22.storočie. Umelá inteligencia je integrovaná do všetkých priemyselných odvetví. Mesiac a Mars sú kolonizované. Ľuďmi osídlené satelity obiehajú okolo Neptúnu, najvzdialenejšej planéty slnečnej sústavy. Na Zemi sa stavia nová Babylonská veža. Je to anténa, ktorej koniec dosahuje až do vesmírneho priestoru a ktorá má slúžiť k vyhľadávaniu inteligentného mimozemského života. Tím budujúci túto gigantickú stavbu vedie Roy McBride (Brad Pitt). Astronautom sa stal vďaka svojmu otcovi (Tommy Lee Jones), ktorý bol veliteľom výskumnej expedície projektu Lima. Aj jej úlohou bolo pátrať po vyspelom mimozemskom živote, ale pred dvadsiatimi rokmi zmizla kdesi v útrobách vesmíru. Zem postihuje jedna nečakaná katastrofa za druhou, ohrozená je aj stavba gigantickej antény. Americké spravodajské služby sa domnievajú, že Royov otec stále žije a ohrozenie Zeme má pôvod v explóziách, ku ktorým dochádza na planéte Neptún a súvisí s projektom Lima. Roy je vyslaný na vesmírnu misiu vedúcu cez Mesiac a Mars až k vonkajšiemu okraju slnečnej sústavy, aby tu svojho otca našiel. Jeho cesta však odhalí tajomstvo spochybňujúce samotnú podstatu ľudskej existencie a jej miesta vo vesmíre. (Cinemart SK)

Cement73

Výborna hudba, super herecké výkony, tajomnosť a psycho analýza jednej skoro stratenej existencie, keď sa dozvie, že jeho otec, hrdina... ktorý sa o neho nikdy nezaujímal, predsa len žije, po tom čo sa pred 30rokmi stratil vo vesmíre... a asi až taký hrdina zase nie je... záver síce ok, ale mohol byť hlbší. 65% ()

aLPaC

Jak tu někdo v podstatě píše: film osciluje mezi strašným béčkem a filozofováním. To prostě nejde a navíc mě to vůbec nebavilo. Sorry Brade. ()

Zombi

Těšil jsem se na klasické scifi a i když výprava, kamera a triky jsou parádní, tak se jedná spíš o meditativní film o vztazích otců a synů a nekonečnosti vesmíru. Celé to umocňuje atmosferická melancholická hudba. Pro mě ve výsledku zklamání, klasičtěji pojatý film by mě více potěšil. 3 hvězdy. ()

Untentrauer

Film velice zdařile vysává váš životní čas a zanechává ve vás prázdnotu a pachuť samoty a marnosti....Ze začátku to vypadá zajímavě, ale čím víc se dostáváme dál, tím horší to je, až se to změní v absolutní blbost. Nelogické rozhodnutí, špatné triky, chvílema na mě film působil, jako nějaký projekt natočený sci-fi nadšencema. Je to film od kterého máte oprávněně velké očekávání, ale posléze se změní v naprostou psychoblbost bez hlubší myšlenky. Mohli klidně natočit film o tom, jak Brad jede za svým ztraceným tátou někam do Mongolska a nemuseli se z toho snažit udělat opojnou kultovní manu pro fanoušky sci-fi. Chtěli napodobit Coppolovu Apokalyspu, kde kapitán hledá plukovníka a cestou za ním poslouchá jeho žvásty akorát oblečenou do sci-fi hávu a kapitána nahradili synem a plukovníka otcem. Bohužel strašně moc se to nepovedlo. Jedna hvězda za Sutherlanda a druhá za Jonese. Brad by taky dostal hvězdu, ale narozdíl od těch dvou je ještě svéprávný a měl by si umět vybrat film hodný jeho talentu. ()

Ant_Antony

Pokus o bůh ví co... Chtělo to do sebe nacpat všechno až z toho vznikl guláš... Honička na Měsíci OK, ale jinak je to všechno jen náznak sem, náznak tam... škoda. ()

