Pasca na zlodeja

• Slovensko Daj si pozor (festivalový názov) (viac)

Sedmnáctiletá Ashley právě dorazila do domu Lernerových, kde má za úkol hlídat dvanáctiletého Lukea. Jen co Lukeovi rodiče odjedou, Luke si pustí hororový film a pokouší se Ashley omámit prášky nasypanými do pití. Ashley na to ale rychle přijde a další Lukeovy milostné návrhy odmítne. Brzy do domu dorazí i Lukeův kamarád Garrett. Ashley je přesvědčena, že se Garrettovým příchodem vysvětlí i podivné zvuky zvenčí domu, jenže zvuky se ozývají i z patra. V patře Ashley najde rozbité okno a na cihle, kterou bylo rozbité, nápis vyhrožující lidem v domě smrtí. Garrett zpanikaří a snaží se z domu utéct, před domem ho však kdosi zastřelí. Šokovaná Ashley s Lukem utečou do patra domu, kde se skryjí ve skříni. Neznámý násilník v masce prohledává s puškou dům. Jenže Ashley si všimne, že se maska nápadně podobá jedné z masek, které měl Luke ve svém pokoji. Ashley pochopí, že vše byla hra, kterou si s ní Luke a Garrett hrají. Luke se přizná, že chtěl Ashley vystrašit a jako zachránce ji pak svést. Ashley se rozčílí, vyběhne na Garretta a oběma klukům pořádně vynadá s tím, že to bude mít vážné následky. Jenže Luke Ashley napadne a shodí ji ze schodů. Ashley omdlí a když se probudí, je přivázaná k židli a ústa má přelepená páskou... (TV Nova)

HorrFi

Pro mě jedno z největších překvapení poslední doby.. snímek od kterýho jsem toho fakt moc nečekal mi přichystal paradní podívanou.. filmy s dětma v hlavním rolích mam rád a Better Watch out patří k těm nejlepším, který jsem zatim viděl.. Levi Miller mě začal zajímat a doufam, že s nim v budoucnu uvidíme víc kvalitních filmů.. potěší krátká stopáž.. ()

William_

7/10. Snímek jsem sledoval po událostech 21.12.2023, což mi pomohlo najít další souvislosti a poznatky se zkřivenou osobností hlavního malého psychopata, co šikanuje snad všechny v jeho okolí. Rozmazlený malý smrad, ze kterého by vyrostlo podobné monstrum, co bylo právě v již zmíněné datum  ve všech novinách. Předvánoční atmosféra a hlavně sympatická Olivia DeJonge jsou primárními taháky tohoto filmu. Pokud jej budete brát vážně, budete zklamáni. Je to taková hororová vánoční oddychová komedie. Film o kterém jsem nikdy v životě neslyšel, a který mě nakonec velice mile překvapil svou absurditou a v závěru splněnou karmou. Nechápu tak nízké hodnocení - asi tady pár lidí čekalo další "V zajetí démonů", když uvidělo žánr horor. ()

Xmilden

Občas se vynoří film, kde by člověk takového malého šmejda nejradši vzal bejsbolkou po zátylku. Zpočátku to figurovalo na solidní horůrek aby přišel ve 30. minutě pro mě nečekaný zvrat, který film přenesl trošku jiného žánru šikany. Škoda, jakmile jsou postavy jen připoutány k židlím, ty možnosti nápadů pochopitelně trošku docházejí. Musím, ale uznat že to měl ten malej šulda dobře připravené. 65% ()

Hrabka

Průměrný, dalo by se říct takový odlehčený horor, který nelze brát příliš vážně, protože místy působí opravdu komicky. Což asi úplně nebyl záměr tvůrců, nicméně právě ta nevěrohodnost určitých situací mi na tom vadí asi nejvíc. Rozhodně to nemá špatný koncept i dobré momenty, ale najdou se i chvíle, které jsou výrazně slabší. Závěrečný twist nepotěšil. :-) 60% ()

Dado

Nečakané, no bez diskusie veľmi príjemné prekvapenie. Z mladého Leviho Millera nám pomaly rastie výnimočná herecká osobnosť a meno Chrisa Peckovera by tiež mohlo získať cveng, pokiaľ tento mladý režisér/scenárista v blízkej budúcnosti dokáže, že v tomto prípade nešlo len o povestnú jednu lastovičku. Better Watch Out si svojou originalitou totiž rozhodne zaslúži pozornosť divákov, a to nielen tých, ktorý vyslovene holdujú thrillerom (v tomto prípade aj s nádychom komédie a prvkami nie príliš strašidelného hororu). Len škoda, že sa kamera úmyselne vyhýba priamym záberom v priebehu tých pár brutálnych pasáží, ktoré film ponúkne. Síce nepatrím medzi osoby, ktoré by podobné scény úmyselne vyhľadávali, no v tomto prípade si to dianie rozhodne pýtalo. (75%) ()

• Na začiatku filmu môžeme vidieť Garretta (Ed Oxenbould) hrať populárnu hru vydavateľstva Endnight Games, "The Forest". (drake31)
  • Vánoční koledy, pavouci a plechovky s barvou odkazují na film Sám doma (1990). (TheSpearCZ)