Legendy sa stretnú vo filme Godzilla vs. Kong a osud sveta bude visieť na vlásku. King Kong sa svojimi ochrancami vydá na nebezpečnú cestu, aby našiel skutočný domov. Neočakávane sa však ocitnú v ceste rozzúrenej Godzille, ktorá ničí planétu. Epický stret medzi dvomi titánmi, vyvolaný akýmisi neznámymi silami, pomôže odhaliť tajomstvo, ktoré leží hlboko v útrobách Zeme. (Continental film)

Hellierer

Splnění všech nerdovských vlhkých snů a ultimátní blockbuster, který má překvapivě vstřícnou stopáž (na dnešní poměry), díky níž to uběhne jako voda. Vztah mezi Kongem a malou holčičkou, což je věc, u níž jsem očekával, že bude spíše otravná, zde nakonec funguje velice dobře i po emocionální stránce, a ani zbytek lidských hrdinů zde úplně neotravuje. Hlavní hvězdou jsou ale samozřejmě dva titáni, kteří si jdou po krku a když se to mele, tak se to mele opravdu pořádně. Je skutečně fascinující, kam až jsme se s vizuálními triky dostali. Do toho hraje řádně opulentní hudba, kdy si celou dobu bude člověk říkat, jaká to je škoda, že to nemůže vidět v IMAXu (snad kina brzy otevřou a tuhle flákotu tam uvedou). No a snad to bude mít dostatečný úspěch, abychom tu MonsterVerse ještě nějakou dobu měli. BTW: Rebecca Hall je stále krásná a nad Millie Bobby Brown taky budou slintat za chvíli všichni. ()

Klajondr

Konga mám rád, pořád si myslím, že jeho film byl z celého Monsterverse nejlepší, ale kámo... to si ji nemohl dát pořádně do držky? Nemohl, protože to by nebylo přeci tak napínavý (opak je však pravdou). A tak se ocitáme, znovu, uprostřed klišé situace: Godzilla bad, Kong good, Godzilla fights Kong... ale najednou BUM nový nepřítel a Godzilla + Kong = friends. Tohle jsem přesně předpovídal a tohle se přesně stalo. Velký zklamání, čekal jsem, že z tohoto epického clashe vytěží co nejvíce. Mimochodem, mohl by mi někdo vysvětlit, co ve filmu vlastně dělala MBB? Já bych věděl co: úplné hovn... ()

Maximilianus

Konečne dorazil jeden z "veľkých" filmov. Monštrá sú už klasicky urobené veľmi dobre, súboje sú efektné, a to všetko okolo prekvapivo nebolo až tak zlé. Je jasné už zo začiatku, ako tento stret skončí, ale ani to mne osobne nevadilo, aby som si film užil.6,7/10. ()

Demonic189

A zase ten problém s ľudskými postavami a ich full retard mode. Dejová linka s černochom a deckami (Millie ale na 17 vyzera NAOZAJ dobre!) asi najzbytočnejšia a najotravnejšia za dlhé obdobie, Kyle Chandler je na plátne asi 2 minuty, k tomu viacero nelogickosti, ale aj tak som sa bavil. Najmä vďaka sympatickej opici, hrôzostrašnej Godzille, nečakaného nepriatela, skvelým trikom a parádnej akcií/bitkám, ktoré sa konečne odohrávajú i cez deň, a preto su pekné a prehľadné. ()

ER

Čtvrtá hvězdička je trochu navíc, ale jde o nejlepší akci ze všech dosavadních monsterr filmů. Dokonce i tvůrci Pacific Rim teď musí závidět. A i přes rodinně "zabarvený" příběh to i pořád bavilo. A aspoň vím, proč King. ()

