Legendy sa stretnú vo filme Godzilla vs. Kong a osud sveta bude visieť na vlásku. King Kong sa svojimi ochrancami vydá na nebezpečnú cestu, aby našiel skutočný domov. Neočakávane sa však ocitnú v ceste rozzúrenej Godzille, ktorá ničí planétu. Epický stret medzi dvomi titánmi, vyvolaný akýmisi neznámymi silami, pomôže odhaliť tajomstvo, ktoré leží hlboko v útrobách Zeme. (Continental film)

jokino

Úprimne povedané, pre mňa úplne zbytočný film.. Neviem, s čím ešte Hollywood mieni prísť v budúcnosti, či s nejakým prequelom, sequelom, či iným "x-quelom", ale už by tej xy násobnej prevarenosti vody mega-monštier a iných megalomanských "vecí", čo z "brucha" ťahajú, skutočne mohlo aj stačiť.. ()

Mikecat

1* davam za scenérie a efekty, scénu s deckom na lodi. Inak film nestojí za nič, žiadny úvod, zápletka, napätie, príbeh absolútne nič. Chlpatá veľká gorila uteká kričí a bije sa do pŕs, Godzila sa potápa, vynára a ničí mesto modrým plameňom z papule. Potom sa k tomu pridá Robopríšera a kričia a ničia všetci všetko a konec! Totálne spackané a odfláknuté. ws ()

xxmurphyxx

Toto mohlo byť dokonalé guilty pleasure, keby..........keby. Keby si niekto uvedomil, že film sa volá Godzilla vs. Kong a nie Godzilla vs. Kong a traja pátrači. Tá vedľajšia linka o tlstom čiernom inštalatérovi a jeho dvoch detských sidekickoch bola úplne ale úplne zbytočná, vyrušovala z hlavného príbehu, bola na úkor jeho stopáže, bola plná debilných a nelogických scén, ktorými ťahala film neskutočne dole, plná lacných dialógov, jednoducho celé to bolo debilné a zbytočné a sralo ma to na maximum. Ja som prišiel aby som videl zápas titanov, Godzilly a Konga a nie aby som sa díval na tri zbytočné a nesympatické postavičky ako vedú debaty o hovne, snažia sa vtipkovať na sociálne témy, alebo si len tak chodia hore dole po jednom z najstráženejších vojensko-vedeckých komplexov na svete, kde sa cez plot dostane aj človek s downovým syndrómom. Komplexe tak neskutočne high-tech a tak neskutočne stráženom, že na žiadnej chodbe nemajú ani jednu zasratú kameru a preto si tam banda pošukov chodí kade tade ako po Tescu. Fuck logic. Každá minúta venovaná tejto zbytočnej odbočke od hlavného príbehu mrzí, lebo každá táto minúta mohla byť venovaná tomu kvôli čomu tu každý je. Godzille a Kongovi kurva! Scenár je jednoducho úplná sračka. Postavy detto snáď s výnimkou malého nemého dievčatka, ktoré má prirodzené charizmu, je potrebné pre dej a zahrá viac ako zvyšok celého osadenstva do kopy. Hlavný záporák a jeho preafektovaná bad ass dcéra, to nejdem ani riešiť, nestojí to za to. Scenáristu vyhodiť do piče a jeho plat rozdeliť medzi tvorcov efektov, lebo tí ako sa vyblbli, klobúk dole. Radosť pozerať. Už bitka na mori, aj keď postráda logiku v základných fyzikálnych zákonoch je pastva pre oči ale to skutočné porno príde v Hong-Kongu. Bezkonkurenčné efekty, vynikajúce uhly záberu kamery, ako riť na šerbeľ pasujúca hudba, tempo, akcia, všetko absolútna špička. High light filmu. Vnútro zeme stojí tak tiež za zmienku, je plné nápadov, dych berúcich scenérií a aj preto zamrzí tá zbytočná dejová odbočka, ktorej stopáž bola aj na úkor tohto. Ja som chcel vidieť viac. Viac nádherného vnútra zeme, viac epického zápasu medzi Kongom a Godzillou a MENEJ zbytočných ľudských príbehov. ()

Pecan206

Film s velmi slabým + hloupým dějem, postavený hlavně na efektech. Tvůrci to asi chtěli zachránit kamarádstvím velké opice a malé holčičky, leč to opravdu nestačí... ()

bigjames

Na Konga, Gojiru 1 a Gojiru 2 se v tomto snímku jakž takž dalo koukat a docela mě to i bavilo. Jakmile se ale na obrazovce zjevil ciferník některého z plejády "herců a hereček", měl jsem chuť si rvát vlasy z hlavy. Jedinou světlou výjimkou byl Demián Bichir. Dementní teenageři, nudný Skarsgård, vrcholně nesympatická Rebecca Hall a totálně otravná indická postižená holka, která z kdovíjakého důvodu pomocí znakové řeči komunikuje s Titánem. A nejpamátnější scéna filmu? Kong nahazující si rameno o mrakodrap, hned jsem si vzpomněl na Mela Gibsona, protože Lethal Weapon 2 jsem shodou okolností viděl včera. Akce byla fajn, nebylo to ani moc přehnané, ale tu hereckou nemohoucnost to prostě nezachrání. ()

ferouser

Souboje Konga a Godzilli se povedly, ale jinak je to jedna obrovská slátanina, která nemá hlavu ani patu. Bohužel už několikátý snímek na tohle téma co zklamal. ()

