Lovci pokladov

• Česko Lovci prokletých pokladů (viac)
USA, (2019–2022), 18 h 10 min (Minutáž: 38–45 min)

Katia Winter, Michael James Shaw, James Callis, Antonio Cupo, Sofia Pernas, Matt Barr, Alicia Coppola, Karl Graboshas, Oded Fehr, Patrick Sabongui (viac)

Bývalý agent FBI a expert na starožitnosti Danny McNamara (Matt Barr) sa spojí so šikovnou zlodejkou umenia Lexi Vaziriovou (Sofia Pernasová), aby zastavili nebezpečného teroristu Karima Farouka (Oded Fehr), ktorý svoje útoky financuje predajom kradnutých umeleckých diel a pokladov. Hrdinovia sa vydávajú na dobrodružnú výpravu po celom svete s cieľom dolapiť bezohľadného zločinca a drzého zlodeja pokladov. Nečakane sa však ocitnú uprostred dvetisíc rokov starej bitky o kolísku civilizácie. (TV JOJ)

Recenzie používateľa honajz k tomuto seriálu (6)

Kliatba Kleopatry - 1. časť (2019) (S01E01)

Sice mi trochu vadily ty časové skoky, ale na to se brzy dá zvyknout. A bylo fajn, jak se měnily lokace. Takže mi to celé přišlo jako kombinace původních bondovek a Indiana Jonese, z čehož si ostatně tvůrci sami dělají přiznaně legraci. Což je další klad - nadhled a vtip. A chemie mezi bývalým poldou a zlodějkou funguje taky dobře. ()

Kliatba Kleopatry - 2. časť (2019) (S01E02)

Sice mi trochu vadily ty časové skoky, ale na to se brzy dá zvyknout. A bylo fajn, jak se měnily lokace. Takže mi to celé přišlo jako kombinace původních bondovek a Indiana Jonese, z čehož si ostatně tvůrci sami dělají přiznaně legraci. Což je další klad - nadhled a vtip. A chemie mezi bývalým poldou a zlodějkou funguje taky dobře. Jinak jsem čekal, že dvoudíl bude mít nějaké uzavření, ale ok, asi to bude téma na celou první sérii. Pokud se to nezkazí, proč ne? ()

Kódex Hawaladaru (2019) (S01E03)

Musím říct, že postava faráře to skvěle odlehčuje a jeho dialogy se zlodějkou u něho v bytě jsou kouzelné. Jinak se podle očekávání stáhla noha z plynu, ale přestřelka dost dobrá. ()

Tajomstvo Macho Grande (2019) (S01E04)

4,5 *. Sice se mi pletou všichni ti Egypťané na scéně včetně toho, který přišel za nebohou vnučkou, ale děj si šlape už ustálenou rychlostí, mezi oběma herci to příjemně jiskří, irský kněz je skvělým oživením a jeho hlášky se mi moc líbí, prohlídka zámku i následně skladu jsou natočené velmi slušně a tajemně a cliffhanger na konci epizody zajímavý. Jen mne vlastně pořád matou ty retrospektivy, ale mají svůj smysl, osvětlují vztahy postav a i vliv tehdejšího dění na současné. ()

Bratstvo Serapis (2019) (S01E05)

Takový ukecaný díl plný poněkud nepravděpodobných náhod a chování postav, od chvíle, kdy ho miliardář najde přes chvíli, kdy bratrstvo nechá zlodějku jít, až po to lanaření. Jedinými skvělými jsou scény s egyptským ministrem, který se ve Francii chová žoviálně a vypije sedm likérů sambuca, ale ve své domovině si hraje na přísného a postupy dodržujícího chlápka, který vlastně alkohol vůbec nepije. ()

Vlak duchov zo Sierra Perdida (2019) (S01E06)

Tenhle díl se mi moc líbil. Už třeba jen proto, že ten španělský mafián vypadá jak Ivan Bareš, nebo proto, že se zde vědomě a dokonce dvakrát odkazuje na Indiana Jonese, aniž by padlo jméno filmu, a navíc Lexi neví, oč jde. A bylo zajímavé zjistit, co dělá Lexi se svým lupem. ()