Annabelle 2: Stvorenie zla

• Slovensko Annabelle 2 (viac)

Annabelle 2 je pokračovaním veľmi úspešného duchárskeho hororu z roku 2014 "Annabelle". Výrobca bábik so svojou manželkou príjmu niekoľko rokov po tragickej smrti ich dcéry do svojho domu rádovú sestru a niekoľko dievčat zo zavretého sirotčinca. Zakrátko sa však stanú terčom aktivít Annabelle, démonického výtvoru nešťastného otca... (Continental film)

BOURQUE

„Pre-squel“ filmu/príbehu Annabelle. Dobre vybrané prostredie, ako aj herci, ktorí už len so svojou hrou dokážu udržať pozornosť diváka. Dvojica mladých herečiek veľmi dobrá. Réžia slušná a na záver logické prepojenie príbehu z predchádzajúcim filmom. Ale práve tento posledný krok je dosť nevypracovaný, a celé to zvládli s jednou krátkou scénou. Keby to bolo lepšie vypracované, tak možno by som neváhal na to dať aj štyri hviezdičky. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Folky

Není to tak otravně hrozné (jako první Annabelle), ani tak zbytečně dlouhé (jako druhé V zajetí démonů), ale přesto se to nedostane z vod průměrnosti. Postavy nejsou špatné, natočené je to dobře, ale nemůžu říct, že bych se lekl nebo dokonce bál. ()

Ben Nevis

Hodnocení je v rámci žánru, protože kvalitních hororů je pomálu. Příběh má hlavu a patu, postavy nejsou natolik otravné, aby bylo nutné těšit se na jejich předčasný skon. Snímek ctí pravidla žánru, používá prvky, které vždy fungují, a ani lekačky (které naštěstí tolik nelekají) nejsou samoúčelné. ()

helloween93

Jednička Annabelle byla vyloženě sračka, dvojka je lepší, ale furt je to bolest. Už ta scéna smrti lidské dívenky Annabelle je tilt, na prašné cestě je přijíždějící auto vidět na kilometr a ona skočí do cesty 3 metry před ním. :DD Garbage. Divák sleduje zrod Annabelle a dům, kde mají manželé v kumbálu v “holy roomu” panenku Annabelle zamčenou na několik západů a ubytují zde několik dívek z internátu, protože si myslí, že zlo už pominulo. Spoilery. Holčinu tam Annabelle terorizuje, ta v noci křičí, nikdo jí neslyší, Annabelle neustále zavírá dveře, opět to nikdo neslyší. Jednou je dívka dokonce katapultována z kolečkového křesla asi x metrů nad sebe (vyloženě bump, kterým by prorazila střechu) a poté tvrdě dopadne v přízemí a událost je uzavřena, že spadla ze schodů, hmmmmmmmm. Další demenťárna byla, že ten Lapaglia celou dobu zcela ignoruje dění v baráku, a pak ho ten rohatý démon instakillne. Scénáristé by zasloužili taky zlámat prsty, jako to udělal ten roháč Lapagliovi. Conjuring série se mi prostě líbí víc, ta Annabelle panenka není děsivá a roháč má málo prostoru. Navíc to story kolem Annabelle je fakt shit. Film Annabelle Creation zaznamenal další úspěch v rámci Conjuring universe, kdy s malým rozpočtem snímek hitnul 300 M $, a pro WB jde o jednu ze stálých výdělečných frančíz. 2* ()

domirovec

Annabelle: Creation je oproti prvnímu dílu STOKRÁT povedenější a lepší. Atmosféra je o mnoho hustější a celý film je zároveň i se všemi jumpscary a duchařsky naladěnými věcmi skvělá hororová podívaná. Ano, v hlavní roli jsou sice děti, což znamená, že divák bude po celou dobu sledování v pro někoho možná až otravné komfortní zóně, ale i tak. Podle mě velice obstojný horůrek pana Sandberga. 4/5 ()

panvasik

Nečekal jsem, že mě to bude až tak bavit... Každou minutu jsem si užíval a atmosféra jednoho domu na samotě je úplně perfektní. Na rozdíl od jedničky, tady nacházím tu krásu těch Conjuring hororů a nějakého toho nápadu a originality, kterou mi jednička nedala a byla to sice solidní podívaná, ale nic víc, tady to mělo hlavu a patu a nějaký ten začátek s dobrou zápletkou a příběhem Annabelle a taky konec byl jasný, kdy nám konec filmu ukazuje návaznost na první díl a že druhý díl se odehrává a třeba tak 15 let, před události jedničky. ()

joker30

Pozor spoiler : Tie baby boli tak otravné miestami a zas si to odskákal len chlap :) Malo to pár dobrých scén, jednotku to asi predčilo, relatívna spokojnosť. 75% ()

