Dungeons & Dragons: Česť zlodejov

• Česko Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (viac)

Potulný spevák a bard Edgin (Chris Pine) sa živí tým, že so svojou zlodejskou partičkou pomáha meniť majiteľov vzácnych artefaktov, jedným ukradnú a druhým  predajú. Je to nebezpečná práca, pri ktorej je neustále jednou nohou vo väzení a šťastena Edginove nepraje navždy. Keď sa mu podarí ukradnúť stratenú relikviu, ktorá sa nikdy nemala dostať do nesprávnych rúk a bol to práve on, kto ju do nich dobrovoľne doručí, spustí to domino efekt, ktorý môže otriasť celým svetom. Edgin je síce podvodník a zlodej, ale stále má v sebe kúsok cti, a tak sa rozhodne napraviť škodu, ktorú napáchal. Keďže však proti nemu stojí armáda nemilosrdných zabijakov, mocných čarodejníkov a zákerný bývalý priateľ Forge Fletcher (Hugh Grant), potrebuje tím, s ktorým by mal aspoň malú šancu obstáť. A keďže film vychádza z legendárnej hry, je jasné, že v jeho posádke nemôže chýbať drsná bojovníčka (Michelle Rodriguez), vznešený rytier (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) ani druidka (Sophia Lillis). (Cinemart SK)

JimmyII

Čekal jsem teda větší zábavu. Nebo takhle, D&D je zábavný film, ale zdaleka nenaplňuje ani svůj potenciál, ani ohlasy, které ho provází. Vyloženě jsem se ani jednou nezasmál, ale spíš se celou dobu pousmíval. Chápu, že děj kopíruje strukturu her na hrdiny, ale neustále oddalování hlavní akce, ke které se směřuje od začátku, mělo spíš opačný účinek než tvůrci zamýšleli. A takhle je to se vším. Mohli to být, jak tady mnozí píšou, Strážci galaxie z fantasy světa, ale nejsou. Je to slušná, zapomenutelná zábava na jeden večer. ()

Ryuuhei

Jsem celkem spokojený. Dostal jsem v rámci fantasy žánru příjemně průměrný, až nadprůměrný biják, kterému jako celku nic nechybělo, ale po stránce detailů strádal. Ze slovních potyček ve skupině se dalo vydolovat víc, takhle mi přišlo, že ne zcela fungovala chemie mezi představiteli. Výprava nás zanesla do všech koutů známých z původního Dračáku a snažila se nic nevynechat, ale vše vesměs dělala polovičatě. Třeba ta aréna ke konci mohla být víc propracovaná. Humor byl dost na hraně, ale stalo se, že mě minimálně jedna scéna rozesmála natolik, že jsem měl problém po další minuty udržet pozornost (iluze s bardem). Ohromným plusem je, že vše pěkně odsýpalo, nebyla tu žádná hluchá místa a tedy ani čas na nudu. Bohužel si nemyslím, že si film zaslouží až tak nadšené ohlasy. Stojím si za tím, že podobných filmů je od konce Pána prstenů jako šafránu a hrozně si vážím, že pro nás konečně natočili něco tak poctivého, co jen Dračí doupě může nabídnout, ale film nakonec nevyprodukoval o tolik víc, než co naznačovaly trailery - tedy vtipnou, ujetou, sympatickou, byť místy přepálenou a předvídatelnou výpravu, která nicméně vůbec neurazila. 6,5/10 ()

BROKEN_

Hravá, zábavná fantasy podívaná, která ve svém žánru nemá za dlouhou dobu konkurenci. Jsou tady dobře napsaný postavy, kde každá z nich má prostor se předvést. Funguje zde humor, kdy se musím přiznat, že u scény na hřbitově jsem se popadal smíchy. Casting je super a sympaťák Chris Pine mě nikdy nebavil tak moc jako zde. I Justice Smith je tady fajn i přesto, že ho tolik nemusím. CGI je sice slabší, ale u takhle dobře šlapajícího filmu, který se snaží a jde mu to, to nebudu řešit. Akce je velmi povedená. Režiséři odvedli zatraceně dobrou práci a jsem hrozně rád, že se to povedlo. Jen mě bohužel mrzí, že jsem film neviděl v kině a tím pádem jsem ho nepodpořil. Chtěl bych totiž pokračování. 8/10 ()

