Legendy sa stretnú vo filme Godzilla vs. Kong a osud sveta bude visieť na vlásku. King Kong sa svojimi ochrancami vydá na nebezpečnú cestu, aby našiel skutočný domov. Neočakávane sa však ocitnú v ceste rozzúrenej Godzille, ktorá ničí planétu. Epický stret medzi dvomi titánmi, vyvolaný akýmisi neznámymi silami, pomôže odhaliť tajomstvo, ktoré leží hlboko v útrobách Zeme. (Continental film)

ostravak30

Vzájemné souboje těch nejlepších superhrdinů nebo monster jsou v současnosti nesmírně populární. Mlátí se Batman a Superman a též Vetřelec a Predátor. A vzájemnou bitku si dají i další dvě slavné monstra. Jeden z externích recenzentů to napsal nejvýstižněji. Toto je klasická mlátička mezi Kongem a Godzillou a nic víc v tom nelze hledat. Jasně, jsme ve 21. století, takže zničené město vypadá skvěle, detaily obou monster vypadají úchvatně a dutý svět bere dech. A pak člověk začne přemýšlet. Přemýšlení se přeceňuje. Jak mohl někde hluboko dole vzniknout tak propracovaný svět i s žijícími tvory? No, pořád je dost věcí, které jsme nepochopili, takže proč ne. Ale jak se dostal Kong nahoru, když doletět dolů dalo objevitelům zabrat. A vůbec nejlepší je otevírací brána s propracovaným mechanismem otevření... A tu jako postavil kdo? Ale jdeme dál. Že se i v přírodě zvířata učí a adaptují novým podmínkám běžný člověk chápe, takže u Konga či Godzilly nás to moc nepřekvapuje. Ovšem Godzilla překvapuje. Nechá se vyprovokovat k útoku jen proto, že existuje její mechanická verze. A v závěru dokonce obě monstra spolupracují, aby robůtka zničili. Už jen chybí, aby se vzájemně poplácali po ramenou a objali se. Kde tvůrci přidali na efektech a tricích, tam ubrali na logice věci samotné a příběhu. Fanouškům těch dvou to vadit nebude a já zůstanu u starého dobrého původního King Konga a Godzilly. ()

Vojta00

Intelektuální filozofická konverzačka to zrovna není, ale kdo si přečte název filmu před jeho zhlédnutím a přesto se podívá, nemůže si stěžovat - byl varován. Že nám Godzilla dost vyrostla od doby, co se kamarádila s Matthew Broderickem jsme si už zvykli, ale teď nám už vyrostl i King Kong. A do všech dalších dílů se budou muset tito tvorové neustále zvětšovat, protože jinak už by nebylo na co lidi do kina přitáhnout. ()

Hemlock

Zbytečný film po všech stránkách… srovnávat Godzillu a Konga je jako srovnávat kamion s žigulem - vtipné je, že Godzilla je sviňa velká jako mrakodrap a ta opice je sice velká jako tří patrový domek, ale když dojde na fight, jedná se kupodivu o stejnou váhovou kategorii… Ano když je chlap o dvě hlavy menší než baba, v posteli se ty rozměry vyrovnají, ale toto?? Vizuál celkem ušel, i efekty hodnotím kladně, ale kdyby byl film bez zvuku, vzhledem k dialogům shodným s detenčním ústavem, vůbec by to nevadilo - 25% a snad se nedožiju pokračování… ()

jprmusic

No čím dál tím líp. Věta "Co to má bejt? Lebkoplazi? Co dělá Appex s lebkoplazama?" dokonale vystihuje totální stupiditu týhle slátaniny. Holčička s maňáskem - to jako fakt? ()

mrclTV

Akcia je božská, všetko ostatné už menej. A keď myslím menej, vlastne tým chcem povedať, že je to totálne bláznivé. Tak strelený film som asi ešte nevidel, pri ňom aj Pacific Rim vyzerá ako sfilmovaná vedecká práca. Ale akcia je "boží"! To už som asi vravel. No vyššie hodnotenie tentokrát odo mňa nepríde. Kong: Ostrov Lebiek je zatiaľ stále najvydarenejším filmom západného Monsterverza, ktorý trafil správny mix bláznivej story a úchvatného vizuálu. Toto tu je už prepálené. Tak prepálené ako všetky tie fejkové slnečné odlesky a iné svetelné efekty (hlavne počas dňa), všetko sa tu neprirodzene leskne a žiari, bolo to tu dosť rušivé. (Ale akcia je božská!) Mimochodom, tvorcom sa podarilo do filmu vmestnať aj ich pracovnú filozofiu - "I love crazy ideas. They made me rich." PS: Chcel by som mať takú wifinu, ktorá má silný signál z povrchu zemského až do jadra zeme..... ()

