Pasca na zlodeja

• Slovensko Daj si pozor (festivalový názov) (viac)

Sedmnáctiletá Ashley právě dorazila do domu Lernerových, kde má za úkol hlídat dvanáctiletého Lukea. Jen co Lukeovi rodiče odjedou, Luke si pustí hororový film a pokouší se Ashley omámit prášky nasypanými do pití. Ashley na to ale rychle přijde a další Lukeovy milostné návrhy odmítne. Brzy do domu dorazí i Lukeův kamarád Garrett. Ashley je přesvědčena, že se Garrettovým příchodem vysvětlí i podivné zvuky zvenčí domu, jenže zvuky se ozývají i z patra. V patře Ashley najde rozbité okno a na cihle, kterou bylo rozbité, nápis vyhrožující lidem v domě smrtí. Garrett zpanikaří a snaží se z domu utéct, před domem ho však kdosi zastřelí. Šokovaná Ashley s Lukem utečou do patra domu, kde se skryjí ve skříni. Neznámý násilník v masce prohledává s puškou dům. Jenže Ashley si všimne, že se maska nápadně podobá jedné z masek, které měl Luke ve svém pokoji. Ashley pochopí, že vše byla hra, kterou si s ní Luke a Garrett hrají. Luke se přizná, že chtěl Ashley vystrašit a jako zachránce ji pak svést. Ashley se rozčílí, vyběhne na Garretta a oběma klukům pořádně vynadá s tím, že to bude mít vážné následky. Jenže Luke Ashley napadne a shodí ji ze schodů. Ashley omdlí a když se probudí, je přivázaná k židli a ústa má přelepená páskou... (TV Nova)

Rockerman

Lucas je třináctiletý kluk beznadějně zamilovaný do o pět let starší Ashley, která jej hlídá, když rodiče nejsou doma. Poté co se do domu vloupá násilník a zloděj doufá, že když ji zachrání padne mu Ashley do náruče. Děj ovšem nabere překvapivý vývoj, jaký jsem fakt nečekal a vyústil až k téměř dokonalému zločinu. Hodně zábavné. ()

Cinematrix

Byl jsem mile překvapen, že se nejedná o klasickou home invasion, přestože začátek k tomuto žánru směřoval. Ono se o ni tedy vlastně trošku jedná, pokud bereme home invasion jako útok sebou samým na vlastní dům, či lépe řečeno vlastní dvanáctileté pošahané ego. Rozhodně bych ale nehledal podobnost s filmy typu Sám doma, protože zde bylo nakonec úplně jiné envoi. Jedná se o poměrně zdařilý mix žánrů s celkem dobře vybroušenými detaily, které by, na rozdíl od již zmiňovaného Sám doma, mohly v reále fungovat. Jen mi přijde divné, že vyzrálý, dvanáctiletý kluk ještě potřebuje chůvu. To já už v tom věku chtěl být kosmonautem a stav beztíže jsem si vyzkoušel, když jsem se zhulenej pozvracel po první láhvi rumu. Nakonec jsem uznal, že to mám daleko na kosmodrom, takže od té doby už lítám akorát v průserech. Možná pro to, že jsem ve dvanácti neměl chůvu... ()

Kingjiri

Před projekcí doporučuju nečíst obsah ani trailer, protože obsahujou menší spoilery. Nejlepší na bijáku jsou totiž nečekaný avšak povedený twisty a vůbec celej příběh. S blížícím se závěrem jsem si občas řikal, jak nepřirozeně má hlavní záporák všechno pod kontrolou a kterejkoliv zádrhel s bravurou zvládne, ale jak všechno do sebe na konci zapadne, je radost sledovat (a uplnej závěr přece jenom nějakou "chybičku", byť podle mě nereálnou, odhalí). Kromě příběhu potěšej solidní herecký výkony (Lev Miller válí) nebo příkladně napínavá atmosféra. Vytknul bych asi jenom absenci explicitnějších scén (občas se kamera prostě nemusela "dívat" jinam), což by ještě mohlo trochu "zhustit" atmosféru. Nečekaně milý překvapení a další důkaz, že kvalitní zábavnej biják nutně nepotřebuje velkej rozpočet nebo hvězdnej casting, čtyři silný hvězdy. ()

HappyDeath

To si děláte prdel, že v zajímavostech uvedete ( ACHTUNG SPOILER!!!) Počet mrtvých x. Vždyť to spočítám na prstech jedné ruky, bože můj.... Ja debil si to přečetl a tak jsem to všecko uz od půlky filmu předpovídal. Blbý no... Jinak film byl opravsu dobrý. Dobře to odsejpalo, dějové zvraty na téměř každém rohu a v neposlední řadě i moc dobré herecké výkony. ()

ViktorS

Keď vezmem do úvahy, že tu hrajú v hlavných úlohách prevažne deti, tak musím uznať, celkom vydarená hororová komédia. Zo začiatku som si myslel, že to bude totálna blbosť, ale nakoniec ma to dosť chytilo. Olivia DeJonge tu mala podobnú úlohu ako vo filme The Visit a takýto typ postavy sa mi na ňu aj celkom hodí. Tak ako v spomínanom filme, aj tu si s ňou znova zahral Ed Oxenbould, ktorý tu však už nehral úplne kladnú postavu. No a Levi Miller tu zasa na svoj vek zahral celkom dobre psychopatického maniaka. V skratke je to taký horor na odľahčenie, ktorý miestami prekvapí a pobaví, ale netreba toho od neho veľa čakať. ()