Dixieboy

Proč je vlastně Godzilla v New Yorku z 90. let považována za ptákovinu? S každým novým filmem o Godzille, se ta původní stává čím dál lepší... tohle je čirá ztráta času. ()

prochyn

Ježíši, tohle byla kravina. Pár amatérských herců s odpudivými ksichty se pokouší splácat film. A k tomu jedna odporná malá pizda. Stvořit s rozpočtem 200 miliónů dolarů takovou uslintanou píčovinu, to chce talent! ()

TR4XY_CZ

A je to konečně tady. Něco, na co jsme dlouho čekali. Vyvrcholení takzvaného Monsterverse. Od tohohle filmu jsem čekal celkem něco jiného než to, co jsme dostali. Ano, souboje mezi "titány" tam jsou a jsou famózní, ale co jsem od filmu opravdu nečekal, byla ta velmi vyspělá technologie, které tam bylo oproti předchozím filmům až příliš mnoho a prostě to působilo trochu přehnaně. Také mi moc nedávala smysl ta "Dutá Země", ale ne, že by mi to nějak vadilo. Postavy jsem si tu oblíbil více než v předchozím snímku "Godzilla II Král Monster", a to spíš jen ty, které se točily kolem Kongovy linky. Pasáže s postavou Millie a jejích kamarádů mě fakt nebavily. Finální bitka byla ale přesně to, co jsem očekával a tak jsem celkem spokojený. 6/10 film ()

Nikolas__

Na ty bitky se dívá naprosto nádherně. Monstra skvělá (kromě Konga). Překvapení v podobě jednoho z nich v polovině dobré. Ale scénář, postavy, a příběh - fuj. Konec je typický Hollywood. Hrůza. Přesně takhle to nemělo skončit. Už dlouho mě nic takhle nenaštvalo, jako ten konec. ()

srolyma

Máme tu obří opici, která pochází z dutiny ve středu Země, kde si její předci vybudovali obří podzemní chrámy ne nepodobné stavbám trpaslíků v Morii. Pak tu máme obří ještěrku, která tu opici vyčenichá i na tisíce kilometrů daleko a má nezvladatelnou touhu ji okamžitě zmastit. No a v poslední řadě je tu transformer ve tvaru obří ještěrky, který se vymkne kontrole a mastí vše okolo. Jako kompars slouží nezbytný tlustý černoch, tlustý asiat a nejspíš lesbická emancipovaná holčička, prostě standard. Je to hodně barevné, hodně čínské a hodně debilní. ()

JasonV

Na rozdiel od predchádzajúcej časti, ktorá sa o to aspoň snažila, Godzilla vs. Kong už úplne rezignuje na budovanie príbehu a preto tu už nič okrem súbojov monštier prakticky nedáva zmysel. Tie sú samozrejme super a poteší aj nový titán na scéne, ale to je na takýto film strašne málo. ()

blondboss

Osobne som fanúšikom MonsterVersa a som rád, že tvorcovia oživili tieto príšerky. Zatiaľ čo ale Godzilla z roku 2014 čoby prvý film obnoveného univerza bol atmosferický a skvelo natočený, Godzilla vs Kong už len varí z vody a scenáristicky je to tak strašidelne zlé, že sa to nedá ani opísať. Podľa mňa scenár zbúchaný pri večeri s fľaškou vínka, inak to nedokážem pochopiť. Vizuálna stránka našťastie funguje perfektne a až na pár malých lapsusov to možno označiť za efektivne vynaložené finančné prostriedky. Vo všeobecnosti je ale tento snímok len digitálny vizuálny výplach bez nulového odkazu či atmosféry. 50 % ()

axik

Jednoduchý děj, svižný příběh, spousta efektů a zábavy. Herecké výkony vlastně žádné, protože živí herci moc prostoru k hraní nedostanou, nečekejte ani hluboké myšlenky... Ale čekejte pořádnou porci holywoodské zábavy na podvečer s popcornem a lahví lehkého vína... Prostě pohádka pro děti a dospělé . ()

blazma

Fakt jsem přemýšlel jak toto dají dohromady. Jak se jim podaří nakombinovat tyto dvě monstra, tyto dva krále a ono se to docela povedlo. Jakože nebylo to takové zklamání jako jsem předpokládal. Godzilla 2 pro mě byla sice větší zábava a podívaná než toto, jenže má to zajímavé základy pro zajímavou sérii filmů. Tak snad se jich dočkáme. ()

hematop92

Příběhově sračka, ale zase nebuďme lulánci a nečekejme od tohoto filmu to, že nám naservíruje propracovaný děj. Bohužel jsem viděl film pouze na firemním notebooku, takže nedostal jsem takové vizuální porno, jaké bych dostal na velkém plátně, ale zas si říkám, že jsem ušetřil nějaké kačky na automaty. Jak už jsem zmínil, tak efekty jsou super, celé je to takové velké a relativně hravé, ale určitě za pár let na tento film zapomenu. PS : Prosím M.B.Brown, ať už se nesnaží být za každou cenu superstar jako Eleven a nechá více prostoru pro digitální monstra. Vím, že za to nemůžeš, ale i tak mě sereš a nemám tě rád! ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (viac)

Druhá Duna mění datum premiéry

Druhá Duna mění datum premiéry

01.07.2022

Studia Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures oznámila nová data premiér pro své dva stěžejní snímky. V obou případech se jedná o sequel k úspěchům z období pandemie, kdy každý film vydělal více… (viac)