Likan7

Ti tři pánové, kteří mají na svědomí scénář, by se měli chytnout za ruce a dát si mezi sebou do držky. Takhle hloupý scénář neměl snad ani souboj Batmana a Supermana. Oni vůbec Warneři sejří jednu legendární značku za druhou. Tady je to jen další success. Akce není špatná, je dokonce výborná, jenže jí je vlastně docela málo a kdykoliv jsou na scéně lidé, člověk má chuť provrtat si hlavu vrtačkou. Adam Wingard přitom očividně umí a dělal všechno co mohl, aby z toho nevyšel úplný průšvih. Vizuál je skvělý, dutý svět alá Avatar vlastně dost pěkný, jenže co z toho, když se do všeho cpou zlý vědci, hodní vědci a jedna hluchá holčička? Wingard z toho vzešel jako jediný vítěz, protože jeho režie je vlastně to nejlepší, co tahle rubačka nabízí. Je tu dost pozitiv (akce, dutý svět, potvory, finále 2vs1), ale ty negativa jsou tak silná, že to výsledek totálně degraduje. Bohužel to chce restart a najít někoho, kdo bude mít vizi alespoň z poloviny takovou, jako Feige. ()

LordMysti

Nakonec jsem tomu dal hvězdy 2 i když jsem tu druhou hodně zvažoval. Ano že jsou to krásné omalovánky to dnes nikoho nemůže překvapit. Ale pokud jsou krásné omalovánky pouze to jediné a stěžejní na čem je celý film postavený, to už je trochu málo. Takže alespoň za by krásné omalovánky si dvě hvězdy zaslouží. ()

Sentax

Ďalší prírastok do “úžasného“ titánskeho univerza. Ďalší digibordel kde sa mastia obrovské príšery (vizuálne pôsobivé, inak nič viac). Ďalšie debilné a tupé ľudské postavy. Po Kongovi (2017) a po Godzille 2 (2019) som čakal aspoň trochu niečo viac, bohužiaľ nestalo sa. ()

Hashirama

Co jsem to zase viděl do pitche...scénář Rychle a zběsile se může úspěšně ucházet o cenu Magnesia Litera, protože takovou kreténskou pitchovinu, která se ještě tváří vážně a megalomansky zhruba na úrovni pátých Transformers (přičemž myšlenková hloubka je o zhruba tři úrovně níž), jsem tu neměli přesně od...předchozí Godzilly. Jasně, film nemusí oplývat sociálním přesahem nebo podnětnými myšlenkami, ale pak musí být hlavně zábavný, což tenhle kus dokonale nesplňuje, jak nám ostatně avizovala už...předchozí Godzilla. Rozum zůstává stát nad tím, jak je všechno ve filmu epicky mimo - postavy beze jmen a charakterů dělají nějaký pitchoviny, který nedávají smysl, trousí u toho hlášky jak z Krokodýla Dundeeho, scénář buduje podloží pro děj a vývoj zápletky frázemi typu “když se nad tím zamyslíš, dává to smysl”, přičemž si dovolím podotknout a varovat, ať se nad tím nikdo nezamýšlí. Příběh má výjimečně tempo a zběsilý spád, jenže zoufale vytváří iluzi konfliktu a urgence ve scénách, kde A) se patnáctiletá holka s minoritním sidekickem vloupává do největší korporace na světě jako kdyby šla sbírat jahody...a nikoho to nesere, B) komando no name obličejů z plakátů jede na návštěvu k Brendanu Fraserovi do středu země, kde svítí sluníčko a hopkají dlouze renderovaná zvířátka, a C) zlý magnát (s Asiatem, který řekne “Gojira!”) uvádí do chodu to jediné, čím tenhle film trumfoval v PR kampani. Dejme tomu, že oproti předchozí vyloženě bolestivé anabázi Wingard aspoň ví, co je to dynamika a tempo, takže když se zavelí akce, má to docela cheesy styl a spoustu super barev. A přiznám se, že jsem se dvakrát zahihňal na místech, kde byly fórky. Ale člověka to pořád spíš bolí než co jiného. 4/10 ()

vikino1

Chápu, že příběhově to není nic moc, ale jinak celkově jsem tohoto Monstversa fanoušek a dost hezky se na tu přerostlou opici s ještě větší ještěrkou dívá. Mechzilla byla trošku přes čáru ale jo - proč ne. ()

