Pasca na zlodeja

• Slovensko Daj si pozor (festivalový názov) (viac)

Sedmnáctiletá Ashley právě dorazila do domu Lernerových, kde má za úkol hlídat dvanáctiletého Lukea. Jen co Lukeovi rodiče odjedou, Luke si pustí hororový film a pokouší se Ashley omámit prášky nasypanými do pití. Ashley na to ale rychle přijde a další Lukeovy milostné návrhy odmítne. Brzy do domu dorazí i Lukeův kamarád Garrett. Ashley je přesvědčena, že se Garrettovým příchodem vysvětlí i podivné zvuky zvenčí domu, jenže zvuky se ozývají i z patra. V patře Ashley najde rozbité okno a na cihle, kterou bylo rozbité, nápis vyhrožující lidem v domě smrtí. Garrett zpanikaří a snaží se z domu utéct, před domem ho však kdosi zastřelí. Šokovaná Ashley s Lukem utečou do patra domu, kde se skryjí ve skříni. Neznámý násilník v masce prohledává s puškou dům. Jenže Ashley si všimne, že se maska nápadně podobá jedné z masek, které měl Luke ve svém pokoji. Ashley pochopí, že vše byla hra, kterou si s ní Luke a Garrett hrají. Luke se přizná, že chtěl Ashley vystrašit a jako zachránce ji pak svést. Ashley se rozčílí, vyběhne na Garretta a oběma klukům pořádně vynadá s tím, že to bude mít vážné následky. Jenže Luke Ashley napadne a shodí ji ze schodů. Ashley omdlí a když se probudí, je přivázaná k židli a ústa má přelepená páskou... (TV Nova)

juta

Další Babysitter se bohužel nekonal, navíc zápletka vyústila do takového stavu, který pro mě nebyl úplně ten pravý a prostě to moc uvěřitelné nebylo. Aspoň že ten konec byl takový jaký byl, jinak kdyby to všechno prošlo, to by mě teda štvalo o to víc. :-) ()

JohnnyD

Čo by bolo z Kevina McCallistera, keby vyrástol? Takto malo vyzerať Sám Doma 2. Skvelá čierna komédia s prekvapivými zvratmi a riadne uleteným námetom. ()

Cappuccino

O filme som vedel už nejaký čas a tušil som, že idem do komediálneho hororu, v ktorom majú decká vtipným spôsobom ochrániť ich sympatickú pestúnku. Ale... vzišlo z toho čosi iné. Naozaj milé prekvapenie. 7,5/10 ()

misterz

Milé prekvapenie, veľmi vydarená štýlová záležitosť. Už som si myslel, že v oblasti home invasion a podobných žánrovo zameraných snímkov ma už nemôže nič prekvapiť, alebo aspoň nadpriemerne pobaviť, no našťastie som sa mýlil... Psycho atmosféra to je hlavný prím, s ktorým tento film hrá, a hrá to veľmi dobre. Samozrejme za základ úspechu považujem výborne hrajúcich hercov, dostatočne dobre vykresleného psycho záporáka a slušnú hudbu. Páčilo sa mi aj farebné zladenie, tiež kamera a príjemný retro kabátik, ktorý dodal snímku po vizuálnej stránke šmrnc. Navyše to narozdiel od podobných snímkov obsahuje aj zaujímavý nápad. Keby to malo viac gore, tak idem ešte vyššie. No i tak som veľmi spokojný, slušný nadpriemer. 80/100 ()

pornogrind

Dnešní den jsem chtěl odstartovat nějakým povedeným Vánočním hororem. Proto jsem si Better Watch Out šetřil právě na dnešní den. A musím uznat, že jsem se na tenhle kousek celkem těšil aniž bych věděl o co tady přesně půjde. Stačilo mi, že to natočil Chris Peckover který mě svým předchozím filmem Undocumented neskutečně překvapil. To co ale přišlo jsem absolutně nečekal. Na jednu stranu si film neskutečně pohrává s divákem díky dějovým kličkám, ale na druhou stranu u mě nedokázal navodit jakýkoliv napětí. Komediální stránka filmu se u mě taky naprosto minula účinkem. Za sebe musím říct, že jsem zklamanej. Čekal jsem daleko, daleko víc. Případné opětovné puštění už u mě asi nehrozí, protože zmizí i ten moment překvapení z dějových zvratů. Rada - čím míň o filmu víte, tím větší šance je, že si ho užijete. Ikdyž u mě to nefungovalo ani tak. ()

