Emelie

Keď vyrazia rodičia Thompsonovci osláviť do mesta svoje výročie, zostanú deti samé s novou babysitterkou. Tá vyznáva pomerne netradičné spôsoby, ako deti zabaviť. A netrvá dlho a je zrejmé, že Anna (Sarah Bolger) neprišla stráviť príjemný večer, ale že jej plány sú omnoho nebezpečnejšie. (Marceloo)

Havaj8

Opět se mi podařilo nečíst si obsah a byl jsem překvapenej už jenom z námětu. Babysitterka, která děti nechá dělat, co se jim zachce, její přístup je postupně až děsivej. V tu chvíli člověku dojde, co že se to na začátku filmu stalo a kam to celý spěje. Je až neuvěřitelný, jak se nejstarší bráška zachoval, aby ochránil svý sourozence, těm dětem budete přát až do úplnýho konce, aby to dobře dopadlo. Co se typu filmů týče, hlídání dětí, je laťka nahozena úplně do jinejch rozměrů. ()

JohnCZ

Chůvu s kukučem Sarah Bolger by chtěl jistě každej (nejen) mladej kluk a jako motivace na zkouknutí tohohle jinak vesměs průměrného thrilleru rozhodně funguje. První polovina je dobrá, správně ujetě znepokojivá, ale jakmile se začne Emelie chovat přímočaře vyšinutě, už to taková zábava není a z filmu se stane hodně decentní horor, který navíc skončí dřív než začne. ()

*CARNIFEX*

Z pestúnky sa po pár hodinách vykľuje nebezpečná vražedkyňa. Jediný kto ju môže zastaviť je najstarší z trojice súrodencov - Jake. Ale veď prvého apríla už bolo, nie? Jedna za detská, druhá za snahu o budovanie atmosféry, lebo všetko ostatné ako scenár (najmä ten!) či pointa stoja za starú bačkoru - 40% ()

honajz

Začátek je hodně napínavý a nepříjemný, to se musí nechat. Ale to čekání, až se Emelie začne projevovat, je nekonečné - osobně jsem čekal, že začne hned po odjezdu rodičů, a ne že si ještě bude s dětmi hrát a čekat kdoví jak dlouho, přitom musela vědě, že ta večeře zas tak dlouho trvat nebude. Navíc tahleta klišé o vyšinutých jedincích, kteří si léčí mindrák na jiné, úspěšnější rodině, nějak nemám rád zhruba od dob Stepfather, česky je to tuším Otčím. Jsou předvídatelné podobně jako slashery a found footage filmy apod., a nic objevného nepřinášejí. V závěru je to o tom, kdo a jestli zhebne, a o tom, jestli tvůrci chystají vrátka na případný druhý díl. A jak tu někdo píše, když už konečně dojde na nějakou akci, zbývá už jen 15 mnut do konce. Navíc je i ta akce natočená tak nepřehledně, že člověk netuší, co se děje, kdo kde co, a v závěru jsem si tipoval, které děti jsou mrtvé, nebo jestli jsou vůbec mrtvé, a ono ejhle. Prostě celé to vyústění a očekávání vzhledem k dost mrazivému začátku zůstalo nenaplněné. Už docela chápu, proč je vlastně parodie na tyhle filmy (Sám doma) tak úspěšná. ()

maddy

Sľubný psycho-thriller, ktorý teasuje, teasuje a teasuje a keď má v závere prísť k tomu najtuhšiemu, tak je vlastne koniec skôr, než sa Emelie stihne poriadne rozbehnúť. Pritom film by vôbec nepotreboval byť extrémne drsný, to by k podobne ladenému psycho-teroru na deťoch z predošlých minút ani veľmi nesvedčalo a ani to od filmu nepožadujem, len keby to nebolo až takto veľmi „light“. Každopádne ako jednohubka na zabitie večera fajn, akurát široko ďaleko sa nič okrem toho večera nezabije. K tomu aby som bol spokojný by som potreboval, aby sa to v závere podstatne viac utrhlo z reťaze a po tých teasujúcich predošlých minútach predviedlo aj správne napätú thrillerovú jazdu. Nepríjemné pocity Emelie občas síce vyvolá, ale počas tých deväťdesiat minút by to chcelo aspoň nejaký moment, ktorý rozbúri atmosféru a osvieži tempo. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

• Natáčení probíhalo ve městě Buffalo ve státě New York. (noelcoward73)