Chucky

Horor / Mysteriózny / Thriller
USA, (2021–2024), 18 h 24 min (Minutáž: 41–54 min)

Tvorcovia:

Don Mancini

Hudba:

Joseph LoDuca

Zackary Arthur, Brad Dourif, Jennifer Tilly, Devon Sawa, Alyvia Alyn Lind, Teo Briones, Lexa Doig, Fiona Dourif, Barbara Alyn Woods, Christine Elise (viac)

Mestečko Hackensack sa ocitne v krízovej situácii, pretože sa tu v krátkom čase odohrá viacero záhadných vrážd. Každá z nich je nejakým spôsobom spojená s Jakeom (Zackary Arthur) a jeho bábikou. Nikto ale netuší, že sa na pozadí odohráva súboj medzi partiou tínedžerov a sériovým vrahom. (Marceloo)

majo0007 odpad!

"S kolomažu v prdeli, skončíš s Chuckym v posteli"! Len toľko na margo tohto bukvicoidného kvašáku. To je naozaj tak ťažké akceptovať, že drvivá väčšina fanúšikov sú heterosexuáli a nechcú tam vidieť buzíkov?! Najväčším hororom bolo, keď sa 14ročná! buzna prechádza po škole s polmetrovou bábikou v náručí... A preto to záverečné žobračenie o dotáciu ďalšej sezóny vyznieva ako bad joke - nech vám to zasponzorujú 4% qeer filcky! ()

veru_needy

Jak jsem se těšila, tak jsem se zklamala. Seriál by to nebyl úplně špatný, ale tím, že se jedná o teen verzi starého dobrého Chuckyho, tak se to zdá býti místama docela směšné. Začátek ještě vypadá docela slibně, ale hned jak jsem ucítila hollywood a protlačování lgbtq/rasismu/feminismu, nadšení začalo opadávat... nemohou si tohle odpouštět aspoň u těch hororů? Jako by nestačilo, že to je v každém druhém filmu. Nadruhou stranu, postupný nárůst vražd je osvěžující, návraty starých herců taktéž, jen kdyby dostali trošku lepší příběh a prostor se více projevit. Celkově se z toho postupně stala jen hollywoodská ždímačka peněz, která pro mě osobně asi úplně nezatracuje čest originálu, ale na plnohodnotné ocenění, to také nemá. Přesto musím pochválit všechny ty maličkosti okolo, jako easter eggy, starší postavy a různé kultovní narážky a informace ohledně originálu. Brad Dourif hláškoval jako dřív a předvedl opravdu skvělý výkon. Popravdě, asi uplně nejlepší výkon z celého obsazení. Hodnocení celku by bylo tak maximálně na tři hvězdy, nicméně dávám čtyři... a to jen kvůli Chuckymu samotnému. Ten jako takový své kouzlo neztratil (když opomineme to CGI, protože co si budeme... to starému Chuckymu z 80. let nesahá ani po kotníky). Starý Chucky býval v obličeji hrůzostrašný a ošklivý, kdežto dnes přes všechny ty efekty, kterými se snaží všechno jen 'vylepšovat', vypadá Chucky místama spíš směšně. Nebýt starého klasického dabingu od Brada Dourifa, který dává Chuckymu to pravé kouzlo, tak bych koukat asi ani nezačala. - "I'm one of the most notorious slashers in history and I'm not going to give that up." ()

Marceloo

Mestečko Hackensack sa ocitne v krízovej situácii, pretože sa tu v krátkom čase odohrá viacero záhadných vrážd. Každá z nich je nejakým spôsobom spojená s Jakeom (Zackary Arthur) a jeho bábikou. Nikto ale netuší, že sa na pozadí odohráva súboj medzi partiou tínedžerov a sériovým vrahom. - Na Syfy dosť slušné, aj keď sa tu nájde kopec nedostatkov. Tým najväčším je to, že deti hrajú lepšie ako dospelí herci, na ktorých výkony sa tu nedá pozerať. Taktiež mi vadilo to, že postavy z predchádzajúcich častí Child's Play série sú sem natlačené ako keby nasilu. Inak ale všetko v pohode. Dej ubieha rýchlo a tvorcovia sa neboja nechať zavraždiť aj postavy, u ktorých by som to vôbec nečakal. Chucky má namakané prevedenie a super old school hlášky, ktoré popri tom LGBTQ+ panderingu hlavných postáv aspoň trochu pripomínajú staré časti. Hudba je fajnová a jesenná atmosféra malého mestečka zasiahnutého vraždami vás vtiahne, takže je trochu škoda, že to bolo skrátené o dve epizódy. Nábeh na druhú sériu je dosť dobre rozohraný, takže som zvedavý, či sa podarí dať dokopy. ()

Johny M.

Chucky začal hodně slibně (až na dost nesympatickýho fracka v hlavní roli), ale když se zhruba v půlce objevila opět extrémně přehrávající J.Tilly s jejím odpornym ječákem a rozjela se tam totálně trapná černo-bílá, pubertální homo-romance, už to ani Chucky a jeho libový mordy nedokázaly zachránit. 3,5* ()

hirnlego

Menšiny check, queer check, queer menšiny check. První 3 díly ok a flashbacky spíš otravný, od 4. dílu spíš naopak. Teen Charles ňuňu, adult Charles seksi skoro jako její taťka. Zbytek současného dění střídavě utrpení, v čele s umělohmotným šklebícím se nehercem v hlavní roli (ne Chucky). Závěrečné slovo hřejivé. ___ Zajímavosti: Blonďaté bréce je 13, je suis Opočenský. ()