Nový veľkolepý sci-fi film od majstra blockbustrov Rolanda Emmericha. Zásah asteroidu zmení obežnú dráhu Mesiaca, a ten sa rúti priamo na Zem. Vesmírna posádka sa vydáva na záchrannú misiu s jediným cieľom. Odvrátiť zánik ľudstva a skazu našej planéty. (Magic Box)

Azrael515

Proc stracet cas nakym Bayhemem, ked si clovek muze dat poradnou lajnu Emmerichcoru.. :D Uber alles! :D <3 Nejvyemmerichovanejsi Emmerich z Emmerichconu! :D ()

Martrix

Kam se hrabe třeba baron Prášil. Roland k cestování mezi Zemí a Měsícem nepotřebuje dělovou kouli; zná osvědčenější způsoby, jako je třeba gravitace, nebo padák. Tento film je z paty vytažený flusanec do ksichtu všem astrofyzikům, vědcům, ale i prostým fyzikářům a nejspíš i všem čtenářům tzv. hard sci-fi. Tvůrci překonávají neslavnou 2012 měřítkem digidestrukce, i primitivním scénářem. Co zůstává a vlastně je to jako přes kopírák, tak je ten rodinný vzorec disfunkční rodiny, ve které si taťulda musí získat srdce a respekt svých dětí, ovšem ne na úkor nově příchozího muže...ten pro změnu body získává svou nezjištností a obětavostí. Emmerich si tady evidentně něco kompenzuje. A samozřejmě se tvůrci vyhýbají i náznaku toho, že v té šílené katastrofě umírají miliardy lidí. Smrt totiž zábavná není. Leda by byla hrdinská. Moonfall je sci-fi pohádka, která kdyby navázala na Den nezávislosti, tak by se dala považovat za jakýsi upgrade Emmerichovy "tvorby". Dnes už ale taková katastrofárna moc nefunguje, čehož jasným důkazem bylo pokračování Dne nezávislosti z roku 2016, Geostorm: Globální nebezpečí, ale třeba i další pokračování Transformers...další nablblost, která ztroskotala na tom, že se brala moc vážně. S výjimkou postavy dr. K.C. Housemana, jediné sympatické a aspoň trochu vtipné postavy, nám Roland servíruje velmi naivní příběh vyplněný vším, co už jsme někde viděli. Bohužel se nerozpakuje vykrádat především svoje filmy, takže o nějaké přínosné loupeži, nemůže být řeč. Jak se stane, že se najdou prostředky na takové filmy, je mi záhadou. Ale....i když zastaralý svým vyzněním a obsahem, je to poctivý blockbuster, u kterého si nejeden mozek odpočine. Skoro se mi chce napsat, že takto přímočará sci-fi, kde je to plné techniky, emzáků, planeta je v ohrožení...mi vlastně chybí. Byl bych maximálně spokojený, kdyby každý rok vyšly aspoň čtyři velká sci-fi a la Příchozí, tři v duchu Duny a dvě jako Men in Black... nebo klidně i Moonfall. Takže možná není problém v tom, že někdo točí takové duťárny, jako spíš v tom, že to není dostatečně kompenzováno něčím kvalitním. A to není chyba Emmericha...ten dělá jen to, co umí nejlépe. 3 a půl* ()

PROCESOR

Mam rád podobné katastrofické filmy, kdy je všechno v prdeli a na záchranu světa zbývá asi tak dva dny. Baví mě sledovat reakce lidí a proplétání jejich osudů. Když se k tomu přidá ještě atraktivní námět, jako, že měsíc je v podstatě uměle vytvořený mimozemšťany, tak už si začínám chrochtat. Jenomže ne moc dlouho. Na scénu dorazí samozřejmě klišé a další nesmysly, které sráží snímek. Nejvíc okatý je pro mě ten, že super inteligentní umělá inteligence, která je tu miliardy let, je zde ztvárněna, jako černý dým, který byl přesně ten samý, jako v seriálu Ztraceni. To páni tvůrci neumějí vážně za dvacet let vymyslet něco jiného? ()

