22.storočie. Umelá inteligencia je integrovaná do všetkých priemyselných odvetví. Mesiac a Mars sú kolonizované. Ľuďmi osídlené satelity obiehajú okolo Neptúnu, najvzdialenejšej planéty slnečnej sústavy. Na Zemi sa stavia nová Babylonská veža. Je to anténa, ktorej koniec dosahuje až do vesmírneho priestoru a ktorá má slúžiť k vyhľadávaniu inteligentného mimozemského života. Tím budujúci túto gigantickú stavbu vedie Roy McBride (Brad Pitt). Astronautom sa stal vďaka svojmu otcovi (Tommy Lee Jones), ktorý bol veliteľom výskumnej expedície projektu Lima. Aj jej úlohou bolo pátrať po vyspelom mimozemskom živote, ale pred dvadsiatimi rokmi zmizla kdesi v útrobách vesmíru. Zem postihuje jedna nečakaná katastrofa za druhou, ohrozená je aj stavba gigantickej antény. Americké spravodajské služby sa domnievajú, že Royov otec stále žije a ohrozenie Zeme má pôvod v explóziách, ku ktorým dochádza na planéte Neptún a súvisí s projektom Lima. Roy je vyslaný na vesmírnu misiu vedúcu cez Mesiac a Mars až k vonkajšiemu okraju slnečnej sústavy, aby tu svojho otca našiel. Jeho cesta však odhalí tajomstvo spochybňujúce samotnú podstatu ľudskej existencie a jej miesta vo vesmíre. (CinemArt SK)

Hartigan

Hezky natočená dvouhodinová zívačka. Tak čtyřikrát jsem usnul, celkově dokoukal za dva dny. Pro mě je tohle nejslabší Pittův kousek, jaký kdy natočil. A že jich mám nakoukáno hodně... Celkově už toho šaškování ve vesmíru mám plné zuby. Každou chvíli tady jsou hloupoučké digi omalovánky s pláštěnkami zachraňující svět, pak zase dětinské stokrát omleté Star Wars a teď pro změnu tohle, kde se opět snaží zabránit katastrofě. Loňský První člověk byl o hodně lepší. ()

Johny M.

V některejch momentech hodně silnej snímek, v jinejch bohužel děsně nudnej; za Interstellarem (pokud chcete srovnávat) zaostávající a téměř 2 (sou)hvězdí: 3,5* ()

Critic odpad!

Nejhorší sci-fi co jsem kdy viděl. Vůbec nic tu nedává smysl. Nikdo neřeší co jsou ty "energetické výboje", které ničí planetu. Je to sice daleká budoucnost, ale nevidíme téměř žádné futuristické vymoženosti. Hlavní postava donekonečna polemizuje nad samotou ve vesmíru a přitom vše vypadá jak ze studentského filmu, takže člověk absolutně nemá pocit, že by se vše odehrávalo na vesmírných plavidlech. Do toho vesmírné opice, lítání na dveřích skrz prstence Neptunu, nastavovaní kurzu při použití atomovky jako pohonu a hlavně totální absence jakéhokoliv děje. ()

Kingjiri

Nečekal jsem žádnou extra akční a napínavou podivanou, ale i tak mě nemile překvapilo šnečí tempo vyprávění, spoustu rádoby chytrejch dialogů (monologů) nebo dost nudnějších pasáží. Zarazilo taky množství nelogickejch momentů (očekávám možnost útoku, takže pro přepravu VIP osoby zvolim totálně nechráněný prdítko, který má jenom podvozek - fakt ve vzdálenější budoucnosti nemůžou být k dispozici lepší vozy pro pohyb po Měsíci?; způsob McBridova průniku na raketu na Marsu; přelet z jedný vermírný lodi do druhý s DIY štítem). Nějaký momenty byly naopak fajn, zejména díky vizuální stránce (úvodní pád ze stožáru, scény na Měsíci, Marsu nebo v otevřenym vesmíru) a občas se dařilo budovat zajímavou atmosféru. Jenže to je na dvě hodiny fakt málo. A při takhle solidní filmařině nebo hereckym obsazení je tohohle výsledku v podobě utahaný, místama nesmyslný a do sebe zahleděný podívaný ještě větší škoda, dvě hodně silný hvězdy. ()

DAPDO

Amíci tímhle filmem posunuli sci-fi na vyšší level nejdřív honičkou s vesmírnýma pirátama na Měsíci a potom soubojem s opicema ve stavu beztíže:-). Mě teda samotnej děj moc nenadchnul, hodně mě vadily neustálý myšlenkový pochody hlavního hrdiny, inteligentní divák si je dovede domyslet v pohodě sám podle mimiky herce i bez nápovědy. To shledání a následný rozloučení otce se synem po dvaceti letech bylo taky jakýsi divný. Třetí hvězdu navíc dávám za vizuální stránku, která je na perfektní úrovni, jinak ale pro mě film, ze kterýho si na prdel určitě nesednu. ()

moviechecker

Nápad dobrý, ale zbytočné dlhy film plný psychologických profilov. Ak by to vtesnali do 80 minút možno by to bolo zaujímavejšie. Nič sme sa nedozvedeli, len to, že otec má šedý zákal. Najprv som myslel, že tomu dám tri hviezdičky, ale pri písaní týchto riadkov mám za to, že aj dve sú veľa. ()

KUFI

jak si udelal stit z plechu a letel tim asteroidovym pasem jupiteru loool.. nebo jak se za pomoci jaderny exploze rozjel s raketou muhehe.. picovina na entou..ale porad lepsi nez Interštelář, to byla jeste vetsi zhovadilost ()

FanKalEl odpad!

