Legendy sa stretnú vo filme Godzilla vs. Kong a osud sveta bude visieť na vlásku. King Kong sa svojimi ochrancami vydá na nebezpečnú cestu, aby našiel skutočný domov. Neočakávane sa však ocitnú v ceste rozzúrenej Godzille, ktorá ničí planétu. Epický stret medzi dvomi titánmi, vyvolaný akýmisi neznámymi silami, pomôže odhaliť tajomstvo, ktoré leží hlboko v útrobách Zeme. (Continental film)

Mamlas odpad!

Připomíná to laciné kanadské TV tuctovky založené na komparsu, který v kulisách interiérů tlachá hovadiny a obvykle zachraňuje svět. Tohle je doplněné navíc o záběry s tlustou ještěrkou a opicí ve kvalitě laciné videohry. Navíc sledujeme naprostou ignoranci fyziky a trapný měnící se nesoulad poměrných velikostí objektů pokaždé jinak. Výsledkem je ubohá zhovadilost s vypatlaným scénářem, celé pod hranicí odpadu. (6%) ()

Hyperbolic

Kdo viděl předchozí MonsterVerse filmy tak určitě nečeká nějaký silný příběh postavený na dialozích, tyhle filmy jsou prostě o Kaijus, o velikosti a ničení. Ve filmu je několik scén, kde je ukázaná skutečná velikost titánů a musím říct že to bylo impozantní, grafici se na tomhle filmu opravdu vyblbnuli a celé to vypadá neskutečně reálně. Film se mi hodně líbil a byl přesně takový jak jsem očekával. Oproti předchozím dílům je zde příběh lidských protagonistů i trošku snesitelnější, hlavně proto, že jednají i přemýšlejí dalo by se říct ne úplně hloupě. Obrovským minusem je nemožnost vidět film v kinech, tam by byl zážitek ještě mnohem lepší (2021 btw :) :) ). ()

Overclocker8

Nelogičnosti v jednání monster předčí snad jen nelogičnosti v jednání lidí. Vizuální stránka je objektivně asi dobře zmáknutá, ale subjektivně jen další digitální bordel. A začlenění Cesty do středu země do tohoto podivného univerza jsem opravdu nečekal. ()

Hedy

Jsem velmi překvapen. Najít film s obřími monstry která si dávají před držku ve slunném dni a ne uprostřed noci je stejný zázrak jako vyrejžovat zlatý nuget v silážní jámě. V předešlých filmech byla Godzilla na obrazovce buď velmi krátce nebo se skrývala ve tmě a jediné díky čemu jsme jí mohli vidět byl její epileptický modrý paprsek. Teď se karty obrátily. Černobylská fauna je zde hlavním středobodem celého spektáklu. Děj je mi u prdele stejně se na tento film nikdo nepřišel podívat aby mohl zjistit filosofii těchto monster. Já jsem přišel na počítačem generovaný digitální námrd biblických rozměrů a přesně to jsem taky dostal. Radioaktivní dinosaur si dává přes tlamu s přerostlým primátem. Souboje jsou jak jinak než kulervoucí. Kong nejen, že vypadá jako průměrný wrestler ale dokonce i tak bojuje. Závidím budoucím generacím protože za 500 let nějaký magor vypěstuje podobné zrůdy jen aby jeho budoucí film mohl být fotorealističtější. Trochu mě nasral konec kdy se tam ukázala Mecha Godzilla. Je to sice cool ale kurva tohle nejsou 70. léta kdy bylo normální dát do filmu každou píčovinu jako třeba monstrum s cirkulárkou v břiše. Ovšem, že by to ubralo na akci se říct nedá. Rozhodně dávám 4 hvězdy a těším se na třetí film Godzilla vs Power Rangers. ()

kubas369

2/10. Tak tenhle film, lze zařadit do kategorie naprosto zbytečných a nudných pičovin. Jediné co stojí alespoň trochu za to jsou poměrně zábavné souboje hlavních přerostlíků, zbytek filmu je jen vata která je neuvěřitelně tupá, zbytečná a nudná. ()

