Počas mnohých misií a napriek neprekonateľným prekážkam Dom Toretto (Vin Diesel) a jeho rodina prekonali, a premohli každého nepriateľa, ktorý sa im postavil do cesty. Teraz čelia protivníkovi, ktorý sa vynára z tieňov minulosti, je poháňaný krvnou pomstou, je odhodlaný rozbiť túto rodinu a navždy zničiť všetko a všetkých, ktorých Dom miluje. Vo filme Fast Five z roku 2011 Dom a jeho partia zlikvidovali zákerného brazílskeho drogového kráľa Hernana Reyesa a na moste v Riu De Janeiro mu sťali hlavu. Nevedeli však, že Reyesov syn Dante (Jason Momoa) bol toho všetkého svedkom a posledných 12 rokov pripravoval plán, ako prinútiť Doma zaplatiť najvyššiu cenu. (CinemArt SK)

Kaka

Fast and Furious chce být jako jiné velké a úspěšné podniky. Například Marvel, nebo Mission Impossible. Má snahu poskládat jakési vlastní universum s vlastními pravidly, divácky oblíbenými charaktery a hlavně vydělávat miliardy dolarů. Kvalita má ovšem s každým dílem extrémní výchylky a u desítky je to zrovna ta směrem dolů. A přitom to v prvních minutách vypadá tak nadějně, když na scénu bleskově naskočí stručné rekápko a alternace legendární pětky. Desítka je ale špatná vlastně skoro ve všem. Legrace moc není, akce je tristní, triky extrémně špatně udělané a jestli tohle všechno se dá prominout kvůli vašim oblíbencům, tak tady nemají šťávu ani hlavní protagonisté (s výjimkou Jasona Momoy). Za snad největší filmařský fail považuji okatou snahu vykrádat nejlepší momenty jiných filmů a používat je v horším provedení/set-upu tady, aniž by měly tu stejnou přidanou hodnotu, nebo alespoň kýžený efekt. Takže je tu hodně trademarků a fragmentů z jiných dílů série, Face Off, Mission Impossible, Mad Maxe, apod. Z tohohle podniku se udělal miliardový kolos, ale poslední dva díly to vracejí zase někam na kvalitativní úroveň trojky/čtyřky (ne-li hůře), kterou už si dnes po všech těch veletočích těžko někdo pamatuje, notabene ocení. ()

Nevka

Je to hrozná bejkovina, ale musím uznat, že oproti těm minulým bizárům (osmička a devítka) je to ještě v pohodě. Zábavná jednohubka, která sice působí místy stupidně (což je poznávacím znamením celé značky), ale s popkornem v ruce vlastně funguje docela dobře. A upřímně. Já jsem nečekal ani to. P.S.: Opera pobavila. ()

castor

Pětku si dobře pamatuju. Moc fajn atmosféra brazilského Ria, méně vrtících se prdelek, víc kaskadérské realistické akce a závěr s ukradeným sejfem, se kterým by naši hrdinové rozmašírovali na kaši aspoň tři rodiny s dětmi. A právě tohle finále si připomeneme, protože při něm zařval jistý brazilský narkobaron, který měl syna. Jmenuje se Jason Momoa, má křiklavý šatník, zřejmě nevyčerpatelné finanční možnosti a chce se hrozitánsky pomstít. Brm brm. Za mě to není taková nesoudná paseka, jak jsem čekal. Dokonce si troufám tvrdit, že desítka ožila s určitou energií a atmosférou. Režírující Louis Leterrier má s epickou destrukcí dost zkušeností, kutálející se námořní bomba v ulicích Říma je fajn, autořežba na mostě zrovna tak. Obecně je akce solidní, dostatečně přehledná a nenudící. Tedy až na samotné finále, kdy už definitivně chybí ruční brzda, sráží se tu helikoptéry, skáče se autem z letadla či se sjíždí z ohnivé přehradní nádrže dolů. A celkově (závěr znovu vede) to má i dosti kolísavou úroveň digitálních triků. Kromě ustáleného Torettova týmu se objevují a zase mizí různé vedlejší postavy z minulých dílů, které byly záporné a teď jsou kladné, či naopak. Ale to bych ještě bral. Podstatně horší je to s Dieselem. Justin Lin už měl jeho ega plné zuby, nedivím se mu. Ten jeho vážnej ksicht už by měl někdo přejet, ty jeho laciné bláboly o famílii už snad nemůžou žrát ani dvanáctiletá děcka. Nesoudnost hadr. Jedenáctku zvládnu, ale na něj a jeho rádoby životní pravdy se fakt netěším. ()