Garch

Ke kladům: výborná "řeč kamery" a nenápadný skvělý zvuk. také Mars je správně ošuntělý. Ad Astra, Jedno z těch jiných/filozofických Sci-Fi, které si může každý vyložit jak chce. Jen snad to finální plavání meteorickým prstencem a návrat vůbec působí, že už bylo hlavní řečeno, tak to nějak na prasáka dokončete. ()

Ollie235

,,I am looking forward to the day my solitude ends." Vesmírná mise z blízké budoucnosti s filozofujícím Bradem Pittem. To nezní vůbec špatně, že? Zpracování ale bohužel pokulhává. Největší problém jsem měl s tím, že mi počínání jednotlivých postav přišlo strašně těžce uvěřitelné a nelogické (což se dá říct i o některých scénách, které potírají zákony fyziky, ale dejme tomu, že na to mají budoucí astronauti technologii). Pittovy monology se bohužel s postupem času stávaly rovněž spíše otravnými. Rozpačité dojmy nezachraňuje ani povedená vizuální stránka. ()

Brejlil

Vizuálně působivé, Pittem solidně zahrané, ale tak divné. Co to kurva mělo být? Něco jako svatý Grál každého scifisty, tedy 2001? Film celkem nečekaně a dost trapně selže v okamžiku cesty po Měsíci. Honička lunárních roverů je sice pozoruhodně solidně natočená, ale proč tam je? A od okamžiku, kdy se Pitt na Marsu "cpe" do rakety, dostává fyzika definitivně kopačky a film se vydává spíše cestou Sunshine než inteligentní sci-fi. ()

husokachna

Brad má trauma, všechno nám to poví a bude u toho lítat vesmírem na kusu plechu. Ad Astra vypadala v trailerech zajímavě, slibovala mnohé a nesplnila nic. Od prvotní nehody na "stožáru", která má v traileru koule a ve filmu se rozplizne v pád padákem po neuvěřitelně dementní a uspěchanej konec. Chápu, o co Grayovi asi šlo, ale ať se na mě nezlobí, nemůžu si s ním filozofovat nad osamělostí člověka ve vesmíru, když nechá Brada (mírné SPOILERY ahead): infiltrovat raketu ve startu, odrážet se k letu vesmírem z rotující antény a následně surfovat, střílet lidi v honičce buginama po měsíci a podobně. A všechny tyhle béčkové (možná i céčkové) propriety by mi vůbec nevadily, kdybych dokázal s filmem jít a dýchat. Ale Bradův G.I. Astronaut je představen uspěchaně a přes všechno civění, psychologické evaluace, voiceovery a flashbacky to pro mě není životná postava. Vše je podáno tak nepochopitelně (viz třeba jeho vztah k manželce - jak spolu dlouho žili, jak se rozešli, proč, jestli to bolelo...), že mě to spíš od Roye odstrkuje a odcizuje. Jeho vztah k otci mi byl úplně u prdele, i když Brad jehož tep nikdy nepřekročí 30, ale je ukázkovej psychopat, mi to vysvětloval na desetkrát, jak ho to strašně bolí a zžírá. Zápletka nedává smyslu ani za mák, celá Royova pouť je totálně zbytečná, celý problém s "výboji" je slátanina (Royův otec má mašinu na antihmotu, aby mohl doletět k Neptunu, ale Roy o pár let později tam mastí na normální raketě, nebo já nevím...ono je to asi jedno). Na konci už jsem se smál a vymýšlel si největší debility, co se můžou stát (z nichž jedna největší - anténomet - se naplnila), chtěl jsem, aby už Roy držel hubu, ale on si Roy pořeší, co potřebuje, ještě nám něco vysvětlí a když přišla Liv, tak už jsem se smál nahlas. A to opakuju, že všechny propriety pro mě byly potenciálním plusem. Miluju Malickovu Tenkou červenou linii, která je prošpikovaná voiceoverem a pseudofilozofováním, dlouhý záběry, Max Richter, vesmír, Brad, filozofická sci-fi, to všechno je můj šálek kávy. Ale tohle byl tak úmornej, hloupej, nudnej a otravnej film, že mě to skoro fyzicky bolelo. Vzhledem k production values bych tomu asi normálně dal víc, ale vzhledem k tomu hodnocení zde, musím být extrémní. PS: Brad je pořád až nechutně krásnej. PPS: A v kině to strašně smrdělo. ()

