Živá a akčná adaptácia animovanej klasiky je vzrušujúcim príbehom o šarmantnom pouličnom zlodejíčkovi Aladinovi, odvážnej a cieľavedomej princeznej Jasmíne a džinovi, ktorý môže byť kľúčom k ich budúcnosti. (Saturn)

hygienik

Guy Ritchie je hollywoodsky Zdeněk Troška, disponujúci mega rozpočtom na každý film. Silné námety rozrieďuje ľudovým humorom a rôznymi klišé, ktoré sa evidentne mnohým divákom páčia, Mne žiaľ nie. ()

Aleee89

Doháním dávné resty. Aladina coby starou kreslenou verzi jsem nikdy neviděla, takže nemám s čím srovnávat. Tato mě kupodivu docela bavila, takže také ty dvě hodiny stopáže vcelku utekly. Možná tomu pomohly písničky. Postavy byly sympatické, sem tam to mělo i vtip. Jasně, není to žádné dechberoucí dílo, ale myslím, že tři hvězdy budou tak akorát. ()

OG_Swifty

Guy Ritchie je sice frajer, ze vohnul (a nejspis opakovane) Madonnu, ale jeho filmova / reziserska kariera mi teda moc nesedi. Toci filmy nezajimavy a divny, snad jen s vyjimkou Sherlocka Holmese. Jeho Aladdin pusobi spis jako pracka penez nez prevedeni klasickeho Disney filmu do hrane podoby, a z hercu krome Willa Smitha (jehoz filmy taky silne osciluji okolo prumeru) se uz pak nepodarilo zaplatit nikoho zajimaveho. Ve filmu se porad hodne zpiva, pribyla tam nejaka sluzka (to aby mohl Dzin zasunout) a zaverecny vyvrcholeni filmu je od originalu trochu odlisne, coz by ale za normalnich okolnosti nemuselo byt nutne na skodu. Moderni Aladdin musi ale oslovit moderne smyslejici divactvo a tak se dockame zvratu v arabskem svete skutecne nevidaneho - sultanem se stane Jasmina. Uz mi tam v ramci zenske emancipace chybela asi jenom scena, jak v zaveru filmu Jasmina Aladdina naklada gumovym penisem zezadu jako tomu bylo treba v Deadpoolovi... jinak animace i efekty docela dobry, i kdyz to CGI tancovani ala Bollywood trhalo oci i s obocim.. ()

Eldrick

Guy Ritchie býval originální tvůrce, co točil stylový, nápaditý a hláškama presraný gangsterky, který jsou dodnes vrcholem žánru. Bohužel se ale zaprodal vyprázdněnýmu produktu, na němž nevidim takřka žádný autorský vliv, ačkoliv se podílel na scénáři. S velkým utrpením a pouze z úcty jsem dokoukal tuhle buzikální sračku bez života. Po tomhle fiasku si u mě Ritchie spraví reputaci jenom pokračovním ROCKnROLLy, pokud se tedy THE REAL ROCKnROLLy vůbec někdy dočkáme. ()

maverick10

Krásně barevná bublanina. Bohužel na povrch vybublá pouze ružový odér, bez páteře, bez mozku ... bez duše! Disneyho mantinely jsou striktně dané. Krásní lidé dělají předvídatelné věci s předvídatelným koncem s tak hloupoučkým poselstvím, že i Mirek Dušín kdesi ublinknul. Ovečky se na to hezky koukají a už chybí pouze podprahová reklama: I want you to U.S. Army a náborové kanceláře budou praskat pod náporem bečících stád. Béééé ()

tufr

Jako milé , jako vtipné, jako uteklo to jako voda, jako jedna dojímací scéna, jako dobrej cast, jako občas funny...... ale já vůbec nevim jako zda to chci jestě někdy vidět 65% ()

M.i.k.e

Aladin přesně splnil to co jsem od něj čekal.Z Ritchieho rukopisu tu není sice zhola nic,ale jinak je to přesně ta správná,extrémně barevná disneyovka,která si tentokrát vzala hodně z Bollywoodu.Původního kresleného Aladina mám celkem rád i když jsem ho neviděl pěknou řádku let a je to zároveň jedna z mála klasických kreslených disneyovek které snesu.Současná verze mu rozhodně nedělá ostudu a obsazení Willa Smithe jako džina se vyloženě povedlo.Svojí roli si evidentně užíval a je super,že se nijak nesnažil napodobovat výkon Robina Williamse z kreslené verze.Kráska a zvíře sice zůstala v rámci těchto hraných "předělávek" nepřekonána,ale zas tak moc nechybělo...80% ()