LdaVinci

První Godzilla z 2014, ta byla fakt dost dobrá. To, co ale vznikalo potom, to jsou fakt jako výplachy. To jsou prostě jen zábavný blockbustery s velkýma potvorama. Takže jo, fajn zábava, ovšem nic úžasného. ()

stephano

Tesim se na další dil. Uchopení do fantasy byl určitě skvělý nápad, ale místní uživatele určitě čekali buh vi co, jinak si tak nízký hodnoceni nedokazu vysvetlit, ale to uz je tu standard. BTW: jak moc je CSFD prolezlá pseudointelektuálními odborníky na film, krásně ukazuje hodnocení na IMDB, kde 67% naprosto vystihuje kvalitu filmu. Těch 58% tady je opravdu onanie. ()

johnsnow

SPOILER ALERT: Tak po Godzille dva ktorá síce bola celkom oukej ale okrem mastenice monštier nedávala nič a dialógy postáv boli o hovne tu ej všetko lepšie. Akcie je menej ale je lepšia, prehľadnejšia, odohráva sa za dňa a i v tme je medzi budovami ktoré svietia.  Staré postavy sú nič extra, ani Millie tu teraz nie je nič extra. Nové postavy sú fajn, scíe záporáci sa veľmi neohrejú a skapú veľmo rýchlo ale tak pri režisérovi hororov sa to dá čakať. Humor je tu dobrý, párkrát som sa naplno zasmial. Občas nejaké prekvapivé scény došli, no a to, že na konci sa maši Titáni spoja voči Mechagodzille- ktorá bola zdanlivo už v traileri- nebolo prekvapivé ani nečakané. Wingard to zvládol. A ja som si to užil a kebyže som v kine tak určite viacnásobne. ()

Mr.Ward

Hele, jestli někdo bude nadávat na tenhle film a očekávat od něj nějakou inteligentní zábavu s přesahem, tak je debil 😅 V rámci žánru nadprůměr, lidský postavy mi překvapivě nějak nevadí, a efekty (které by v kině byly užitý ještě o několik levelů výš) bez debat luxusní. Malinko drhne příběh a naplno se ukazuje, že Godzilla II byla docela chyba. Pokud jste fanoušek kaiju, tohle si užijete. Pokud vám souboje obřích monster nic neříkají, nedívejte se na to. !!!!!!SPOILERY!!!!!!>>>>>>>>>>>>>>> Druhá Godzilla totiž nastavila kurz fakt špatně. Jediný co se z ní využije je trochu Girodah a postavení Godzilly. Všichni ostatní titáni jsou pryč, a že se jich na konci dvojky ukázalo fakt hodně. A to byla chyba. Proč? Nedovedu si nějak představit, kam by se tohle celé hnulo dál. Ano, zajímavý by byl tak leda Kong 2 a objevování nového domova, ale Godzilla 3 a další souboje ve městech? Vždyť už jsme vše viděli... Já bych třeba tak rád viděl další film s nějakým jiným titánem v hlavní roli, třeba mým oblíbeným Rodanem. Temnej atmosferickej horor, s civilním pojetím první Godzilly. Jenže to by asi už úplně nešlo... A tady se ukazuje chyba v budování provázaného filmového světa. Opět honem honem a potenciál postupného budování a přidávání na intenzitě nikde. Druhej Marvel už se asi nikdy nezrodí no. Jinak ještě k souboji Godzilly a Konga. Někdo nadával na tvůrce, kteří slibovali že jeden opravdu vyhraje. Však ano, vyhrála Godzilla a je stále King Of Monsters. Jenže díky následné spolupráci na zničeni Mecha, si i Kong vydobyl své místo, vrátil se “domů” a je King Of Hollow Earth čili King Kong 😄 Za mě fajn řešení, líbilo se mi. ()

oasismanik

Keby mám 13, tak pritom ejakulujem a na druhý deň sa v škole so spolužiakmi nebavíme o ničom inom /o filme, nie o ejakulácií/. Lenže ja už 13 nemám a som na seba nasratý, že miesto niečoho produktívneho venujem 2 hodiny svojho čoraz kratšieho života takejto pičovine. Ale veď aj to občas treba, nie? PS: nepúšťajte to radšej žiadnym konšpirátorom. ()

Klat

Dějová linka slabá s mnoha otazníky, tenhle film zachraňuje jeho vizuální stránka, kde si to ve 4káčku užijete. ()

DoubleJack

Nalijme si čistého vína: Příběh nula, postavy šílený, logika chybí, k tomu přičtěte jedno zničené město a zbyde jen pěstní souboj dvou přerostlých ještěrek a velkého vibrátoru. Abych ale nebyl jen negastivistický - líbila se mi vizuální nápaditost, kterou se snažil režisér obohatit už tak impotentní děj. Suma sumárum - jako film na sobotní podvečer asi dobrý, pro něco více intelektuálnějšího doporučuju zkouknout Ordinaci v růžové zahradě. Efekt mentálního výplachu bude přibližně stejný. ()

