tohle o notný kus vzadu. Přiznávám hodně klaustrofobické a místy i napínavé, ale na můj vkus se to šíleně táhlo. Ale i tak. za jedno shlédnutí to stálo. ()

NSN

Jak už tu někdo psal, snad bylo lepší fandit těm žralokům, než poslouchat neustálý a protivný hekání těch slečen a ještě k tomu tolerovat tu demenci všeho. Hezky zakousnout, ať už je po všem! ()

joemikes

Konecne pekny zraloci, ne plastovy monstra s diplomem z jaderny fyziky, napeti az do konce, nedovedu si predstavit byt v kuzi tech holek, bez vzduchu, v 50 metrech a v luxusni spolecnosti macatych zraloku, sral bych magi v kostkach doprovazejici opakovanym infarktem. ()

FantomasMan

Mňa tento film zaujal preto lebo som potápač a chcel so vidieť tie Hollywoodske absurdity. Každopádne čo môže byť lepšie na letné horká ako sa na 87min potopiť do mora... Aj keby tam boli len rybičky dám tomu 2 hviezdičky... ()

bigmatko

Katarína a Linda na dovolenke, s cielom dokázať ex, ktorý odkopol Lindu, že sa vedia baviť. tolko k motíváciií hlavných hrdiniek. zronená žena sa po jednej noci v bare hádže na krk neznámemu mužovi, sestra ta sa nezdržuje s ničím a na cudzieho hneď skáče. No tak prečo keď už sa tak dobre poznáme nejdeme pozrieť nejaké tie žraloky s daľšími cudzími mužmi na polorozbitej lodke a v polorozpadnutej hrdzavej klietke. Ved to znie ako velmi dobrá zábava, z ktorej budeme mať parádne fotky, ktoré ukážeme bývalému. čo by sa asi tak mohlo pokaziť? Všetko. Výsledok je však vizuálne oveľa lepší ako je pointa príbehu. Pravdepodobne by baby neprežili hned prvé vynorenie z klietky, ale potom by to nebolo zaujimavé. Film je svojim spôsobom napínavý, žraloky sú veľmi dobre spravené. Holt mali dievčatá zostat v hotelovom bazéne. ()

raru

Ale tak musím uznať,že svoje kvality to malo. Klaustrofobické pocity spojené s beznádejou boli fakt dobré. No a potom kopa nelogických vecí,ako to už v týchto filmoch býva...ale bavil som sa a držal palce. ()

Pythonator

Tak Mělčiny byly rozhodně lepší. A nevím, zda za to mohla jejich herečka, nebo dobře napsaná postava. Tady ty dvě uječené pipiny totiž stály za prd. Mandy Moore je nepatrně odulá, takže raději ani neukázala prdelku v plavkách. Její postava je vyděšená pitomá kráva, která by tam nejspíš zařvala na předčasně vydýchaný kyslík. Žraloci se sice chovají skoro přirozeně, ale pořád tam jsou jen jako vraždící bestie, které čekají, až kořist vyleze z klece. Jako by snad měli člověka běžně na jídelním lístku. ()