Banda gangstrov závislých na zločine našla seberovného - gangsterského policajta, ktorý sa v trestaní zločincov výslovne vyžíva. (Forum Film SK)

ChrisBa

Veľmi dlho som váhal medzi 3 a 4*. Akcia je výborná, nenudíte sa, aj keď by stopáž mohla byť možno kratšia. Rovnako banda policajtov gangstrov je pekne vykreslená a zaujímavá.. Avšak... tvári sa to príliš sofistikovane, pričom logických dier je tam viac ako v ementále. Na jednej strane povedia, že v banke hneď o vás vedia aj keď ste nezaplatili niekde parkovné, na druhej strane tam vojde človek s minulosťou kriminálnika, pričom sa tam túla kade tade bez povšimnutia? A ešte ho nechajú odísť? WTF? Takýchto lapsusov je tam viac..  Najväčším však je banda lúpežníkov, ktorí majú dokonalé plány, sú sofistikovaní... no vyzerajú, ako keby to bola len banda tupých hrdlorezov.. casting Pabla Schreibera je najväčším failom.. vôbec nepôsobí charizmaticky ani inteligentne.. skôr ako vykonávač popráv.. ťažko sa tomu po celý film verilo, aby táto banda dokázala vymyslieť hoci len jednoduchý plán, nieto ešte dokonalú lúpež.. lepšie 3* ()

Strandmon

Nelitosný souboj se oblékl do nového hávu a tenhle film funguje téměř po celou dobu skvěle. Dobré dialogy, přestřelky a taky neskutečně hrající Butler. ()

Lefty86

Půl hodiny ubrat aby to nebylo tak roztahaný a byl by tenhle "remake" Nelítostného souboje dokonalý. Konečné rozuzlení je skvělý. Skvělý Butler, Vynikající hlavní soupeř. 50 Cent funguje a není vůbec otravný a prkenný. ()

Zombi

Na začátku přestřelka, na konci přestřelka a mezi tím dlouhá výplň, to aby bylo jasno, že tohle není nonstop akčňák. Chce se to přiblížit Nelítostnému souboji, ale na ten to rozhodně nemá. Některé scénáristické kličky jsou dost zběsilé, film je hrozně dlouhej, seškrtat to na hodinu a půl, tak by to filmu výrazně pomohlo. Takhle 3 hvězdy. ()

Jayem

Na môj vkus dosť dlhé a to aj vďaka zbytočnému rozoberaniu Butlerovho života ( zbytočná hádka zo ženou a následne riešenie rozvodu úplne odvádza od pointy film a zabíja atmosféru filmu). Aj vďaka tým zbytočným scénam som mal vlastne už od začiatku odpor k tejto postave. Záporáci boli fajn, hlavná dejová linka tiež, trochu divný záver, ktorý popiera niektoré predchádzajúce scény. Akcia celkom slušná. tak na 70% to vidím. ()

bobstock

Po delší době výborný tip na vážněji pojatý snímek o nejloupeživějším městě na světě.. L.A. Není tak chytře a třpytivě načančaný jako Dannyho parťáci, je přímočařejší a přesto citlivý na hlavní postavu v roli Gerarda Butlera, který zde byl snad uvěřitelnější a drsnější než sám Russell Crowe v Gladiátorovi. Strašně mu to seklo. Příběh se plynule s krásnými přechodovými scénami ala Scott či Villeneuve plíží k nervózně připravované akci přepadení banky bank. Zvlášť, když o sobě obě strany vědí skoro vše. Chválím i Pabla Schreibera, který působil stejně nezničitelně a je vidět, jak se na to kluci připravovali. Akce se zdají být velice věrohodné skutečnému taktickému postupu. Militantní odborníci mi třeba něco vytknou, ale rád bych měl zase jednou pravdu. Má to zvláštní kouzlo scén se zajímavým scénářem, které chcete vidět znovu a rádi si na ně počkáte, proto musím nasolit zase jednou za pět. 85% ()

orgia

Vyborna atmo, vyborna hudba, skvelej Schreiber, otresnej Butler a hromada nelogicnosti a nesmyslu. Ale s polovypnutym mozkem se na to koukalo dobre. ()

Alien220

Snaha o remake legendárního (a nepřekonaného) Mannova klenotu HEAT v podání Den of Thieves má odsyp, skvělého Butlera v hlavní roli a vynikající hudební podbarvení. NIcméně tím asi končíme a dostáváme se na lepší průměr akčního krimi. Finální střílečka navíc v naprosto nereálném prostředí, kdy by bylo dalších několik civilních obětí v koloně, filmu trochu ubírá. ()

Yardie

Viděli jsme náhodou pár úvodních minut, po první vstup Geralda Butlera na scénu a vypadalo to slibně, hlavně jeho první rozhovor s agentem FBI. Příslib slušných hlášek, zajímavá atmosféra. Tak jsme říkali, že na to někdy koukneme. A koukli. Nicméně, hlášek už tam moc nebylo, zajímavé pojetí zůstalo, děj celkem předvídatelný. Co nebylo předvídatelné, že lidsky nám spíše přirostl k srdci hlavní záporák místo klaďase. Celkově takové civilní, bez nějaké přehnané akce (až tedy na tu poslední trošku), zajímavá kamera, dobrý Butler. Ale nebylo to ničí výjimečné. Na jedno kouknutí budiž. Ale zklamání po tom příslibném začátku. Howgh! ()

Echelon1

Film, ktorý po celý čas bol akčnejšia, "americkejšia" a drsnejšia verzia Neľútostného súboja, sa na koniec zmenil na tuctovku. Škoda. ()

majec4

Neverim, ze v takto dobrom filme som videl beckoveho Butlera. Strihol si celkom zaujimavu rolu polisa - drsnaka, ktoreho polku filmu neznasate, polku mu fandite. Rola mu fakt sadla. Podobne to je aj s bandou lupicov. Kedze hrany dobra a zla su blizko seba, z filmu som nevedel spustit oci. Zaver bol spraveny pekne, osobne som aj nieco take cakal, ale musim sa priznat, ze mi ta cela pointa prisla trochu divna. Davam ale 4* lebo som sa fakt bavil. ()

TheSpearCZ

Nadprůměrná akční heist záležitost. Gerard Butler tu hraje výborného badass, gangster antihrdinu a já si troufnu říct, že tohle je nejspíš jeho nejlepší role vůbec. No i na té špatné straně to není o moc horší. Záporáci jsou výborně sehraní mariňáci, kteří se chovají inteligentně, mají promyšlený každý krok dopředu a když dojde na vyloupení banky, tak jsem koukal se zatajeným dechem. Akce sice moc není, ale když už se najde, tak to vypadá prostě skvěle. Je to napínavé, vypadá to reálně, drsně, přestřelky jsou opravdu skvěle ozvučené a celé je to výborně strategické. Prostě film co má grády. Čisté 4* ()

Flopik

Herecké obsadenie výborné a skvelo zahrané, dejovo slabšie, napínavé poriadne ale po akčnej stránke veľká slabota. Okrem teda akcie na začiatku a skvelo natočenej na konci. Lúpež ma bavila a bola vymyslená teda riadne dobre. Gerard sa na takéto úlohy skvelo hodí a toho drsňáka mu veríte. Trebalo by vysekať pol hodinku z filmu spraviť to dravejšie a šiel by som na plný, takto za 4*. ()

JM87

Až na pár drobných detailů naprosto vynikající film, kterej se trošku inspiroval HEAT. Jinak naprosto vynikající Gerald Butler, stejně tak i jeho protějšek a záporák Pablo Schreiber. Taky se mi líbilo, že role zloděj / kladas nebyly tak jednoznačný a že chvílama měl pocit, že ti hodní jsou vlastně zloději a policajti ti špatní. Doporučuju :) ()

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět

27.06.2020

Herec Gerard Butler patří v Hollywoodu už řadu let k akčním jistotám. Nehraje sice v těch největších blockbusterech a jeho filmy v kinech čas od času šeredně vyhoří, hvězda snímků 300 nebo Pád Bílého… (viac)