Nápadito to vyzerá tak akoby len režisér natáčal vzadu za plátnom scény postupne počas prehrávania v kine. Je to fakt odpad ale miestami svojou hlúposťou pobaví. ()

dalziel

Moje prvotné nadšenie začalo rýchlo vyprchávať v priamej úmere s pribúdajúcou vzdialenosťou Brada od Zeme.Škoda.Mal som oveľa väčšie očakávania.Rozhodne to ale za pozretie stojí. ()

Hpatrik

Pro mě jen těžko pochopitelná, bizarní a ošklivá sci-fi, bez žádných audiovizuálních pozlátek, s tím nejhorším designem scén a kostýmů jaký si lze představit. Velmi průměrný námět, špatné provedení se strašným finále. ()

krumpy

Tak takhle špatný film jsem opravdu nečekal. Film je absolutně bez nějakých velkých emocí. Nijak to na mě nepůsobilo. Kde měla být akce a slyšet zvuk, byla slyšet hudba. Všechno špatně. Nuda, šeď. Dvě hodiny o ničem. Velké zklamání. Snad už se na nic podobného v životě nebudu muset dívat, amen. ()

papaguy

Opice i skejt na prkně při průletu Neptunovým prstencem bych si klidně odpustil. Jinak spokojenost. Díky hudbě a ozvučení přihazuji na celkové pěkné 4 hvězdy. ()

ViktorS

Začiatok filmu je pomerne rýchly. Prakticky hneď sa dozvedáme aký je problém a behom dvadsiatich minút sa už aj rieši. Zvyšok filmu má už potom kľudnejšie tempo, ale nie nudné. Prostredie sa stále mení a s ním aj problémy, s ktorými sa musí hlavná postava vysporiadať. Mesiac, Mars, nejaká medziplanetárna zastávka v slnečnej sústave. Počas toho všetkého sa nám naskytá pekný vizuál. No ten dej je trocha zvláštny. Je temnejší ako sa na vesmírnu drámu sluší a zameraný hlavne na pocity hlavnej postavy počas svojej cesty na kraj slnečnej sústavy. No pôsobí na mňa nedopovedane, naskytajú sa mi ešte otázky po jeho závere a to dosť uberá pre mňa na jeho atraktivite. Určite však stojí za to si tento film pozrieť. ()

AngelG

Mám slabost pro filmy, které v zásadě nemají žádný velkolepý děj. Ne vždy je to samozřejmě dobře, ovšem někdy je fajn dostat ne nijak zvlášť strhující akční podívanou, ale film o zamyšlení, kdy hlavním tahounem je spíš jen myšlenka nad našimi emocemi a to jak se moc bojíme si některé věci připustit. Tenhle film by vlastně vůbec nemusel být zasazený v budoucnosti, kdy se létání do vesmíru stalo takovou všední věcí, (což nějakým divným způsobem ještě víc prohlubuje takovou divnou prázdnotu, že i tohle může jednou pro lidstvo ztratit veškerou cenu a nadšení z něčeho tak neskutečného jako je dobít vesmír) a ani by v něm vlastně nemusela být celá jakoby akční zápletka, která je jen kamufláží pro skutečný cíl celého filmu. Díváme se tedy hlavně jen na vnitřní boj Pittovi postavy s tím, jak se bojí, aby nebyl jako jeho otec a s finálním smířením, že i přesto, že se na něj celý život snažil vzpomínat v dobrém a mít ho za vzor, takže zřejmě sám celou dobu věděl, že to tak není a nikdy nebylo. Bylo to krásné, vizuálně naprosto dechberoucí s překrásným soundtrackem a s úžasným Pittem, který jako vždy pojal postavu s dobráckou jemností, kdy mu věříte každý pohyb a slzu. Netuším co od toho kdo čekal, ale já byla spokojená. ()

aR3Zz

Film začne slibně, vše se rozvíjí, ale negraduje a naopak konec je dosti odfláknutý, respektive bez náboje a emocí. Scifi snímků mnoho není a toto je typický zástupce jednoho takového - vesmírného, psychologického dramatu. Sem tam akce (třeba super honička v lunárních vozidlech), ale jinak zůstal potenciál chladnokrevného Roye nevyužit. Škoda. 50% ()

Porp

Také komornejšie sci-fi o tom, aké banálne problémy bude musieť ľudstvo riešiť pri dobíjaní blízkeho vesmíru. Žiadne medzigalaktické prestrelky vesmírnych korábov s vyspelejšími civilizáciami sa nekonajú. Najväčším nepriateľom pozemšťanov sú pozemšťania sami sebe tak, ako tomu bolo doteraz. Veľmi realistické vykreslenie blízkej budúcnosti kazí akčná sólo jazda Brada Pitta naprieč slnečnou sústavou a späť v štýle Brucea Willisea. Jeho vnútorný monológ mi vôbec nevadil, naopak bol veľmi výstižný. ()

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

08.02.2020

Režisér první Godzilly a nejlépe hodnoceného Star Wars filmu od akvizice studiem Disney, Rogue One: Star Wars Story, Gareth Edwards si vybral svůj příští filmový počin. Bude se jednat o novou dosud… (viac)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

12.08.2019

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

25.07.2019

Nový snímek Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula (Tobruk, Mazaný Filip) bude mít světovou premiéru na filmovém festivalu v Benátkách, kde byl zařazen do hlavní soutěže. Film s mezinárodním… (viac)