kingik

Sám doma reloaded a v hororovějším pojetí. Přívětivý film pro ty, kteří stále doufali, že se série Sám doma vrátí, bude ignorovat všechny díly po druhém díle a vyfasuje důstojné zakončení série. Malý Kevin, nyní přejmenovaný na Luke, ještě nedospěl, je mu sice teprve dvanáct, ale pohlavní hormony s ním lomcují, tudíž běda holce, která mu neroztáhne nohy. Vlastně je jen jedna, po které šílí, pohledná sedmnáctka a dívka na hlídání Ashley, která dostane za vyučenou, a spolu s ní všichni, kterým kolem dala i nedala, za to, že Lukeovi nedala. Vánoční svátky budou zábavně zvrhlé, mírně napínavé a nebude jim chybět šikovný (režijní) nadhled. Je třeba si vyjasnit to, že se nejedná o žádné home invasion, jak je mohutně proklamováno. Film tenhle subžánr připomíná maximálně tak úvodní půlhodinu, než dojde na zásadní zvrat, kdy se rázem přehodí výhybka směr stanice Psychopatova, kdy už se konfrontujeme s malým kutilem, vynalézavým nezbedou a zvídavým opičákem, který tak moc chtěl vědět, co se stane s lidskou hlavou, narazí-li do ní zavěšená plechovka s barvou, tedy důvěrně známá libůstka malého psychopata ze Sám doma I/II, až to v čase vánočním provedl znovu. Gore film nepřekypuje, detail rozprsknuté hlavy zůstane skryt, plánovaná zabití mohla mít určitě vyšší a razantně brutálnější level, jenže film se opírá o svoji groteskní vtipnost i morbidnost, která v poklidném vánočním čase je příjemně kontrastní. Lidé zpívají za okny koledy, mladý psychopat z neopětované lásky likviduje v teple rodinného krbu pobaveně vše, co nenávidí. Abyste se nedivili, že dostanete obsahově úplně jiný film, než jaký hlásá zdejší obsah. Levi Miller je skvělý parchant, absolutní vrchol filmu, Olivia DeJonge je prudce talentovaný objekt lásky, je zde i Ed Oxenbould, s nímž už vytvořila sourozenecký pár v Shyamalan´s The Visit, Virginia Madsen v roli matky změnila fyziognomii obličeje, náhle je celkem přijatelná stará brzda. Chris Peckover režíruje svižně, film určitě není bez chyb, třeba už jen to, že dvanáctiletého kluka musí hlídat cizí slečna. Ale to se všechno dá bez problémů ustát. Není to přelomový film ve svém žánru, je to hlavně solidně i s nadhledem zrežírovaný a perfektně zahraný mix hororu, thrilleru a komedie, co si celou dobu drží fazonu určité nepřehnanosti, tedy v jistém ohledu by se to, co je ve filmu popisováno, mohlo i reálně stát. Znáte ty haranty, už nevědí roupama, jak by se zabavili. A doporučuji o vánočních svátcích pohádky proložit tímto filmem. 9/10 ()

Omnibus

„Za trochu lásky šel bych světa kraj, šel s hlavou odkrytou a šel bych bosý. Šel v ledu, ale v duši věčný máj, šel vichřicí - však slyšel zpívat kosy.“ Fakt netuším, proč se mi u filmu vybavily verše českého klasika, ale s dovolením je lehce pozměním. „Pro ňadro chůvy šel by světa kraj, s pistolí nabitou o pusu prosí. Koledu, ale v duši smrti ráj, kluk vraždící - šik puboš, ten to kosí!“ Btw, zda měl Jaroslav Vrchlický v mládí chůvu, to nevím, já bohužel neměl. Což je možná i dobře, protože puberta se mnou taky pěkně třískala o futra, i židle jsme doma měli a nějaká lepicí páska by se taky našla... Uf, mazlík jeden, ten mi dal. Přísně vychovaný, uhlazených způsobů i mluvy, roztomilý andílek, jen ho šoupnout do betléma místo Jezulátka. Přitom těžký psychopat, s odbornou psychiatrickou diagnózou FAGU (Funny adolescent games USA). Aneb holku si vánočními světýlky ověsí, lásku jí vyjeví, ona se z toho zjeví a lítosti slzy uroní. I já. Čtyři. ()

Kudly4 odpad!