Wacoslav1

Některý věci se prostě nemění. Česká politika stojí za howno v práci na noční je to nuda a od série Fast and fekalious dostanete pořád to stejný, takže máte jistotu, že auta a všechny akční scény s nimi popírají veškeré fyzikální zákony, že záporák z předchozího dílu se přidá k rodině a, že nikomu z rodiny se nemůže nic stát a pokud náhodou ano oživí ho v některým z dalších dílů. Navíc Diesel to se svým výrazem já toho Oskara za toho Torreta nakonec dostanu soustavně kazí, takže nic novýho pod sluncem.35% ()

pepo

Po prisernej deviatke navrat na vrchol kvalitnych (priznane) debilnych blockbusterov. Ma to hromadu maximalne prepalnej akcie, retardovanych dialogov a hlavne uzasne prehravajuceho Momou. Zabava na plne gule. Sice debilna...ale zabava. ()

Xmilden

Nápad s rozdělením dílu ve dví se tady jeví naprosto směšně, vzhledem k nevysoké kvalitě materiálu. Takže co zde máme. Opět logické lapsy, opět jsou všichni nesmrtelní, opět se z bývalých nepřátel na život a na smrt stávají noví členové týmu. Charlize Theron už je defacto ofiko v Dieslově týmu. Navíc se oživil další duch a to konkrétně Gal Gadot. I hlavní záporák, mimochodem nebyl by vůbec špatný, protože si hraje na takového pološílence (inspirace Jokerem je prostě znát), který není úplně nepodobný Bardemovi ze Skyfall, samozřejmě v mnohem horším provedení. Takže Momoa dostane od Diesela pěkně na budku, tedy fyzicky na Vina nemá ani omylem. Jaký to rozdíl, když si to parádně spolu rozdali Vin s Rockem v pátem díle a ten rozdíl mezi nimi byl nepatrný. Rovněž mě štve jak tady každá postava Dieslovi pochlebuje, už to dělá i hlavní záporák. Kulka do hlavy by ho snad mohla na chvilku umlčet. Čekal jsem po tragické Devítce návrat k lepšímu, ale ten se nekonal. Je to stejně špatné jako minule a očekávání rozhodně byla. Jedenáctka ať tuhle srágoru konečně nějak celou uzavře, protože už vaří z hodně prošlé vody. Bez Hobbse a Shawa je to celé úplně o ničem. Tyrese už mě regulérně 3 díly jen a jen sere. 40% ()

