Chucky jednoho dne dospěl a zjistil, že je načase najít si nevěstu. Vybral si dobře. Tiffany jeho lásku opětovala, ale to mu nestačilo. Chtěl být nesmrtelný. Dobrý nápad. Právě byla na silnici havárie a leží tam spousty těl. Stačí si jen vybrat. (oficiálny text distribútora)

Litsarch

Obsahuje menší spoilery. Tom Holland udělal parádní Child's Play. John Lafia navazoval skvělou Child's Play 2. Jack Bender se chtěl na Chuckym přiživit a Child's Play 3 sérii podělal. Ronny Yu se chtěl také přiživit na známé značce. Oživil proto Chuckyho naprosto nepochopitelným způsobem, jelikož byl ve trojce rozmetán na malé kousky a proto opravdu nemohla mít policie v doličných předmětech Chuckyho skoro zachovalého, ale čert to vem. Oživení Chuckyho bylo na hlavu už ve dvojce, natož ve trojce. Aby to dávalo aspoň trochu logiku, přihodil do filmu jeho dávnou přítelkyni se silikonovýma pětkama, která ho oživí pomocí voodoo rituálu kdy řekne pár vět a děsivě při tom mává svíčkou. Její true gothic "přítel" je již jen karikatura do počtu. Do toho všeho přimícháme děj se zamilovaným párem a tak se stane, že je 35minuta a já zjišťuji něco, co mi přijde na hlavu. 1/3 filmu se vlastně nic zajímavého vůbec neděje, až na jednu vraždu, ale ta se snad ani nemůže počítat. Zbývající 2/3 filmu je o cestování z bodu A do bodu B, kde hodíme pár mrtvolek a externí příběh zamilovaného páru, aby to nebyla úplná nuda. Komu tohle ještě nestačilo, tak pro něj je tu sex panenek, kam hodíme asi až kultovní otázku Tiffany "Chucky, máš gumu?" a Chuckyho odpověď. "Vždyť já jsem celý z gumy", jelikož je to vlastně od trojky spíše komedie, tak aby na to divák nezapomněl. Zbývají minuty s kocourem již s prosbou vyhlížíme konec, protože filmy nevypínáme a dokoukáme je, i když nás moc nebaví. Po menší akci, při níž si pánové vymění slečny, lekce házení kudlou a scénou, kdy si můžeme říci "Hoří, má panenka!" s nostalgickou vzpomínkou na film Miloše Formana z roku 1967, se dozvíme šokující věc. Panenky mohou býti těhotné a dítě přivedou na svět již po pár hodinách. Titulky a výdech nad tím, že již je konec, i když musíme uznat že pár povedených hlášek tam bylo. Nejhorší na tom je, že to co jsem na Chuckym v prvních 2 dílech miloval, je zde naprosto pryč. ()

NinadeL

Ne tak zábavné jako pětka, která je mnohem víc komendiálnější, tohle bylo pořád ještě příliš romantický. Ale tak celkově jsem si maximálně užila Jenn Tilly, samozřejmě Alexis Arquettovou ;) jako emo hošíka, klasickou pokojskou Kathy Najimy a Gordon Michael Woolvett a Katherine Heigl mi připoměli, že pár let po Nevěstě získali role v pro sebe nejzásadnějších seriálech - Andromedě a Chirurzích. Něžné byly samozřejmě odkazky na To je vražda, napsala a Frankensteinovu nevěstu při zrození Tiff. "I don't know, what Martha Stewart do?" ()

Likan7 odpad!

Tohle už ale nebetyčná kravina fakt je. Dvě panenky a jejich road trip, během kterého zabijí pár lidí aby na konci jedna podsekla druhou a zachránila příšerně trapný pár nějakých lidí, kteří se děsně milují. Je to křečovitý, nevtipný a totálně nechutný, ať už se bavím o příšerných tricích, "sexu" nebo posledním záběru. ()

cityman

Další pokračování poměrně uspěšné hororové série, není zas až tak špatné jak by se od tak pokročilého dílu (myslím, že je čtvrtý) dalo očekávat. Sice to již není nic převratného, tak jako byla třeba jednička, ale rozhodně se ještě stále drží v nadprůměru, ikdyž je to místy spíš už komedie než horor. :o) ()

dubinak

Pro mě se stává Bride of Chucky hned druhým nejlepším dílem po původním prvním díle. Je to prostě vtipné, stylové a hlavně obohacené docela pěkným nápadem o znásobení oživlých panenek. Jennifer Tilly se na svou roli taky výborně hodila. Chucky tu byl prostě frajerštější víc než kdy dřív a jeho nevěsta byla taky skvěle napsaná. Objevuje se tu spousta nadsázek a satiry a celkově je to super díl. Toť vše. ()

• Zbraň, akú použije v závere Chucky je pištoľ Glock 17. Tiffany (Jennifer Tilly) používa Bruni ME-8. (beso74)
  • V úvodní scéně lze spatřit masku Jasona Vorheese z filmové série Pátek třináctého a Michaela Meyerse ze série Halloween. Dále motorovou pilu Leatherface z filmů Texaský masakr motorovou pilou a také rukavice Freddyho Kruegera ze série Noční můra v Elm Street. (Caelos)

Tygr a drak pokračuje

Tygr a drak pokračuje

27.01.2013

Film, který definitivně proslavil Anga Lee, získal čtyři Oscary (nejlepší cizojazyční film, výprava, kamera a hudba) a stal se (podle znalců žánru neprávem) prvním kung-fu filmem s duší a mozkem, se… (viac)