NiWi

No, Emmerich už zřejmě vyždímal sám sebe, a v žánru katastrofických filmů nemá moc co nabídnout. Moonfall je navíc okořeněný bizarní sci-fi zápletkou, která však ničím nepřekvapí ani nezaujme. Přesto je na filmu asi tím nejzáživnějším, bohužel celý začátek filmu je značně zkratkovitý a nesmyslný, pozdější četné prostřihy na pozemskou linku s absolutně nezajímavými postavami film akorát stahují dolů. Den poté je pro mě jeden z nejlépe zpracovaných katastrofických filmů vůbec, 2012 mělo alespoň zábavnou destrukci a pár fajn postav. Moonfall nemá ani jedno z toho, a zbývá pouze předražené neurazí nenadchne, které je předvídatelné na míle dopředu, a nemá šanci uspokojit ani toho největšího popcorňáka. 4/10 ()

mortak

Emmerich jako následovník Ericha von Dänikena. Bohužel to není zábava, ale ubíjející nuda. John Bradley jako režisérovo konspirační alter ego je nesmírně otravný, ale je mu věnována největší pozornost. Pak jsou ty rozpadlé rodiny, no a někde v koutku se krčí akce a zábava. ()

angel74

Začátek této apokalyptické sci-fi vypadá poměrně nadějně, ale s postupujícím časem přibývá nesmyslů a klišoidních dialogů až na neúnosnou míru. Smůla pro Patricka Wilsona, který je zrovna v tomhle filmu nejvíc sexy, co jsem ho kdy viděla. (40%) ()

majo0007

Keďže je sci-fi žáner na suchotách a naposledy som sa dovracal pri Matrix4, budem zhovievavý. Od Emmericha nečakám žiadne šróby do hlavy a v podstate som dostal jeho štandard. ()

alchac

Pokud do toho člověk jde s tím, že dostane brutálně předraženou, přeefektovanou a mírně debilní popkornovou Bollivijskou telenovelu, lze si to veselé CGI vytírání si prdele s fyzikou... no, když už ne vysloveně užít, tak alespoň bezbolestně přežít. ()

CatcherBlock

Nemám moc co dodat. Je to prostě klasické dílo Rolanda Emmeriche se vším, co k němu patří. Buď ho milujete a bavíte se u toho a nebo to rádi nemáte. Já to miluju a tenhle film mě hodně potěšil, stejně tak, jako před lety Den poté a nebo 2012. ()

Immortal17

Někdy nerozumím, proč katastrofické snímky klesají s hodnocením na tak nízkou úroveň. Nezapomínejme na to, že jsou to nepředvídatelné náměty. Všichni mají nějakou svou verzi o konci světa. Nebo o jeho vzniku. A pro "katastrofický" efekt ve filmu se často některé události přifukují, ale upřímně, nevyhledáváme je právě kvůli tomu? Každopádně, kdo miluje katastrofické snímky, při kterých se mu zvýší srdeční sekvence a bude tak napjatý co se bude dít dál, že se mu bude tajit dech, je tohle to pravé přesně pro něho. Zamiloval sis 2012? Zamiluješ si i tuhle věcičku. A víš proč? Protože stejně jako ve filmech 2012, Independence Day a The Day After Tomorrow, scénář nenapsal nikdo jiný než samotný král katastrofického scifi žánru Roland Emmerich. Jak to celé dopadlo? Nebudu toho příliš prozrazovat. Ale věřte mi, že je na co se dívat a budete fascinováni. ()

SeanLSD

Nenapraviteľne deväťdesiatkový Roland sa zase raz vzchopil a neodolateľne zastaralo natočil výpravu do hláv súčasnej konšpiračno-dezolátnej vrstvy, resp. ich diskurzu ohľadom fungovania sveta, vesmíru a vôbec. Táto časť celosvetovej verejnosti, ktorej rady sa stále znepokojivo rozrastajú a ktorá ochotne uverí sebeväčšej blbosti, ignorujúc stáročia trvajúci vývoj vedeckého poznania, by sa totiž nikdy neobťažovala štúdiom napríklad fyziky a asi takto nejako si predstavuje zánik sveta – ale aj jeho záchranu (samozrejme, to by ale nesmela byť väčšina z nich protiamerická). Touto úvahou ale nijako nechcem polemizovať o Rolandových zámeroch, ten si proste ide svoje už tri dekády.... a MOONFALL ho znovu predviedol vo výbornej forme, ako majstra vlastného subžánru. Nádherne stupídny biják, (ale nie tým nudným, spackaným spôsobom ako ID2) baví od začiatku do konca. Už dávno som si myslel, že je tento tvorca na konci síl - ale ono fakt, že nemáte čo povedať, nemusí sám osebe nič znamenať - veď sa predsa dá hovoriť stále to isté, len trochu inak. Kým to funguje... Po MOONFALLe sa nebudem diviť, ani keď sa jeho najbližší film bude odohrávať na plochej Zemi. A už vôbec ma neudiví, keď túto placku zdevastuje nejakou katastrofou – a potom samozrejme nechá zachrániť. Pozriem sa na to opäť veľmi rád. ()

Sabrewulf

Film, který spadá do kategorie, kterou jsem právě vymyslel a tou je kategorie Morbius. Charakteristika je (krom samotného Morbiuse) stejná jako třeba i u nedávno shlédnutého Rebel Moon a znamená to film, který je tak strašně nezáživný a nudný, že si říkáte, o co přesně režisérovi šlo, když chtěl s TÍMHLE vyjít na světlo. To prostě hlava nebere, co od tohoto jako očekával, když tam režijně, trikově, scénáristicky, ani nějakým celkovým podáním není lautr nic, čím by si to mohlo v roce 2022+ získat diváky. Možná tak ty, co právě vylezli z jeskyně, nebo takovým těm, kterým stačí fakt málo. Trošku nechápu, proč si tolik lidí stěžuje na to, že už je to hloupé až moc i na Emmericha, vzhledem k tomu, že dost hloupé filmy točil už dávno - je to jako stěžovat si, že Emmerich předtím vyhazoval lidi "jen" ze dvacátého patra, zatímco teď je vyhazuje až ze stého, přičemž obojí by ty lidi stejně zabilo. Jinými slovy, hloupost je to poslední, co by mi tady vadilo, to mi vadí u filmů, u kterých to fakt nečekám, jenže tady muselo být jasné už z traileru. Takže problémem je spíš ten zmiňovaný Morbius efekt. Krom toho jsou zde triky naprosto příšerně odfláklé. Dokud ještě ve vesmíru létají nějaké raketoplány nebo CGI particly představující AI, je to v pohodě, ale ve chvíli, kdy přejdeme do celé dějové linky na sněhu, se stávají triky (zejména honička v autech) už něčím, co by se mělo považovat za trestný čin. A to nepočítám, že celá ta sněhová linka byl neskutečný OPRUZ. Trio hlavních herců k sobě vůbec neladí a Halle tu má nějaký divný, jakoby vyretušovaný obličej. Úplně zbytečný film a zasloužený propadák. ()

Script odpad!

Je to prakticky Den nezávislosti: Alternativní realita Nového útoku. Opět tu máme otevřený konec pro pokračování, všichni v závěru jsou šťastný přestože zemřela minimálně půlka planety, emzáci jsou stvořitelé lidské rasy, a Fyzika je tu přiměřeně jeblá jak v Rychle a zběsile. Mě už fakt tam chyběla jen ta famílie Dominika Toretta, aby začala jezdit v těch vlnách tsunami a řvali jaká jsou rodina. Proč tam rovnou třeba nemohli létat i žraloci? :D Mohli spojit síly s tvůrci žraločího tornáda a vytvořit Moonnádo. :DDD ()

UhLee

(4,5/10). Vesmírná přehlídka bizarností. Takhle nějak bych asi popsal nový snímek Rolanda Emmericha, který byl zklamáním vesmírného měřítka. K filmům, které mají velmi skromné hodnocení přistupuju mírně skepticky, ale pořád si dokážou získat můj respekt, pokud projeví kvalitu. Moonfall ale není tím případem a opravdu hodnocení na ČSFD odpovídá kvalitě snímku. Film by mohl být docela super, pokud by byla zápletka trochu "reálná". I když nevím jestli jde u katastrofických filmů tento termín použít. Zkrátka jsem tomu nevěřil ani slovo. Osudy postav jsou divákovi lhostejné a ani chudák Michael Peňa sám nevěděl co má hrát. Hrozně nevýrazný. Totéž musím bohužel říct o Patricku Wilsonovi, protože svoji postavu vůbec nedokázal prodat a neunesl na svých bedrech tíhu tohoto měsíčního kolosu. Menším světýlkem kvality pro mě byl Dr. John Bradley, který se roli hodil a i jeho komické scénky se povedly. Nepochopitelně přepálená stopáž filmu podkopává ještě víc nohy a film pak ztrácí na údernosti. No a to lákání na sequel je už jenom výzva k tomu, aby si divák strčil prsty do očí. ()

Motinski

Asi aj chápem ludi pre ktorých pôjde o guilty pleasure. Aj ja som sa zo začiatku nechal unášať tým množstvom klišé, nazvladnutých efektov a známych hercov v ich najstereotypnejších úlohách. Emmerich svojim spôsobom paróduje vlastné filmy, hlavne Deň nezávislosti. Berie sa ale až moc vážne a to mi vadilo najviac. Moonfall je v rámci serióznych sci-fi iba cirkusová atrakcia. S prepálenou stopážou a uleteným twistom v závere. Keby Asylum dostal neobmedzený rozpočet, výsledok by vyzeral podobne. Nazvali by ho Armageddon 2 a množstvo divákov by sa na ňom z chutí zasmialo. Aj toto mohla byť skvelá komédia, tvorcovia a štúdio si to ale neuvedomili. Pri scenári na úrovni Bollywoodu je mi to až divné. Keby aspoň ten vizuál nebol prestrelene lacný. ()

Mrkvič

Strašná chujovina, kterou zachraňují efekty a John Bradley. Respektive hlavně jeho postava, která je úžasným odlehčením jinak strašně přemrštěně dramatických a neskutečně toporně a debilně napsaných rolí. Ještě tak Patrick Wilson má štěstí v tom, že je jeho postava odevzdaná, i když pořád správňácká. Taková Halle Berry má roli neskutečně, ale vážně neskutečně příšernou. Tak příšernou, že se taková role nevídá často ani v těch nejhorších céčkách. A její herectví? Jistě za to může z části role, ale doufám, že i tak dostane zlatou malinu, kterou si dle mého zaslouží. Film zachraňuje ještě jedna věc, ale nejsem si jistý, jestli tak byla natočena záměrně, nebo jde prostě o další slabé chvíle scénáře. Když pro let raketoplánu zbyde 1,5 posádky, všichni jsou pryč, působí to vtipně a bavil jsem se. Na druhou stranu vzhledem k mizerným scénám před i po, je dost pravděpodobné, že za tím stojí zase jen mizerně napsaný scénář. Kdo toto prokoukne, bude film nenávidět. Kdo se těmi absurdními situacemi bude bavit, film si celkem užije. ()

Johnny.ARN

Ja som taký rád, že som na tomto nebol v kine. Vykusal by som sedačku. Emmerich si buď týmto vybral oddychový čas, alebo mu už vekom začalo tak kúrovac na gebuľu, že serus nazdar. Nič tu nedáva zmysel, dejová linka na Zemi ma len privádzala do výkrutu a tak celkovo, načo? 1 z 5 ()

Komiksový Morbius se odkládá

Komiksový Morbius se odkládá

05.01.2022

Fanoušci Jareda Leta a komiksového univerza od Sony (do kterého se zatím počítají jen dva Venomové) dostali ze začátku roku špatné zprávy. Snímek Morbius se totiž odsouvá rovnou o tři měsíce dál,… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

Emmerichova novinka našla hlavní hvězdu

13.05.2020

Chystaný katastrofický snímek Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, 2012) Moonfall obsadil představitele hlavní role. Bude jím herec a komik Josh Gad (Kráska a zvíře). Film vypráví o tom, jak je Měsíc… (viac)

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc