Star Wars: Epizóda III - Pomsta Sithov

• Česko Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (viac)

V třetí epizodě ságy Star Wars zuří Klonové války, které prohloubily rozpory mezi kancléřem Palpatinem a Radou Jediů. Mladý rytíř Jedi Anakin Skywalker se musí rozhodnout, na čí straně bude stát. Podlehne slibům moci a pokušení Temné strany, vstoupí do služeb zlého Darth Sidiouse a stane se z něj Darth Vader. Sithští lordové se chtějí společně pomstít a prvním krokem jejich plánu je likvidace Jediů. Pouze Yoda a Obi-Wan přežijí a musejí se Sithům postavit, což vede k dramatickému souboji světelnými meči mezi Anakinem a Obi-Wanem, který rozhodne o osudu galaxie. (oficiálny text distribútora)

HomerKubesh

Slovy komiksáka: "Nejlepší Star Wars všech dob". Krásně temné, žádní pojebaní plyšáci a i ten JarJar se drží zpátky (jako správný sithský lord vše řídí zpovzdálí). ()

Pietttro

Chronoligicky tretia cast SW ma zaujala zatial najviac...(spoilers ahead)...Postupny prerod Anakina na Darth Vadera sa mi celkom pacil, tak ako aj finalny suboj s Obivanom, no co uz v tretej casti musim vytknut (nejak som to neriesil v predoslych) je nedostatok emocii, na legendarny pribeh a super efekty podla mna prvym trom episodam poriadne chybal emocny naboj. Jedine kedy som pocitil sucit a naozaj az taku lutost bolo vdaka skvelej Natalke Portman...snazila sa, tahala ten vztah ale emociu to proste nemalo...Dialogy som kritizoval uz v prvej a druhej episode. Celkovo to bola premna ale najlepsia cast a okrem hore vytknutych veci mi nic nechybalo :) Akcia, efekty, zvuk, vsetko paradne. a hlavne ma to nuti zapnut si 4 episodu :)..az na tu chybajucu emociu teda premna spodna hranica ***** ()

batik

Keď som išiel písať "recenziu" k Pomste Sithov tak ma zarazilo naozaj veľmi vysoké hodnotenie poslednej časti prequelovej trilógie. Čo už narobíme, ako hovorí Radim Uzel: "proti gustu žiaden dišputát". Ja ale pôjdem s hodnotením určite nižšie, aj keď sa v rámci prequelových filmov jedná o ten najlepší. Problémom tohto filmu je skutočnosť, že každý kto videl pôvodnú trilógiu, vie ako tento film skočí. Ďalším, oveľa väčším problémom je skutočnosť, že dve hodiny sa k očakávanému koncu posúvame v podobnom móde v akom fungovali predchádzajúce časti a asi len posledných 15-20 minút má v sebe potrebnú atmosféru a dramatickosť. A to je podľa mňa troška málo. Čo ma ďalej veľmi sklamalo bolo odsunutie Padme na vedľajšiu koľaj a "obrátenie" Anakina na Dartha Vadera vyzeralo odfláknuté, miestami až smiešne. Aj finálny súboj medzi Obi-Wanom a Darthom Vaderom pôsobil neskutočne prehnane a nerealisticky. Takže Lucas si natočením prequelu splnil sen a naplnil vrecká, ale úroveň pôvodných filmov nedosiahol ani v jednom prípade. Vyskytujú sa aj názory, že táto séria bola zbytočná, prípadne dehonestuje pôvodnú trilógiu a ničím ju neobohacuje. Aj napriek mojím nízkym hodnoteniam si myslím, že vyrozprávanie príbehu Anakina nie je úplne zbytočná záležitosť. Bola však už natočená v inej dobe, čo dávalo Lucasovi nové do vtedy nepoznané možnosti stvárnenia sveta SW a on sa upriamil viacej na efekt ako na obsah. Navyše sa už pri prvých filmoch ukázalo, že Lucas rozhodne nie je nijak extra dobrý režisér a scenárista a mal by sa radšej venovať hlavne výrobe technickej/trikovej stránky filmu. Keby zveril réžiu nejakému schopnejšiemu režisérovi, mohlo to možno dopadnúť lepšie. Celkovo z troch trilógií SW môžme túto zaradiť do stredu medzi najlepšiu pôvodnú a najslabšiu sequelovú. 65% ()

notfilip63

Najlepšia časť Star Wars podla mňa. Jak je povstanie Dartha Vadera. A akcia na konci filmu ale aj boj z Generalom Grievusom je výborná. Je to najlepšie si pozriet z originálnym dabingom aby ste neprišli o tie memes. Je to výborné sci-fi. A každá časť ktorá je bitka zo svetelnými mečmi je dosť dobrá. Film na 10/10 ()