Shakers

Ako opísať jednou vetou dojmy s Fast X ? Skúsim to takto: Ak by Vin Diesel šoféroval v druhej svetovej tank Sherman, tak Adolf by do mesiaca sedel v Lompocu. Teraz vážne. Som rád, že režisér Justin Lin (Rýchlo a zbesilo 3,4,5,6 a 9) odišiel a nahradil ho Louis Leterrier (Kuriér 1,2), pretože, ako sa zdá, tak to sérii po nevydarenej deviatke pomohlo. Deviaty diel bol oproti výborným predošlým štyrom dielom (5,6,7,8) naozaj slabý, a aj keď ani toto nie je návrat na vrchol, je to lepšie a hlavne zábavnejšie, aj keď stále rovnako prehnané. Benzín do aut tento krát tankuje šialene zlý Aquaman Jason Momoa a je to naozaj neuveriteľná jazda. Viem, že po predošlých dieloch napísať neuveriteľná jazda sú silné slova, ale nech sa podo mnou zlomí stolička ak klamem, naozaj sa tam diali veci, ktoré sme v predošlých deviatich dieloch nevideli! Začnem kritikou, pretože tej sa moc nemá zmysel venovať, keďže to čo sa mi moc nepáčilo, je v každom diely a to sú prehnané kúsky a trápne dialogy Vinceta Naftu. Niekedy sú natočené štýlovo dobre (ako v prípade 6ky) inokedy zas zlé a trošku nudne (ako v prípade 9tky). Tu v 10tke je to viac menej štýlové, ale záver znova patrí medzi extrémne kúsky a nie každý to prehltne. Prejdime k plusom. V predošlom diely, ma štvalo trošku herecké obsadenie, ktoré nebolo nabité, tak ako vo vyššie vychválených dieloch (chýbal The Rock, Statham a pochopiteľne aj Paul Walker). Tu vo Fast X máme znova luxusný casting. Je tu hromada postav, ktorá sa ukázala už v predošlých dieloch a na väčšie alebo menšie scény sa dostavil takmer každý (či už v sérii umrel alebo nie). Pre niektorých by som chcel trošku väčšiu porciu minút na platne (Statham) ale verím, že toto je len ochutnávka pred veľkým finále. Navyše tým, že sa rozdelila rodina do niekoľkých skupiniek, tu mohol dostáť priestor takmer každý a každý fanúšik si tu to svoje nájde. Spomienky na Paula Walkera sú pekné, ale tejto sérii už bude chýbať navždy a práve pri tých všetkých návratoch je to cítiť najviac. Veľké plus a prijemne prekvapenie je pre mňa postava Jakoba. John Cena je dobrý herec, sympaťák, mám ho rád, ale v predošlom diely sa moc nepredviedol, zatiaľ čo tu zažiaril. A keď už som načal hercov musím spomenúť aj akcie. Pästné súboje sú super, choreografia je naozaj vydarená, no autičkarske scény a nápady sú niekedy dosť prepálené (skoro ako od štúdia Asylum, len s mega rozpočtom), ale po predošlých dieloch už asi každý musí vedieť do čoho ide. Dá sa to brať aj ako plus a aj ako mínus. Je tu niečo, čo mi prišlo navyše, ale ako celok to výborne šliapalo a bola to sranda od začiatku až do konca. Navyše Momoa dokáže prekvapiť vtedy keď to nečakáte a to sa v tejto predvídateľnej sérii, celkom cení. Kamera, hudba, či už od Briana Tylera alebo pesničky znova výborne zapadli a príbeh, ktorý nadväzuje na vynikajúcu Fast Five v Riu tiež. Určite sa teším aj na ďalší diel, ktorý ma nakročené k tomu, aby bol ešte lepší ako tento. P.S.: počkajte si na scénu za titulkami, patri k tomu lepšiemu a zaručene vás navnadí na finále. 80% - 4* () (menej) (viac)

filmfanouch

Rychle a zběsile 10 nemá šanci fanoušky série zklamat, jen má háček v tom, že nepředstavuje takové stupňování přepálenosti, které by se dalo očekávat a minulé díly jasně naznačili, že jde tuto akční paseku servírovat mnohem lépe. Přesto v podstatě může stačit k spokojenosti a nalákat jako první část zřejmě finální trilogie této legendární akční série…. Viděno v kině: 2x ()

Big Bear

Tohle je už v podstatě úplně zbytečný film. Původní myšlenka se kamsi ztratila a v podstatě tento díl lehce kanibalizuje celou obchodní značku Fast and Furious. Nepřináší nic nového jen pár nových honiček, tentokráte s kutulálející se bombou věčným Římem. Zatímco skoro šedesátník Vin v tom nátělníku pořád ještě připomíná sebe sama z jedničky, pak třeba taková Rodriquézová vypadá fakt už děsně a to ani nemusí nasazovat ty své ultra drsný pohledy. Film je jako celek nuda a nelze od něj čekat víc než od dalšího dílu Kobry 11, kterej ale co se týče nákladů stál stejně  jako rozpočet menší africké zemičky do roku 2035. Víme zkrátka, že tam bude Semir, Andrea, Bonrath, Herzberger a další. I tady člověk očekává honičky a devastaci všeho, co se ocitne kolem zrcátek aut hlavních hrdinů. Opět je tu jen malý rozdíl od Kobry v tom, že zatímco tam se ekologicky likvidovaly starý fauvéčka, první oktávky, mondea a laguny, tady jde o dražší kousky. Akorát, že jsou animované. No, přiznávám, že mi ty honičky nebavily a nebavil mi ani rádoby vtipný záporák. A začínám být už fakt alegrický i na ta společná jidla, kdy se všichni drží za ruce a blekotají cosi o tom, že rodina... Dávám tedy jen za jedno nitro a doufám, že někoho nenapadne natočit jedenáctku. * ()

JohnnyD

Fast GTP. Ten scenár musela písať umelá inteligencia. Nečudujem sa, že to stálo tristo mega, zaplatiť tomu množstvu prvotriednych hercov, aby zo seba vydávali také vety v takých scénach, muselo stáť strašne veľa. O to väčšia škoda je, že hlavného záporáka hrá mizerný Jason Momoa, ktorý nikdy nemal prekročiť televízny tieň. A akcia? Unavená a príliš digitálna. ()

HAL

Jsem až překvapený jak mě to bavilo, kina nakonec ani nelituji - s velkým vracením se do minulosti se tady pokouší o vlastní Endgame styl zakončení, a co z trailerů vypadalo jako laciná ždímačka toho lepšího co v sérii vzniklo, to nakonec docela dobře funguje.  Z příběhu starých dílů si pamatuju prd samozřejmě, ale některé akční scény v paměti utkvěly, a bavilo mě jak je tady "remakují" v upgradovaných variacích. Ta přepálená akce tady pořád nemá konkurenci - a nic jiného jí naštěstí moc nezaclání, jen občasný humor zakrývající intenzivní debilitu příběhu - celý ho pak ještě víc  sráží neukončenost, ale tady na příběhu stejně nikdy nezáleželo, jen na těch lunaparkových atrakcích, a těch je dost. A hlavně, je tu luxusní Momoa, který ten film zachraňuje a táhne dopředu přímo  neskutečně. Jak jsem ho nikdy moc nemusel, tak tady velmi doceňuji, tím spíš když ve stejné době jako tohoto zábavného magora hrál i diametrálně odlišného a taktéž vynikajícího Duncana Idaho v Duně. ()

