Jack Ryan

• USA Tom Clancy's Jack Ryan (viac)
USA, (2018–2023), 25 h 20 min (Minutáž: 40–65 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

John Krasinski, Wendell Pierce, Michael Kelly, Abbie Cornish, Betty Gabriel, John Hoogenakker, Ali Suliman, Nina Hoss, Dina Shihabi, Jordi Mollà, James Cosmo (viac)

Ironhead

Seriál se skvělými herci a zjevně drahou produkcí, kdy jsou na tom ty peníze opravdu vidět. Aneb cestuje se tu po celém světě, akcí se nešetří a k natáčení se zjevně využívá armáda a jejich technika. Radost na to koukat. Navíc hlavní role padne Johnu Krasinskimu doslova jak ušitá. Ano, občas je to přepálené, kdy přeci jen určité převážně akční scény musíte brát trošičku s nadhledem, kdy například občas kulomet kalibr .50 nerozstřílí na kousky osobní auto, což by se normálně během pár sekund stalo. Jenže je to Tom Clancy's, tady prostě jistou "béčkovost" námětu a značnou míru té pozitivní naivity o tom, jak funguje Svět, musíte čekat a přistoupit na ni, jinak nemá smysl s tím ani začínat. Na druhou stranu tu nejde nefandit těm dobrým a to já mám raději špatné nebo alespoň šedé konce. První série pro mě malinko trpěla tím, že šlo opět o blízký východ a to už je s prominutím opravdu okoukané. Naproti tomu druhá série, dle mého ta lepší, se zaměřila poměrně originálně na Venezuelu. Těším se na další série. 1. série *** a 1/2, 2. série **** btw... MrHlad je s hodnocením tentokrát úplně vedle, asi už z toho MARVELu a pláštěnek obecně trošku blbne :_) ()

BullittSF

Hrdina Jack Ryan by se neměl chovat jako asshole nebo jakoby na Zem spadl z Marsu. A toporné herectví hlavního představitele postavě už bere úplně nějakou rozumnou životnost. ()

v0jt1s3k

Nebyl jsem ani zklamán, ani nadšen. Ale celkově, čím více to spěje do finále, tak se motivy stávají nezajímavé, protože jsme všechno viděli již x krát jinde. A co mi vadilo hodně je spousta nelogických situací. Jack je profík, ve většině dílů se tak chová, umí jak odhadovat situaci, tak si poradí s pistolí a akcí. Jenže pak do celého konceptu jeho postavy hodí vidle pár dílů, kdy se chová jako obyčený civil a situaci dopíchá (scéna na benzince kupříkladu). Druhé sérii zkusím dát šanci, ale moc nadějně to nevidím ()

Radim100

Lehce nadprůměr běžné televizní tvorby, téma OK, lokace taktéž, jen ti herci! Krasinski vypadá jako Budulínek a ne akční hrdina a možná i proto mu sekunduje nemastná, neslaná boubelka Abbie Cornish (bohužel Keira Knightley to není). Nicméně dokoukat se to dalo a viděl jsem již daleko horší věci. ()

Pavelkedar

Solidní "blízkovýchodní" (1.série) série na aktuální témata. Bohužel to sráží nesympatický hlavní představitel se svým neustálým toporným a hlavně tragickým výrazem ve xichtě.O nějakém "hraní" nemáže být ani řeč,prostě statik. Jó, to pan Price,Hutton ,Cornish(ová) atd, to je jiná liga. 2.série solidně akční, bohužel Krasiňský s častým výrazem deprimovaného hurvajze stále přetrvává ve svém projevu. Dobře by se uplatnil jako komparsista v nějakém díle Pána prstenů. Zvuk DD prostorově průměrný, ale působivý. ()

Bolex

Prvních šest epizod druhé řady je v pohodě. Napínavý a pestrý obsah. K tomu , aby divák akceptoval dvě závěrečné části je však nutná mimořádná dávka shovívavosti k tvůrcům. Dokoukat se to samozřemě musí. ()

numan

"Maminko, smím s tebou jít k volbám?"....Hmmmmmmm.....První sérií jsem se odmítnul vůbec zabývat a ta druhá (naštěstí hidžábůprostá) mě přesvědčila o tom, že jsem udělal dobře. Propaganda amerických demokratů je poslední dobou stejně tupá, jako byla ta Hitlerova nebo Stalinova - soudruh jako soudruh. Krajně nepravděpodobný příběh o tom, jak stateční američtí agenti přispěli k venezuelskému jaru, smrdí plakátem na dálku. Zlý zjevně pravicový tyran Reyes se během děje tak vymkne z reality, že tomu nemůže věřit ani osmileté dítě. Řemeslná zručnost neobolševických autorů díla aspoň udržuje jakés takés napětí a výbuchy jsou pěkně provedené - bodejť, za ty prachy... a Krasinski je sympaťák. Toť vše. A aby bylo každému jasno, během seriálu nám pěkně zopakují tezi o tom, že hlupáci z venkova (na rozdíl od těch našich mladých a městských liberálů) volí špatně (rozuměj tyrany a masové vrahy). To je nejhorší antidemokratická teze, na které se dnešní neomarxisti za radostného budování nové totality do zblbnutí točí pořád dokolečka. Už chyběla jenom rodina uprchlíků a Gréta s mávátkem a bylo by vymalováno úplně. Zlatej Meresjev. ()