Johnny.ARN

Ja ako neznalec a Dračím doupetem nepobozkaný jedinec môžem povedať, že priemerná fantasy, kde sa tvorcovia báli popustiť uzdu fantázie ale za to sa nebáli plniť kvóty. Nič, zhola nič inovatívne tento snímok nepriniesol. Dej katastrofálny, postavy jednoduché, zvraty takmer žiadne. Je to síce akčné a pekne natočené, na CGI sa tiež nešetrilo, ale to je tak všetko. Myslím, že pre neznalcov priemerná fantasy a pre hráčov asi veľké sklamanie. Veď keď poznáme Teóriu veľkého tresku, kde to hrali furt, vieme asi aké to má pravidlá a ako funguje mechanika hry, gamemaster a tak, tu nič z toho nebolo. Či je to dobré a či nie, neviem, ale som rád, že som na tom nebol v kine. 2 z 5 ()

Qitek

Vůbec jsem nevěděl do čeho jdu a ani zdejší hodnocení mi nijak vnitřně nepomáhalo. Ale dny s děckama jsou o prázdninách dlouhý a už nemáme prakticky na co čumět. No tak jo říkám si. Dcera (8) to opustila během prvních deseti minut, syn se rozhodl na to nedívat vůbec a pařit na kompu. No a já se svou ženou jsme po 130 minutách zjistili, že jsme si u filmu konečně odpočinuli, navýsost příjemně se bavili a nejednou si u toho pitomě uchechtnuli. Poprvé a určitě ne naposledy. ()

Mrkvič

Příjemná fantasy komendie. Od začátku do konce prošpikovaná odkazy na fantasy svět, hry, knihy a jistě i spoustu dalšího, co jsem ani nezaznamenal. Dokonce mi snad poprvé do role sedla i Michelle Rodriguezová. Souboje, efekty, všechno fajn, ale je to prostě v první řadě komedie. A když se na scéně objevil otylý drak, válel jsem se smíchy. ()

viperDavid

Jsem mile překvapen. Ano vůbec se mi do toho nechtělo, Chris Pine, je takový divný herec, nemastný neslaný a Michelle Rodriguez jakby smet a tady to není jinak, ale celkově to prostě funguje. Efekty se mi moc líbily a příběh také. Musím se tedy pokorně uklonit a poděkovat skyshowtime za skvělou podívanou. ()

oveckaoa

Předem se omlouvám hru jsem nehrál tak, že některé názvy nepíšu jak jsou tam a ani easter eggy jsem nepochytil. Chlápek se ženskou jdou vykrást nějakou věž tam se to zvrtne a nějaká červená čarodějka jich zmrazí v čase díky čemuž je zatknou.  Posuneme se v čase a poté co utečou z vězení jdou za kamarádem co mu hlídal dceru přijdou tam a zjistí, že je z něho starosta nějakého města a ta červená čarodějnice je tam s ním.  Tak chtějí tu dceru vysvobodit jelikož to ve dvou nezvládnou najme ještě céčkového  kouzelníka  a ženskou co se dokáže měnit v různé zvířata (ten soví medvěd je tam jen dvakrát a hláška z traileru je to soví medvěd tam ani nezazní). Mezitím ta červená čarodějka chce udělat rituál kdy všechny promění v červené čaroděje a ten jejich kamarád chce vykrást návštěvníky. Navzdory délce zajímavý film nemá to žádné hluché místa a ten svět je zajímavý je i dobře vysvětlen pro ty co to nehrály. Humorově je to lepší než každá marvelovka co kdy vyšla. Bohužel na konci tomu dojde dech a závěrečné zúčtování je slabota navíc se zde vykrádá scéna Hulk vs Loki ź Avengers. 80 procent ()

noriaki

Moc mi nesedl casting, chtělo by to výraznější hudbu a ona zábavná ulítlost je občas trochu nucená, čímž film trochu zaostává za Noční hrou od stejné režisérské dvojice, nebo za Hvězdným prachem od Matthewa Vaughna. Vcelku mu ale nemám co vytknout. Pořád se něco děje, takže jsem se nenudil ani po dvou hodinách, a představovačky jsou chytře zakomponované do vyprávění, takže zbytečně nebrzdí tempo. Protože znám z Dungeons & Dragons jenom Eye of the Beholder 1,2,3 (neptejte se), sem tam nějakou trivii a pár jmen, tak jsem pochytil stěží dvacet procent odkazů - a to si ještě fandím. Na své si ale přijde každý, kdo má zkušenost s gamebooky, Dračím doupětem, nebo obecně s jakoukoliv starší RPG hrou. Dokonce je tu i "krokovací dungeon". Pro ty ostatní stačí brát Dungeons & Dragons jako fantasy Strážce galaxie. Pak se ovšem naplno připomene handicap ve slabším castingu a nevýrazné hudbě. ()