Acrobat

Koľkokrát im tu Godzillu zastrelím, vždy ju vzkriesia znova. Už sú ako Arronofsky. A všetko je teda väčšie a ešte väčšie a hlasitejšie a ešte zvučnejšie, až sa to podobá na biblický Babylon. Už prvé sekundy značia zákonitosti: digitálny bordel kde len pozrieš, dievčatko, žena, ex, deti rozdelené na dobrodružné a magora, konšpirátora, ktorého hrá černoch, atď. atď. Koncept filmu z roviny „scifi“ sci-fi filmu, pričom opätovne, raz a znova sa demoluje a ničí v starozákonných rozmeroch. Godzilla a Opička netušia, že pod nimi v budovách hynú nie desaťtisíce, ale státisíce ľudí. Na konci predsa len niekto zahlási, že pokúsme sa to tu vybudovať znova. Cesta do stredu zeme, antigravitačné lode, kde niekto v minulosti od tlaku priam explodoval, ale teraz to prežije aj 9 ročné dievčatko. Kong chudák skáče z lode na loď, gozdila rastie do krásy, Wingard a spol. nemajú čas premýšľať kto je kto a prečo je ten svet dole obrátený a antigravitačný. V čase, keď vymyslená pandémia ničí zaužívaný svet je toto výsmechom a tupou zábavou šíriacej sa dekadencie a schopnosti predháňať sa v tom, kto ho má väčšieho. Otázkou je, ktorý tretí sa zjaví na scéne, ktoré mesto a obyvatelia v ňom bude zničené, akú štvrtú dimenziu niekto objaví a koho dcérka nebude poslušná a odhalí všetky sprisahania. Tie filmy nie sú ani zábavné, ani poučné, ani veľkolepé, ani duchaplné. GvsK ma vycical do poslednej zdravej mozgovej bunky, a takmer zo mňa spravil opičku Konga. Našťastie ako on rozponal znaky od dievčatka, ja som tiež rozponal, keď si partnerka stiahla predo mnou tangá. (videné 10.04.2021, BDrip) ()

Trixinka

Proč některé filmy vznikají je mi stále záhadou. Co tento film přinesl nového, neviděného, originálního? Nic, nic a nic. Řada postav byla ve filmu asi pouze do počtu (např. postava Kyle Chandlera, rádoby vtipná trojčlenná skupinka vedená jeho dcerou), o nějakém napínavém ději se taky nedá mluvit. Vizuálně to nebyla taky žádná sláva, fyzikální stránka pokulhává dost značně. Paradoxně nejlepší byla hluchoněmá holka (což je u mluveného filmu na pováženou) a pak King Kong, pouze za ně dávám 2*. ()

gemi

Ježkovy voči, to bylo blboučký... Jako, je to akční, to zase ano, ale film postavený prakticky kompletně na CGI by si měl držet nějaký kvalitativní standard. Tady je místy CGI super a z toho jako z devadesátek. Kvalita kolísá jako na houpačce. No a logika pochopitelně chybí úplně. Godzilla laserem udělá díru až do středu Země, ale když zasáhne organického Konga, tak mu akorát spálí chlupy na zádech. Chjo. ()

netWoor

Děj se dá shrnout do třeba dvou replik z filmu (volný přepis): 1. Našli jsme nový zdroj energie. Pošlete ho mejlem šéfovi, oni už budou vědět, jak ho vyrobit. (vyrobí ho do pár sekund). 2. a: bože, získal vlastní identitu a nezávislost.     b: vypneme ho přes satelit. Je to zkrátka blbé, odporuje to fyzice, logice i sobě samému. Jde tedy jen o ty souboje. Hezky natočené ale v podstatě i ty kopírují celý film. Hodně slabá trojka za vizuál. ()