mzss1

[80%] Viděno v kině. Tak a máme tu další přírůstek do téhle nekonečné naftové ságy! První dva díly – to je taková stará klasika, která se nedá srovnávat s těmito novějšími a akcí přepálenými pokračováními. Třetí díl mě vůbec nebavil, čtvrtý krásně navázal na první díl a od pětky už se tempo AKCE a různých šílených kousků zvyšuje víc a víc! Pětka je hodně kvalitní, stejně jako 6 a 7.díl – ten považuji za vrchol série. A ani osmička kvalitou neklesla. Následující spin off Hobbs a Shaw z r 2019 mi rovněž přišel skvělý, i když tam už bych k žánru připsal sci-fi – i tak ale, prostě zábava; vypnout mozek a užívat si to. Jenže deváté Rychle a zběsile mi moc už nesedlo. Sice tu akční scény byly, ale neměly už takový náboj, a hlavně příběh mi přišel takový utahaný, i když flashbacky byly dobré. Ale mělo to hloupý Hanův návrat, až moc na oko vážný příběh, né moc záživná akce, prostě to šlo trochu dolů. No a nyní k této DESÍTCE! Už dle trailerů jsem byl celý natěšený a říkal jsem si, sakra tak snad se to po té slabší devítce trochu vyladí. No a výsledek? Ale jo, odcházel jsem z kina spokojený. 5,6,7 a i 8. díl byl rozhodně lepší, ale aspoň se to k těmto filmům co nejvíce přiblížilo. Jak to dál popsat? Rozhodně potěší několik dobrých bitek. Třeba ta scéna, kdy Charlize Theron zlikviduje skupinku protivníků na její centrále je suprová; fight Theron vs Rodriguez – taky přehledná rvačka a krásně natočená. Stejně tak Statham, který tu má prakticky jen jednu akční sekvenci, ale potěšila. Co se týče těch větších výbušnějších akcí, tak celá ta šílená sekvence s bombou v Římě byla dobrá. Sice ne už tak úderná jak v jiných kouscích z téhle série, ale dobrý. Už úvod mě chytl za srdce, kdy tu máme scény z finální akce z pátého dílu. Krom toho je zde zakomponován do nových scén propojujících k ději 5 snímku Jason Momoa. Přepálenost, přehnanost – to ale k této značce prostě patří a hlavně, že to bylo zábavnější než v devítce. Finále je tvořeno z několika částí. Třeba ta s Johnem Cenou, který má speciálně upravené auto s nějakými raketomety – to už bylo možná trochu na sílu, ale ok. Spíš mě bavila ta finální bláznivá dálniční honička s Dieselem. Táhnutí vrtulníků nebo sešup autem z hráze – to bylo docela hustý. Hudba od Briana Tylera byla opět dobrá, sice nic extra nového, ale krásně to kopírovalo motivy z předchozích částích. Herecké obsazení je nám rovněž obstojně. Vin Diesel hraje opět typického Doma, sice už ten herec stárne, ale furt to své charisma má. Michelle Rodriguez je furt stejná vždy. Dvojice dvou rejpalů Ludacris a Gibson je opět vtipná, včetně té jejich komické rvačky. Nathalie Emmanuel a Sung Kang jsou tu spíš už tak navíc. Hlavní záporák téhle desítky je opravdu šílenec. On je jeden z hlavních důvodů, proč se mi film tak líbil. Asi bych šel s hodnocením možná tak o 10-15% níž, kdyby zde neúčinkoval. Jason Momoa zde zahrál sociopata, který hláškoval jako o život. Tím hezky byl film pojat jakoby s nadhledem. Občas to bylo matoucí, kdy se tu tvářila jedna scéna vážně a on ji totálně rosekal až jsem se musel smát – v dobrým slova smyslu ale. Máme tu další staré postavy, které se tu objevily. Jason Statham jak už jsem výše zmínil tu má málo prostoru, ale aspoň v té jedné akční scéně potěší. Podobně i Jordana Brewster má menší roli, ale ta bitka s několika protivníky v domě byla solidní. Charlize Theron tu pár scének má, jak už jsem psal v akci se docela předvede. Helen Mirren, Scott Eastwood tu už hrají jen takové malé doplnění. Máme tu i nové postavy, třeba taková Brie Larson mi přišla docela zajímavá. Kdežto Allan Ritchson mě moc nebavil. Songy jsou docela dobré, časem si určitě samostatně poslechnu … Takže jo, jsem spokojen, lépe to už dopadnout nemohlo. 5,6,7,8 je u mě TOP, ale na to, že je tohle už kolikátý díl, tak jsem z kina odcházel téměř nadšen. Finále bylo takové useklé, což se dá pochopit, když je to teprve první ze dvou anebo ze tří částí velkolepého finále téhle ságy. K tomu určitě vznikne hned několik spin offů apod. Nový režisér téhle zběsilé řady to zvládl celkově dobře.😉 Na závěr napíší menší S P O I L E R, ale spoustu lidí si to určitě už dohledalo předem. Takže opakuji SPOILER! V poslední scéně se nám tu objeví přeživší postava Gisele (Gal Gadot), což mě ani nepřekvapilo, ale těch pár sekund jsem si užil, když jsem jí viděl, jak se na té ponorce vynořila. Už si prostě na tyhle šílené zvraty zvykám. No a pak následuje jedna po titulkovka, kde se konečně zas objeví ROCK! Takže doufám, že bude mít v dalším díle více prostoru. Takže asi tak. Jsem spokojen a těším se na další vidění. () (menej) (viac)