ywo666

Je to ok. Ale podla hodnotenia som cakal vacsiu pecku. Hlasky su slusne, cele to odsypa a nenudi. Akcia strieda akciu a dockame sa kopec zaujimavych momentov. S hrou D&D to nema moc spolocneho. A prisne vzate, je to len genericky dobrodruzny digi bordel. Akurat proste vtipny a dobre natoceny. Ja to vidim niekde okoko 75%-80%. ()

anli

Legendární hra "Dračí doupě "se konečně dočkala fillmového zpracování.A jelikož je tu mytologie dosytosti ,jakpak se s tím tvůrci ppprali? Inu dle mého to dopadlo nad očekávání dobře. Příjemný a skvěle zpracovaný fantasy svět ,plný detailů  a kouzelných nápadů a hlaně velmi slušně napsaný scénář ,kde nechybí napětí ,humor a skvělá hlavní partičku ,velmi jemně připomínající tu ze " Strrážců galaxie ". Oba hlavní scénáristé se chopili i režie a tak přesně servírovali divákovi ,co chtěli a jak chtěli. Výsledkem je zatraceně dobrá rodinná podíváná plná kouzelného světa ,který je nápaditý a obydlený vším ,na co si člověk vzpomene . Trochu bodů musím ubrat za hlaního záporáka ,kterému sice skvěle sekunduje Hugh Grant ,ale celé to trochu vyznívá nemastně a neslaně ,hlavně jeho motivace a myšlení. Jinak prakticky nemám ,co bych vytkl-vše doplňuje skvělá Petersonova kamera ,vynikající vizualizace a příjemná hudba ,takže to celé příjemně baví a ještě příjemněji se na to kouká. Dávám slušných 80% a krást se oparvdu nemá. ()

Phietros

Fantasy roku! Zlodějíčci se mi trefili do vkusu. Nápaditá, dobrodružná akce, která má skvělou dějovou linku, pěkné efekty, trefně obsazené herce, humor mezi postavami a prostě vše co bych od tohoto žánru čekal. 95% ()

mikestiff

Škoda toho všudypřítomného komediálna. Zbytečně to shazuje příběh ve kterém už tak jde všechno moc snadno a na každý problém se okamžitě najde řešení. Zábava pro děti. ()

hroubek

Hodně povedené a zábavné fantasy. Už trailery to naznačily, že bychom mohli dostat dobrodružné fantasy, které se nebude brát, tak vážně a to se taky stalo. Jsem moc rád, že mohu napsat, že trailery toho moc nevykecaly, a je to výrazně lepší, než jsem čekal. Celkově je to dost zábavné, výpravné, vtipné a dobře natočené. Režisérské a scénáristické duo John Francis Daley a Jonathan Goldstein odvedlo velmi dobrou práci. Jejich film je nadupaný nápady, hravostí, skvělými dialogy, zábavností, svěžím vyprávěním, odlehčeností, kdy se nic nebere až moc vážně, sympatickou akcí a v neposlední řadě parádním obsazením. Režiséři to moc dobře zvládli, a já z toho jako divák mám velkou radost. Určitě musím vyzdvihnout herce a jejich sehranost, protože jejich dialogové výměny jsou místy perfektní a chemie mezi nimi funguje moc dobře. Chris Pine si krade skoro každou scénu pro sebe a je radost ho poslouchat. Velmi mi sedl humor (pokud máte rádi Princeznu nevěstu nebo Hvězdný prach, tak by Vám mohl sedět i tento typ humoru), zábavná akce a sympaticky prodaný svět. Ve výsledku je hodně sympatické, že hlavní hrdinové jsou celkem velcí looseři (prakticky jsou to takoví Strážci Galaxie ve fantasy prostředí), kterým se občas smůla lepí na paty. Jediné, co trochu hapruje, jsou triky, ale vůbec to nevadí, jelikož to celkově sedí k dané stylizaci filmu. Fakt jsem nečekal, že se takhle dobře budu bavit. Dungeons & Dragons: Čest zlodějů je zábavný a povedený fantasy blockbuster pro celou rodinu, který chce bavit, a to se mu ve výsledku daří. Takže pokud přemýšlíte, na co jít do kina, aby to bavilo Vás i Vaše děti, tak tímhle filmem rozhodně nic nezkazíte. ()

JohnSmith

Balancoval jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Film má spoustu kladů, ale i zápory. Kladně hodnotím, spád, humor, výborně natočenou akci, hudbu a slizouna Granta. Na druhou stranu mi vůbec neseděl Pine a někteří další herci a zcela mi chyběl nějaký příběh. Pro fanoušky hry, kterou jsem nikdy nehrál, to musí být pecka. Každopádně nakonec dávám přeci jen 4* za výbornou IMAX podívanou, kterou mi pokazila má nepříliš povedená nálada po dlouhém a blbém dni. ()

fabecc1222

Dungeons & Dragons rozhodně není žádné hutné fantasy, ale velmi příjemná akční fantasy-komedie jízda, přibližující se stylově věcem z devadesátek jako jsou Mumie a další, kde se hláškuje ostošest a ani chvilku se nenudíte. Po delší době tak máme fantasy, kde nemusíme řešit, jak moc tvůrci zničili předlohu, jak moc se zabývají tématy, kterými se chtějí zalíbit úplně všem a vlastně nikomu a akorát tak ničí celý děj. Tady prostě tvůrci vsadili na jasné karty, všechno hnali směrem k pouťovým efektním atrakcím a neutuchající akční jízdě, která se za celý film neomrzí. Konečně se také podařilo v rámci fantasy namixovat postavy tak, že se vhodně doplňují, všechny vás baví a každá má svůj prostor a smysl. jJak dnes také člověka dokáže potěšit, že tvůrci se nebáli vyrazit do skutečný exteriérů a nenatáčeli někde ve studiu komplet před volume...Stejně tak potěší narážky na různé prvky z videoher ať už viditelně různá videoherní kouzla či i stylizace příběhu jako takového či deskových her, na kterých je vlastně film založen. "Nechápu lidi, co chodí takhle rovně. Co udělá s tím kamenem? Obejde ho, zarazí se o něj?... Prostě přešel přes něj" ()

VanTom

Uvedení do příběhu a sestavení party sice proběhlo trošku klopotně, ale pak již všechno šlapalo jako na drátkách, přestože tak nějak herně "levelovitě / questovitě". Hrdinové byli sympatičtí, prostředí velkolepá, akce nápadité, kouzla (triky) všudypřítomná. Vtípky se občas vkládaly i tam, kam by nemusely, ale jinak se tato zlodějsko-záchranná výprava nadmíru vydařila s mnohými fantastickými scénami. [CineStar Anděl] ()

Sany33

Príbeh: Edgin zradil svoje presvedčenie po smrti svojej ženy a chcel sa vykúpiť bájnym pokladom, ktorý ho ale uvrhol do žalára. Teraz z väzenia uteká a aby získal náklonnosť svojej dcéry musí podstúpiť rad neľahkých úloh aj s partiou svojich najvernejších. Herecké obsadenie: Drsný chlapský kukuč Michelle Rodriguez sa konečne mohol prejaviž vo svojej plnej kráse. Okrem nej veľmi dobrý kasting. Nič mi vyslovene nevadilo a všetci mi sadli. Prevedenie: Stretávame sa tu s klasickým fantasy konceptom v ktorom družina putuje za dobrodružstvom aby vo finále zloduchovi nakopali zadok. Tu je to ale podané tak pútavo a zábavne že príbeh baví každou minútou. Scenáristicky a režijne je to dokonalé a nemá to hluché miesta ani pred kamerou ani v príbehu. Pocity: Ja milujem fantastku to asi je vidno aj na mojich hodnoteniach lebo k filmom z tohto žánru som menej kritický lebo je ich ako maku. Ale tu môžem byť kritický ako chcem a aj tak mi z toho vypáli super hodnotenie lebo jednoducho ide o fantasy posledného desaťročia ktoré sa mi ozaj páčilo. Je pravda že som po prvom pokuse o film D&D nemal žiadne očakávania a preto ma toto dostalo do kolien. Pridaná hodnota: Klasický fantasy príbeh v netradičnom a pútavom prevedení. 97% ()

lykan9

Dungeons & Dragons je vynikající podívaný propěchovaná vtipnou zábavou a skvělými sympatickými herci, která oplývá mnoha originálními nápady. Bavil jsem se od začátku až do konce a přesto, že má toto fantasy přes dvě hodiny, tak mi to uteklo jak rychle tekoucí voda. Tento film má snad všechno a je na něm znát, že si tvůrci jeho natáčení užívali a nijak se nesnažili diváka nuceně přesvědčovat, že se jedná o bůhví jaké veledílo. Čest zlodějů si rozhodně zaslouží pokračování a pokud bude točeno ve stejném duchu, tak to bude určitě zase pecka. ()

Brain-D

Perfektní fantasy se skvěle doplňujícími se postavami, kde každá je naprosto odlišná a to vytváří spoustu humorných situací. Hugh Grant mi tu trochu nesedl a po měsíci mi trošku opadlo to okouzlení. Takže ubírám *. I tak velmi skvělá a zaslouží si to. 8/10 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD