Resident Evil: Vitajte v Raccoon City

• Portugalsko Resident Evil: Raccoon City (viac)

V Resident Evil: Vitajte v Racoon City, kedysi prosperujúcom domove farmaceutického gigantu Umbrella Corporation, je Raccoon City teraz vymierajúcim mestom na stredozápade. Exodus spoločnosti spravil z mesta pustatinu... s veľkým zlom pod hladinou. Keď sa toto zlo rozpúta, skupina preživších musí spolupracovať, aby odhalila pravdu a prekonala noc. (Itafilm)

AloisNeuman

Pro fanouška herní série a zvláště prvních dvou dílů je pecka vidět tolik známých lokací a pomrknutí. Pro fanouška filmové série s Millou je tento restart po šestém dílu nezbytný. Jako fanoušek filmu jsem očekával více. A nejsem si jistý po zbytečném animáku od Neflixu co očekávat od jejich série. ()

Tomash58

Pro fanoušky RE neuspokojivé, možná až na pár detailů, kvůli kterým ale pořád není důvod to sledovat. Pro někoho kdo herní sérii nehrál nebo ji vůbec nezná tady není důvod to sledovat - scénář tragický, takový špatný akční Céčko; atmosféra, což byla asi jediná věc, na kterou jsem spoléhal, neexistuje a efekty bez komentáře. Až na Claire (a možná Chrise) se herci, kteří vypadají, že hrají podruhé v životě, do svých rolí nehodí. A možná taky proto si k nim člověk nevybuduje absolutně žádný vztah, na rozdíl od her. Ty mají svoje kouzlo a z minulosti už se mohli filmaři poučit, jak na to. A líp to rozhodně nedopadlo. Potitulková scéna to pro mě všechno ještě víc zabíjí, když si uvědomím, že to bude mít nejspíš další díl. Jsem jen rád, že jsem za to neutratil peníze v kině... ()

Likan7

Kaya Scodelario by měla vyhodit agenta. A co nejdříve. Není totiž možný, aby tak sympatická a talentovaná holka chodila furt do takových béček s céčkovou kvalitou. Nejnovější RE je totiž kravina od začátku do konce. V první scéně uvidíme první monstrum a pak musíme téměř hodinu sledovat snahu režiséra navodit tajuplnou a hororovou atmosféru. Jenže diváky to nebaví, od začátku vědí co se děje ale musí sledovat postavy, který k tomu musí teprve dojít. A celý to trvá hodinu. Občas je sice nějaká zajímavá scéna, která dává takový nepříjemný pocit, ale ty jsou snad jen 3, zbytek stojí za starou belu. Celý se to odehrává v noci, nic není vidět (nebyly prachy), triky stojí za pendrek, scénář je ještě horší a akce je ze všeho nejhorší. Nečekal bych, že to řeknu, ale stýská se mi po Mille, jejíž filmy byly alespoň zábavný a hloupý. Tohle je jen hloupý. ()

vikino1

I když je to nejvěrnější adaptace hry co jsem ve filmu zatím viděl (a ve hře opravdu hrál), tak pořád se nemůžu zbavit dojmu, že zápletka šla uělat líp. Víc hororově s více gore. Scéna se zavřeným konspirátorem s pistolí je fakt na doživotní vyhození scénáristy od válu. Scény s cisternou, vrtulníkem jsou přesně jak ze hry.Místy na mě šla opravdu nostalgie z mládí. ()

Baron Noktur odpad!

No tak páni, tak toto bola teda riadna sračka. Viem, som ovplyvnený hrami a ak by som nebol, možno by to šlo o 1 hviezdu hore. Zmenilo by to ale niečo? No nič, ten film by bol stále sračka. Postavy sa každú novú scénu predbiehajú v tom, kto z nich je väčší magor, postavy sú vykreslené absolútne inak než v hernej sérii a rádovo horšie (hispánec Leon nevie poriadne ako sa používa zbraň a je len za takého truľka), CGI triky sú veľmi slabé, casting je úplne mimo a postavy sa na herné predlohy vôbec nepodobajú. Celý film je úplne o ničom a mimo toho, že ponúka ikonické lokality presne vymodelované (v PC...), neponúka vôbec nič. 10%. ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Film, ktorý ide síce úplne mimo prvých šesť časti ale to nevadí. Podľa mňa každý fanúšik hernej série bude chrochtať blahom. Máme tu snáď všetky hlavné postavy z hier. Plus sú tu lokácie, ktoré sú v hrách. Pri dĺžke 107 min, mohli o niečo lepšie prepracovať charaktery postáv. Herci sú sympatický a ich výkony sú nadpriemerne. Príbehovo je to zaujímavé. Akcie je tu viac než dosť. Nehovorím, že to je film roku ale až také hrozne to nie je. Celkové hodnotenie za mňa je 85%. ()

rublik05

Začínalo to docela slibně, skončilo to jako nepovedený žánrový mišmaš, navíc šíleně nudný, kdy se moc nepovedly ani akční scény, ani hororové prvky, ani efekty, ani to herecké obsazení. Přestože má film pár světlých momentů, tak jako celek působí hrozně nudně a hloupě, akce je nepěkná a sterilní, slušelo by ji i více krve, slabý rozpočet je na filmu znát téměř každým okamžikem. Asi to mohlo dopadnout mnohem hůř, nicméně na Resident Evil: Raccoon City se podruhé s největší pravděpodobností už nepodívám, a to mám tyhle zombie vyvražďovačky docela rád. 3/10. ()

RAFT

Bože ,Režisér se zase předvedl .Natočit nový resident evil to chtělo kuráž a že, to takhle zmrví se dalo čekat.Zlatý resident evil od Andersona .Zatím nejlepší snímek co režisér natočil tak, 47 metrů.Film se moc nepovedl .Za mě 40% ()

BFG2000

Jeden z nejlepších "B" hororů za poslední dlouhou dobu! Paráda. Dopadlo to přesně tak, jak naznačoval trailer - senzačně. Perfektní atmoška, skvělý vizuál, super herci, gore scény, supa hudba. Před tímhle jsem viděl jen Andersonův Evil s Milou, který tomuhle filmu nesahá ani po kotníky. A pak, tak nějak na přeskáčku, většinou jsem ani nedodíval, nějaké ty sračkoidní pokračování 2, 3, 5, 6, 22. Tohle bylo opravdu krásné, natáčené s láskou a citem. A Kaya byla tou nejlepší možnou volbou a mnohonásobně lepší, než Mila! Jop! Takhle má vypadat horor. ()

Brooks

Hernú predlohu to rešpektuje viac než Andersonove pokusy, uprednostňuje to horor pred akciou, atmosféru to má, obzvlášť v prvej polovici, príjemne carpentorovskú, ale vo výsledku je to aj tak rovnako hlúpe, mizerne nakrútené, nezábavné béčko, ktoré neprináša nič nové a aj to staré ponúka v miliónkrát ohranej podobe. ()

oldy

Utrpení to sledovat. Několikrat jsem si dal pauzu než jsem to dokoukal. Přišlo mi,že to trvá snad 3 hodiny minimálně. Tak tohle se nepovedlo ! ()

tharros

|| Jde to vůbec procentuálně ohodnotit? 10-20% max! || ACH JO.. nebo spíš ach ne.. trailery naznačovali a slibovali s velkou dávkou optimismu věrnou kopii herní předlohy s potenciálem předčit původní filmovou sérii.. místo toho jsme dostali nejhorší (čtěte nejodfláklejší) herní adaptaci a rozhodně jeden z nejhorších hororů za poslední dva roky. Herci 0*, vizuál 0*, scénář 0*, režie 0* / jediné za co si troufám dát aspoň tu 1*, je "friendly" badass holčička s pytlem na hlavě, hrající si na fantomase se stan(k)em na farmářských trzích uprostřed věznického prostředí. || Dodatek na závěr: Pusťe si radši Strážce Galaxie, tam je mnohem lepší Raccoon (in the) City… ()

Clark_Kent

Těch adaptací na herní snímky jsou tuny. Resident ten má už taky to lepší, za sebou. Serou to posledních pár let, jako zkažený bonbóny. Nemělo to vůbec žádnou energii, spíš slabější vibrace. ()

HERGImanCZ

Nemám slov. Podle hodnocení mi bylo jasné, že Resident Evil: Welcome to Raccoon City nebude nic extra. Ale takhle špatné jsem to nečekal. Nechci teď kritizovat věci jako naprostou změnu charakteru i vizuálu Leona, který mi zde paradoxně byl ze všech postava asi nejsympatičtější. Největším problémem tu totiž je, že film jako takový nemá vůbec co nabídnout. Příběh se snaží splácnout dohromady hrozně velké množství dějových linek. Každá z nich je ale buď krátká, nezajímavá, nebo utnutá tam, kde bych zrovna chtěl vědět něco víc. Film se tváří jako horor, není schopný ale ani vybudovat atmosféru, ani vytasit pořádné lekačky (něco, co by se za ně dalo požadovat, je tam cca 2x). Zbývá tak akorát krev, která zkrátka bez emocí nefunguje. Občas se také snaží pomrkávat na fanoušky lokacemi, které znají z her, a to je vlastně jedna z těch mála věcí, která u mě asi fungovala. Jedinou pasáž, co jsem si tak v rámci mezí užil, bylo prozkoumávání sídla, a to musíte uznat, že je na nějaké lepší hodnocená dost málo. Klidně mě ukamenujte, ale zlatá série s Millou Jovovich. Ty filmy sice prznily hry, ale ve výsledku se na ně dalo koukat a pro mě to bylo takové guilty pleasure. Tohle je ale zkrátka hrůza a ještě k tomu nuda. ()

DaweForeman odpad!

Tomuhle počinu bych možná dal nějakou tu hvězdičku, kdyby to bylo natočeno kolem milénia a ne v současné době. Tehdy by to možná mohlo být bráno jako slušné béčko. Je to děláno úplně někým jiným než ty původní Residenty, které lidi obecně znají. Po příběhový stránce se to vrací až na samý počátek, kdy všechno začalo jít z kopce a to do městečka Raccoon. Ten kdo nezná příběh, tak se v tom musí ztrácet, protože tu není nic pořádně vysvětleno a úplně to bude považovat za ptákovinu. Ti, co to zase na druhou stranu alespoň trochu znají, tak předem vědí, co se tam bude dít, které postavy jsou důležité, a tak ví, kdo zařve a kdo ne. Herecké obsazení je téměř kompletně až na pár jedinců naprosto katastrofické. Logika jednotlivých postav je taktéž tragická. Příběh jako takový je uspěchaný kvůli snaze popsat všechny ty události za určitý časový limit daného světa a akce je naprostý chaos (ten konec v tom vlaku - jako vážně?). Je vidět, že autoři se chtěli přiblížít co nejvíce herní předloze a ve zpracování udělali úplně začátečnickou chybu typu Uwe Bolla. ()

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

13.06.2021

Netflix odhalil kompletní obsazení hlavních postav nadcházejícího hraného seriálu ze světa Resident Evil. Slavná herní franšíza se tak brzy dočká nejen dvou seriálů na Netflixu (z nichž jeden bude… (viac)

Nový Resident Evil byl dotočen

Nový Resident Evil byl dotočen

29.12.2020

Přestože natáčení začalo teprve v listopadu, nový filmový Resident Evil má za sebou již poslední klapku. Snímek tak nyní čeká rychlá postprodukce a příští září dorazí do kin. Děj se tentokrát bude… (viac)

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (viac)