Ani komedie, ani Horor !! Čekal jsem něco ve stylu Sám doma v brutálním kabátku, místo toho jsem dostal hovno, ve kterém dementní haranti ve věku 12 let, přehrávají a hrají si na bůh ví co (to naprosto nesnáším). Ztráta času. Čistý odpad. ()

Frajer42

Spoilery! Snad jen charizmatičtějšího hlavního hrdinu si to žádalo a měli bychom zde nové Henekeho Funny Games. Tentokrát v dětském stylu. Opravdu velmi pozitivně hodnotím nápad. V momentě kdy se, do té doby, debilní naháněčka v domě proměnila v něco mnohem promakanějšího mi spadl kámen ze srdce. Vskutku originální záležitost pojednávající o zoufalé snaze 13letého psychopata dostat svých 8 centimetrů do těla šťavnaté osmnáctky standardní cestou. Kvůli věku hlavního představitele bohužel bylo už v zárodku snímku jasné, že ptáček zůstane v kleci. Nicméně stále se ve vzduchu vznášela naděje, že by mohlo dojít alespoň na násilí, což také došlo. Atmosféru se tvůrcům podařilo vystavět moc hezky. Nálada a brutalita jednotlivých scén moc hezky kontrastovala s vánoční atmosférou. Doporučuji si tímto snímkem o Vánocích proložit sledování pohádek. Velmi netradiční a přitom velmi zajímavá věc. 4 kousky. ()

Campbell

Od filmu jsem nic nečekal a ani jsem od něm nic nevěděl, nakonec jsem dostal slušnou podívanou. Ale přeci jen těch 66% co tady má mi přijde přehnané. Komentář bude mít SPOLIERY. Ze začátku film vypadá jak další variance na home invasion, ale nakonec se to zvrtne.Musím uznat že twist jsem nečekal a ten spratek neměl chybu a fakt jsem mu chtěl jednu vpálit, jen občas mi film přišel až moc "over the top" a docela to rušilo. Atmosféra filmu byla solidní, krásně vánoční. Smrti byly obyčejné a humor? Ten mi přišel takovej ne zrovna vtipnej. Navíc tu jsou naprosto nevyužitý Madsen a Warburton. Film mě potěšil, bavil jsem se ale na 4* to není. ()

Yoshitsune

Rolničky, rolničky, kdo pak koledníkovi ustřelil hlavu, tralalalalala, rolničky, rolničky, co to zvoní v hlavě toho kluka, to bude asi jenom nějaká dělobucha. Je docela ironické, že děcka co přežili návštěvu babičky a dědečka, z roku dva tisíce patnáct, se opět setkávají, aby čelili novému zlu, které má opravdu vánoční ducha. Byť je zde absence gore, protože Austrálie, tak i tak je velice povedené a napínavé, ze začátku se tváří jako home invasion a však v polovině se z toho stane takové vánoční Funny Games. Zlo je zde zahráno a zpracováno velice povedeně, o to víc sem však fandil víc holčině, která si umí poradit a jen tak něco ji nerozhodí. A ano, mohlo to být delší, víc mrtvol a absence gore opravdu mrzela, ale ta délka byla asi nejvíc na škodu, zlo by tak mohlo dostat více prostoru, jelikož byla fakt geniální. ()

silentname

Možno som človek, pre ktorého nebol tento film napísaný a zrežírovaný. Nebudem sa tomu brániť. Koniec koncov, koncept v "Better Watch Out" je dostatočne unikátny, neopozeraný a môže priniesť niečo nové. Ale ono je to dvojsečná zbraň. A kým v prípade viacerých ľudí, ktorých názory rešpektujem a nebudem im ich brať sú názory na film pozitívne, u mňa sa vďaka tomu sám bodol do hrude a vykrvácal na podlahe. Čo pre mňa začalo ako home-invasion film asi mal zostať v tomto štýle a neuberať sa inými cestami, lebo by som si to asi bol schopný viac užiť a dokázal v tom nájsť zaujímavejšie momenty. Teraz som v situácii, kde absolútne neviem, čo som vlastne práve videl a ani nechcem premýšľať nad tým, čo som vlastne videl. Pretože je mi jasné, že čím viac budem vo svojej hlave rozoberať to čo som videl a čo sa tu udialo, o to viac sa to bude vo mne zakoreňovať a o to viac budem chcieť bojkotovať filmy s podobnými témami. Odstránim to teda hneď z fleku. Hlavný hrdina Luke je podľa mňa neskutočne neznesiteľný. Nie je nič, čo by som na ňom vyzdvihol a radšej sa nebudem snažiť dostať do jeho hlavy, lebo asi ani nechcem poznať, čo sa v nej odohráva. A film je neskutočne milý, že nám ani nikdy nič nevysvetlí. Nedá nám žiadny náznak, žiadne vysvetlenie, žiadne nejaké informácie, ktoré by nám vedeli povedať niečo viac. A výsledne to pre mňa potom vypáli len jedným smerom. Ako? Bezducho! A keď ho máme sledovať počas celého filmu, verte mi, bolo to pre mňa utrpenie. Ale ako vidím, som vo výraznej menšine a nebudem sa tu hádať. Každý má právo na svoj názor. A možno je fajn, že sa vie občas niekto pri filmoch vie ocitnúť aj na druhej strane. Pretože je treba vidieť obe strany mince. Čo tento film pre mňa zachraňuje sú Ashley a Garret. Ich postavy sú podľa mňa dobré a myslím si, že o nich sa reálne aj skutočne niečo dozvieme. A niečím si prejdú. A niečo sa v nich zmení. Priznám sa, že by som veľmi rád rozobral tu tento film viac detailne, ale nechcem dávať spoilery pre tých, ktorí nevedia, čo budú od filmu čakať. A možno budú tak (ako viacerí) radi, že nevedia čo sa deje. Lenže to čo začalo pre mňa ako zaujímavý film výsledne skončilo ako absolútna katastrofa, akú som naposledy videl vo filme "Knock Knock". Ak sa vám film páčil, super. Ale ja rozhodne do fanklubu patriť nebudem a nechcem. Radšej sa od tohto filmu budem držať čo najďalej. A je skutočne škoda, že Aleks Mikic nestihol rozbiť Levimu Millerovi hlavu. Bol by z toho oveľa krajší film. Hodnotenie: D- ()

korbitch22

Spoilery. Každej druhej v komentáři píše, ať si o filmu vůbec nic nezjišťujete a ani se nedíváte na trailery...no klidně se na to nedívejte vůbec. Čekal jsem něco úplně jiného a po zásadním zvratu to šlo celý do hajzlu. Těšil jsem se na krvavou vybíjenou nějaké bandy gaunerů, to vyšinuté děcko bylo vyloženě k smíchu. Atmosféra neexistuje, psychologie postav je směšná a vůbec se prostě ten film nedá brát jakkoliv vážně. Mohl to být krvavý Sám doma a místo toho je to nudnější Dobrý synek, ale režisér se evidentně tak jak tak inspiroval filmy Maculaye Culkina. Dvě * dám jedině za schopný finální twist, který je bohužel stejně jako fajn scéna s plechovkou soft eRko mimo detailní záběr, za což by si režisér zasloužil taky plechovkou do xichtu. Nefunguje to jako horor, nefunguje to jako thriller a už vůbec to nefunguje jako komedie. Někdy odvážný zvrat filmu pomůže, tady to je úplně naopak, protože to děcko v hlavní roli je neskutečně trapné. Mě by se líbil koncept Sám doma s krvavou akcí a když už by režisér toužil po zvratu, mohli v tom mít prsty rodiče, kteří se chtěli zbavit svého šáhlého syna. Asi by tu měl film míň procent, ale bavil by mě víc. Nerad souhlasim s kreténama jako je Psychor a LivingVřed, ale tohle bylo mizerný.30%. ()

heyda

Já nevím, jestli je to tím, že jsem dlouho žádné horory ani jejich podžánry neviděl, ale já si teď těžce libuju. Nejenže jsem si předevčírem naprosto luxusně užil 47 meters down, ale včera jsem si pustil Better watch out, o kterém jsem neměl ani šajnu. No a nasál jsem tak intenzivní vánoční atmosféru jako před rokem s Krampusem. Tohle prostě sedlo jak prdel na hrnec. Jen mě trochu zklamalo, že to skončilo s otevřeným koncem. Ale nedá se svítit, musím opět hodnotit maximálně. :))) ()