Filmozrout7

Jsem velkým fanouškem Star Wars, nejradši mám právě tento díl. Už začátek je dechberoucí a v nastaveném tempu a akčnosti film pokračuje po celou dobu. Závěrečné souboje to jen dokazují. Pokud jste si ještě Star Wars nikdy nepustily, sledujte je od Skryté hrozby, ať nepřijdete o závěrečné napětí Pomsty Sithů. ()

Osemhodin

Je pre mňa ťažké hodnotit tento diel. Bol to úplne prvý Star Wars film ktorý som kedy videl a dlhú dobu bol mojim najobľúbenejším. A keď som sa nedávno rozhodol si pustiť povodnú trilógiu a prequely moj názor sa zmenil tak že Epizóda V je vrchol ságy. Tento diel u mňa trochu padol lebo tie dialógy a scénár niesú na tom najlepšie. Prechod Anakina na temnú stranu je velmi urýchlený a nie úplne pekne stvárnený. A generál Grevious o tom sa ani nechcem baviť. Ale ja si nemožem pomoct. Emócie tento film pozdvihujú na úplne inú úroveň a akčné scény sú aj na dnešné pomery stále zábavné a pekne natočené. A u mňa to trochu pozdvihuje aj nostalgia ktorú mám k tomuto filmu ale každý má aspoň jeden taký film nie? Tento film je stále fantastický a patrí medzi tie najlepšie Star Wars filmy ktoré tu máme (nepočítame sequely to bol prúser ako hory). ()

denisvavrin

Film který jsem ze všech Star Wars filmů viděl snad nejvíckrát a jako malý ho přetáčel pořád dokola. Děj filmu probíhá od začátku svižně a rychle,už jenom díky tomu můžeme pozorovat vývoj scénáře oproti předešlým filmům prequelové trilogie. Film byl často kritizován za zbytečně rychlí vývoj postav,např.General Grievous,jehož původ z předešlých filmů neznáme,ale hlavně Anakinův přechod na temnou stranu,to že vše vyvrcholí v jednom dílu mě absolutně nevadí,právě naopak,možná právě to dělá film tak zajímavý a možná proto je to pro mě nejlepší film prequelové trilogie. ()

KajaVohnul

Porno na třetí, možná na šestou. Rozhodně ne na devátou, snad se celý tým v Disney probere a doručí nám ještě něco, z čeho budeme brečet. 5 z 5, 10 z 10, absolutně.  Propojit první trilogii s druhou zvládl bravurně, ale to všichni víme. ()

KritAIk

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů je skvělým zakončením trilogie prequelů, které se nám podařilo sledovat v kinech bez zásahu společnosti Disney. Tento fakt nám umožnil užít si trilogii, kterou si tvůrce George Lucas vytvořil s naprostou svobodou. Film nám nabízí napínavý a emotivní příběh, který dokonale uzavírá příběh o Anakinovi Skywalkerovi a jeho cestě k temné straně Síly. Navíc nám přináší mnoho akčních scén, vynikajících vizuálních efektů a skvělých hereckých výkonů. Oceněním skutečnosti, že do filmu není zasahováno společností Disney, můžeme ocenit to, že jsme se mohli těšit na původní a autentickou verzi Star Wars. Film byl vytvořen s velkou láskou k fanouškům, a to je také patrné v každé scéně a každém detailu. Celkově lze říci, že Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů je skvělým a hodnotným přírůstkem do Star Wars universa. Fanoušci franšízy si jistě užijí závěrečnou bitvu mezi Obi-Wanem Kenobim a Anakinem Skywalkerem a emocionální finále. Bez zásahu společnosti Disney se nám podařilo užít si originální verzi Star Wars a ocenit práci George Lucase a jeho týmu tvůrců. ()