Aljak

V prvom rade treba pochváliť naozaj krásny vizuál - ten stál naozaj za to! Príbeh bol pochopiteľne značne predvídateľný a priamočiary, napriek obrovskej snahe o dramatizáciu. Ale tak to už v rozprávkach chodí, a vôbec to nemám tvorcom za zlé. Herecké obsadenie bolo super, dokonca aj Will Smith, ktorý nepatrí medzi mojich obľúbencov - ale ako Džin bol podarený. Voľba mnohých orientálnych hercov bola jednoznačne výborným krokom. Ešte aj Naomi Scott má vďaka indickej maminke taký príťažlivý exotický feeling. Takže z celkového pohľadu výborné, no veľmi negatívnym prekvapením pre mňa boli dialógy, ktoré boli často úplne prosté a nevýrazné. V tomto mohli veru tvorcovia viac zamakať, lebo toto by si zaslúžilo oveľa oslnivejšie dialógy (či už v rámci dôvtipu alebo symboliky). ()

Wiikii

"Přines mi džem... Přines si ho sám"... Poslední část filmu je nejlepší, to všechno předtím mě nijak moc nechytlo. Nedá to divákovi nic víc než co zná o této pohádce z doslechu a ještě k tomu v komicky-nekomickém kabátku, který Vás nepřipoutá do křesla a tak když si odskočíte od sledování, tak Vás to ani nakonec nezamrzí. .... HODNOCENÍ: 60% (3*) ()

vydumnica

Tak toto bolo fenomenalne!!! Velmi milo ma to prekvapilo, cakala som priemerny film a nakoniec to bol filmovy zazitok. Krasne muzikalove cisla, choreografia, vyprava, vsetko to hyrilo farbami, bolo to aj vtipne, aj romanticke a hlavne rozpravkove. Animovaneho Aladina som videla len pred par mesiacmi, tak aspon mozem porovnavat. Musim povedat, ze toto je prvy pripad, kedy sa mi hrany film pacil este viac ako povodna kreslena disneyovka! S velkym potesenim davam Aladinovi plny pocet hviezdiciek a vobec nechapem, preco ma len priemerne hodnotenie, mne sa to pacilo este viac ako Popoluska s Lily James ci Kraska a zviera s Emmou Watson. Kde nabrali taku peknu a sympaticku herecku, ktora vie aj spievat? S vyberom som spokojna :-). A este jedna vec. Ide o rezisera, myslim si, ze je super, ak nam reziser vie podat rozne zanre, tym narazam na gangsterku The Gentlemen. Kdesi som totiz citala komentare typu "ten Ritchie konecne natocil nieco poriadne po Aladinovi" ja si myslim, ze je obohacujuce, ked sa nerobia filmy vsetky na jedno kopyto, ja ho za Aladina chvalim! Do kina som na to nesla, kedze som necakala, ze to bude az take dobre, skoda. 85% mozno az 90%. A ak mate nahodou zly alebo tazky den, pozrite si film ako tento. Alebo prave tento.😀 ()

Streeper

Dokonalé zpracování Disneyho animované pohádky, která se mi v dětství moc nelíbila, ale Džin byl moje oblíbená postava. Willa Smithe jsem se malinko bála, protože Robin Williams nasadil opravdu vysokou laťku, ale zvládl to bravůrně. Byl skvělý, vtipný, nádherně zpíval tančil, opravdu mě po celý film bavil a díky němu to nebyla nuda. Hlavní herci jsou také fajn, ale ruku na srdce ten film opravdu táhne Will a bez něj by to nebylo tak dobré. ()

Nach

Probuzená nostalgie dětských let. Ano, nový Aladin se skutečně povedl. Slavný džin sice není tak skvělý jako ten animovaný s dabingem Robina Williamse, ale Will Smith rozhodně zlý nebo průměrný není. Vůbec ne a velice se mu daří držet laťku kvalitativně vysoko. Mladý Mena Massoud a Naomi Scott ve výsledku do svých charakterů zapadli a tak dle mého dětinskost jejich tváří nebyla tak na škodu, jak jsem si to původně myslel. Moderní hudební kreace sice trochu vadily mému oku i uchu, ale nakonec nebyly tak kýčovité. Přesto právě za ně jednu hvězdu strhnu. Kamera, kostýmy i efekty byly přímo excelentní a na velkém plátně stálo za to si to vychutnat. Škoda jen, že pouze dabovanou verzi. Ta sice není zlá, ale originál by byl lepší. 75% ()