Filmaris

Gigantický súboj dvoch najznámejších titanov je správnym vyvrcholením budovaného Monster Verse. Jasne je to absurdné a veľa scén po stránke logiky nedáva zmysel, ale máme tu predsa Godzillu bojujúcu proti Kongovi. A to je celá pointa filmu. Je to nádherné, epické a konečne opäť prehľadné. Bitky sú svieže a dravé, audio vizuál je dych berúci a finále prinieslo zaujímavé momenty. Herecké obsadenie som mal na háku, keďže ma ľudské postavy pri takom to type filmu vôbec nezaujímajú a slúžia len na vyplnenie času a vydýchnutie po akčných sekvenciách. Príbeh či scenár nemá zmysel komentovať keďže vám z toho sánka nespadne. Tento film ale priniesol presne to, čo mal a to epický súboj dvoch fenomenálnych monštier v tom najúžasnejšom vizuálnom spracovaní aké môže byť. Hlbšie sa netreba zamýšľať je to presne to, čo to má byť. ()

cernakus

Tak tohle je už "velký špatný" i na slátaninu Monsterversa. Linka s Kongem měla tak nějak spád a smysl, než se dostal do zámku svých předků a stal se geniem, kterej všechno ví a všechno zná, zatímco lidi co jej doprovázeli se začali chovat ještě tupěji, než kdy před tím. Linka s Godzillou a Mechagodzillou byla tupá slátanina. Linka s MBB, tlustoprdem, tlustým negrem a Apexem byla vyloženě otravná a vlastně zcela zbytečná. Mozek bohužel nestačilo vypnout. Musel jsem si provést frontální lobotomii a sežral jsem u toho co jsem doma našel, abych si nějak obhájil strávený čas. 31% s odřenýma ušima zejména za polidštěného Konga a tu malou hluchotu. ()

Luswani

Tak tohle bylo hodně přes čáru i v rámci žánru. Tady totiž neplatí nic! Nic nedává smysl, nic nemá logiku a zhruba od poloviny filmu, kdy se děj přesunul do Antarktidy, jsem koukal s otevřenou pusou a nevěřil vlastním očím. To už je snad myšleno jako nějaká parodie nebo co. Kde jsou ty časy, kdy i svět těchto smyšlených monster byl uvěřitelný, řídící se nějakými zákonitostmi a udržitelným příběhem? Tohle je tak extrémně přepálený film, který tlačí na pilu, je plný nesympatických postav, trapných pokusů o humor a dojetí. Ani Alexander Skarsgård tohle nedokázal zachránit, dokonce bych řekl, že do takového typu filmu se vůbec nehodí. Konga jsem nikdy neměl moc v lásce, pro mě je to jen velká nesympatická opice. No a vizuál Godzilly je sice tradiční, ale směšný. Proč vypadá jako by měla nadváhu a poruchu lymfatického systému. Malá hlavička a stehna jak Saudkovy modelky. Takže místo toho, aby vypadala hrozivě, působí směšně. Jednu hvězdičku dávám za počítačové triky, i když to není zásluha nějakého umění, ale technického pokroku. Zejména scény v neonech Hong Kongu vypadají efektně. 20% ()

Mamutol

Nesmí se u toho moc přemýšlet, protože pokud Kong používá na ochranu nebo na bitku Thorovo kladivo (sekeru), tak to už je hodně přes čáru v rámci tohoto žánru. A takových nevhodných věcí je tam víc. Škoda. ()

Allgreen

Scenár otrasný, ale súboje dobré. (Spoiler Alert !) Aj napriek prvotným dohadom žeby to ten opičiak Kong mohol snáď aj vyhrať, sa to našťastie nepotvrdilo. Godzilla má vždy parádny nábeh na scénu a znateľne Konga prevyšuje silou. Takže po konečnom sčítaní bodov nám vo výsledku Godzilla zadupe opičiaka do zeme (doslova). Ešte, že tak. Titul King of the Monsters je právoplatne obhájený. Aj keď si nakoniec akože podajú ruky a na znak mieru a spolupráce rozcupujú MechaGodzillu na súčiastky. ()

j.sorensen

Zatímco ti namalovaní herci zahráli obstojně, o jejich skutečných kolezích se to říci nedá.Naprosto tragickej výběr herců.Jestli bude nějaký pokračování, namaloval bych i ty lidský herce, určitě to sehrajou líp. ()

mArtinko5MB

Clovek od toho nemoze cakat vela. S takym nastavenim prezijete stupidne dialogy, nezmyselne sceny a uzivate si CGI, ktore je celkom OK. Zmiesane pocity zo silnejsieho futurizmu a nakonci si poviete: "V pohode". ()