kingik

Desátý příspěvek do akční série je excelentní. Kazí mu to jen touha tvůrců po mamonu. Znamená to tedy, že si nechávají otevřená vrátka pro další pokračování. Není to ale na to, aby se nad tím mávlo rukou. Film má přes dvě hodiny a divák se v závěru chce dozvědět, co se stalo s tou nebo onou postavou, které v průběhu dějství přibývají geometrickou řadou. A tohle bude muset oželet. Tímto dílem se táhne motiv klasické pomsty. Syn zabitého narkobarona, který je sociopat, nemůže přes svůj pyj přenést někdejší smrt svého tatíka a tak vyráží na svoji pomstychtivou misi. Vlasáč Jason Momoa versus plešoun Vin Diesel. Tohle se povedlo. Co už mě bralo podstatně méně, byla polodementní partička kolem hlavního kladného hrdiny Toretta. Tyrese Gibson, Ludacris, Nathalie Emmanuel a Sung Kang byli svorně vtipní jak vrták v zadku, hlavně ty jejich otřesné pokusy nesmrtelně hláškovat. A když bych vzal lopatou po škaredé hlavě dětského zástupce, tak jsem s vývojem filmu i jeho obsazením plně spokojen. Kdo by nebyl, když se tam natřásá žhavá Brie Larson a hned jí sekunduje Daniela Melchior. Povedly se také návraty minulých postav - Charlize Theron spojí nenadále síly s Michelle Rodriguez, na plac nastoupí i na pár okamžiků Jason Statham a mezi titulky dá o sobě vědět Dwayne Johnson. A jste-li příznivci Johna Ceny, tak se také dočkáte. Od této spektakulární série se také nemálo očekává příval akce. Film prokládá časté kontaktní bitky s automobilovými zběsilostmi, kterých je ale o hodně méně než by se čekalo. V jedné z úvodních akčních scén se na Vatikán řítí detonátor v podobě obří valící se koule. A je to napínavý a dostatečně dynamický vzruch. Režisér Louis Leterrier se do akčnosti pustil hodně urputně, takže film neustále pádí kupředu a na košaté dialogy si nikterak nepotrpí. Jak už jsem psal v úvodu, největší problém představuje to, že tenhle díl není uzavřený. Nezbývá než čekat, až se tvůrcům uráčí tuhle kapitolu uzavřít. Jestli ovšem na to někdy vůbec v budoucnu dojde. 9/10 ()

dr.horrible

Pamätám si jednotku-dvojku ako novinky (jednotku si jeden týpek vo videopožičovni pýtal, ako “ten film s tým úplne nabúchaným”). Obe slabučké béčka. Trojku-štyrku som videl až po rokoch a sú to naj-shitnejšie časti. Päťka zožala veľký úspech, ale až od šestky začalo to pravé maso. Dnes je F&F megazábavná, sebaparodická, guilty pleasure sci-fi séria, so zabehnutou partou a super vedľajšími postavami (Helen Mirren, Brie Larson, Charlize Theron, John Cena, Jason Statham).  Najlepšia časť úplne bezkonkurenčne osmička (+ spin off), najlepšia scéna skok na moste a naháňačka s tankom (myslím, že zo šestky).  Desina má super záporáka a všetky trademarky a je to fajn. Zábava na maximum (čo v normálnom svete znamená tak 3,5*). Rebríček robiť nebudem, lebo mi tie “kvalitnejšie” časti tak nejak splývajú. PS: Nathalie Emmanuel je furt najsexi žena na Zemi, ale ten účes je na prd. PSS: Od Suicide Squadu rozmýšlam, koho mi Daniela Melchior pripomína a už viem: mladšia, viac sexi verzia Fiony Apple. PSS2: Čo je na tej sérii viac cringe: Torettova lesbická manželka, alebo černoch menom Roman? 😄 PSS3: Lietajúce autá. Lietajúce autá everywhere. ()

