Pasca na zlodeja

• Slovensko Daj si pozor (festivalový názov) (viac)

Sedmnáctiletá Ashley právě dorazila do domu Lernerových, kde má za úkol hlídat dvanáctiletého Lukea. Jen co Lukeovi rodiče odjedou, Luke si pustí hororový film a pokouší se Ashley omámit prášky nasypanými do pití. Ashley na to ale rychle přijde a další Lukeovy milostné návrhy odmítne. Brzy do domu dorazí i Lukeův kamarád Garrett. Ashley je přesvědčena, že se Garrettovým příchodem vysvětlí i podivné zvuky zvenčí domu, jenže zvuky se ozývají i z patra. V patře Ashley najde rozbité okno a na cihle, kterou bylo rozbité, nápis vyhrožující lidem v domě smrtí. Garrett zpanikaří a snaží se z domu utéct, před domem ho však kdosi zastřelí. Šokovaná Ashley s Lukem utečou do patra domu, kde se skryjí ve skříni. Neznámý násilník v masce prohledává s puškou dům. Jenže Ashley si všimne, že se maska nápadně podobá jedné z masek, které měl Luke ve svém pokoji. Ashley pochopí, že vše byla hra, kterou si s ní Luke a Garrett hrají. Luke se přizná, že chtěl Ashley vystrašit a jako zachránce ji pak svést. Ashley se rozčílí, vyběhne na Garretta a oběma klukům pořádně vynadá s tím, že to bude mít vážné následky. Jenže Luke Ashley napadne a shodí ji ze schodů. Ashley omdlí a když se probudí, je přivázaná k židli a ústa má přelepená páskou... (TV Nova)

cingi.t

Toto je riadna nálož. Chce to silný žalúdok a nadhľad, ale nemá to chybu. Čakala som naozaj niečo primitívne jednoduché, ale skutok sa nestal. Od začiatku do konca napínavé, zvrátené, ale svojim morbídnym spôsobom vtipné. Milujem toho malého šmejda. Na svoj vek je veru vyspelý. Levi Miller v roli Lucasa ma totálne nadchol. A nie, nie je to len horor o ďalšej hlúpej blondíne. 4* ()

aLPaC

Takhle originální kousek jsem už delší dobu neviděl. Začíná to jako typický home invasion horor, ale vyklube se to naprosto neočekávaně. Hlavního smrada budete nesnášet, na jeho chůvu se pěkně kouká, škoda že potom už neměla moc prostoru. A ano, závěrečná scéna u sanitky stojí za to :D. ()

cskomando

Každý má jiný smysl pro humor - bohužel pro mě ani jedno zasmání (sám sebe se ptám, proč je v žánrech uvedená komedie ? ). Nápad filmu ORIGINÁLNÍ (něco co tu asi ani nebylo, nebo nevím o tom). Pokud ale Chris udělá z hlavního hrdiny (děcka) psychopata, toužícího všechny vyvraždit jen kvůli jedné osobě jsem pro, ale kde je potom ta drsnost, krev, brutalita... ? Působí to jako z nějakého Thrilleru pro děti. Pokud dojde na akci vše je DOST rychle sesekané, v rychlém sledu dění nevidíte ani pořádně vraždu jak to udělal a výsledek např. chybějící možnost vidět plechovku od barvy zapíchnutou v obličeji jedné postavy (kromě oběšení pomocí zahradního traktůrku...). Australské filmy dokáží vždy něčím potěšit, nejsou tak časté v hororovém okruhu. Tohle ale působí jako jednohubka, přitom se z toho dalo vytěžit mnohem více. ()

Hernycztek

Tak tady musím uznat, že mě pan režisér dostal. Všechny nečekané zvraty a to, jakým směrem se děj nakonec ubíral. Sám na sebe jsem byl naštvaný, když jsem shlédl trailer, protože jsem myslel, že už mě nemá co překvapit. Ale veřte, že jsem byl na velkém omylu. Šel jsem do toho jako do hororové verze ,,Home Alone", ale to co přišlo, z toho mi spadla brada. Položil jsem si otázku.. Kde je sakra ta komedie? Jediné co bylo úsměvné, byla Lukova snaha přemluvit Ashley, aby se s ním vyspala. Tím to ale končí a začíná atmosférou nabytý horor, který zhruba od poloviny drží diváka v napětí, a ten nemá tušení, co se může stát dál. Všechno potřebné pro úspěch to má. Zatraceně sexy slečnu, nějakého toho šílence a nějaké ty oběti. Olivia DeJonge je opět skvělá, tohle je třetí horor, kde si zahrála jednu z hlavních postav, a všechny tři ode mě mají pět hvězdiček, snad se bude i nadále držet žánru, který jí jde nejlépe. A Levi Miller? To je genialita sama, v 15 letech předvést takový výkon maminčina chlapečka, rebela a psychopata v jednom, to smekám. Gore jsme se nakonec téměř nedočkali, ale krev byla chirurgicky přesná, přesně tak má vypadat! Přitvrdit více na brutalitě a přidat k tomu nějakou tu perverznost, byl by to pravděpodobně horor roku. O tom, že si Better Watch Out zaslouží plný počet, mě přesvědčilo závěrečné vyvrcholení, kterému nechyběl super zvrat. ()

Harpy

Nevedela som vôbec o čo ide a bola som naozaj prekvapená. Čo viac si môžem priať, ja, ako milovník hororov, ako túto príjemnú vianočnú hororovú komédiu...a ešte tesne pred sviatkami 😊 Úplne mi to padlo do nôty. Oceňujem nápad natočit práve toto, pretože ma už máločo prekvapí a tiež sa mi páčilo, že je to na štýl sám doma. Vianočné filmy mám rada, ale konečne aj niečo ostrejšie a trošku brutálnejšie, aj keď ja by som ešte pridala. ()

majec4

Better watch out ma zaujal hned ako som si precital obsah. Cakal som ze to bude viac komedialne, nieco na styl Scary Movie. Teda nieco totalne uletene s prvkami hororu. Nemozem povedat ze by som dostal to co som cakal. Komedia pre tento film je silny vyraz a horor tiez. Zasmial som sa par krat. Vystraseny som asi ani nebol. Zaujal ma zvrat, ktory cely pribeh postavi do uplne inej roviny. Pobavili narazky na Sam doma. Ako osviezenie po sviatkoch to bolo fajn, no zeby ma to nejako viac oslovilo, tak to ani zdaleka. Ocenujem napad a stopaz. Oci ma z toho neboleli, takze nemam dovod ist nizsie s hodnotenim. ()

Stocki

Byl jednou jeden chlapeček, v jádru moc milý hoch, maminka s tatínkem se o něj ukázkově starali, také notebook od Apple mu koupili. Synek ale dospěl do puberty a mokrý sen mu změnil život, rozhodl se býti velkým chlapcem-borcem. Tvl jděte všichni do háje na fialky!!! Co má tohle společného s komedií natož s hororem? Děláte si ze mě a z těch opěvujících komentářů snad prdel? Prvních 15 minut nevypadalo zle, ale že se to zvrtne na "Thriller", kde nějaký ulízaný synek začne terorizovat a vraždit okolí, tak to bych nečekal ani v nejhorších představách. Zklamání, ani jednou jsem se nezasmál, nenavodilo to vůbec nic, akorát mě to nasralo. Nicméně alespoň * hvězdička za závěr. ()

TheSpearCZ

No nedivím se, že kluk tak začal kvůli holce vyvádět, fakt je pěkná. Jinak si o tom rozhodně nic nehledejte, není to vůbec takové, jak se na první pohled zdá. Já to naštěstí neudělal a mohl jsem si tak vychutnat všechno, co nám ten kluk přinesl. Určitě nejlepší byla scéna s plechovkou, kde se ale klidně mohlo přidat na gore, to byla pro to scéna jako vyšitá! Být to o něco delší, tak mě to tak nebaví, naštěstí tu režisér opravdu vystihl délku filmu, a proto musím zůstat na čtyřech hvězdách, a to i přesto, že bych vymazal poslední sekvenci. Slabší 4* ()

Jaroslaf

Nepříliš uvěřitelná hovnovina těžící především z filmů typu Hodný Synek, ale i Sám doma. Hromada nelogičností a navíc nedošlo ani ku znásilnění hlavní hrdinky, což mohla být jediná zajímavá a dramatická scéna. Jsem si jistý že hlavní představitel hrál dobře, ale zničil ho tragicky hlasový projev českého dabéra. Českému dabingu se po roce 2008 vyhýbat, vyhýbat a vyhýbat! (Jenže já na toto pravidlo opět zapomněl.) ()

petikacka

Geniální vánoční horor s pubošema v hlavní roli. Takovou jitrnici svět ještě neviděl a bylo se na co koukat a taky chutnala...Za mě to bylo pošušňáňíčko a 85% ()

Extrakritik

Celkem milé překvapení.Moc jsem od tohoto filmu nečekal a v prvních chvílích filmu jsem byl přesvědčen o tom,že dám maximálně 2*.Poté se ale vše rozjelo a film dostal úplně jiný směr. ()

Bozvav

Naprosto hustý nářez. Totální magor, jenž je při vší té zvrácenosti natolik inteligentní, že mu ty jeho vánoční taškařice snad i projdou. Jednoduché, řežba famózní a závěr ušel. Výborný herecký výkon Luka. Za mne 70%. ()

Israha

Variací na Sám doma tenhle film úplně není (i když v jedné scéně se na to dokonce explicitně naráží), ale pokud jste měli Kevina McCallistera za bezcitného zmrda a bylo vám líto chudáků Harryho a Marva, bude vám Better Watch Out nabízet srovnatelné, jen mnohem vyhrocenější pocity. A kdo nemá rád děti, po dokoukání je nebude mít rád tím tuplem, protože byť chvílemi černohumorný a nadsazený, film říká, že psychopatem se člověk rodí a za nevinnou slušnou dětskou tvářičkou se může skrývat docela nechutné monstrum, a nikdo okolo to nemusí vědět. Ve vážných momentech dokáží být zdejší dětské postavy podobně znepokojivé, jako například záporáci z britského Eden Lake. Film s vánočním settingem, ale absolutně antisváteční náladou. Proč však hodnotím až tak vysoko, je skutečnost, že má Better Watch Out na svůj žánr až nečekaně promyšlený scénář, kde téměř veškeré jednání postav dává smysl a mnoho na první pohled nedůležitých detailů získá v průběhu děje svůj klíčový význam. V žánru, kde se běžně musí předem počítat s jistou mírou tuposti protagonistů i antagonistů, a elementem šťastné náhody, posouvajícím děj správným směrem, je propracovanost Better Watch Out pohlazením po duši. ()

Rathalos

No ked som videl na zaciatku,ze tento horor bude o detoch,tak som si povedal,ze to bude kravina,ale mylil som sa,prave naopak,skvele herecke vykony,nechybalo napatie,zvraty a reziser si dal zalezat,je to velmi dobre natocene,ja davam plny pocet hviezdiciek...:-) ()

Hapretor

hmm, tak jsem chtěl napsat koment dlouho po vidění filmu ... už si nepamatuju, o čem to bylo ... ale když jsem tomu dal 4*, tak se mi to muselo líbit ... říkám tedy ... velmi pobavilo i překvapilo ... ()

johnywalker

Jak už tu bylo několikrát psáno, nekoukejte na trailer a nečtěte recenze, rozhodně se to vyplatí! Nicméně i přes velmi povedený a nečekaný zvrat mě tahle parodie na Sám doma zas tolik neoslovila. Hlavní hrdina se snažil, ale moc jsem mu to celé nevěřil. Naopak velice potěšil reunion děcek z The Visit, kde jsem si je moc oblíbil. Ve výsledku jde o povedený horůrek s překvapivým vývojem, který se však kvalitou blíží spíše průměru. Ale neurazí... ()