Edgar (Thomas Lennon ) už nie je najmladší a stále si nenašiel serióznu prácu. Pracuje v komiksovom obchode a sem tam niečo kreslí. Navyše ani jeho rodinný život nie je žiadna výhra, práve sa rozviedol a tak kým si nenájde vlastné bývanie, vracia sa domov k rodičom. V pozostalosti po bratovi nájde zvláštnu bábku vyzbrojenú hakom a nožom. Onedlho sa koná výročné stretnutie pri príležitosti 30 výročia záhadnej vraždy známej ako Toulon Murders a bábka je ako stvorená na to, aby ju tu vzal na aukciu a speňažil. Netuší, že onedlho svoj nápad trpko oľutuje. (beso74)

dr.horrible

Dlho som sa na tento film pripravoval, pretože som zároveň prahol po ďalšom Zahlerovi, zároveň som ale presne vedel, akému druhu zábavy sa upísal.  Vždy totiž nezáleží na tom, či trash točíte úmyselne. Jedna vec je samozrejme áčková pocta à la Grindhouse, zábavné však môže byť aj campové céčko, aké má na svedomí napr. Jennifer Lynchová. Veľmi ťažko ale môže byť zábavná Troma a takmer bez šance je na tom so zábavnosťou céčko, na štýl Charlesa Banda, pri ktorom jedným zo základných atribútov je, že obsahuje minimum hudby. To bolo predovšetkým tiché, striedanie tristných dialógov, občasného humoru a nezaujímavých vrážd. S nulovou atmosférou. Skoro som umrel od nudy. Zahler ne-Zahler, pocta ne-pocta. Nuda je nuda. ()

Kudly4

Tak tohle teda ano ! Neviděl jsem jediný díl této Puppet Master série a upřímně jsem o tom dodnes ani neslyšel. Troufám si ale napsat, že tento 13 ! díl, bude asi jeden z těch nejlepších, podle toho, jak jsem ty jednotlivé filmy tady projížděl. Možná časem, až třeba přijde xtý Lockdown Koronky a já budu mít zase čas, trhat rekordy v počtu zhlédnutých filmů za měsíc, tak si pustím jedničku. Každopádně, tohle byl masakr jako kráva ! Už ta úvodní scéna s perfektními titulky, naznačovala kvalitní podívanou. Loutky jsou skvělé, efekty velice podařené a to nejlepší je Gore. Je tu tolik brutálních scén, že ke spočítání bych potřeboval mininálně dvoje ruce. Vyzdvihnu scény jako močícího chlápka, ke kterému příletí loutka vrtulníček a uřízne mu hlavu, ta mu spadne do mísy a on si ji pomočí, no já se smál jako blázen, těhotnou ženu a vyndání jejího plodu bylo hodně nechutný a mnoho dalších extrémností a navíc nechybí zde ani nahota ! Tohle se povedlo, maximálně jsem se bavil (chybí tu zařazení do komedie jako na IMDb). Nádherný soundtrack už mi tu hraje asi po dvacátý, během toho, co píšu tenhle komentář. Doporučuji, i těm co neviděli žadný předcházející díl, je zde dobře odvyprávěné, jak to vše tak nějak  začalo. Určitě dám někdy znovu. (122. hodnocení) ()

Marze

Série o zabijáckých loutkách. Oddechová brakovka The Littlest Reich je třináctý film z celé série. V minulých dílech loutky bojovaly s posedlými hračkami, s nacisty, démonickým egyptským božstvem. Hodně zlé byly jen v prvním a druhém díle. Zde jsou poslány ve velkém množství proti nevinným lidem. Postavy jsou poměrně sympatické a brodí se krví. ()

Marceloo

Tridsať rokov po smrti bábkara Andreho Toulona sa v jeho rodnom meste organizuje malý festival na jeho pamiatku. Edgar (Thomas Lennon) sem prichádza, aby na aukcii, ktorá je súčasťou programu, predal bábku, ktorá dlhé roky ležala v izbe jeho zosnulého brata. Netuší však, že neznáma sila prebudí všetky bábky a on sa spolu s ďalšími účastníkmi ocitne uprostred krutého krviprelievania. - Od týchto tvorcov som očakával trochu viac než totálne béčko bez prídavnej hodnoty. Bezpochyby ale ide o najlepší gorefest, ktorý som tento rok videl, pretože masky sú bezchybne spracované, vrážd je vela a sú kreatívne a plné krvi. Človek by povedal, že chodiace panenky budú uprostred toho masakru vyzerať komicky, ale tak to vôbec nie je. Film plní svoju funkciu, ale očakával som, že tvorcovia tentokrát zapracujú aj na príbehu, pretože nie často sa podarí dostať do americkej produkcie bez toho, aby bol tvorcom zamedzený ich predchádzajúci štýl. Tomuto duu sa to podarilo, ale zase sa im to nepodarilo patrične využiť. + Barbara Crampton + Udo Kier + herec z Santa Clarita Diet + herec z The Vatican Tapes, A Perfect Vacation, Bone Tomahawk a Abattoir + herečka z Cloverfield + herečka z Final Destination 4 ()

Omnibus

"Hákem máchá, zkouší chvaty, v krvi ráchá nazi hnáty." Puppet Master z r. 1989 neznám, ani nic dalšího ze sbírky legendárního řezbáře Andre Toulona, kovaného a vzdělaného árijce. Jen v dětství jsem míval dřevěného kačera, na kolečkách. Tahal jsem ho za sebou na provázku, mechanismus zajištoval zvedání jeho pravice, resp. křídla, jakoby k pozdravu a já, nebohé děcko, jsem netušil, jakou mám z prdele kliku, že jsem modrooký chlapeček s blonďatými vlásky (sekuriťačka C. Doreski hadr). Ach jo, kde jsou ty časy, i vlasy :-). Ovšem tuhle nádherně brakovou a černohumornou béčkovou aukci, s vyvolávací cenou tři barely krve a přihazováním po pěti metrech střev, jsem si užil a kreativně vraždící loutky měly mé sympatie. Závěrem kvízové okénko. [-] Správný postup při použití hotelové toalety je: A) rozepnu zip, zvednu prkénko, vytáhnu. B) Uchopím, zamířím (vzkaz pro dámy: není to tak snadné, jak si myslíte) a kropím. C) Pokud se netrefím, neztrácím hlavu, pokud ji ztratím, hledám ji v míse, poté dokončím močení, na svou ztracenou hlavu. [-] Blaženě vytlemený skáču do kontejneru, ze čtyř metrů. ()

• Z původních filmů Puppet Master se vracejí z loutek pouze Blade, Tunneler, Pinhead a Torch. (ČSFD)
  • Celosvětová premiéra filmu proběhla 20. dubna 2018 na filmovém festivalu Overlook v USA. (ČSFD)
  • Většina z nacistických relikvií v tomto filmu jsou skutečné autentické položky od druhé světové války. (ČSFD)