Torgal

Kvalitné horrorové remeslo. Nič originálne a prevratné sa čakať síce nedá, no všetky klasické finty fungujú (na rozdiel od prvého filmu) spoľahlivo. Navyše jednotka na koniec veľmi pekne nadväzuje. 7/10 ()

Katcat

Málo kdy se vidí, že by dvojka předčila jedničku. Tady se to ale povedlo. Jednička byla těžce amatérsky ztvárněná, kdežto dvojka byla velmi profesionální. Jsem skutečně nadšená! :) ()

Whitebeard

Skvělej prequel a spinoff v jednom ke Conjuring a co si budeme povídat, tohle univerzum získává těžce na síle. Když se to tak vezme, tohle téma je nevyčerpatelný a dá se ždímat a ždímat. Protože pokud se to bude točit takhle, tak si to diváky vždycky najde. Kdo máte rádi horory, tak tohle je vlastně nutnost vidět. Atmosféra místy mrazivá s pár lekačkama, kdy jsem si málem uprdnul. 4* ()

CharlieSs

"Série" Annabelle mě nijak extra nebaví, ale musím uznat, že tahle 2 byla dost dobrá. Chystala jsem se dát 5 hvězd, ale konec mě opravdu velice zklamal. ()

helraiser

Tak tohle bylo o poznání lepší jak díl předchozí. Strašení fungovalo, víc akce která neurazila a člověk se dokonce i o postavy bál, což se zrovna často nestává. Závěr odkazující na minulý díl opravdu potěšil. Tím bych ovšem viděl Anabell za ukončenou záležitost, netřeba dalších dílů které by jistě byly o poznání slabší. Vše je vysvětleno a vyřešeno, kruh se uzavřel, je na čase se věnovat jinému tématu. Divák bude s touto duchařinou jistě spokojen. ()

AloeB

Druhé Annabelle hodně ubírá kýčovitost, jednoduchost a předvídatelnost, na druhou stranu se na to dobře kouká a na rozdíl od některých jsem u toho neusnul. A donutilo nás to hledat si Annabelle na Wishi, takže to pravděpodobně alespoň nějak přínosné je. ()

kate1rox

O dost lepší než první díl. Mnohem víc děsivý i propracovaný. Konec se mi hodně líbil, konečně se vysvětlilo co se stalo na začátku prvního dílu. ()

Likan7

Překvapení. Pokračování příšerný Annabelle si na nic nehraje a prakticky od začátku chce jasně ukázat, že tu nemůžeme čekat nějakou hororovou revoluci a půjde čistě jen o lekačky a duchařinu. A ono to celkem funguje. Lekačky jsou sice převídatelné, ale jednoduše jsou tak dobře udělaný, že jsem byl stejně nervozní a v nejděsivějších momentech i sebou trhnul. Hrátky kamery a stínů, respektive tmy funguje taky dobře a při titulcích jsem si říkal, že to je vlastně v rámci béčkových duchařin skvělá práce, u které bych si v klidu dal v podobným stylu pokračování. ()

Shaleman

Škola Jamese Wana je zde cítit od prvního záběru a tak i zde platí Wanovo zlaté pravidlo: Místy příjemně napínavé až mrazivé, zdatně využívající žánrové klišé, ale jinak v rámci žánru nic nového pod sluncem. Určitě je to lepší než podprůměrný první díl a to ve všech směrech, ale aby se mi to zarylo hluboko do paměti a já tu a tam spal pod postelí to v dnešní záplavě duchů a démonů prostě nestačí. ()

Acrobat odpad!

Tak deje sa toho síce viac, ale stále netuším, prečo sa mám báť bábiky, ktorá nič nerobí. A hutná atmosféra sa robí ľakačkami a opätovne klasicky nulovým scenárom v týchto žánrových vodách. Keby sa tieto filmy, ktoré len navodzujú zbytočný "strach" (lebo sú fikciou) končili vyriešením. Kdeže... (videné október 2017, BDrip) ()

Annabelle se vrátí

Annabelle se vrátí

29.04.2018

Svět momentálně oslavuje propojený filmový vesmír od Marvelu, který čítá už 19 filmů. Jak asi víte, většině konkurenčních pokusů se příliš nedaří. Pokud byste ale hledali největší výjimku, dostanete… (viac)

V zajetí démonů potřetí

V zajetí démonů potřetí

27.06.2017

Alfou a omegou dnešního Hollywoodu jsou propojené filmové vesmíry. U Star Wars nebo Marvelu šlapou na jedničku, jinde se více či méně klopýtá. Naposledy se trochu spálil vesmír s klasickými monstry,… (viac)

Kdo natočí Shazama?

Kdo natočí Shazama?

20.02.2017

Studiu Warner Bros. se zatím nepovedlo sehnat režiséry pro Flashe a Batmana, s Shazamem má ale o něco větší kliku. Dalšího superhrdiny od DC by se měl ujmout David Sandberg (Zhasni a zemřeš), jehož… (viac)

PF 2017

PF 2017