Detská hra

• Česko Dětská hra (viac)

Legendární horor o panence Chuckie, hračce s duší sadistického vraha. Pojďte si hrát!!!  I kdyby americký režisér Tom Holland už nenatočil nikdy nic jiného, bude jeho jméno již navždy zapsáno zlatým písmem na zdi slávy moderní popkulturní hororové zábavy. Právě díky němu se totiž na první pohled triviální větička „Pojď si hrát“ stala v roce 1988 nesmrtelnou.Za hlavního hrdinu jeho klasického hororového thrilleru Dětská hra by šlo považovat malého chlapce Andyho, který právě oslavil šesté narozeniny. Ale pravda je taková, že prim v tomto snímku, který se v průběhu let rozrostl o čtyři další pokračování a letos se dokonce dočká vlastního remaku, hraje především hračka, kterou Andy dostane jako dárek. Panenka Chucky totiž není zdaleka tak roztomilá, jak se zprvu tváří. Pomocí prastarého voodoo rituálu se do ní během zatýkání převtělil umírající psychopatický vrah Charles Lee Ray a je jasné, že dřív nebo později se svět dozví o jeho návratu. Jenže kdo malému klukovi uvěří, že jeho malá hadrová panenka sprostě kleje, provádí naschvály a občas také s velkou zálibou zabíjí? Je to chyba, že dospělí svým dětem tak málo naslouchají. Teď za to někteří budou muset zaplatit svým životem. (oficiálny text distribútora)

Likan7

Naprosto typická tehdejší atmosféra tomu dost pomohla. Jsem přesvědčený, že kdyby vznikl Chucky v dnešní době, neštěkl by po něm ani pes. Takhle se sice točí jeden remake za druhým, ale je to, dá se říct, zajetá série s legendárním nepřítelem. I když má ale film něco málo pod hoďku a půl, je v něm plno vaty. Prakticky se rozjede až těsně před koncem. První hodina je o matce, co se snaží dokázat, že její syn nezcvoknul a nevyhodil dospělou ženskou z okna. ()

Psycho.R

První díly lehce nadhodnotím, abych měl prostor od čtyřky dál snižovat. Jednička je fajn, silný 80' duch je tu cítit odevšad. Sice bych ani náhodou neřekl, že jde o horor, ale jinak to funguje. Mj. Už tady je spousta humoru v podobě Chuckyho hlášek, kdyby zůstalo u toho, mohla být série vyrovnanější. ()

beso74

Charles Lee Ray, Celé meno Chuckyho, je zložené z mien neslávne známych zabijákov CHARLES Manson, LEE Harvey a James Earl RAY, čo už, každý z nás mal v detstve nejaké idoly... ()

haffen

V 80 rokoch sa točili skutočne skvelé horory a na niektorých sa dalo aj zasmiať. Freddie, Critters, Detská hra, Gremlins, Beetlejuice a podobne. V dnešnej dobe ak horor vyčarí úsmev na tvári, tak je to väčšinou nezvládnutim žánru a na hlavu padnutým spracovaním. Ach, kde sú tie skvelé časy... ()

Amras

"Ahoj já jsem Chucky. Chceš si hrát?" Nezapomenutelná hláška. Tento první díl skvělé hororové série mě přímo nadchnul. Jako první film jsem ale viděl Dětskou hru 2. Zde je ale dobře vysvětleno, kdo je vlastně Chucky. Když jsem tento film viděl poprvé, přiznám se, že jsem se trochu bál. Zabijácká panenka? Skvělý nápad na scénář hororu. Pokud ale uvidíte jeden díl z této série, musíte vidět všechny. Docela se mi líbí hororový žánr a tato série to ještě potvrdila. Tohle je konečně dobrý klasický horor. ()

IronRocky

Největší problem asi je, že film jsem viděl poprvé teprv teď. Jako malýho by mě to asi určitě vyděsilo, ale teď mi to přišlo hrozně směšný, blbý a hlavně to nebylo vůbec strašidelný. ()

Bastinka

V porovnaní s novějšími horory...je to slabší kousek, ale pokud se člověk zamyslí...a uvědomí si, že tohle hralo v roce 1988..musela to být pecka :-) takže proto takové hodnocení... ()

Scraffy

Kto pozerá horory a nepozná Chuckyho, tak ako keby ani horory nepozeral. Chucky je najväčšia klasika z hororov. Keď som bol malý, tak som sa po pozretí tohto filmu strašne bál bábik. Teraz už to tak nie je, ale zrovna dvakrát kľudný pri podozrivých bábikach nie som. ()

G04T

Je to dobrý horor. Tom Holland dokázal vytvořit nesmrtelný a nezapomenutelný kult. Mrazí z toho a tím malým deckem, ačkoliv nevím proč, mi to hrozně připomínalo Osvícení. Mimochodem - koukněte se na originální znění, protože hlas Dourifa je fakt skvělej. ()

Ewík

Další tradiční film na vánoce 2019 (po Gremlins a Critters). Tuhle klasiku jsem musela vidět. A sice je to všechno takové zastaralé a jakoby naivní z dnešního pohledu, ale má to charisma a nápad. Užila jsem tu podívanou. ()

Equilita

Malo to atmosféru a jednoduchý príbeh. Bolo to desivé, občas naivné až úsmevné. No na horor z 80. rokov veľmi slušný počin, ktorý má svoje čestné miesto medzi hororovými klasikami. ()

lusa

Chucky RULEZZ forever :) Doteraz si pamätám, že je to jediný film, pri ktorom som z jednej scény mala zimomriavky na zátylku. A doteraz sú hentaké bábiky /a záhradný trpazlíci/ veci, z ktorých mám takú nejakú zvláštnu fóbiu. ()

henrycruel

Skvělý slasher, který jsem si naprosto zamiloval. Psychopatický vrah se převtělil do panenky, kterou dostane malý Andy k narozeninám. Aniž by kdokoliv tušil, že panenka dokáže mnohem víc než jen říct „Pojď si hrát“ a hýbat hlavou. Někdo tvrdí, že je to stupidní film, ale mně se prostě líbí. Je jasné, že na dnešní horory to nemá, ale v 80. letech to byl trhák a já si ho s chutí pustím ještě několikrát. ()

Forsetino

Horror starej přes 20 let, a přesto je to stále nářez. Možná proto, že jsem to prvně viděl už jako hodně malý, tak to ve mě zanechalo nesmazatelné vzpomínky. Moment, kdy nevěřící maminka zjistí, že v mluvící panence nejsou baterky, je prostě bomba! A co se týče samotného námětu s Chuckym, tak to je taktéž super. Fanouškům horroru by tahle legenda rozhodně neměla uniknout, takže: "Pojďťe si hrát!" ()

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

08.01.2023

Ačkoliv kina už měsíc drtí druhý Avatar, našel producent Jason Blum přece jen zase jednou skulinku k úspěchu. Hororová M3GAN o panence s umělou inteligencí, která se vydá na dráhu dalšího Chuckyho,… (viac)

Mark Hamill je nový Chucky

Mark Hamill je nový Chucky

31.03.2019

Hororovou klasiku Dětská hra čeká reboot a studio Orion Films čerstvě oznámilo, kdo bude v nové verzi dabovat kultovní vražednou panenku Chuckyho. Roli se upsal slavný herec a zkušený dabér Mark… (viac)