Multimilionár Tom Mullen (Mel Gibson) je zakladateľ a majiteľ úspešnej leteckej spoločnosti, ktorý žije s manželkou Kate (Rene Russo) a 12-ročným synom Seanom (Brawley Nolte) v luxusnom byte v New Yorku. Pri dobročinnej akcii však Tomov syn uprostred stovky ľudí náhle zmizne bez stopy. Neblahé tušenie rodičov sa čoskoro potvrdí: Sean bol unesený a zločinci žiadajú od Toma výkupné 2 milióny dolárov, ktoré treba doručiť do 48 hodín - inak chlapec zomrie... Špecialisti z FBI odporúčajú výkupné zaplatiť, ale pri odovzdávaní peňazí sa dopustia osudovej chyby a jedného z únoscov zastrelia skôr, než stihne čokoľvek prezradiť. Tomov syn sa tak ocitá na prahu smrti, navyše ďalšie pátranie FBI je bezvýsledné. Vzápätí Tom dostáva od únoscov druhú šancu a nové inštrukcie. Cestou na určené miesto však Tom náhle pochopí zdrvujúcu pravdu - ak zaplatí, nikdy viac svojho syna neuvidí. Únoscovia totiž nebudú mať dôvod vrátiť dieťa rodičom a radšej ho ako nebezpečného svedka zlikvidujú. Dané slovo pre nich nič neznamená a všetky kroky FBI zatiaľ situáciu len zhoršili. Je treba konať! Tom preto úplne zmení taktiku a ujme sa iniciatívy - v priamom televíznom prenose osloví šéfa únoscov, ukáže mu 2-miliónovú hotovosť a sucho oznámi, že z peňazí nedostane ani cent, pretože už nie sú výkupným, ale odmenou za jeho hlavu. Ako sa zachová únosca? Druhé kolo boja o život Tomovho syna sa začína... (TV Markíza)

kubilov

"Zahoď to, nebo ti rozstřílim pracky!" Jakože really!? Áčkoví herci v tehdejších devadesátých letech se sešli pod taktovkou zručného řemeslníka Rona Howarda u filmu, který originality moc nepobral, ale zato je alespoň dostatečně dynamický a poctivě zrežírovaný, což tak akorát vychází na 3*, jelikož více smyslových vjemů ve mně po několika dnech film nezanechal. ()

johnsnow

Išiel som do toho s očakávaním akčného krimi filmu. Akcie je tam síce minimum ale zato príbeh atmosféra a herecké výkony ako Gibsona tak hlavného únoscu sú fajn. A hoci je akcie minimum je slušne krvavá. Ron howard ma zaujal rivalmi to bol prvý film od neho ktorý som videl a už vtedy som hovoril, že to je dobrý réžo, no a tu sa mi to len potvrdilo. PS: zaverečných 10 minút som nedýchal. ()

marek29

Nevím no, 3 hvězdy asi za průměr, ale že by mi nějak tahali Mel s Garym trenky dolů, to se asi říct nedá. Pěknej thriller o únosu, ale kromě New Yorku let devadesátých, tu nevidím většího zvlnění na oné pověstné ranveji průměrnosti.. :( 3 z 5 ()

Andreas17

Není to obyčejný film o únosu a vydírání, námět je propracovanější a rozhodně ne tuctový, avšak zahrát to šlo ještě o dost lépe (možná chyba vznikla už v castingu). ***+ ()

helrohir

Filmy o (detských) únosoch sú zväčša točené podľa určitej šablóny, ktorá prináša pomaly gradujúci dej ústiaci do odhalenia únoscu a jeho pohnútok, ktoré ho viedli k tomuto činu. Avšak tento film trošku pozmenil zaužívané pravidlá a hneď sa z toho stala perfektne vygradovaná dráma vsádzajúca na psychologickú vojnu medzi otcom obete a únoscom. Mel Gibson aj Gary Sinise si svoje role naozaj vychutnali a tie ich vzájomné dialógy sú veľkou ozdobou filmu. Hoci mám pocit, že pri ďalšom zhliadnutí sa ono čaro napínavej gradácie deja vytratí, stále sa môžem baviť kvalitnými hereckými výkonmi a niekoľkými zaujímavými zvratmi. 75%. ()

savatage

Akční thriller ve kterém budete hlavnímu představiteli fandit, mít strach o jeho rodinu a držet mu pěsti po celou stopáž filmu. Výkupné s Melem Gibsonem jsem viděl v kině. Film je chytrý, zajímavý, akční, plný zvratů a překvapení se skvělým hereckým obsazením. ()

PlayEasy

Tak opět velmi dobrý Thriller, který strhne hned v prvních minutách a postupnou gradací se dostává do perfektního finále, kdy to Mel konečně Garymu natře a dobro vítězí nad zlem, ...a americké pohádky je konec! Ale co s tím nadělat, protože kdo by neměl rád happy endy? Kažopádně perfektní film, který si po celou dobu udrží pozorost diváka a my jsme opět zkoukli další výborný film s naším oblíbencem Melem! 90% ()

JosefTomas

Excelující Gibson, který opravdu fantastický a neotřelý scénář dotahuje ještě za hranice geniality. Takto působivé kriminální drama jsem neviděl už hodně dlouho, Howard ani na minutu nepoleví a díky tomu dostanete ten správný mix zážitku, na který budete ještě dlouho ( v dobrém) vzpomínat. ()

PROTIVETRU

Golfista a myslím ešte niekto skritizoval scenár. Ten je naopak premňa asi najsilnejšou stránkou. Aj keď mi prvá cca tretina ušla, rýchlo som pochopil o čo ide, čo nie je zas také ťažké pri zápletke únosu, ktorá sama o sebe je skôr vhodná do seriálovej kriminálky, avšak tu je obohatená o niekoľko zaujímavých a nečakaných zvratov ktoré filmu dodávajú to pravé napätie. ()

moviepill

Videl som, videl som, a som nadšený. Mrazivý triler s výborným Gibsonom. Gary Sinise podáva rovnako skvelý výkon a za zmienku stojí aj malý unesený. A záver filmu je o nervy... ()

SKA

Velmi pěkný nápad a v pohodě natočený a když k tomu přidáme dobré herecké výkony, obzvlášť Rene Russo, tak z toho máme hezky koukatelý film, na který se rád po nějaké době opět podívám. ()

Seuata

Napětí z filmu sálá tak, že vám napne snad všechny nervy v těle. Film je zajímavý především postojem otce k výkupnému. Za co pochválitt? Příjemné tempo děje, překvapivý konec. Co filmu chybí? Promyšlenost. Člověk nesmí příliš dumat nad tím, co se děje, ale jen si film užívat. myslím, že nevšední pojetí všedního tématu je naprosto skvělé. 4hvězdičky zaslouženě. ()

Slam7

Pro náhodnýho, nezaujatýho diváka (tim zaujatym divákem myslim lidi, který maj nebo nemaj rádi obsazený herce, režiséra atd.) je to napínavej thriler se všim všudy...no snad se do takový situace jako Gibson nikdy nedostanu, ale to bych nejdřív musel nechutně zbohatnout, takže na druhou stranu:-) ()

honzic

Snaha a dobrý akční film a drama se až tak nepovedla. Scénář je plný nedostatků a celkově to na mne působí dost nerealisticky, herecké výkony také nejsou moc přesvědivé a nezachrání to ani vleklý příběh. Určitě se to dalo natočit lépe. Hodnocení: 55 % ()

AndrewNewman

Najlepší thriller o unesenom dieťati. Zmiznutie Denisa Vilenueva síce bolo vizuálne lepšie avšak nedosahovalo výšiny tejto nevinnej, no správne vymyslenej žánrovky. :) ()

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

23.03.2013

Je libo dobovou kriminálku s prvky konspiračního polit-thrilleru? Se špičkovým obsazením? Odehrávající se v Sovětském svazu ještě za Stalina? Zdá se, že Ve stínu dostane z Hollywoodu tučnou… (viac)