Hviezdne vojny: Epizóda I - Skrytá hrozba

• Česko Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (viac)

Galaktickou republikou zmítají nepokoje. Vznikly spory ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která začne úplnou blokádu malé planety Naboo. Zatímco Republikový kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, Nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, ochránce míru a spravedlnosti v galaxii, aby konflikt zažehnali... (oficiálny text distribútora)

fabecc1222

Mnohými nenáviděná první epizoda mi nikdy nepřišla nikterak špatná. Pochopitelně, výtky směrem k Jar-Jarovi jsou oprávněné, ale jinak mi první epizoda nijak špatná nepříjde. Také je tu famózní Duel of the fates, který patří v rámci série k vrcholům choreografického umění, a také John Williams se u něj velmi vytáhl. ()

J.Lajner

Novodobou klasikou se Skrytá hrozba samozřejmě nikdy nestane, ale to nevadí. Nejhorší ranou pro každý film je koncentrovaná nuda. Takové nebezpečí však zrovna tady opravdu nehrozí. Komplexní propracovaností a specifickou atmosférou sice Skrytá hrozba nemůže konkurovat ani jednomu dílu z původní trilogie, ale rozhodně nedělá značce „Star Wars" ostudu a nabízí to, co umí dělat Lucas nejlépe. Oslňovat fantazií, okázalou vizuální složkou, hravostí a zábavou. Darth Maul je tím nejlepším padouchem celého universa, jemuž může konkurovat jedině Darth Vader. A ano, bitva se světelnými meči je suverénně tou nejpovedenější a vlastně i nejpřekvapivější, protože dokázala tvrdost nahradit živelnou atletikou a elegancí. Skrytá hrozba představuje světlo a pestrost. Teprve dalším dvěma prequelům bylo souzeno utápět se v temnotě a neodvratné tragédii. Ze Skryté hrozby vyzařuje především naděje a to je možná její nejsilnější devíza. Více ()

Jacob23

Je to nejhorsi z cele sagy,ale porad to obsahuje nekolik casti,k tere jsem hltal s otevrenou pusou.Lucase nechapu nekolik trapnych vtipu a nepovedenych scen a pak vytasi souboj s Darth Maulem nebo zavod kluzaku.Navic to obsahuje mnoho zasadnich veci pro rozvoj cele serie takze pro fanouska povinnost.Williams jako vzdy vyborne.V kontextu cele dokoncene serie uz i Phantom Menace vypada lepe takze 4* ()

-ELFKA-

Sterilita tohto republikového sveta Star Wars mi akosi nesedí. Má to ďaleko od originálnych SW a ja sa s novou trilógiou neviem stotožniť. Ako triková lahôdka to rozhodne ujde, ale je to úplne iný vesmír než na aký som zvyknutá. ()

Warsheek

Celé Star Wars jsou pro mě něčím neopakovatelným, nejenom Epizoda 1. Původní díly společně s těmi novými daly dohromady tu nejlepší hvězdnou ságu. ()

ganz

Kdyby Star wars byly pouze trilogie a netočily se další filmy podle mého názoru by se vůbec nic nestalo. Jenže ony už se asi přestaly prodávat figurky Hana Sola a Luka Skywalkera, tak si George řekl: Proč nenatočím film, na který půjdou původní fandové SW, ale kvůli ratingu a ještě větší pohádkovosti, budou moct vzít i své ratolesti, které si pak zaručeně koupí hodně figurek Jar jar binkse a půjdou na film třeba ještě jednou... ()

ghatos

Star Wars jako legendě to moc dobrou reklamu nedělá. Jar Jar Binks by měl být dodatečně vymazán ze všech dílů. Tahle digitální noční můra jo omylem století. 62%. ()

drackula

Séria Star Wars vo svojom /dejovom/ počiatku je plná akcie, efektov, začínajúcich sa osudov, ale na druhú stranu aj plná občas až moc zdĺhavých momentov, ktoré mi bránili aby ma SW svet úplne pohltil. Ako rozbeh beriem ale celkovo ma to moc nenadchlo. 60% ()

Guzo

Pohádkový úvod do světa Star Wars. Proč to někomu vyčítat, mně se to celé líbilo až na některé efekty (v kontrastu s těmi skvělými ostatními). Závody kluzáků, velká bitva na konci.. Možná jen hudba by mohla být o něco lepší. ()

kklepkaa

Star Wars patří k mému dětství a já nemůžu jinak než dát mu 4 hvězdy. Bůh ví, jak by to dopadlo, kdybych to viděla poprvé až dneska... Já se prostě bavila. ()

Autogram

Konečne sa mi na poslednú chvíľu podarilo vidieť aj prvý diel tejto ságy, vraj sci-fi legendy. Našťastie už tu nie sú plastelínové figúrky a plyšové hračky, nové efekty aj do takejto infantilnosti priniesli vizuálny zážitok. Ale aby som nepreháňal, nie vždy, častokrát boli aj efektné scény príliš dlhé, ako napríklad nekonečné preteky vznášadiel. Dozvedel som sa, ako to celé začalo, kde je pôvod vtipných droidov, ako k bytostiam prehovára SILA a ako vyzerala milá rodinka spasiteľa, šikovného mechanika. Trochu sa čudujem Liamovi, že do toho išiel, mladej Natálke sa nečudujem, keď mala takú príležitosť. Nakoniec je môj verdikt taký, že sa to dalo zniesť, tri hviezdy zachraňuje aj hudba, ale zároveň viem, na čo zajtra ani v najbližších dňoch do kina nepôjdem. –––– Co tím myslíš, nahatý? Jsou mi vidět součástky? Božinku! ()

Darill

Mezi nerdy se říká, že se díly SW mají sledovat v přeházeném pořadí a bez jedničky. Skrytou hrozbu jsem dlouho neviděl, tak jsem nemohl tenhle humor dlouho docenit. A až teď mi to po novém shlédnutí došlo. Jednička je vlastně celkem nadbytečný film působící jako produkt filmařské snahy přehnaně vysvětlovat původ a schopnosti superhrdinů. Představuje nám tak Anakinův nezajímavý původ, celý ten nesmysl s midi-chloriany a setkání s Padmé, do které se Anakin v šesti letech zamiloval na celý život...?! To vše zabalené do hromady politického balastu. Vizuálně působivé, ale ve výsledku nuda. ()

mirec88

Tak som sa dostal na svojej Blu-ray kolekcii Star Wars k novej trilógii a opäť som nadšený. Myslel som si, že tá nová trilógia už nebude ono, ale ono to ONO je! Skvelý príbeh, výborné herecké výkony, či už Liam Neeson, Ewan McGregor, či Natalie Portman. A samozrejme Williamsova hudba a nervy drásajúci súboj s Darth Mallom. Páčili sa mi aj preteky mladého Anakina, boli fakt super natočené. Aj Jar Jar Binks bol zlatý. Super film! ()

Death

Prevelika skoda, ze George Lucas splacal tento scenar a posunul tak nove Star wars nekam uplne jinam co se kvality tyce. Triky sice pekne, ovsem pocitac neni vsmocny a na mnoha mistech to bohuzel divak vidi az prilis, ale to by mi tolik nevadilo. SW totiz vzdycky byly hlavne o pribehu a jeho sile. Epizoda 1 ale postrada proste to spravne kouzlo. Nejvetsi chybou asi je jednoznacne cileni spise na detske publikum(mnohonasobne vice nez u starych epizod). Pak vznikaji opravdove kiksy typu Anakin a jeho zniceni vesmirne lodi(to byla snad parodie nebo ne?!) a nebo naprosto zoufala postava Jar Jara(Ewoci jsou proti nemu zlati). Alespon ze to trochu zachranuje opravdu vytecny duel na konci filmu a take celkem slusne tempo. Jsem ochoten jako fanousek odpustit Lucasovi mnohe a castecne se tak stalo i v pripade Skryte hrozby, ale krvaci mi pritom srdce. ()

Kroc

Strašně přeeplácané barvou....chtělo by to víc ztemnit.Jinak snad nejhorší díl star wars.**** zvedá jen McGregor ()

Almásy

velmi velmi uponahlane, scenaristicky totalne smiesne, ale osobna vazba ma nuti dat pat. duel of fates, alebo dvojcepelovy darth maul ma pokazde dostanou. PS: kill Jake Lloyd ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

01.04.2021

Jen pár dní poté, co studio Lucasfilm odhalilo kompletní obsazení nadcházejícího seriálu s Obi-Wanem Kenobim, přichází ze světa Star Wars další zpráva. Nového seriálu na streamovací službě Disney+ se… (viac)

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (viac)