Pasca na zlodeja

• Slovensko Daj si pozor (festivalový názov) (viac)

Sedmnáctiletá Ashley právě dorazila do domu Lernerových, kde má za úkol hlídat dvanáctiletého Lukea. Jen co Lukeovi rodiče odjedou, Luke si pustí hororový film a pokouší se Ashley omámit prášky nasypanými do pití. Ashley na to ale rychle přijde a další Lukeovy milostné návrhy odmítne. Brzy do domu dorazí i Lukeův kamarád Garrett. Ashley je přesvědčena, že se Garrettovým příchodem vysvětlí i podivné zvuky zvenčí domu, jenže zvuky se ozývají i z patra. V patře Ashley najde rozbité okno a na cihle, kterou bylo rozbité, nápis vyhrožující lidem v domě smrtí. Garrett zpanikaří a snaží se z domu utéct, před domem ho však kdosi zastřelí. Šokovaná Ashley s Lukem utečou do patra domu, kde se skryjí ve skříni. Neznámý násilník v masce prohledává s puškou dům. Jenže Ashley si všimne, že se maska nápadně podobá jedné z masek, které měl Luke ve svém pokoji. Ashley pochopí, že vše byla hra, kterou si s ní Luke a Garrett hrají. Luke se přizná, že chtěl Ashley vystrašit a jako zachránce ji pak svést. Ashley se rozčílí, vyběhne na Garretta a oběma klukům pořádně vynadá s tím, že to bude mít vážné následky. Jenže Luke Ashley napadne a shodí ji ze schodů. Ashley omdlí a když se probudí, je přivázaná k židli a ústa má přelepená páskou... (TV Nova)

Havaj8

Pěknej úvod, pěkná Olivia DeJonge v hlavní roli a dva malí parchanti na hlídání. To, jakým způsobem se to zvrhne, by čekal málokdo. Týpek to měl extrémně promyšlený, ale zároveň mě slušně sral tím svým chováním. Očividně hodně nemocnej. Ale tak to byl určitě i záměr. Jak už ale je zmíněno pode mnou, kdyby ta brutalita byla trochu víc vidět a k tomu ještě trochu perverznosti, ten psychickej dopad na člověka by to mělo mnohem větší. A s klidem bych tomu dal i 5 hvězd. Takhle to je jenom hodně slušný s vtipně pozitivním koncem. Rozhodně bych se na to ještě někdy podíval znova. ()

Vyhy

Třetí hvězda jen za twist, který jsem netušil. Do té doby jsem to bral jako fajn popcorn, ale to, co se stalo následovně a jak to přetvořilo celý film, to byl jiný mind fu*k. Možná, kdyby oba kluci byli starší, bylo by to uvěřitelnější. ()

William_

7/10. Snímek jsem sledoval po událostech 21.12.2023, což mi pomohlo najít další souvislosti a poznatky se zkřivenou osobností hlavního malého psychopata, co šikanuje snad všechny v jeho okolí. Rozmazlený malý smrad, ze kterého by vyrostlo podobné monstrum, co bylo právě v již zmíněné datum  ve všech novinách. Předvánoční atmosféra a hlavně sympatická Olivia DeJonge jsou primárními taháky tohoto filmu. Pokud jej budete brát vážně, budete zklamáni. Je to taková hororová vánoční oddychová komedie. Film o kterém jsem nikdy v životě neslyšel, a který mě nakonec velice mile překvapil svou absurditou a v závěru splněnou karmou. Nechápu tak nízké hodnocení - asi tady pár lidí čekalo další "V zajetí démonů", když uvidělo žánr horor. ()

bourec

Nebejt toho konce,a prostředníčku,dal sem nemilosrdnej odpad..Chlapeček ve strakatym svetřiku byl retardovanej,a jestli někdo považoval film za ďábelskej,tak je padlej na makovku.Sralo mě to vod začátku až do konce,prostě toho kluka měl jeden z těch starších kuřbuřtů vzít za flígr,a napíchnout ho břichem na plot.A když začal skřípět hláskem fuck you,smál sem se jak blázen.A to zametání stop bylo co.prostě příšerný hovno namatlaný na filmovej pásek.Škoda matroše,jak toho filmovýho,tak i toho,co vstřebává ten idiot chris.20%. ()