Haniczka

Tenhle film se mi rozležel naněkolikrát. V kině po dokoukání jsem byla trochu zklamaná, doma už jsem to viděla jinak a nyní, s odstupu týdne, tento film hodnotím velmi pozitivně. Je křehký, filosofický, čistý a není zkomplikovaný "hollywoodskými výbuchy" a jde k samé podstatě života. Brad Pitt se drží správné cesty, herecky i producentsky. ()

Wancohoff

nejdem to hodnotit pretoze som to po 45 minutach vzdal. strasne nudny, nezaujimavy , a extremne pomaly film, pri ktorom by som napiekol za dva plechy medovnikov a nic by mi neuslo... mozno si to este niekedy pozriem, a mozno cele, a mozno zmazem komentar a ohodnotim film. a mozno sa na to vyserem a nebudem sa nudit 2 krat. ()

Caine

Jako příběh se mi líbil, ale sráží to dolů naprosté diletanství co se týče fyziky a reálnosti reálií a některých částí příběhu vůbec... :-( Škoda ()

petikacka

Takže tu máme takovou novou, ale malou, Vesmírnou odyseu 2019 s vnitřním hlasem Brada Pitta...No, na mě to teda moc velký dojem neudělalo...Pořád jsem čekala nějaký filozofický přesah do současnosti, ale ono nic...To, že člověk nemá věnovat veškerý svůj čas práci, ale má se věnovat i své rodině a, že přes hvězdy nevidíme to, co máme vlastně na dosah a to je blízkost a cit milovaného člověka, ale uvědomíme si to, až to ztratíme, to je snad už dávno každému jasné?! Takže pro mě absolutně žádná novátorská vize blízké budoucnosti...Jediné co se mi opět potvrdilo je, že bez 💘 svět nebude nikdy fungovat a to je pro mě je very good (●'◡'●)...Za mě 75% ()

TheSpearCZ

Celkově se mi film líbil, ale nelíbí se mi, že se zde míchají takřka dva styly scénářů, které by se míchat prostě neměly. Na jedné straně máme akční scény, které sice jsou zajímavé (piráti na Měsíci á la Mad Max ve vesmíru nebo nakažené opice v raketě) ale bohužel vypadají jako vystřižené z béčkového filmu (vyjma výborné úvodní exploze) Na druhé straně se to snaží vypadat strašně moc inteligentně á la Interstellar, ale tohle skončilo tak ve třetině cesty, což je velká škoda, protože to mohlo být daleko, daleko lepší a potenciál to taky mělo. Každopádně se mi tu zalíbil samotný Neptun, který si nepamatuju, že by někdo takhle vykreslil. Co už se mi líbilo méně byla samotná výprava za tátou (což tvoří podstatnou většinu filmu). Člověk tu najde chyby, když u snímku bude přemýšlet a něco se mu nebude zdát ani když si u toho bude chtít jen odpočinout a to mi jednoduše nepřijde fajn. Lepší 3* ()

andio

Zase další vizuálně zajímavá vesmírná podívaná, která se snaží působit hrozně realisticky, ale zase se tou realitou nechce nechat až tak moc tížit, aby třeba měla nějaký zajímavý příběh, který by se mohl stát i v opravdovém světě. Většina děje je totiž založená na myšlenkách, které v realitě nedávají žádný smysl (např. k čemu potřebujeme hledat vesmírný život z orbity Země, natož z Neptunu, když se tím stejně nijak nepřiblížíme k exoplanetám a ani z Heliosféry tím neutečeme v případě Neptunu; proč potřebuje Brad Pitt letět na Mars aby odtamtud mohl vysílat zprávu svému otci, který mu záhadně vzápětí odpoví i když je zrovna na Neptunu, takže tím spíš mohl vysílat klidně rovnou ze Země; atd..). Chování postav bylo po většinu filmu taky naprosto retardované, ale za to z většiny mohly věci které jsem už zmínil, co bych dodal jsou například kosmonauti, co začnou uvnitř vzlétajícího raketoplánu střílet pistolí, nebo protagonista který si myslí, že může jen tak proskočit skrz prstenec Neptunu (a povede se mu to! :D). Po většinu filmu jsem marně čekal na nějaké smysluplné vysvětlení toho, co se přede mnou odehrává. Díky kvalitě zpracování je to pro mě o to smutnější, protože by nechybělo moc a mohl to být masterpiece, stačilo by přepsat celý scénář, dát postavám jiné motivace a věcem jiné důvody a vyvarovat se pár drobným blbostem a byl by to film, na který by se vzpomínalo. Takhle je to při nejlepším průměrný. 5/10 ()

majec4

Na toto som sa tesil od zaciatku ako som vedel, ze si Pitt zahra astronauta. Cakal som hru na istotu, takze ma ten pribeh poriadne prekvapil. Je to natocene tak, ze v tom filme objavite viacero vrstiev. Proste je to dost filozoficke. Po prvotnom sklamani som sa na to teda pozrel, tak ako tvorcovia zamyslali a musim uznat, ze natocene to bolo zaujimavo. Takyto rozbor mysle astronauta sa len tak lahko nevidi. Ako fanusik velkych blockbustrov som sklamany na max 3 hviezdy, ale ako uvedomely fanusik filmu to musim zdvihnut na 4. ()

JM87

Já vám nevim. Bylo to takový nemastný neslaný. Režiser si asi myslel, že jsme všichni blbečci a že musí zjednodušovat příběh a vše nám ještě vysvětlovat vypravěčem. Takovej Interstellar pro dost chudý. ()

radekgfx

Uhrančivá exkurze Sluneční soustavou, lidským nitrem, diváckým očekáváním a rámcováním. Odzbrojující kontemplativní trip, na jehož konci si člověk může říct: „Viděl jsem velký film.“ Per aspera ad astra. ()

Flopik

Vnútorný boj astronauta a hlbšia hodnota filmu ako by ste čakali. Nejde tu o akciu je to monológ hlavnej postavy. Mne to sadlo, Pitt bol skvelý a ostatné postavy sekundovali výborne. Dĺžka filmu adekvátna, som rád že sa to zbytočne neťahalo cez dve hodiny. Je to pomalé a rozhodne to nie je film pri ktorom vypnete. Bavil som sa aj keď to mohlo byť viac emocionálnejšie.Natočené je to krásne. U mňa za 4*. ()

Harpy

Vyslovene zlé to nebolo, ale radím sa do zástupu, že skôr nie - ako áno. Neviem presne pomenovať čo mi na tomto filme vadilo, ale čo viem je, že tam bolo veľa, veeeľa fyzikálnych nejasností a chýb a celé to bolo fakt k neuvereniu, len som kývala hlavou. Čítala som hodnotenia a fakt by som chcela poňať film ako ho videli iný, ale nedá sa. Veľmi priemerné 3* ()

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

08.02.2020

Režisér první Godzilly a nejlépe hodnoceného Star Wars filmu od akvizice studiem Disney, Rogue One: Star Wars Story, Gareth Edwards si vybral svůj příští filmový počin. Bude se jednat o novou dosud… (viac)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

12.08.2019

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

25.07.2019

Nový snímek Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula (Tobruk, Mazaný Filip) bude mít světovou premiéru na filmovém festivalu v Benátkách, kde byl zařazen do hlavní soutěže. Film s mezinárodním… (viac)