Kinofil

|| PG-13 || Warner Bros./Legendary || Rozpočet: $200 mil. || USA: $100 563 133 - ČR: 1 444 775 Kč - Celkem: $463 163 133 || Tak hloupý film jsem dlouho neviděl i z těch, které jsou ušité pro čínské publikum. Když vezmu v potaz, že GvK mělo být vyvrcholením nějakého monsterverse (kdyby tuto myšlenku skutečně rozvedli), nemohlo to dopadnout hůř. V předchozím díle dělali z Godzilly doslova boha, který chrání svět před dalšími hrozbami. Tady je bohem pro změnu King Kong, který má svět ochránit před Godzillou. I kdybych se o tuto sérii zajímal víc, nevím komu mám fandit. Navíc oba dva už po několikáté totálně rozemleli města, nikdo si s tím vůbec neláme hlavu a lidi ještě jásají, když se jedno z monster vynoří z hlubin, aby je zachránilo. Lidské postavy tu byly vždy jen do počtu a pro vysvětlení příběhu, ale tentokrát jsou neskutečně otravné, zbytečné a klišovité. Přestože toto Monstervers vždy lákalo na monstra, lidí je tu víc než dost a každý musí mít ještě nějakou backstory, která brzdí akci (holčička zamilovaná do opice, rádoby vědci, superzáporák, čínský kokot, mexická pizda a Kyle Chandler jako Nick Furry). Vrcholem je otravnost Millie Bobby Brown, která hraje jedno z monster a mrzelo mě, když ji Mechagodzilla nerozšlapala. Ano, je tu i očekávaná Mechagodzilla, ale každému je to fuk. Vlastně jen díky ní může GvK nějak " rozumně" skončit. Logiku okolo středu země raději nebudu řešit a na fyziku už jsem taky rezignoval (zajímalo by mě alespoň, odkud svítilo to slunce). Naštěstí GvK není nijak dlouhá, i když tomu ubírá fakt, že film neumí absolutně stříhat mezi jednotlivými linkami a logice by paradoxně pomohlo pár minut navíc. CGI je po většinu času nadprůměrné a překvapivě se tolik neutápí v temné noci (je to tak 50/50). Hudba taky není k zahození a v podobném žánru je nadstandartní. Bohužel kamera neumí vykouzlit žádný kulervoucí moment, rozměr obou monster neustále pokulhává (když v titulkách napíšou, že má Kong 58m, mohli by to dodržet) a závěr v Hong Kongu je sice fajn, ale nijak epický, když monstra nejsou zabírána z lidské perspektivy. Chybí tomu péče jako Pacifik Rim 1, Godzilla 1 nebo Abramsovo Monstrum. Velká škoda, že se toho nechytil někdo, kdo má praxi jako Bay, Emmerich či Del Toro. Wingard je totální packal, který by se měl vrátit do televize a celé universum zpátky do Japonska. Warneři a Legendary to podělali jak mohli. 50%. ()

petrsponar

No, v prvé řadě musím začít tím, že tomu chybí absence velkého platná v kině, protože v momentě když se začnou monstra,, řezat,, hlava nehlava tomu velké plátno chybí, chybí tomu ta epičnost, dále co je velké plus že to má akorát délku a film krásně utíká a než se nadějete je konec, dále s Kongem se tu krásně pracuje, a jeho,, vztah,, s malou dívkou je uvěřitelný, teď ovšem negativa, prvních cca 30 min. je to strašně urychlený, a děje to a prakticky během celého dění, scéna, střih, scéna, střih a je právě rušivé. Dále Godzilla tu působí strašně zbytečně (pokud se tedy nejedná o polední fight), hudba je vcelku okay, postavy jsou téměř všechny ploché, ano je to Béčko, ale i přes negativa jsem se slušně bavil, takže když to vezmu kolem a kolem krásných 6/10. #teamkong ()

DonBraso

Od Blockbusteru čekám přesně tohle co jsem dostal.Příběh je sice zbytečně patogolický výcuc jen pro nic,aby se aspoň malinko ospravednilo ty postavy proč tam jsou,ale ve výsledku to bohatě stačí.Nevím proč si někdo myslí,že tohle má být pokračování a proto ta změna dobrý zlý,když se na konci to jasně vysvětlí.Jednoduché a kvapíkem se to hýbe film hlavně na souboje a opět vynikající vizuál na kterém snad opět dělalo mraky lidí.Do toho druhá dějová linka,která měla za cíl hlavně bavit a musím říct,že mně to i bavilo.Brian Tyree Henry to zvládnul přesně jak jsem chtěl.Ono to celkově zní,že to vlastně byla bezchybná podívaná.No i přesto všechno to bylo režisérky občas fakt mimo a spíše se utrhnul počítač než samotný režisér.Samozřejmě i ty logické berličky,který jsou jen na oko,ale zrovna skákání po lodích a nevím co dalšího už vypadá komicky,kdy korunu tomu nasadí ženská s dítětem co se zavře v kajutě za dveře,když tam vybuchujou lodě jak týden starý pachoutkový salát na hajzlu.Oproti Godzilla Král monster bylo město a celkově i džungle příjemná změna.Jen ten modrý filtr či prvky už jsou snad trademarkem,který mě serou.Je to pohádka a tak souboje a všichni nedokážou umřít,ale o tomhle to bude vždycky.O kousek horší,než Rampage,o kousek lepší,než Godzilla Král monster. 70% ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (viac)

Druhá Duna mění datum premiéry

Druhá Duna mění datum premiéry

01.07.2022

Studia Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures oznámila nová data premiér pro své dva stěžejní snímky. V obou případech se jedná o sequel k úspěchům z období pandemie, kdy každý film vydělal více… (viac)