C0r0ner

Samozřejmě se dá napadnout dokonalá promyšlenost plánu navrženého třináctiletým klukem, který dojel na jediném detailu, ale nakonec to až tolik nevadilo, protože jinak film nabízí zajímavou (a mrazivě realistickou) podívanou s několika zvraty, které se moc tušit nedaly. 75% ()

dubinak

Do Better Watch Out jsem skočila po hlavě, když jsem viděla jeho nadprůměrné hodnocení jako vánočního hororu, který sliboval nečekaný twist. No musím říct, že nápadem, hereckým osazenstvem, výpravou, vizuálem i hudbou se mi ten film trefil do vkusu. I ten nečekaný twist mě zahřál u srdce, ale prvotní nadšení mě nějak během projekce pomalu začínalo přecházet, když jsem si řekla: Nepřehání se to už trošku? Možná mě jen zarážel ten fakt, že dětští herci táhli všechno na sobě a působilo to tím na mě trošku divně. Nicméně nechci nic vyzrazovat. Určitě doporučuju shlédnout v nadcházejícím vánočním období a troufám si řict, že snad nikoho tento film zcela nezklame. Nakonec to sice za mě na ty čtyři není. Náladu na Vánoce mi to ale udělalo. ()

PavelVanekArt

Tvrdilo se, že se jedná o horrorovou verzi Sám Doma. Místo pastí na zloděje jsem dostal dementní děti, psychopata a cenzurované násilí. Takže jsem dostal mix komedie Sám Doma a násilného Funny Games. Jenže ani jedno z toho nejede na 100%. Vánoční atmosféra, spratek na hlídání zamilovanej do své hlídačky, do baráku se nasere zloděj a chvilku to i vypadá na nějakou tu zábavu, jenže se to přetočí do jiných vod a ve výsledku jde jen o hloupé představení hloupého násilí. A ten spratek mi pil krev po celou stopáž. Ne chováním, ale tím, že to byl prostě spratek. Chytrej, ale spratek. Nějak to asi nebudu dál rozmazávat a většina pochopila, že mi to nesedlo. Námět se snažil být originální, ale pokud už má člověk nějaký to home invasion a torture zvrácené hry na vraha a oběť za sebou, tak nedostane vlastně nic nového. Technicky je to komornější a dobrý, herecky fajn, ale přišlo mi, že tomu hodně chybí a hodně přebývá. Poslední scéna (v titulcích) tomu uškodila. 3* a.k.a 55% ()

HorrFi

Pro mě jedno z největších překvapení poslední doby.. snímek od kterýho jsem toho fakt moc nečekal mi přichystal paradní podívanou.. filmy s dětma v hlavním rolích mam rád a Better Watch out patří k těm nejlepším, který jsem zatim viděl.. Levi Miller mě začal zajímat a doufam, že s nim v budoucnu uvidíme víc kvalitních filmů.. potěší krátká stopáž.. ()

URBAN

Skvělá komedie s až překvapivě dobrým scénářem. Postavy se během celého filmu vyvíjely a i dětští herci mě oslovili je to milé překvapení. ( 21.10.17/MAC ) ()

dr.fish

Tak na 30-40 minut stopáže by to byl osvěžující snímeček. Jako celovečerák však nemá co nabídnout. Plytké a nepropracované. Chlapec to ale zahrál vcelku dobře. 50% ()

Cedr

Solidní námět pohřbený příliš měkkým ratingem. Tohle by vážně bylo eRko jak vyšité. Takhle je to jen slabý odvar, toho co mohlo být.. Nuda. ()

