Dungeons & Dragons: Česť zlodejov

• Česko Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (viac)

Potulný spevák a bard Edgin (Chris Pine) sa živí tým, že so svojou zlodejskou partičkou pomáha meniť majiteľov vzácnych artefaktov, jedným ukradnú a druhým  predajú. Je to nebezpečná práca, pri ktorej je neustále jednou nohou vo väzení a šťastena Edginove nepraje navždy. Keď sa mu podarí ukradnúť stratenú relikviu, ktorá sa nikdy nemala dostať do nesprávnych rúk a bol to práve on, kto ju do nich dobrovoľne doručí, spustí to domino efekt, ktorý môže otriasť celým svetom. Edgin je síce podvodník a zlodej, ale stále má v sebe kúsok cti, a tak sa rozhodne napraviť škodu, ktorú napáchal. Keďže však proti nemu stojí armáda nemilosrdných zabijakov, mocných čarodejníkov a zákerný bývalý priateľ Forge Fletcher (Hugh Grant), potrebuje tím, s ktorým by mal aspoň malú šancu obstáť. A keďže film vychádza z legendárnej hry, je jasné, že v jeho posádke nemôže chýbať drsná bojovníčka (Michelle Rodriguez), vznešený rytier (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) ani druidka (Sophia Lillis). (Cinemart SK)

Laxik

Solidní, poctivá, naprosto obyčejná fantasy. Nic extra, ale přesně to, co nerdstvo potřebovalo. Sympatičtí hrdinové, poctvivý a vyvážený mix humoru a upřímného patosu, který je v první řadě filmem a až pak je meta. Samozřejmě je tam spousta klišé a hlavní záporák je typická MCU/DCEU zívačka, ale i tak se těším na pokračování. ()

Baronne

Příjemný, zábavný fantasy, který v žádnym případě neurazí. Sympatickej casting, hodně povedená Druidka. Dvěma hlavním aktérům to sedlo jak prdel na hrnec. Občas vtipy trochu na sílu. ()

Jillen

Jasně, má to své kvality, ale za mě instantní podívaná na jedno kouknutí, kde chybí zapamatování hodný moment. Marně vyhlížím fantasy ve smyslu Společenstva Prstenu, či Nekonečného příběhu…je to milé, slušné, naleštěné, ale tohle Princ a pruďas (2011) je daleko víc epic, byť je to naprosté GP a zhovadilost. ()

slord

Zábavné fantasy dobrodružstvo, z ktorého som mal úsmev od ucha k uchu. Ide z toho energia, sršia z toho nápady, svet je strašne bohatý, s lokáciami sa pekne vyhrali, tempo je nadupané a k tomu skvelá hudba. No ale hlavným ťahákom sú výborné postavy, medzi, ktorými funguje parádna dynamika, každá ich výmena ma bavila, celá tá hlavná skupinka na čele s Christom Pineom proste nemá chybu a veľmi som im fandil. A bavilo ma aj to, že chybovali často a nič im nešlo úplne hladko, takže mi prišli ľudskejší a sympatickejší, čo oceňujem. Nedostatok vidím len v slabších záporákov, ktorí mi neprišli moc výrazní, no ale je to pre mňa zanedbateľný problém v rámci tohto našlapaného bijáku so srdiečkom na správnom mieste. Prosím si pokračovanie. 9/10 ()

erased

Někde mezi popcornovou Mumií, tuctovým Marvelem a nestoudným a zároveň láskyplným fan-service je sweet spot, kde film bez výjimky funguje. Dungeons & Dragons jsou přesně takoví, nedrží se ani v nejmenším zpátky a z předloh i formátu se jim daří vytřískat veškerý potenciál. Akce, vtip, tempo, nápady, eye-candy, chemie mezi postavami, to vše funguje od začátku do konce na 200% a přesto film narozdíl od tolika jeho podobných nezahltí a neunaví. Čekal jsem příjemné béčko, dostal jsem instantní klasiku a už teď se nemůžu dočkat dalšího výletu do Faerûnu. ()

Makky

Moja generácia mala Quatermaina, Indyho a čo ja viem aké ďalšie dobrodružné fantasy, súčasné decká budú mať novodobé Dungeons & Dragons. Mal som obrovské predsudky, v kine som sa ocitol náhodou a očakávania boli nulové. Dostalo sa mi však sviežej fantasy blbiny, ktorá je maximálne zrozumiteľná, rýchlo odsýpajúca a predovšetkým pekelne zábavná. Aj najväčší fantasy analfabet rýchlo pochopí simplicitu deja a unáša sa zábavnými perlami naprieč tunajším svetom. A to je vec, ktorú oceňujem najviac. ()

