The Suicide Squad: Samovražedná misia

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)

Vitajte v pekle, známom ako Belle Reve! Práve tak sa volá väznica s najvyššou mierou úmrtnosti v Spojených štátoch a práve tu sú držaní najhorší superzloduchovia komiksového sveta. Urobia čokoľvek, aby sa dostali von, dokonca sú ochotní stať sa členmi supertajnej a supertemnej operácie, v ktorej budú musieť na chvíľu prejsť na správnu stranu zákona. Podarenú partičku budú vo filme tvoriť postavy ako Bloodsport, Peacemaker, Captain Boomerang, Ratcatcher 2, Savant, King Shark, Blackguard, Javelin či mnohými obľúbená psychopatka Harley Quinn. Keď ich vysadia na nepriateľmi obsadenom ostrove s úlohou „nájsť a zničiť“, bude mať plukovník Rick Flag čo robiť, aby skupinu udržal pohromade. Pravidlá sú pritom jednoduché – jeden zlý pohyb a je po nich! Zomrieť môžu rukami nebezpečných súperov, ale aj svojich nemenej nebezpečných kolegov. Nehovoriac o tom, že ich má po celý čas pod drobnohľadom tím vplyvnej Amandy Waller, ktorá stojí za celým nápadom dať dohromady obávaných zločincov a využiť ich schopnosti v boji proti ďalšiemu zlu. Misia sa teda môže zdať na prvý, druhý aj tretí pohľad naozaj samovražednou... (Continental film)

Trios

Tak tohle se povedlo (aspoň co se hodnocení týče). Gunn je fakt borec, protože po mnoha komiksových zklamáních letošního roku jsem se konečně dočkal skvělého komiksového blockbusteru. Dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Partu bláznů společně s roztomilým žralokem kteří mají za úkol jedniné: Zachránit svět před obří mimozemskou hvězdicí, nebo jim explodují kebule. Rating R je tu využit na maximu, a ne jak třeba u tebe Mortal Kombate, že ano... Postavy jsou vám sympatické, zapamatovatelné, a když nějaká z nich natáhne brka, tak se vám jejich smrt reálně vryje pod kůži. Pravidlo tohoto filmu totiž zní, nedělejte si k postavám moc velké vztahy. Což mě se nepovedlo😅. I když se mi SS z roku 2016 líbil, tak mi tenhle přišel jednoduše lepší a zábavnější. Prostě přesně takovej, jakej by měl každej sebevražednej oddíl být. 9/10 ()

Ferguson

Jako ten hlavní padouch měl být Patrik od Spongeboba? V r-kové záležitosti skutečně nevídaný krok vedle. Vlastně to má stejně jako první film své klady a zápory v poměru 50/50. ()

serbero

Tvorcovia to chceli urobiť komické na spôsob Deadpoola no úplne to posral. Akčné to bolo dosť no ten humor bol až miestami trápny. A ten hlavný padouch 😂😂😂 hviezdovka s veľkým okom a to nehovorím o žralokovi, lasici a chlapík ktorému trčali z hlavy tužkové baterky a žiarovky. Bodka za tým celým je scena so strieborným nočnikom na hlave. Raz pozrieť stačí ()

Sharky95

The Suicide squad je barevný, ulítlý, s jukeboxem jako to chtěli warneři v 2016. Zároveň je to "soulful drama" jako to chtěl David Ayer v 2016. Nejlepší komiksový film za hodně dlouhou dobu a ssi nejtemnější film z DCEU (jde to i bez sníženého jasu a vytaženého kontrastu). Nebojí se kombinovat vtipné momenty, s dojemnými. Moderní, dravý styl skombinovaný s až archaickými momenty jak z filmu ze 70. let. Největší síla filmu a potažmo Jamese Gunna spočívá v lidskosti filmu.A i přes všechen styl, brutalitu, humor jsou v centru zájmu postavy. Hlavní charaktery jsou cool, drsní, edgy tak moc, že by bez problémů zapadli do nějaké online střílečky, ale přitom mají navíc lidský rozměr. A John Murphy je po dlouhé době zpět a dokazuje, že je neprávem přehlížený. (Ratism se může zařadit vedle In the house, in the hearthbeat a Surface of the sun). Cool, edgy, temný, humanní. ()

studentice

Člověk se ani minutu nenudil a úplně vypnul a o to mi šlo-hodit starosti na dvě hodky za hlavu, ale hvězdička dolu za "hollywoodské srdceryvné retrospektivy" a míň humoru. A Harley je boží:) ()

Rascal_ odpad!

Při prvním zhlédnutí jsem se dostal sotva do poloviny a uzavřel to s myšlenkou, že se jedná o KOKOTINU. S odstupem času jsem v poště nalezl vzkaz, prokazatelně od fanouška, že má recenze je nedostačující, nezajímavá a neopodstatněná. Upřímně? Bylo mi to jedno. Ale nakonec mě neukojitelná zvědavost a touha pochopit, co se mu  na  tom vlastně líbilo, donutila pustit si The Suicide Squad ještě jednou. Uznávám, některé postavy a humor fungují. Jenže to mně nestačí, když mě film jako celek nebaví. Obecně je to tak šablonovité, nepřehledné, nevyužité, vnucující, tupé, dětinské a místy i otravné viz postava Harley Quinn, že mě opět napadá slovo KOKOTINA. ()

Mart4s

James Gunn je v posledních letech tím pravým šílencem, který dokáže točit takovéto filmy. Opět jsem se smál od začátku do konce, opět jsem byl překvapený kreativním myšlením tvůrců a opět jsem hltal každou scénu. Maličko jsem byl zklamán ,,romantickými chvílemi" uprostřed filmu s Harley, které byly naprosto zbytečné, ale jak už to u ní bývá, velmi ,,romanticky" to rozsekla. Ačkoliv jsem čekal, že mnoho hrdinů se nedožije závěrečných titulků, tak jsem doufal, že některé uvidím na plátně trochu déle. Nicméně o tom právě je Sebevražedný oddíl, kdy nevíte, jaká postava přežije. Každý fanda komiksů musí vidět ()

Wichan

Suicide Squad 2 je film, z ktorého tiahne pocit komiksovej blockbusterovej zábavy, ktorá sa počas filmu nestane stereotypnou kopírkou samej seba. James Gunn dokázal  dotvárať celkový pocit z filmu tým, že ho rozdelil do pomyselných kapitol, ktorú každú oddelil nejakou kreatívnou zložkou. Síce za prvých 15 minút diváka nápadmi a jeho druhom humoru ubíja, a za takú prvú pol hodinu to možno pôsobilo trošku na silu, no potom Vás nechá si vydýchnuť a uležať všetko v hlave. Už na začiatku nám ako divákom bolo naservírované, že každá postava môže umrieť, teda až na nesmrteľnú Harley Quin. Harley mala v tomto filme priveľa pirestoru a celá jej linka, ako sa oddelila od týmu pôsobila nútene. Ako keby sa do seba prelievali dva rozdielne filmy. Táto postava zo seba vyžmýkala svoj potenciál a dej točiaci sa okolo nej znemožňoval ostatným, viac zaujímavým postavám rozvíjať sa. Samozrejme, že Harley Quin je značka a ževraj aj najobľúbenejšia postava Jamesa Gunna, takže musela mať svoju úlohu. Tomu nasvedčuje aj fakt, že ona v podstate všetkých zachránila. Gunn si uvedomil, že musí byť nejak podstatná, aby ľuďom neliezla na nervy. K postavám som si za film vytvoril citové puto, ale len do určitej miery. Áno, nejaké z postáv dostali nejaké flashbacky a náhľad za oponu toho, čo vo filme bolo odprezentované, no u Gunna som čakal, že im dá o niečo väčšie srdce. Medzi moje obľúbené postavy patria Ratcatcher 2, Polka dot man a Blodsport v podaní Idrisa Elbu. Vizuálne je film uchopený naozaj dobre, akčné sekvencie majú skvelú choreografiu. Suicide Squad 2 na plno využíva svoj R-kový rating. Niekedy som bol až prekvapený, aký brutálny film môže byť. Čakal som však ešte o niečo väčšiu dávku originality a intenzity. Asi najlepšie na celom filme je kombinovanie rôznych žánrov v dokonalom súznení. Ďalší plus je, že nám bolo povedané, kto je naozajstný záporák. Vyvrcholenie, posledná konfrontácia so Starom bola šikovne zvládnutá. Nečakal som, že Rick Flag bude mať také silné a ,,dôstojné" zakončenie. Nebol to CGI bordel ako v Black Widov.  Film sa nebral vážne a bolo to cítiť a to je len ďalší plus. Ako celok určite lepšie ako jednotka. Dvojka fungovala dobre, bola uchopená a spracovaná. Zatiaľ čo v prvej časti sa DC snažilo navodiť dark atmosféru, v druhej časti to Gunn vymenil za osobitý humor. A čo je najpodstatnejšie, narozdiel od jednotky bola cítiť ruka režiséra, ktorá všetko riadila. Za mňa 8,5/10. Prvý podarený blockbuster tohto roka ()

Dalajlada

Extrémně podařený film. Pokud chce DC konkurovat Marvelu, tak tímhle si dobře našlápli. Takhle super odvážný, odvázaný, vtipný a zároveň i brutální film má koule natočit jen málokdo a ještě to poslat ve velkém do světa. ()

oxiddusny

eeeee...tak tohle opravdu bolelo. Nečekal jsem moc a dostal jsem ještě míň. O level níže než Strážci galaxie. Vtipy samy o sobě tam byly docela dobrý, to musím uznat, ale zbytek tak nudná srajda, u který jsem 2x málem usnul (a myslím, že bych o nic nepřišel), úvod, ze kterýho byly všichni recenzenti vysraní až do vesmíru jsem asi přehlédnul, furt čekám, čekám, čekám kdy se teda rozjede ta bombastická akce...a najednou mi došlo že to, na co jsem celou dobu koukal byla teda asi ono... Herecký výkony toporný, nebýt těch nemálo povedených hlášek, tak tomu dám z fleku 40% ... takhle dávám sice 3*, ale v číslech je to někde klasicky na Mirku 50 - 55% a díky never again... ()

vimluk_CZ

95% Gunn umí krásně pracovat s podivnými postavami a když dostal nabídku udělat Suicide Squad a navíc 15+, byl jsem pořádně natěšený. A dostal jsem to, co jsem čekal. Parádní přehledné akce, krev teče proudem a s černým humorem se pracuje svědomitě. Jasně - zápletka není nic extra, ale v takovýchto filmech jde zkrátka na druhou kolej a pracuje se tu se zajímavými vztahy mezi jedinečnými postavami. Překvapivě mě z hlavních postav nejméně do týmu -i když s týmem není moc času- seděla Harley Quinn a její zápletka mi vlastně přišla trošku natahovaná. Před filmem doporučuji natipovat si, kdo umře a kdo přežije, protože ve filmu se rozhodně smrtí "hrdinů" neřeší a nikdo není nikdy v jasném bezpečí. ()

wollfy odpad!

WTF. DC nikdy nepoužívali logiku zabavu ani hezky vyzual ale tohle je fakt pruser. Proste vsecko spatne  pribeh klise vizuální stranka jak z TV poradu ze 70' soundtrack uplne mimo jako by nekdo ve strizbe pustil random select na nejakem CD best of radio hits. Ze by mely Postavy nejakY vyvoj nebo motivaci zapomeňte. Furt se jen vraždí vsichni a vsechno a jako tresnicka nesmrtelny zralok co mluvi hlasem Silvestra Stalloneho. Jit na to do kina umlatim pokladni kelimkem ()

panfilmu odpad!

Vždyť to bylo horší jak jednička a ta byla hodně zoufalá !!!!! Nechápu co se tomu Rejžkovi honilo hlavou ?! Exkrementy a zvratky, takovej gulášek zbytecnej, a toho kyng sharka dabuje SLY !!!! ALE BYLA TO ASI I NEJLEPSI POSTAVA, S LASIČKOU ! kaše, nic úžasného to nebylo. ()

MatoPalkes

Režisér James Gunn dostal očividne dosť priestoru a je to vidieť. Luxusná, nahláškovaná akcia. V tomto zložení režiséra a hercov poprosím ďalší diel. ()

HombreT

Gunn si evidentne nevšimol, že netočí Strážcov Galaxie a tak nám priniesol hravé omaľovávanky, ktoré sa mi k DC jednoducho vôvec nehodia. Nie je to úplný odpad, ako keď dali Whedonovi sprasiť svoje niekdajšie hlavné eso, ale ak sa chcem odlíšiť od konkurencie, tak im nedám natočiť kopírku ich hitu (ak nie som čínsky vekslák fejkov)....teda do teraz som si to aspoň myslel....Nuž, ale evidentne sa to všetkým ľúbi (hlavne pánovi verbalovi, čo sa tvári ako veľký alfa samec a sleduje každý kúsok, ktorý označí za teplošinu 😆), takže sa bojím, že naši 'temní' hrdinovia z DC zapadnú do všedného bytia obrázkovej komerčnej demencie. No a ktorý chuj povedal kedysi Cenovi, že by mal ísť pred kameru, by si mal dať minimálne jednu cez hubu. ()

ElvisP odpad!

Pokračování od DC bylo plné očekávání. Přeci jen děj plný superhrdinů s takřka neomezenými možnostmi dává stejně neomezené množství dějových linek. Na můj vkus se tvůrci moc netrefili. Občas rádoby vtipné scény, někteří superhrdinové bez extra nápadu. Celou tuhle absurdní tvorbu pak podtrhl poslední boj asi s nejdivnějším supermonstrem historie (v kině to vyvolalo opravdu hodně smíchu nebo údivu). Po předchozím díle z roku 2016 film ztratil tak nějak šťávu a snaží se dostat maximum z toho málo, co zbylo. Naštěstí zbyla aspoň Harley Quinn, ale i u ní to vypadalo vše spíše nuceně. ()

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (viac)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (viac)

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

06.09.2022

Za pár dní odstartuje disneyovská akce D23, na které má mít kromě jiného prezentaci také šéf Marvelu Kevin Feige. Údajně nás pak čeká pár novinek, na které se nedostalo během Comic-Conu, včetně… (viac)