Detská hra 2

• Česko Dětská hra 2 (viac)

Vraždiaca bábika Chucky, ktorá v sebe skrýva dušu nebezpečného zločinca Charlesa Lee Raya, sa nevzdáva ani po predchádzajúcich neúspechoch. Je rozhodnutá za každú cenu získať telo malého chlapca Andyho Barcleya (Alex Vincent), ktorý jediný pozná jej hrozné tajomstvo. Andy prichádza do novej rodiny Joanne a Phila Simpsonovcov, ktorá sa bude o neho starať dovtedy, kým sa neuzdraví jeho matka. Aj on má čo najskôr zabudnúť na minulosť a vysporiadať sa so strachom z vraždiacej bábiky. Netuší, že čoskoro sa opäť ocitne zoči-voči vraždiacej beštii, ktorá ho úlisným spôsobom prehovára, aby boli kamarátmi na celý život.. (oficiálny text distribútora)

Bobik9

Slabší jednička, jinak se jedná prakticky o totožnou kopii. S ničím novým dvojka nepřišla a to jí hodně škodí. Jinak by se totiž nejednalo o špatný film a dokonce bych řekl, že ve druhém pokračování s edá najít o trošku více vtipů než v prvním filmu. Určitě to ale není takový propad, na jaký je člověk u podobných hororů zvyklý. Jsem určitě zvědavý na další pokračování. ()

Allien.9

První pokračování "Dětské hry" je jen dalším důkazem toho, jak lehce se dá promarnit obrovský potenciál... Oproti kultovní jedničce se jedná o nudnou, nevylézavou záležitost, která nemá daleko k frašce. Napětí vystřídal přihlouplý humor, tuctové vraždy ničím nešokují a ani samotný Chucky už není to, co býval... NEXT, PLEASE!!! ()

NinadeL

Zatímco první díl Dětské hry byl napínavý horor, který dokázal vyvolat skutečně nepříjemné pocity, dvojka pro mě představuje přesně naplněný rámec klišovitého rčení o tom, že pokračování jsou vždycky horší. A to často bývám na druhém názorovém břehu a určité série považuju za kompaktní nebo naopak často první díly vnímám jako odrazový můstek pro zvyšující se kvalitu. Základní devízy Dětské hry 2 byly minimálně slušné, vrátil se Alex Vincent, Christine Elise (pamatujete na její story v BH 90210? ;)) se mu stala ideální parťačkou a Greg Germann si střihl v úvodu sympatickou roličku. Rozvinutí základní myšlenky z minula (Chucky stále pronásleduje Andyho a nemá příliš času) se ukázalo jako nosné, nicméně řešení s linií pěstounské péče bez minimální interakce života Andyho matky postrádá logiku. A logika je také na štíru v mnoha dalších scénách, ať už se to týká jen malých detailů (vražda pravítkem? WTF?) nebo celé závěrečné scény ve skladu, ostatně jakoby pouze připravené pro pozdější řádění Robina Williamse v Hračkách (1992). Napětí je to tam, překvapení se nekoná, výsledný scénář sklouzl k čistokrevnému béčku. Škoda, doufám, že plánovaný remake jedničky bude eventuálně pokračovat jinak. ()

swamp

Pro mě naprostá klasika - jeden z prvních hororů, který jsem kdy (hezky na "tajňačku") viděl. 'Panenka Chucky' pro mě ve své době byla snad tou nejděsivější záležitostí. Ovšem i nyní je Child's play 2 příjemným pokoukáním, protože Chucky je pěkně sprostý a maximálně zábavný. :D Navíc ta loutka a její mimika jsou prostě famózní. ()

gogo76

Ešte pomerne slušný "Chucky". Pokračovanie priamo nadväzuje na prvý diel, ale nie je vysvetlené ako Chucky prežil zásah do srdca v prvej časti, ani dôveryhodný dôvod rekonštrukcie bábiky v úvode. Kto by však v hororoch riešil také "nepodstatné" veci, že? Príbeh ničím neprekvapí, baví len Chucky a filmu pomáha i fakt, že tu hrá chlapec z prvého dielu. Celkovo ešte pozerateľné pokračovanie, po ktorom to už však išlo dole vodou. 60%. ()

• Jediný film série, v ktorom Chucky nepoužije skutočnú strelnú zbraň. (FromHell)
  • Film sa nakrúcal v Chicagu. (Darkage)
  • Natáčelo se také v Kalifornii, a to od 6. listopadu 1989 do 1. února 1990. (Varan)