Vabr

Nevidím důvod, jak zde někteří píší, proč si o tomto filmu nic nezjišťovat, ani nekoukat na trailer. Kdybych věděl o filmu víc, nekoukl bych na něj a pak mu nemusel srážet hodnocení 😉. Jednoduše se tento film řadí mezi filmy s psychopatickými děcky (Syn temnoty, Potomek, The Hole in the Ground), a to já fakt v oblibě nemám. Ty děcka si hrají vždy na něco víc. Jsou ,,hrozně chytrý, neporazitelný a strašlivě zákeřný" a pak nikdo nezmůže vyhrát v boji proti nim. Ne, díky, takový filmy mě opravdu nebaví. Přestože tu byla i ta komedie, tak jsem se ani jednou nezasmál. No jo no, opět se mi potvrdilo, že Australani neumí točit filmy. VYHODNOCENÍ: ZA POSLEDNÍ ROKY V TOMTO SUBŽÁNRU STÁLE VEDE THE HOLE IN THE GROUND! ()

vikino1

Warning: Nečtěte komentáře, nepouštějte si ukázky, nezjišťujte si co je to za žánr filmu, protože popisek co je tady, to stejně není.. . Prostě to udělejte jak já a pusťte si to. A budete se bavit... Krááálovsky... ()

Franc1s

Tohle jsem našel kolem Vánoc, teda viděl trailer. A hned jak jsem ho viděl, říkám si: "Sám doma pro dospělé"!! Jednoduše: Barák bez rodičů, zůstává puberťák a Babysitter na hlídání, venku dva ex co jí furt chtějí a je o zábavu postaráno. O pár pěkných krvavých scének není nouze, jen to někdy trvá moc dlouho. Rozhodně trailer je velice dobře sestříhán, protože .... Není to nic extra, ale komu chybí Kevin, trošku krve i prča, ať koukne. Čím míně budeš vědět, tím líp a logiku nechte jinde :) 6/10 ()

Jaxx84 odpad!

Větší hovadinu jsem letos neviděl. Co na tom, že to ten spratek zahrál výborně, když scénář je kokotina na entou. ()

Acrobat

Satiricky celkom svizne ponata australska parodia a vysmech mozno vyvrazdovacim americkym srackam. Ak to tak myslel tak som sa pobavil. Umiestnit deti sice je na hrane trestneho cinu, sadizmus ma byt ludovo ospravedlneny odlahcenou notou. Dari sa to polovicato, lebo cely cas balansujem na nerozhodnosti co vlastne sledujem. Uletena nedogmaticka uchylnost s otvorenou zaverom. (Videne 11.1.2020, markiza archiv) ()

Psycho.R

Šablonovitý produkt, kde jsem mel chuť toho kluka zabít sam. Ale ne protože delal, co delal, nýbrž proto, ze me neskutečně sral. ()

Brooks

Neustále prekvapujúce, nečakane drsné a štipľavo sarkastické. Nič si vopred nezisťovať je v tomto prípade naozaj zásadné. A opäť sa potvrdilo, že horor/thriller je len tak dobrý, ako jeho hlavný záporák. A ten tunajší patrí k tým najlepším a najlepšie zahraným za posledné roky. ()

Scraffy

Tak to je prekvapenie! Keď to začali dávať v kine, tak bol okolo toho veľký rozruch, ževraj to stojí za to. Tak som sa na to pustil a vyzerá to skvelo! No nenazýval by som to hororom. Vianočná atmosféra je tu výborná a dáva tomu skvelý nádych a atmosféru. Hlavný chalan Levi Miller hrá vynikajúco a chvíľkami mu ako keby prepne a je z neho psychopat. Prvých 20 minút som si myslel, že to bude zas nejaký klasický film s obliehaním domu. Ale nestalo sa tak! Nastal veľký zvrat a všetko sa zmenilo. Chalan to mal premyslené do detailov. A ten koniec, keď dievča nakladali do sanitky je posledná bodka! ()

ANTYCHRYST

Není to vtipné...není to horror...a koukat na malého.. retardovaneho...debilniho...rozmazleneho.. fakana jak zabíjí lidi mě opravdu nebavilo... :( naprosto zbytečný film...10% za fakace závěrečného od Ashley... Hrozná sračka... ()

Clark_Kent

Hodně smutný bylo, že zrovna hlavní padouch byl takovej nevýraznej a ubrečej fracek. Jinak blondatá O. DeJonge v podstatě docela fajn. Popravdě ten cz dabing, stál za velkej bullshit. Možná někdy, dám originál i když u takový teenager vyvařeniny, asi ani není třeba. ()

stephano

Jasně má to svoje mouchy, ale hrozně mi ten film sednul přesně ve chvíli kdy sem si ho pustil. Sem rád že někdo točí filmy který nejsou podle šablony a pustí se i do něčeho zajímavějšího. Ano nic si o tom filmu nezjištujte at máte stejný zážitek jako já. PS myslel sem že sem si zapnul Sám doma pro dospělé. :-) ()