rengers

Kvalitní špionážní seriál o boji s terorizmem  a životy lidí s tím spojené. Nechybí akce, láska a bohužel ani utrpení lidí na východě. ()

babuška

no to teda zírám, filmy a seriály o tajnejch službách, nebývaj takhle propracovaný, ryan je dotaženej k dokonalsti, tady někdo hodně předmejšlel ()

zekon

První dvě řady takové seznamovací a vývoj Ryana. S03 a S04 už valí akčně kupředu a kopírují hezky knihy Clancyho. Nudné trapárny stylu Ve jménu vlasti se můžou jít zahrabat. Nenudící akční seriál. ()

IndyJones

Moje citovka, ze špionážních příběhů mám Jacka Ryana nejraději, právě kvůli faktu, že je špionem spíše omylem. Nejlěpším zfilmovaným příběhem stále zůstává Rudý Říjen, ovšem J. Krasinski uchopil postavu velice správně, originálně a je asi nejblíže původní představě Toma Clancyho. Důvod, proč je tento seriál ale tak dobrý, je vyobrazení záporné postavy. Ne nadarmo se říká, že hrdina je tak dobrý, jak dobrého má protivníka a tento seriál je ukázkovým příkladem. Hlavní postavou zde není Jack Ryan, ovšem postava Ali Sulimana. Nic není černobílé a snadno pochopíte pohnutky většiny hlavních postav. Další hvězda za hudbu Djawadiho a aktuální globální problémy (migrace). Sem s 2. sérií! ()

FlyingCreep

John Krasinski ukázal svoji novou tvář. Známý sympaťák Jim z americké verze The Office navlékl nový kabát analytika CIA Jacka Ryana. Jako čtenář a milovník knih Toma Clancyho si troufám říct, že z předloh knih je zachována spousta věcí, hlavně důraz na Jackovu osobnost a na vojenskou techniku. Pro mě je největším a nejpříjemnějším překvapením John Magaro. Upozornil na sebe v Orange is New Black v malé roli a tady se ukáže, že je to výborný herec který má co nabídnout. Série Jacka Ryana inspirovaná knihami Toma Clancyho s Johnem Krasinskim v hlavní roli má rozhodně co nabídnout. Dynamické tempo akčního thrilleru, příběh, romatická zápletka a skvělí doposud víceméně neobjevení herci. ()

EricNor

Skoda, ze ve druhe pulce serialu uz tak nejak dochazi dech. Prvni dva dily na pet hvezd, zbytek mezi tri a ctyri. Ryan prakticky neprošel zadnym vyvojem, zeny se tu chovaji podivne. Iritovala me neherajici Cornish. Hlavni padouch postradal charisma. Nejlepsi postava je Greer nebo Grier. Hudba od Djawadiho je jako vzdy skvela. V kazdem případě se tesim na druhou serii. Mazarini ma ve svem komentari pravdu s celkovym chovanim postav, neuveritelnym nacasovanim vseho na posledni chvili. To me sice taky vadi, ale ne zas tak moc, abych si serial jako celek neuzil. ()

Operator

Druhá sezóna: To je tak blbý! Pokud hledáte špičkový špionážní seriál (něco na způsob Homelandu), hledejte dál. Postavy se chovají hloupě, scénář šustí papírem a je to velmi předvídatelné. ()

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Poslední řada Jacka Ryana dorazí už v létě

Poslední řada Jacka Ryana dorazí už v létě

10.05.2023

Amazon oznámil, že čtvrtá a zároveň poslední řada seriálu Jack Ryan dorazí na obrazovky oficiálně už 30. června. V rámci projektu se jedná o nejkratší mezeru mezi jednotlivými sériemi – mezi první a… (viac)

Filmový Rainbow Six je na cestě

Filmový Rainbow Six je na cestě

17.01.2023

Studio Paramount čerstvě oznámilo novou adaptaci Toma Clancyho. Tentokrát se bude jednat o román Rainbow Six, jenž bude navazovat na snímek Tom Clancy: Bez výčitek a tudíž se v něm vrátí i Michael B.… (viac)

Pokračování Planety opic má název i obsazení

Pokračování Planety opic má název i obsazení