Nix

Po opětovném shlédnutí a nějaké slabé chvilky nebo co musím trochu změnit názor a hodnocení. Ano, film je pořád blbost, ale fakt dobře udělaná a část s Kongem je fakt zábavná a bitky též. Jen teda nechápu  proč tam cpát Mechgodzillu nebo co to bylo, ale fajn jako na zabití jednoho odpoledne tento film posloužil. ()

Ceberus

Vizuálně vymazlený film, samozřejmě nic intelektuálního, ale pokud jde člověk na tenhle film s tím, že chce vidět bitky titánů, tak je dostane. Víceméně stejnou alternativou  je třeba série Pacific Rim. "Neříkals, že seš hacker?! - Měl jsem jenom HTML kurz, na táboře. - Tak HTML?? - Na letním táboře. - A to bylo v devadesátkách?!" :D ()

rublik05

Spojit, respektive postavit proti sobě Godzillu a Konga se jeví jako logické vyústění předešlých tří filmů, které mě vlastně i vcelku bavily, takže vzhledem k tomu, že se do kin řítí další pokračování této série, jsem využil možnosti a mrknul se na tohle střetnutí dvou titánů. Asi bych lhal, kdybych tvrdil, že mě Godzilla vs. Kong potěšila. V první řadě mi film přišel neuvěřitelně nudný. Pokud zrovna nejsou na plátně titáni, jejichž souboje jsou to nejlepší, co snímek nabízí, jsme nuceni sledovat nevýrazné postavy v ještě nezáživnějších scénách, veškeré dění směřuje čistě jen k očekávanému závěrečnému střetnutí, o ničem jiném Godzilla vs. Kong ve své podstatě vlastně není. Pochopitelně je zde silně přeefektováno, všemožné barvičky však nikterak neruší, akce je díky nim alespoň zajímavější a koukatelnější. Celkově je to ale slabota, na další díl by mě to v žádném případě nenalákalo. 4/10. ()

ForGump

Na konci si tak člověk řekne, že neví proč tomu věnoval čas. Marketingový kalkul, lidi na to uslyší, pustí si to a dostanou přímočarou akci s předem jasným koncem, kde zase lidi jen nevěřícně čučí a ohmygodují a monstra se perou. Navíc dostanou dojemnou linku mezi Kongem a němou dívkou. No mě to teda nestačí, to že něco takového vypadá, jak vypadá mě nedostane. Je smutné jak dnešní blockbustery jsou banální a nepřekvapivé i v roce 2021 jsou... 30% ()

DD

Je to totální výplach! Navíc je zjevný, že se muselo dost stříhat / přetáčet, takže někde tomu zmizelo dalších 40 minut stopáže, ale zrovna u tohodle filmu to fakt tolik nevadí. Navíc akce nápaditá, CGI hodně kvalitní a celkově vizuál, oproti spoustě jiných blockbusterů, stojí za to. 7/10 ()

Vanchovi

SPOILERY. Zápletka tak jednoduchá a tak očividná, že som ani nemusel čakať na to, kým ju celú po 10 minútach povedia. Keď sa to snaží byť vtipné, je to trápne a asi to predpokladá, že divák je trochu jednoduchší. Herci nič moc, najlepšie to dalo to malé nemé dievča, čo sa kamoší s Kongom. 3 hviezdy ale za ten namakaný vizuál a zvuk a že aj napriek všetkej spomenutej kritike som sa nenudil. ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (viac)

Druhá Duna mění datum premiéry

Druhá Duna mění datum premiéry

01.07.2022

Studia Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures oznámila nová data premiér pro své dva stěžejní snímky. V obou případech se jedná o sequel k úspěchům z období pandemie, kdy každý film vydělal více… (viac)