Jack Ryan - Season 2

(séria)
USA, 2019, 6 h 9 min (Minutáž: 40–58 min)

Po sledování potenciálně podezřelé zásilky nelegálních zbraní ve venezuelské džungli míří důstojník CIA Jack Ryan vše prošetřit do Jižní Ameriky. Hrozí, že Jackovy akce odhalí dalekosáhlé spiknutí, které jej i jeho kolegy vyšlou na misi po celém světě. (Prime Video)

Spiker01

První Jack Ryan byla nenápadná pecka, které jsem začal věnovat pozornost až díky nadšeným ohlasům a dokoukal ji jen pár měsíců před druhou řadu, na kterou jsem se moc těšil, zvlášť po oznámení angažmá mé oblíbenkyně Noomi Rapace. Takže mám přesné srovnání a druhá sezóna z toho odchází malinko hůře. Pořád je to ale osmičková záležitost s vynikajícím Johnem Krasinskim, která sice naplno šlápne na plyn až v závěrečných dvou dílech, ale jakmile se tak stane, díky neuvěřitelným produkčním hodnotám je to paráda. Amazon chystá Jacka Reachera a hádám, že to bude v podobném duchu, takže velký těšing. PS : Citelně chyběla sympatická Abbie Cornish, nebo byť jen zmíňka o ní. Doufám, že v již oznámené třetí sezóně bude opět plnohodnotnou postavou. ()

dO_od

// Jack Ryan vyměnil teroristy za diktátora z Jižní Ameriky a chtě nechtě se tak vydal do světa politiky. Což by bylo fajn, kdyby to tentokrát zároveň nebylo tak přehnaně patriotické. Jasně, změna prostředí seriálu rozhodně svědčí, Amazon nešetřil a kdykoliv tenhle šestihodinový špionážní thriller alespoň trochu může, vytahuje jednu skvěle vypadající sekvenci za druhou. Jenže krásná akce je prd platná, když se na konflikt pohlíží tak povrchně. Do toho přidejte fakt, že chování postav i logika děje občas kulhá, a rázem je tu sice skvěle šlapající a napínavá druhá řada, kterou si ale zdaleka nemůžete tolik užít, protože zkrátka a dobře opomíjí příliš mnoho důležitých věcí. Scenáristi Homelandu jsou v tomhle prostě o level vejš. Nakonec jen 7/10 a to ještě s přimhouřenýma očima. ()

Marze

Ve druhé řadě seriálu Tom Clancy's Jack Ryan jeho hrdina, analytik tajné služby CIA, kvůli nároční misi cestuje do Venezuely i Ruska. Snaží se "vrátit stabilitu zemi, která se ocitla na pokraji kolapsu", Fiktivní thrillerový seriál vychází z bestsellerových knih amerického spisovatele Toma Clancyho, který žil v letech 1947 až 2013. Protagonistu Jacka Ryana hraje devětatřicetiletý Američan John Krasinski. Amazon Studios, která jsou odnoží portálu Amazon.com, druhou řadu uvedou na své streamovací platformě 1. listopadu. Venezuelu již v uplynulých letech opustilo přes čtyři miliony obyvatel, kteří prchají před nestabilitou režimu, hyperinflací a nedostatkem potravin. Fiktivní postavu bývalého poručíka námořní pěchoty Jacka Ryana, který později obchodoval na burze a stal se analytikem CIA, využil spisovatel Tom Clancy v mnoha knihách. ()

Nevka

Druhá řada funguje jako náhodný generátor zápletek, který chrlí jeden cool nápad za druhým, ale jako celek drží pohromadě jen silou vůle. Co na tom, že je akce výborná a venezuelské politické tahanice v základu atraktivní, když se většina epizod topí ve scénáristické nabubřelosti a spoléhá na hromadu náhod? Při přepáleném, a hlavně neuvěřitelně uspěchaném finále jsem už jen nevěřícně kroutil hlavou, protože tohle se jednoduše nepovedlo. Škoda, snad bude třetí řada lepší. ()

T2

Rozpočet $-miliónov║ Po výbornej prvej sérii, riadny pád dole. Strašne nesúrodé, prvý diel ešte ako tak ale potom to postupne pláva na banálnosti, nemá to takú údernosť, hlavne záverečný diel je ako vystrihnutý z Ramba, som čumel ako puk ako hravo likvidujú venezuelskú prezidentskú ochranku priam vystrihnuté ako z béčkového filmu. /65%/ ()

• Voják ve volební místnosti střílí z české útočné pušky Vz. 58. (Nearby11)
  • V letadle hraje „Can't You Hear Me Knocking“ od The Rolling Stones. (Duoscop)
  • Na lodi hraje „Big Sky“ od The Wild Feathers. V autě hraje „Los Bajamos“ od Proyecto TQ. (Duoscop)