Matteo_

Nemohu se zbavit dojmu, že Pomsta Sithů je to nejvíce epické Star Wars. S těžkým srdcem se dívám na tebe, epizodo 6, měla si to těsné! Velkolepé završení tragického osudu Anakina Skywalkera a ještě velkolepější nástup Darth Vadera. Příběh Anakina Skywalkera je plný bolesti, strachu a znovu bolesti a film to reflektuje opravdu perfektně. Hayden Christensen mě zkrátka baví a ve světle nedávných událostí (Kenobi seriál) pevně věřím, že Haydena nevidíme naposledy! Díkybohu za to. Ewan McGregor nechybí ani po třetí a i jeho příběh dostává uspokojující vyústění. Celé je to epická vesmírná jízda, efekty jsou i dnes vážně skvělé a celé to působí obrovsky velkolepě. S naprostou přesností mohu tvrdit, že právě Pomsta Sithů je mým nejvíce krát shlédnutým dílem a také jsem na to patřičně hrdý! Vždyť právě tady se kompletně dovysvětlí nezodpovězené otázky z původní trilogie a konečně se dozvíme kdo je vlastně Darth Vader a co předcházelo zrození největší padoucha a zároveň hrdiny - vždyť je to vyvolený! Hudba a John Williams...musím dodávat něco dalšího? To je prostě koncert a to doslova.  Doporučit mohu s naprosto čistým svědomím. Pomsta Sithů patří do top trojky Star Wars filmů. Na jaké místo? To už nechám na každém z vás... ()

baronGrga

Konečně jsme se dočkali! Po Epizodě I a II se již zdálo nepravděpodobné, že by závěrečný díl trilogie dokázal nebýt dětinský / špatně zahraný / emočně podvyživený / špatnými dialogy a přepálenou snahou o vtipné hlášky zanesený / nepěkně vyhlížejícími zelenými plátny záplatovaný film, ale povedlo se! Přitom zpočátku to vypadá, že Revenge of the Sith přesně do těchto kategorií hladce zapadne. Nepřehledná úvodní vesmírná honička plná jakože vtipu a konec konců i celá zápletka s únosem kancléře a zabijáckým droidem na jednokolce zavání stejným zklamáním jako předchozí díly. Naštěstí zhruba po první třetině filmu se konečně začnou dít věci, na které jsme tak dlouho čekali. Proměna Anakina v Darth Vadera možná místy trochu škobrtá o Christensenovo přehrávání, ale s potřebným nadhledem je stejně přitažlivá, jako dobře promyšlená i zahraná postupná proměna Palpatina z obratného manipulátora v chladnokrevného diktátora. A když pak zazní legendární "Execute order 66", můžeme se už jen tetelit blahem a ždímat emoce při sledování začátku konce Republiky a demokracie. Co se moc nepovedlo, to jsou opět nejrůznější pokusy o napínavé duely, ať již jde o pochybné Palpatinovy šermířské dovednosti nebo nekonečné, digitálně děsivé a za vlasy přitažené závěrečné mečování na vulkanickém Mustafaru. Prominout musíme i dramatické "Noooooooo", které naprosto boří jinak velmi sugestivní scénu konečné proměny Skywalkera ve Vadera, ale i když je toho v Epizodě III k oprávněné kritice víc, celkově si Lucas zaslouží pochvalu a 70 %. ()

Stephanoval

Jasně nejlepší a nejtemnější díl z celé trilogie. Psychologie, vášeň, napěti. A kdyby se k tomu přidali lepší dialogy, byl by to Opus Magnum. Za mně těsně druhý za Impériem. :) A klidně říkejte NOOOOOOOOO! ()

Petak3

Ještě jsem neviděl cokoliv, co by bylo lepší než RotS. 10/10, 100%. Mistrovský opus. Celej film šlape od začátku, každopádně závěr je naprostá šílenost, pokaždé mám chuť brečet. Poprvé jsem viděl tak před 10+ lety, pořad no. 1 film. ()

Cerna_kosile

Náš malý velký Any furt nemá dost. Stále by chtěl čím dál víc síly a hlavně zachránit svoji ženušku. Ale opravdu by byl schopný pro to obětovat všechno..? Konečně Hvězdné války, tak, jak jsem je chtěl vidět už od začátku. Při opravdové pomstě Sithů již nenarážíme na žádná hluchá místa, ani na opakující se konflikt dobra se zlem, kdy hned od začátku je zřejmé, jak to celé skončí. Naprosto vyrovnaný film, kdy se oběma stranám dostane stejné pozornosti a říct si, že to celé dopadlo špatně nebo dobře?, to nechme odborníkům.. ()

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (viac)

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (viac)

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

29.09.2019

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy již delší dobu slibovala, že do světa Star Wars hodlá brzy přivést více ženských autorek. Na filmové frontě se jí to zatím tolik nedaří, vzhledem ke změně strategie… (viac)

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (viac)