Elyssea

Docela sympatický počin, ve kterém byste nenašli rukopis Guye Ritchieho ani pod mikroskopem. Uniformita disneyovských adaptací začíná být trochu otravná, protože je to vždycky "víc" než animovaná verze. Barevnější, efektnější, dramatičtější. Což nutně neznamená lepší a projevuje se to hlavně v obsazení. Zatímco Džin i Jasmína jsou sympatičtí a zdařile zahraní, Aladdin je zoufale nevýrazný a upřímně moc mu to nezpívá. A Jafar... ach ouvej. Otravnějšího záporáka jsem dlouho neviděla. Ráda bych viděla, kdyby Disney svým režisérům trochu pustil otěže, mít Ritchieho a dostat jednoduchou omalovánku je prostě škoda. ()

bourec

Lákal mě Guy Ritchie,a vlastně i Will,jenže film dělalo slavný studio Walta Disneyho,a to je spíš zárukou růžový dětský pubertální sračkyTakže se to dá přirovnat k Violettě a dalším zpívanejm hrůzám pro (ne)dospívající děti.Čistokrevná hrůza.Ale abych alespoń něco kladnýho na tomhle filmu našel,tak Naomi Scott.Hezká holčina.za ní 10%,víc ani hovno.Film neni modní molo. ()

Rocky88

Ritchie a indický muzikál s Willem Smithem v roli džina z lahve? Vysmál jsem se tomu. A při úmorném začátku jsem si furt myslel, že jsem to odhadl správně a jen málo chybělo, abych film vypnul a tady ho zodpadoval. Jenže pak se objevil Smithův avatar a tatam byla nuda. Koniny, hlášky a ručníčkův hrad z písku mi pomohli překonat i mé neoblíbené muzikálové výstupy. Za mě palec nahoru. ()

C0r0ner

Doslovnost mnoha scén je velký klad, ovšem všechno to skvělé z původního filmu (fóry a především geniální Džin) jsou pryč, Ritchieho geniální režie (Král Artuš) je znatelná tak ve dvou scénách, takže dohromady se jedná o totálně zbytečný film, který je horší ve všech ohledech než jeho vzor. 50% ()

necisty

Budu se opakovat, ale pro děti je to jistě super pohádka. Já už tolik nadšen nebyl, hlavně, když se tam pořád zpívalo. Snad je to pro ně alespon poučné, protože hlouposti postav a hlavní pointa, že i když jste původně zlodějem, tak vlástně máte srdce ze zlata a můžete získat ruku princezny, tak to fakt za mě ee. ... GA Cinema ()

Martrix

Pohádka natolik výpravná, že si nezadá s Bollywoodskými spektákly. Will Smith je vynikající, Naomi Scott je moc hezká princka, Aladin mi nevadil a Guy Ritchie předvedl, že mu nedělá sebemenší problém rozházet jakkoliv bohatý rozpočet, jen když to bude dobře vypadat. Písničky jsem taky přežil, takže když budu hodnotit filmové kvality, tak jde o lehce nadprůměrnou, ale dějově dutotupou podívanou. Potíž je navíc v tom, že je to Disney. Studio známé svým pokrytectvím ohledně perzekuování lidí za prohřešky proti hollywoodskému bontonu dnešní doby. Studio, jehož vlastníci se snaží nacpat gaye a černochy do rolí, kde to nedává smysl, jen aby lezli do zadků odborům a různým bojovníkům za práva menšin, vypouští další a další příběhy, kde dětem předkládá, že když máš hlad, tak můžeš krást, když něco moc chceš, můžeš lhát...důležité je mít dobré srdce, být vtipálek a pak se hezky omluvit, když se na ty lži příjde, nebo se to podělá. Jediné co mě uklidňuje je fakt, že stejně jako si děti nic nedělají z těch pozitivních point, nejspíš se do většiny otupělých hlav nedostane ani ta americká hniloba. Film 3*, ale studiu dávám odpad! PS: s kresleným Aladinem nesrovnávám, neviděl jsem ho a hodnotím dabovanou verzi. ()

Sammya

Kresleného Aladina miluju, kvůli příběhu i písničkám, a hraná verze rozhodně nezklamala. Mou oblíbenou "Prince Ali" písničku jsem si užila, džin byl skvělý a líbil se mi i přidaný příběh Jasmine. ()

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (viac)