Oživlé loutky Andre Toulona nyní vlastní doktor Magrew, který se pokouší ve své dílně vyrobit dokonalou polidštěnou loutku. Pro pomoc při práci si najme tichého chlapce Roberta "Tank" Winsleyho, který umí pracovat se dřevem. Ten se ale zamiluje do doktorovy dcery, což se Magrewovi nelíbí. Rozhodne se použít loutky Andre Toulona k vlastní ochraně a k likvidaci nepřátel. (Holina)

TERRORDROME odpad!

Séria sa definitívne dostala do slepej uličky a tvorcovia nám predhadzujú tento mysteriózny romanťák s obkendujúcimi bábkami ktoré sú tu vlastne na nič ( ale sú tu aby bolo jasné že ide o ďalší diel série ). Pribrzdený mládenec vyrába pre starého pomätenca precízne drevené dielce ktoré nemajú žiadny zmysel pretože nakoniec prenesie jeho dušu do nejakého robotka zloženého zo stavebnice Merkur. Je to nuda, koniec je blbý a je jasné že tvorcovia nevedia ako ďalej. Jeden prevŕtaný rozkrok jedného prudiaceho hajzla to určite nezachráni, takisto ako pár stop-motion záberov dolepených z predošlých dielov. Prečo to tu má také vysoké hodnotenia, videli tí ľudia rovnaký film ako ja? Alebo to len nechápem? ()

Bloody13

Další důkaz toho, že po třetí části se série začala topit v (pod)průměrných peřejích vlastní bezradnosti a tápání, kam dál se ještě posunout. V pořadí už šestý film oba předchozí tak přeskakuje a jede vesele dál. A přestože se mění jejich páníček a loutky tu citelně přitvrdí, kvality to stejně nenavýší. Hodně se tu brnká na romantickou strunu, tudíž díky bohu, že posledních dvacet minut to začne příjemně odsýpat. Nečekaně otevřený konec však opět budí hrůzu. (40%) ()

Mordenroth

Štvrtý a piaty diel, ktoré má na svedomí Jeff Burr predstavujú určitý úlet, hlavne čo sa príbehu týka (Sutekh a Totems – WTF?). Jediné, čo stálo za pozornosť boli staré známe bábky, len vďaka nim sa tieto dva filmy držia v pásme relatívnej nadpriemernosti. Režisér, ktorý natočil až jeden dobrý film (Leatherface: Texas Chainsaw Massacre III) akoby nepochopil (alebo nechcel pochopiť) podstatu celej série, ktorú pred ním predostreli Schmoeller, Allen a DeCoteau. Posledný z menovaných (v úvodných titulkoch figuruje pod menom Victoria Sloan) sa našťastie vrátil a opäť ponúka zaujímavý príbeh. V poradí šiestom filme smeruje v podstate späť ku koreňom celej ságy. Na scéne sa objavujú staré známe bábky – Blade, Pin Head, Tunneler, Jester, Leech Woman a Six Shooter, absentuje iba Torch so svojim plameňometom. Tajomstvo majstra Toulona ostáva neodhalené, tentoraz prišiel čas na prvý ľudský experiment, ktorý by rád priviedol do úspešného konca záhadný a tak trochu šialený doktor Magrew. Cieľom je transfer ľudskej duše do bábky... Atmosféra snímky dosahuje kvality prvých filmov, vynikajúcu hudbu Richarda Banda je počuť takmer stále a dočkáte sa aj nejakej tej brutálnejšej scénky. Čo je však najdôležitejšie – vraždiace bábky (hnací motor filmu) sú tak neodolateľne príťažlivé, že som si zase vychutnával každý záber, v ktorom sa niektorá z nich objavila. ()

Astaroth12

Tu konečne bábky dostali viac priestoru a je tu viacej mŕtvol a slušne prevedených vražd. Ale toto vsetko nastalo až v posledných cca 15 minútach. Dovtedy to bolo len tápanie v rovine romantickéj j a v rovine nezaujímavej. Príbeh tu bol, ale strašne lacný i na túto sériu. A postava Roberta má hned zo začiatku vytáčala a herecký predstaviteľ sa tiež moc nepreviedol. Preto nie som si celkom istý, či ma vytáčala tá postava alebo len ten herec. Ale inač som spokojný. Po niektorých podpriemerných častiach, prišla konečne jedna priemerná. Ale pochybujem, že nejak podobne to bude aj v ďalších častiach tejto pre mna zbytočne dlhej serie. Ale i tak som zvedavý, čo zas vymyslia, tí umelci. ()

eraserhead666

Takže jak už je zvykem, po poslední kapitole přichází další díl. Tentokrát něco jako nový začátek, který na předchozí dva díly nijak nenavazuje naštěstí, absenci ukecaného démona jsem kvitoval). Zpočátku tuctová lovestory se naštěstí v závěru pěkně krvavě rozjede (ovšem snad až příliš pozdě) a zarazí podivně neukončeným koncem. Hrozně mě potěšil návrat mé nejoblíbenější loutky série Leech Woman, než jsem zažil obrovské zklamání, že to bylo jen na pár vteřin a bez mého oblíbeného dávení pijavic. Vzhledem k režisérovi ani nepřekvapí, že zatímco sličná Emily Harrison se silně uhrančivým pohledem neukáže naprosto vůbec nic, Josh Green jse nám několikrát naservírován jen v trenclích. Inu, DeCoteas se prostě nezapře. Oproti předchozím dvěma dílům je to rozhodně koukatelnější a přijatelnější, do výšin prvních tří dílů však Puppet Master zřejmě už nikdy ani nenakoukne. 2,5* ()

• Väčšina scén s bábkami bola vypožičaná z predošlých dielov filmovej série. (beso74)
  • Příběh se měl původně odehrávat v Egyptě, kde by se loutky postavily tváří v tvář mumii. Tato myšlenka ale nakonec byla zavržena (Holina)