David.Darco

Do filmu som išiel naslepo, nevedel som o čom je, snáď len to, že sa točí okolo Vianočnej atmosféry. Keďže som nemal žiadne očakávania, neostávam ani sklamaný, práve že som skôr prekvapený. Aj vo chvíli, kedy som si myslel, že som odhalil tajomstvo celého filmu a budem čakať až do konca aby sa mi to potvrdilo, sa ukázalo, že som nemal až tak pravdu a otočil sa opäť celý dej naruby. Levi Miller - perfektný ! Je to v podstate cool multižáner, netreba ho však brať úplne vážne, keďže aj on sám seba berie s rezervou. Určite sa dá tomuto filmu dosť vecí vytknúť, každopádne ja som sa bavil a ako oddychovka na neskorý večer to bolo fajn. 3,5* ()

Doudis19

Dětské duo z fantastického The Visit opět spolu. A znovu perfektní. Bohužel, třetí hlavní postava svým přehráváním, tolik leze na nervy, že znemožňuje užít si celý ten zábavný a především nepředvídatelný kolotoč akcí a reakcí. Škoda. ()

Dado

Nečakané, no bez diskusie veľmi príjemné prekvapenie. Z mladého Leviho Millera nám pomaly rastie výnimočná herecká osobnosť a meno Chrisa Peckovera by tiež mohlo získať cveng, pokiaľ tento mladý režisér/scenárista v blízkej budúcnosti dokáže, že v tomto prípade nešlo len o povestnú jednu lastovičku. Better Watch Out si svojou originalitou totiž rozhodne zaslúži pozornosť divákov, a to nielen tých, ktorý vyslovene holdujú thrillerom (v tomto prípade aj s nádychom komédie a prvkami nie príliš strašidelného hororu). Len škoda, že sa kamera úmyselne vyhýba priamym záberom v priebehu tých pár brutálnych pasáží, ktoré film ponúkne. Síce nepatrím medzi osoby, ktoré by podobné scény úmyselne vyhľadávali, no v tomto prípade si to dianie rozhodne pýtalo. (75%) ()

Avathar

Au. Tak toto bola kruťárna. Fakt je lepšie o filme nič nevedieť, veľmi veľké prekvapenie. Levi Miller si svojho dobrého synčeka dával s takou chuťou, že som len valil oči. ()

Gothar

J*A*S*M to napísal presne, tento film si treba pozrieť naslepo, pretože trailer prezrádza zbytočne mnoho. Ja som bol veľmi príjemne prekvapený. Levi Miller to zahral na výbornú. Chcelo by to ešte doladiť scenár, povoliť Rkový rating a bolo by to za 5*. V tejto podobe "len" 70 % ()

Johnny.ARN

Tak už vieme, kde sa tvorcovia Chúvi na zabití asi inšpirovali. Dobré zvraty, rýchly sled, jeden psychopatík a vlastne tam ani nie je komu fandiť. A to je dobre. Príjemná, miestami desivá, miestami nechutná oddychovečka. 3 z 5 ()

Lachtaan

Úplně jsem zapomněl, že jsem po svátcích zkusil v televizi popisem nic neříkající vánoční horůrek, o němž jsem viděl ve vícero recenzích doporučení, abych si předem nic nezjišťoval. To jsem ovšem udělat měl, oproti jiným mě tenhle thriller totiž absolutně neoslovil. Díky bohu, že jde o tak krátkou jednohubku, na níž je nejlepší úplně poslední scéna. Ta mi vykouzlila úsměv na tváři. ()

viperDavid

Za prvné Olivia DeJonge je fakt krásná, za druhé ten malej sráč Levi Miller je skvělej herec, za třetí silně připomíná Funny Games (2007) Je to sice slabší podívaná, ale ne špatná. A jelikož to má boží konec musím hodnotit krásnou čtyřkou. ()