The Suicide Squad: Samovražedná misia

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)

Vitajte v pekle, známom ako Belle Reve! Práve tak sa volá väznica s najvyššou mierou úmrtnosti v Spojených štátoch a práve tu sú držaní najhorší superzloduchovia komiksového sveta. Urobia čokoľvek, aby sa dostali von, dokonca sú ochotní stať sa členmi supertajnej a supertemnej operácie, v ktorej budú musieť na chvíľu prejsť na správnu stranu zákona. Podarenú partičku budú vo filme tvoriť postavy ako Bloodsport, Peacemaker, Captain Boomerang, Ratcatcher 2, Savant, King Shark, Blackguard, Javelin či mnohými obľúbená psychopatka Harley Quinn. Keď ich vysadia na nepriateľmi obsadenom ostrove s úlohou „nájsť a zničiť“, bude mať plukovník Rick Flag čo robiť, aby skupinu udržal pohromade. Pravidlá sú pritom jednoduché – jeden zlý pohyb a je po nich! Zomrieť môžu rukami nebezpečných súperov, ale aj svojich nemenej nebezpečných kolegov. Nehovoriac o tom, že ich má po celý čas pod drobnohľadom tím vplyvnej Amandy Waller, ktorá stojí za celým nápadom dať dohromady obávaných zločincov a využiť ich schopnosti v boji proti ďalšiemu zlu. Misia sa teda môže zdať na prvý, druhý aj tretí pohľad naozaj samovražednou... (Continental film)

GameboyNES

Tady je vidět že když se režije ujde solitní rejža tak je film zábavný a barevný. Nenudil jsem se ani chvilku, takhle má vypadat sebevražedný kamndo. Hodně krve, hlášek a príma hudbo. 86% ()

Mr.Baboon

Rozhodně jeden z těch lepších DCEU filmů, bohužel i tak jen lehký nadprůměr. Kdyby si TSS udržel stejné tempo a humor po celý film, jako tomu bylo v úvodních zhruba 20 minutách, bylo by to úplně jiný kafe. Takhle to působí, jako kdyby James Gunn vystřílel všechny náboje právě v tom úvodu a pak jen pálil na slepo a sázel na to, že mu to všichni odpustí. Určitě se nekoná žádná filmová revoluce, na druhou stranu ale ani žádný vyložený průser. Gunnův Sebevražedný oddíl sice strčí hravě do kapsy ten Ayerův, nicméně stále má svoje mouchy. Za návštěvu kina ale rozhodně stojí. - 3.5/5 ()

RAFT

Tak se to konečně povedlo.Režisér James Gunn natočil nový lepší Sebevražedný oddíl.Režisér dostal od studia volnou ruku a že,se to vyplatilo .R-raiting ve filmu nesmí chybět.Přislo mi že,Harley Quinn dostala ve filmu větší prostor než to asi bylo v předchozím filmu to už si nepamatuji .Ve filmu uvidíme zbrusu nové postavy.Které mi sedli ve filmu hned ze startu.Daleko lepší než film od režiséra David Ayer . Pokračování od James Gunn bych viděl rád.Klidně do pokračování i starší postavy přidat.Soundtrack dobré. Za mě 85% ()

Marty7CZ

Neuvěřitelná zhovadilost, kdy Gunn snad vůbec nevěděl, co s jakým záběrem a postavou dělat! První díl byl ok, ale tahle zblblost plná hnusný nechutnosti a nesmyslů je fakt průser roku!!! 30% za efekty ()

Vanchovi

"I cherish peace with all of my heart. I don't care how many men, women and children I kill to get it." Veľa kriku pre nič. Vďaka veľkému nadšeniu v recenziách som mal aj ja veľké očakávania, ale nebolo to nič špeciálne. Postava Johna Cenu luxusne paroduje súčasnú Ameriku, sem tam sú tam aj iné dobré vtipy a momenty, ale väčšinu času to len tak nejak plynie, čakáte, kedy konečne sa to poriadne rozbehne a ono to potom skončí. O príbehu škoda reči, to isté prevarené na miliónty spôsob. Žralok bol celkom fajn, ale celý čas som sa nemohol zbaviť pocitu, že je to len kópia Groota z Guardians of Galaxy. "If this whole beach was completely covered in dicks, and somebody said I had to eat every dick until the beach was clean for liberty, I would say no problemo!" ()

TaNya_

Po obrovském zklamání z prvního Suicide Squadu jsem měla očekávání na úrovni nuly, takže jsem dlouho čekala, než si ten další díl pustím. No včera jsem došla domů s pěknou kocovinou, tak si říkám, že proč si ten výplach nepustit. Kupodivu to nebyla taková tragédie a přiznávám, že jsem Gunnovi malinko křivdila. Na tři hvězdy to pořád není, to by znamenalo průměrný film, ale párkrát jsem se zasmála a zvládla jsem to dokoukat na jeden zátah. A to jsem teda fakt nečekala. ()

ŠpetaMarek

Docela zklamání, první půl hodina je úplně dokonalá a dodala mi přesně to co jsem očekával. Pak ale přijde hodně divná vybíječka Bloodsport vs Peacemaker a v dalších minutách zjistíte, že krom občasných zajímavých nápadů, už nic víc  nedostanete. Určitě palec hore za popravdě Watchmenovský třetí akt, ale... no nevím a to se mi líbili druzí Strážci víc než první. ()

neo250

Moc precenovany film. V prvych 10 min skvela lasica, zvysok nezazivne, miestami podpriemerne. Jednotka ma na rozdiel od dvojky bavila. Asi DC formatu a stylu nerozumiem.... ()

ANTYCHRYST

O něco slabší nežli první filmek.. Za mě jednoznačně nejlepší žralok Nano :) pak samozřejmě Harley Quinn a krysarka.. 3 hvězdy právě za závěrečnou trapnou Mega hvězdu.. Ta se fakt nepovedla.. Celou dobu jsem čekal co ta chlupatá věc jestli ožije.. :) :) 65% krev strikala, nějaký ten vtípek nechyběl krom hvězdy spokojenost ()

Maniik88

To bola ale bejkárna. Väčšiu sprostosť som už dávno nevidel. Tak nejak asi vyzerá Sharktonádo. Bavili ma tak dve - tri akcie. Najlepšia bola Harley, ako zdrhla zo zajatia, prípadne ako odstrelila manžílka. No a potom ešte osloboďovanie plukovníka, to bola sranda tiež. Inak som si len šiel oči vyočiť, no mňa to minulo. A inak, je tam aj potitulková scéna, asi dúfajú, že bude pokračovanie, no neviem. ()

Knor

Nejšílenější a nejzábavnější komiksovka od prvního Deadpoola. Gunn se tu utrhnul ze řetězu, zřejmě dostal volnou ruku a pořádně se vyřádil. Nekorektní, drsná a černohumorná zábava podle mýho gusta. Kdo neviděl, okamžitě napravit, ujetá, brutální, nepředvídatelná a svižná megazábava pro okrajovější publikum. ()

Toshio

Nestačím se divit, co se dneska v Hollywoodu točí. Aspoň jedna hvězdička za Žraloka a jedna za Krysu. Po dokoukání musim zase snížit na jednu. Někdo tady mluví o nějakym nadhledu. Ale tohle je prostě film pro děti, nebo maximálně puberťáky. A dělá to ze sebe film pro dospělý. ()

papadoce

Ja nie som presvedčený o tom, že to bolo lepšie ako jednotka, ale ani horšie. Bolo to iné. Čo je od začiatku do konca zreteľné, je rukopis Jamesa Gunna. Ten je tu úplne hmatateľný a to je vlastne dobre. Na jednej strane výrazne pribudla surovosť a teda PG rating sa takpovediac s ničím nesral, na strane druhej tomu nechýbala ľahkosť a streštenosť. Hlavné postavy boli opäť raz desne sympatické, Idris bol parádnym Bloodsportom a Margot Robie je celkom iste Harley Quinn. Tú nejde nemilovať, priznajme si. Slabinou bol záporák. Bolo ich v podstate viac ako jeden, ale ani jeden nebol prvoligový a rozhodne sa nechytali na Enchantress z jednotky. Každopádne, srdce fanúšika komiksov tu musí plesať, ak sa vie povzniesť nad neortodoxnejšie spracovanie látky, čo už ale ku Suicide Squad neodmysliteľne patrí. Takže záverom môžeme povedať, že úplná spokojnosť, určite vidina znovu videnia v neďalekej budúcnosti a prehĺbenie platonickej lásky k Harley Quinn, to je Samovražedný oddiel. Štyri jak vyšité. ()

AndrewT

Červené hodnocení nad filmem, kde hlavní zaporák je Patrick ze Sponge Boba, kterého tvůrci převedli do 3D. Superheroes filmy mám rád a netvrdím, že u některých scén jsem se nebavil, ale s tímto hodnocením co bude od tvůrců jako příště? Boj proti salátové okurce? Gunn předvedl opravdu absurditu a to je určitě fajn, ale i ta musí mít určité meze. Zneškodnění Patricka díky krysařce z ratatouille, s nějakým opravdu divným sexuálním podtextem, kde krysy mají představovat spermie, co se dobývají do vajíčka, zde myšleno mozku ty pitomý hvězdice...opravdu jsem tuhle scénu nepochopil. Dějová linka, to nemá ani smysl zmiňovat, nemá hlavu ani patu. Hodnocení pochází nejspíše od valné většiny teenagerů, kteří asi poprvé viděli film s R ratingem, jinak si to hodnocení nedovedu představit. Kdybych na tohle narazil v TV ve 22:00 na Coolu, suverénně si myslím, že to je nějaký Bčkový film. ()

TheStitch630

Jamesi Gunnovi rozhodně prospěla změna studia. To, co by mu u Marvelu neprošlo, nám tady naservíroval v plné kráse a pořádně se u toho odvázal. Je tu hodně vidět volnost a obrovská kreativita. Film je plný akce a krve, humoru, bizarností a i nějaké emoční části se zde najdou. O soundtracku se snad ani nemusím zmiňovat, protože v tomhle je James bůh. Kéž by takto DC pokračovalo i nadále. Ale to bych toho asi chtěl moc. PS: Margot Robbie si mě konečně získala. Krade si zde každou scénu a má skvělou akční sekvenci. A obsazení je obecně povedené. PPS: Opravdu se zde hodně umírá a scénář se s nikým nemazlí. 4/5* ()

MERKATtv

Tento film bola Gunnova úžasná odplata Marvelu za jeho vyhazov. Neskutočne šialená akčná komédia, ktorá vás baví od začiatku až do konca. Je to jeden z najlepších komiksových filmov a Gunn zase ukázal to, čo mu ide najlepšie: zobrať najbizárnejšie charaktery a donútiť nás s nimi sympatizovať. Pre mňa dokonalý film, kamera, strih, hudba, všetko ako v tomto filme je, sa mi veľmi páči. Herci si to strašne užívali a je to vidno. Na nič to nenadväzuje, je to samostatný superhrdinský príbeh a to veľmi cením, keďže komiksovo-filmový trh sa veľmi zmarvelizoval. R-rating využitý do absolútneho maxima, je to naozaj akčná jazda. ()

Dejvecd

"So this is the famous Suicide Squad." // Skupina bláznov vs. obrovská fialová hviezdica. Ani nebudem opisovať, ako strašne hlúpo to znie, ale James Gunn to dokázal ukorigovať do famóznej epickej jazdy, ktorú len tak nezabudnem a určite si ju s kamošmi pozriem ešte tak trikrát. To čo mohlo byť úplnou pohromou, skončilo fantasticky. Každou chvíľou na vás crčia originálne a dych berúce nápady a krásny vizuál, ktorého je proste škoda nevidieť na veľkom plátne. Je veľmi ťažké natočiť film s takým veľkým množstvom postáv, aby každá z nich bola zaujímavá, sympatická a aby v divákovi vzbudzovala pocit, že ju chce vidieť vo vlastnom spin-offe. Takéto pocity som cítil snáď ku každej postave, ktorú Gunn vzápätí zabil. Áno, riadne sa tu zabíja a svojím spôsobom mi to pripomína aj Tarantinovky, keď režisér zoberie kopu zaujímavých postáv a v záplave krvavého lejaka ich všetky pozabíja a vy sa na tom ako divák dosť pobavíte. Celkovo som sa vlastne smial každú chvíľu a herecké výkony už ani nebudem opisovať, boli skvelé. Jednoznačne jedna z najlepších komiksoviek poslednej doby. 9/10 (Videné v kine) ()

Fungore

Kdyby Marvel nevypustil zvíře jménem James Gunn, nevzniknul by tenhle film, kterej hravě strčí do kapsy celý Strážce galaxie a většinu Marvelovských monošablonových filmů. Dlouho jsem se u filmu takhle upřímně nenasmál a i když film ke konci ztrácel trošku dech co se týče humoru, plně to vynahradil značnou dávkou stylových scén a toho, co mi v komixových filmech hrozně chybí, a to je krev. Hodně odvážný snímek, kde zaručeně pomohlo, že se do natáčení nenaváželo studio. Obrovskej palec nahoru. Kéž by Venom byl natočen v tomto stylu. ()

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (viac)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (viac)

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

06.09.2022

Za pár dní odstartuje disneyovská akce D23, na které má mít kromě jiného prezentaci také šéf Marvelu Kevin Feige. Údajně nás pak čeká pár novinek, na které se nedostalo během Comic-Conu, včetně… (viac)