ACDCKL

Dost podobný předešlému dílu, digital bordel, světel, že by epileptik vyletěl až k měsíci. Ale výhoda oproti předchozímu dílu, dvě legendární postavy se objevily na plátně a souboj je to grandiózní a masakrální. Dějově však očekávané zvraty, chování postav nelogické a opravdu se divím, že tato série na sebe dokáže vydělávat, nějak mi to nedává logiku. Za mě opět čistý průměr, 3*. ()

JosefTomas

Že já blb se těšil. Člověk by čekal, že po tolika letech opíjení rohlíkem už budou schopen tu habaďůru kolem prokouknout, ale stejně se občas najde film, jehož kampaň mě dokáže pohltit. Místo však skvělého zážitku mi uštědří jen flusanec do obličeje a tvrdé vystřízlivění. Střet dvou nejznámějších monster dopadl totiž přesně tak, jak člověk čeká. Kupa keců kolem, nápadů tak málo, že to z těží ty 2 hodiny zvládá a zbytečná dějová linka, která krom konce nijak příběhu neprospívá. Naštěstí bitky jsou velmi dobré, což je důvod, proč většina lidí po tomto filmu sáhne, ale otázka je, kolik z nich protrpí tu nudu kolem toho. Film je tak díky dvěma skvělým bitkám dvou monster dobrý leda tak na sestříhání traileru a úryvku na Youtube, ale v celovečerní podobě nemůže obstát. ()

adamix

Tuctová blbosť, ktorá prekvapí každým uleteným nápadom a na moje prekvapenie aj príjemne zabaví. Triky sú samozrejme na vysokej úrovni, o tom niet pochýb, ale vymazať všetky pasáže s akýmikoľvek ľudskými ,,hercami", dojem by bol silnejší. Nabudúce ale aspoň budem vedieť, že pri akých chvíľach mám film pretáčať. Na to, že scenár písali až traja ľudia, je to po príbehovej stránke absolútne fiasko, ktoré pri porovnaní s prvou GODZILLOU nemá obdoby. Za mňa 65%. ()

Dejvecd

"Good luck big fella!" Ďalšia šialenosť v ktorej sledujeme dve CGI monštrá, ako si dávajú cez hubu, surfujú na lietadlových lodiach a ohadzujú sa stíhačkami, do toho sa tu ešte pohybuje nový príslušník tímu Transformerov a vlastne prečo nie. Tento film je totálna blbosť, ktorá už viac nerealistická ani byť nemôže a ani sa o to nesnaží. Príbeh to má dosť jednoduchý, postavy tiež, ale aspoň boli sympatické a ja som si ich užil. Pekné CGI efekty a cool hudba urobili svoje. Možno by som trochu skrátil dĺžku a bola by z toho svižná zábavná jazda. Určite sa mi to páčilo viac ako dvojka Godzilli, pretože to malo zmysluplné postavy, ktoré človeka bavili sledovať, boli síce jednoduché, ale to nevadí. Úžasné farby, ktoré úplne crčia v tom epickom endingu, Hongkong to schytal. Z Monster universa za mňa 2. najlepší film, hneď po fantastickej prvej Godzille. Odporúčam každému, kto chce vypustiť paru pri zábavnom filme.  6/10 ()

Ivoman

Kupodivu mě to bavilo, asi ta velká absence lidí a prakticky čistě digitální podívaná, byla v tomto případě mnohem lepší než předešlé filmy. Kong nám povyrostl, zestárl, Godzilla se konečně trochu více rozpohybovala než jsme viděli dříve, no prostě už to konečně vypadá na pořádnou podívanou. Bohužel absence 3D to všechno zhatila a přitom si o to ty záběry z bitek přímo říkaly. No škoda no. ***** Takže konečně viděno ve 3D a přidáno na plný počet hvězdiček. ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (viac)

Druhá Duna mění datum premiéry

Druhá Duna mění datum premiéry

01.07.2022

Studia Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures oznámila nová data premiér pro své dva stěžejní snímky. V obou případech se jedná o sequel k úspěchům z období pandemie, kdy každý film vydělal více… (viac)