Kaluž

Jsa odkojen videoherními sériemi Baldur's Gate, Icewind Dale a Neverwinter Nights jsem u toho místy řičel nadšením. Fantasy laskominka je to. ()

Dzin01

Po delší době se objevil fantasy film, u kterého jsem se dobře bavil. Hlavně u jednotlivých členů družiny, kteří byli zajímaví a dobře zahraní. Ovšem nejvíc ze všeho mě moc mile překvapila Michelle Rodriguez. To, že se mi budou líbit Pine nebo Grant jsem čekal, ale Michelle byla v této poloze naprosto skvělá. Už si ani nepamatuji, kdy jsem byl z její role tak nadšený. Film byl na ****, ale za její výkon jsem * přidal. ()

salalala

V rámci možností asi totální maximum, především ale obrovské překvapení. John Francis Daley a Jonathan Goldstein pochopili, že podobná látka se dá natočit seriózně jen velmi komplikovaně, proto zvolili hodně odlehčený přístup a celkový nadhled. Atmosféra je vesměs pohodová a je z ní znát, že tvůrci se moc vážně neberou, což je jen a jen dobře, protože mají prostor pro špičkování jednotlivých postav a vršení dalších a dalších atrakcí. Je zkrátka vidět, že příběh vychází z počítačové hry, protože postavy plní další a další úkoly, které je posouvají k finálnímu cíli a je vlastně jedno, že o nějaké komplexnosti nemůže být řeč. Tempo je dost svižné a pořád se něco děje, což je také jedině dobře. I obsazení je dost sympatické, protože Chris Pine je pohodář každým coulem a hláškování se mu daří, Michelle Rodriguez je na tom dost podobně a taktéž Justice Smith a Sophia Lillis jsou velmi dobří, jen ten záporák úděsně přehrávajícího Hugha Granta je trochu otravný a nezajímavý. Je pravda, že triky nejsou někdy úplně dokonalé a jejich digitální původ je dost viditelný, stopáž je přepálená a zejména v závěru, který má asi tři konce, už je znát, že je všeho moc, některé akční scény jsou zbytečně dlouhé a humor je dost často dost křečovitý a na sílu, to ale moc nemění na tom, že Dungeon & Dragons: Honor Among Thieves je velmi dobrou zábavou pro celou rodinu, z níž by nikdo neměl být znechucený a připadat si u ní jako nutné zlo. A to je to vůbec nejlepší. 70 % ()

Colby Sawyer

Sepsat pár slov o DnD je poněkud náročným úkolem. Na jednu stranu ve filmu všechno funguje dobře, ale v ničem se neexceluje, zároveň se nikde nic nepokazilo natolik, aby stálo za to to kritizovat. Trailery byly velmi transparentní a slibovaly přesně to, co film dodal. Je to zábavné a vtipné, akce je fajn a v určitých momentech tam je poctivá snaha o emoce. CGI je průměr, ale nebolí to. Fanoušek DnD si určitě užije kupu odkazů, ze kterých jsem já pochytil jen pár termínů a želatinovou kostku. Celkově příjemný film třeba z ranku Jumanji nebo těch Strážců Galaxie, nikdo si to asi nedá do oblíbených, ale všichni se rádi podíváme na dvojku. ()

Blackhand47

Žánr fantasy se v posledních letech pere s tím, že nedokáže uvést kvalitní a zároveň úspěšný film nebo seriál, který by rozjel plnohodnotnou franšízu. S Dungeons and Dragons se to pokusili tvůrci vzít přes styl Strážců galaxie a vlastně se nedivím, že se to lidem líbí... jen to není můj vlastní styl. Film se utápí v hromadě generičnosti a vlastně je to projekt, který naprosto zapadne. Zatímco Pán prstenů nebo Hra o trůny uvedly atmosféru, kterou si divák zapamatoval, tohle působí naprosto totožně jako většina současné Hollywoodské produkce. Je to přeplácané, plné hloupých vtipů a zalepené tunou CGI, kde by ani být nemuselo. Kdyby to bylo komornější a s jasnějšími motivy, udělali by podle mě tvůrci lépe. Hodnocení: 55 % ()

Trevor

Po zaradení filmu na streamovaciu službu som si dal repete a bavilo ma to samozrejme ešte viac, pretože som sa viac mohol sústrediť na niektoré detaily ktoré mi možno pri prvom pozretí unikli. Nestáva sa často aby som si rovnaký film pozrel v krátkom čase dvakrát, ale oplatilo sa a možno rovnakú príležitosť dostane aj Violent night napriek tomu že som si ju už vychutnal v kine. ()

grogodil

Nostalgiou šmrncnuté a povýšené na 4 hviezdy. Baldurs Gate, Icewind Dale atd. mi totiž ukrojili svojho času desiatky hodín pred monitorom. A asi ako každý, kto si spokojne bahnil pri Vox Machine posledné dve sezóny, tak som si aj ja hovoril, že takejto fantasy by svedčala hraná podoba, do ktorej by niekto vrazil dosť peňazí, aby to vyzeralo patrične solídne a výpravne a hlavne s potrebným odľahčeným nadhľadom, aby takéto nerdovské a povedzme si na rovinu, že generické dračákové fantasy, nepôsobilo smiešne, ale zábavne. A rok sa s rokom zišiel a máme tu rovnako rôznorodú, rovnako neodolatelne sympatickú zábavnú družinu v uvoľnenom fantasy dobrodružstve, ktoré proste upaluje svižne od jednej nápaditej a prehľadnej akčnej scény k druhej a ubehne bez nudných prestojov, že snáď ani raz som nenazrel na hodinky. A to môže o sebe povedať už veru máloktorý dnešný blockbuster, ktorý má cez dve hodiny. ()

kajas

Biják, ve kterém figuruje zdařilý mix komediálních i vážných scén (dojemný závěr mi dal zabrat) a sympatická parta zlodějíčků s více či méně kouzelnými schopnostmi. Možná bych trochu krátila stopáž, nic to ale nemění na tom, že jsem se v kině hodně bavila a doufám, že příznivé recenze od diváků i kritiky povedou k natočení pokračování. Jak mě Pine nebavil v To nic, drahá, tak tady si mě zase získal. ()

higuain

Hollywood v poslední dekádě produkuje tolik pásových filmů bez vlastního ksichtu a nápadu, že už mě dokonce vyvede z míry i to, když se v podstatě odnikud vynoří fantasy s poměrně vysokým rozpočtem, ze kterého čiší ryzí radost z řemesla a je z něj na míle poznat, že byl tentokrát na prvním místě kvalitní příběh a ne všemožné kvóty, které jsou zrovna v kurzu. Jen se obávám, že produkce trochu podcenila marketing, o filmu jsem totiž téměř nevěděl. V každém případě se ale nejedná o další rutinní záležitost, do které je humor vecpán ze zoufalství a neschopnosti dát do kupy originální příběh, který by obstál sám o sobě. Nadhled a nadsázka zde naopak přirozeně plyne z toho, jak důvtipně je to celý napsaný. ()

kinderman

Zábavná fantasy, jejíž jednotlivosti byly už mnohokrát k vidění jinde (vzpomeňme třeba na výslech mrtvoly v Hellboyovi), ale tady je drží pohromadě překvapivě dobrý scénář (s partou chybujících loserů se lze snadno identifikovat), zručná režie a skvělý casting, kdy herci dokážou dokonale prodat každou hlášku. Zmínit musím i adekvátně otitulkovanou jadrnou mluvu. Nepamatuju se, kdy jsem se v kině naposled smál nahlas. ()

Petroff

Dokonalej casting, přehledná a zábavná akce. Príma zlo, a až zářivě dobrý dobro - postava paladina je naprosto k sežrání. K tomu je to dost vtipný a když přijmete, že nejde o "příběh na základě skutečných událostí", ale zkrátka a dobře o zábavnou kampaň ve hře na hrdiny, budete se bavit ještě víc. ()

kagemush

Rozpustilá zábava na jeden večer pro starého škudlila. No ano, kvalitní Blu-ray vyjde v násobcích levněji, než obdobně rozpustilá prostitutka. Ovšem kvalitní rozpustilá prostitutka i já zestárneme mnohem pomaleji než tohle. ()

Vyhy

Nejdříve jsem dal čtyři hvězdy, ale když jsem o tom tak přemýšlel, nenašel jsem žádný důvod, proč bych nemohl dát plný počet. Promítání v kině jsem si náramně užil a od blockbusteru z fantasy světa založeného na skvělé hře, kterou jsem rád hrával. Takže ano, povedené a tleskám. Dvě hodiny mi utekly jako voda a já se do nastíněného světa ponořil a užil si skvělou jízdu plnou akce, humoru a dobrodružství. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD