Pasca na zlodeja

• Slovensko Daj si pozor (festivalový názov) (viac)

Sedmnáctiletá Ashley právě dorazila do domu Lernerových, kde má za úkol hlídat dvanáctiletého Lukea. Jen co Lukeovi rodiče odjedou, Luke si pustí hororový film a pokouší se Ashley omámit prášky nasypanými do pití. Ashley na to ale rychle přijde a další Lukeovy milostné návrhy odmítne. Brzy do domu dorazí i Lukeův kamarád Garrett. Ashley je přesvědčena, že se Garrettovým příchodem vysvětlí i podivné zvuky zvenčí domu, jenže zvuky se ozývají i z patra. V patře Ashley najde rozbité okno a na cihle, kterou bylo rozbité, nápis vyhrožující lidem v domě smrtí. Garrett zpanikaří a snaží se z domu utéct, před domem ho však kdosi zastřelí. Šokovaná Ashley s Lukem utečou do patra domu, kde se skryjí ve skříni. Neznámý násilník v masce prohledává s puškou dům. Jenže Ashley si všimne, že se maska nápadně podobá jedné z masek, které měl Luke ve svém pokoji. Ashley pochopí, že vše byla hra, kterou si s ní Luke a Garrett hrají. Luke se přizná, že chtěl Ashley vystrašit a jako zachránce ji pak svést. Ashley se rozčílí, vyběhne na Garretta a oběma klukům pořádně vynadá s tím, že to bude mít vážné následky. Jenže Luke Ashley napadne a shodí ji ze schodů. Ashley omdlí a když se probudí, je přivázaná k židli a ústa má přelepená páskou... (TV Nova)

rollman1

Spokojenost nadevše. Absence gore vynahrazuje parádní osazenstvo a příběh, který nešetři zvraty. Mě film utekl jako voda a kdyby se nešetřilo na brutalitě, byla to plná palba. Parádní kousek po dlouhé době. ()

honajz odpad!

Fuj, to byla nechutná úchylárna. A navíc je jasné, SPOILER že i když to holka přežije, u soudu jí asi nikdo nebude věřit, že vraždil mladý kluk s nevinným kukučem, tudíž to bude tvrzen proti tvrzení. Jo, kdyby toho klučinu v závěru holka rošmelcovala sekačkou a nastražila to jako nehodu, pak možná bych si řekl, že zmrd dostal to, co si zasloužil. Ale takhle? Jinak komedie to není ani omylem, a to ani černá komedie. ()

hansel97

Má to výborný twist, který je bohužel odhalen na můj vkus až příliš brzo. I pak to sice pokračuje velmi slibně bez nouze o napětí, nějaké to gore, ale brzké odhalení nejzásadnějšího zvratu mi požitek lehce zkazilo. ()

SOLOM.

Vánoce by měly být převážně svátky klidu a pohody, ale stále častěji se stávají vděčným tématem napříč celou škálou filmových žánrů a to nejen komedií, rodinných filmů ale i hororů. Což je samozřejmě jen a jen dobře. Namlsán zajímavým úvodem jsem očekával další tradiční „home invasion“, ale Chris Peckover mně svým pojetím tohoto filmu docela překvapil. Nejde sice o žádnou nezapomenutelnou pecku, ale dá se zde narazit na několik velice zajímavých zvratů, rafinovaných kliček a především pro někoho dost šokujícího vyvrcholení. Je sice pravda že jsem si z této naservírované vánoční podívané nesedl doslova na zadek, ale postupně gradující atmosféra a především proměna charakteru jedné z postav stály určitě za pozornost. Navíc jak Olivia DeJonge tak i Levi Miller podali docela uspokojující herecké výkony. Pohledná mladá herečka se od této chvíle dostává do mého hledáčku a věřím, že tohle není poslední film, který jsem s ní viděl. Levi Miller ten malý vychytralý bastard sice ve své nápaditosti značně pokulhává za našim starým známým Kevinem McCallisterem, ale tak on měl vlohy zas pro něco jiného. Nechci ale zbytečně spoilerovat. Trošku mě však zamrzelo, že zásadní zvrat přišel na můj vkus už moc brzy. Divák si tak nemohl naplno vychutnat onu nevědomost, která je snad i nejdůležitější ingrediencí u podobných filmů. 60% ()

Karamanlis

Režisérovi Peckoverovi sa tak, ako sa od jeho priezviska koniec koncom očakáva podarilo po Undocumented natočiť ďalšiu pecku, primárne síce orientovanú ako teenagerský soft horor, zato však s tendenciou vtiahnuť publikum do deja a trochu ho aj ponaťahovať. Dlho to totiž vyzerá, že vzniknutá situácia sa ešte dá zvrátiť a hlavné postavy nájdu cestu späť do normálu, divák však v určitom momente pochopí, že takáto možnosť tu nikdy neexistovala. ()

ARI50

Poser mě jako bych viděl mladého DiCaprio , nevím proč ale hrozně jsem ho v našem malém šílenci viděl, škoda že to nedosáhlo na pětku ale podívaná super Montgomery se mi začíná líbit škoda že nedostal víc příležitosti. Úplná vánoční pohoda. Škoda scény s barvou. ()

JASON_X

Zvráceně vtipný, s nečekaně "nedětským" vývojem, zajímavě vypointovaný, vánoční filmeček pro pubescenty (nejen) jedna báseň, ale ouha, ten předčasně vyspělý psychopatický spratek byl tak strašně, ale opravdu strašně moc nevěrohodný a nepřirozený... ()

Morholt

Zábavná jednohubka o tom, kam až také může to chůvování dojít. Ne že bych se vyloženě zasmál a o nějakém gore si tu člověk může nechat jenom zdát, ale celé se to nese v odlehčeném duchu a nepolevujícím tempu, takže nějaké žánrové nedostatky vlastně nejsou vůbec znát. No a ze všeho nejvíc se povedl casting. Trojice ve složení Levi Miller-Olivia DeJonge-Ed Oxenbould neměla tu nejmenší chybu. Zejména Miller byl úžasně na pěst a budu ještě dlouho dolovat z paměti, kdy naposledy jsem chtěl někoho tak moc uškrtit. A tak jediné, co mě trochu mrzí je to, že jsem s filmem nepočkal až na Vánoce. 80% ()

BoPo

Dej si pozor! sa snaží nepriamo vyťažiť úspech hororu The Visit, a to obsadením dvojice Olivia DeJonge a Ed Oxenbould. Začiatok filmu je ladený do niečoho v štýle Oni (2008) či Hush (2016). Následne sa však tieto ambície presmerujú do nevážnej jazdy plnej zvratov. Tých je naozaj veľa, ale našťastie vždy dobre sadnú. Celú dobu som si hovoril, ako toto môže skončiť, ako sa z tohto môžu vyhrabať? Rozuzlenie sa vydarilo, takže túto krvavú a špatne zamaskovanú paródiu na Sám doma môžem v kategórii Nečakaj veľa a dostaneš o trošku viac odporučiť. ()

Dale

Celý čas som čakal, kedy sa už tomu chlapčekovi prestane snívať ten divoký sen, aby tento film mal aspoň nejaký zmysel a logiku. Tak nič. A to mám komediálne horory rád. Ale tu nefungovala ani jedna z týchto zložiek. ()

JohnCZ

Už jen tvrzení, že je lepší o filmu dopředu nic nevědět, je svým způsobem spoiler. K plné spokojenosti mi chyběl snad jen Rkový rating, který by dohnal některé scény do větších extrémů, protože hlavní záporák tu je vyloženě lahůdkově zajímavý a po stránce psychologie je jeho porucha spíše jen naznačena, než zcela využitá. I tak ale hodně dobrý a poměrně originální thriller. ()

sidzej

Fajná jednohubka opierajúca sa o skvelý herecký výkon Leviho Millera (Pan) - až som mal podozrenie či toho psychopata s anjelskou tvárou naozaj len hral :) Vyzdvihnúť musím aj hlavnú ženskú hrdinku Oliviu DeJonge. Zvyšok osadenstva bolo už len do počtu. Trocha je naškodu že s gore scénami sa šetrilo, pri Rkovom ratingu by som očakával odvážnejšie scény. Ale na jedno pozretie fajn i keď ten twist bol dosť predvídateľný podľa mňa. ()

ledzepfan

Ve finishi jsem si říkal, že aspoň ten úplný konec trochu vylepšil tenhle tuctový, nezajímavý a přihlouplý biják.. Ale né, oni tam museli prdnout ještě tu závěrečnou, titulkovou tečku.. Ale čistě řemeslně je to natočené dobře a twist s odhalením záporáka jsem nečekal, takže aspoň něco do sebe to ve výsledku má. ()

agentmiky

Vánoce se pomalu ale jistě blíží, tak proč si nepustit něco s tématikou, která se jim věnuje, abych nasál tu pravou sváteční atmosféru ? Ale teď vážně. Takto černohumorný thriller s prvky komedie skoro nikde nenajdete, notabene odehrávající se v zasněženém americkém městě o vánočních svátcích. Sám doma je oproti tomuto slabý odvar, tady totiž jde doopravdy o kejhák. Australský režisér Peckover a jeho pro prvotina obstáli perfektně a jen mě utvrdili v tom, že peníze někdy nejsou důležité, hlavně jde o nápad a následné kvalitní zrealizování. Již počáteční zboření sněhuláka ve mě vzbudilo pocit, že tento film bude něco netradičního, něco speciálního. Pokud jste si mysleli, že Levi Miller působí jako sympatický kluk, tak vás po pár minutách přejde smích. Jeho zvrácená duševní stránka totiž nemá v úmyslu činit hezké věci. Po zhruba dvaceti minutách se film rozjel a nepolevil. Pár scén se mi vrylo do paměti (u té s barvou bylo napětí na nejvyšší úrovni). Dočkáte se zde i pár krvavých smrtí, u kterých sice kamera neukáže přímo nehezké pohledy, ale věřte, že někdy působí to, co nevidíme a jen si představujeme, hrůzostrašněji, než to, co se nachází v našem zorném poli. Ten závěr mě fakticky dostal. Chtělo by to více takových fláků. Za mě dávám 86 % ()

kaylin

Australsko-americký horor „Better Watch Out“ je takovou hodně specifickou variací na home invasion, kdy chvílemi máte pocit, že je to něco mezi filmy „Halloween“ a „Sám doma“. A pak najednou bum, ono je všechno trochu jinak. Mimochodem ale zrovna odkazy na „Sám doma“ jsou zde celkem zásadní a jen podtrhávají tíhu atmosféry, která jde od filmu s dětmi po nepříjemnou vyvražďovačku. ()

Gorehound

Intelektuálny kvázi horror, no skôr čierna komédia, s otravnými antihrdinami v hlavných úlohách. Škoda peknej vianočnej, zasneženej atmosféry...Technicky je to v poriadku, ale proste ma to nebavilo. Bod za babysitterku, Vianoce, sneh a pár záchvevov atmosféry a zábavnosti. Podľa kickass posterov som ale čakal omnoho viac. ()

stration

Velice hravý film. Ze začátku si myslíte, že jde asi o nějakou hru na zabijáka, abyste postupem času zjistili, že si s vámi tvůrci jenom tak hrají. Zahrané je to perfektně, ten hlavní týpek bude jednou fakt dobrej herec. Napjaté momenty vám budou hrát na nervy a vy chvílemi nebudete vědět, kdo je kdo v této hře na kočku a na myš. Celé to připomíná počítačovou hru, kde neustále hádáte, co se stane v následující chvíli. Ale stejně zase prohrajete a budete se muset snažit znovu. Moc jsem si to užil a hrál rád tuto hru až do zdařilého konce. Konce hry. ()

Trevor

4343 hodnotenie ktoré vyšlo na Štedrý deň a k tomu priradený komentár 1982, ktoré má pre mňa tiež veľký význam to bolo potrebné okoreniť dobrým filmom. Pre fanúšika, u ktorého je horor až na prvom mieste bol logickou voľbou vianočný horor a tak som si na Rotten Tomatoes vyhľadal najlepších 25 hororov s touto témetikou a po porade so znalcom (nielen) vianočných filmov som si vybral Better Watch out. Vynikajúca voľba. V úvode divák čaká niečo iné, to sa však po polhodine zmení a film čím ďalej tým viac prekvapuje, pretože nový smer, ktorým sa film vybral prekvapivo dobre ťahá vtedy ešte len 13 ročný Levi Miller. Ak by tento chlapec svoju úlohu nezvládol tak by celý scénar aj všetko ostatné bolo úplne zbytočné, ale Levi nielen dobre zahral ale mal ešte jednu veľkú výhodu - svoj vek. V scénach keď zvyšuje hlas mu ten jeho preskakuje výraznejšie ako väčšine dospievajúcich chalanov a tak dostane jeho nečakane dobrý herecký výkon ešte aj takýto bonus - v momentoch, kde sa herci musia snažiť meniť tón hlasu a improvizovať on iba rozpráva, to však stačí k tomu aby to práve tie dôležité momenty vo filme zvýraznilo. Preto som výnimočne ochotný odpustiť aj výrazný fail, keď Rickyho do domu pozve s Ashleynho telefónu, ktorý však z akvária vyloví až o čosi neskôr keď sa chystá do domu pozvať aj jej ďaľšieho bývaleho priateľa Jeroma. Inak tie mená vo filme boli ďalším bonusom, Luke a Ricky, cítil som sa ako medzi známymi. Nečakane dobrý film, ktorému dávam plný počet možno aj vďaka čaru Vianoc, ale najmä za dobrý nápad a nečakane dobré výkony mladých hercov. ()

M.i.k.e

čekal sem lecos,ale to co sem dostal sem nečekal vůbec a jakkoliv Better watch out není žádná oscarová zábava,hlavně díky překvapivosti a zábavnosti boduje.Souhlas s tím,že čím míň o tomhle filmu člověk ví,tím víc si ho užije...70% ()