InJo

Temný rytíř pro auty posedlé teenagery s IQ spálené pneumatiky. Absurdně předražená demence, která většinu času celkem funguje pouze jako slepenec zcela debilních, nicméně jakž takž zábavných akčně-komediálních scén a epizodek. Ostatně od chvíle, kdy v devítce duo "legračních" černochů autem odletělo do vesmíru, tuhle sérii nelze vnímat jinak než jako bláznivou akční komedii na hraně sebeparodie. Už je toho ale zkrátka moc. Porušování fyzikálních zákonů v akčních scénách, návraty mrtvých postav, deus ex machiny - všechny dlouhodobě známé neduhy téhle značky tady už dosáhly takového bodu tuposti a absurdity, kdy už si to nedokážu užít ani jako čistokrevný žánrový výplach. Momoův šílený záporák byl zpočátku vítaným osvěžením, nakonec se z něj ale stala jen špatná parodie Ledgerova Jokera (na steroidech a na piku). John Cena a Alan Ritchson (můj nový akční idol) jsou fajn, ale nemají dost prostoru (Statham má jen párminutové cameo). A Diesel předvadí to, co vždycky - otravně mudrujícího supermana, který každý problém vyřeší autem. Původně jsem byl ochoten to vzít přece jen na milost, z posledních pár minut už jsem se ale (z vícero důvodů) málem pozvracel. Pokud je něco z poslední doby skutečným výsměchem a urážkou vkusu a inteligence fanouška akčních filmů (a žánrové kinematografie obecně) a naprostým dnem současné vysokorozpočtové hollywoodské zábavy, pak je to finále Rychle a zběsile 10. 45 % ()

Anderton

Štúdio, Leterrier, Mazeau a prekvapivo už ani Lin akoby nepochopili, že prvý, ale aj druhý F&F boli pomerne staromódne filmy určené pre dobových teenagerov, ktorí medzičasom majú okolo 40 a tým pádom už nie sú tak tupí a majú nejaké tie životné skúsenosti a sú menej naivní. Preto už ani nechápem, pre koho sú posledné dve (až 4) časti určené. Akcia je fajn, aj tá prestrelená, lokácie fotogenické, ale všetko medzi tým je tak extrémne tupé (a nemám tentokrát dojem, že naschvál) a primitívne, že si musia ťukať na čelo aj tvorcovia akčných straight to video kúskov z osemdesiatok a napríklad v štúdiu Asylum môžu mať radosť, alebo naopak smútiť, že z hľadiska blbosti sú ich opusy už raz a navždy prekonané. Naposledy ostrihali Charlize a tentokrát Nathalie, parchanti. 50% ()

Frajer42

Nevzpomínám si, že bych v celé sérii viděl trapnějšího záporáka, než byl zdejši Aquaman. Bylo opravdu utrpení sledovat tuto zoufalou hru na humor. Děj se posunul zase o schodek blíže septiku. Z dialogů jsem se musel několikrát vyzvracet. Jedině přepálená akce měla znovu koule a člověk se mohl zasmát. Ale i ta mi přišla ve srovnání s předchozími díly výrazně slabší. [20 %] ()

Kothy

Kupodivu se mi to celkem líbilo. Čekal jsem teda větší blbost. Hlavně teda po 9ce, která byla hodně mimo. Když člověk vypne mozek, tak se to dá. Opět tu máme záporáka, který naši partu už roky znal, ale pouze se schovával ve stínech a plánoval svou pomstu. Opět se tu hodně cestuje a naše parta je celý film rozdělená. Teď to hlavně stojí na Dieselovi a jeho synovi. Hodně se tu řeší minulost a předchozí díly, hlavně teda 5ka. Hlavní záporák je Jason Momoa, který si svou roli opravdu užívá. Neskutečně přehrává a působí jak Joker na koksu, prostě totální magor. Objeví se tu většina starých postav a i pár nových. Akce je špičková, až teda místy na tu fyziku není moc co vytknout. Humoru tu už tolik není. Co ale brutálně selhává, jsou dialogy. Jakmile se postavy snaží o rozpravu na nějaké vážnější téma, tak to prostě nefunguje. Končí to dost otevřeně, takže si na další díl budeme muset počkat. Budu se těšit. "Já jsem šéf!" :D ()

Kudly4

Po tragické devítce, je to celkem solidní návrat. Sice už mi přijde absurdní, to spojování se nepřátel a oživování mrtvých postav, ale oukey, ono se to pak do toho finálního dílu, bude asi hodit, aby byla celá rodinka u poslední večeře hezky pospolu. Každopádně, já jsem si tuhle desítku užil, scéna v Římě, byla fantastická a závěr hezky navnadil, na to epické finále. Budu se těšit, bude to 24 let této ságy Fast & Furious a já ten part 2, určitě zakončím v kině, s kapesníčkem v ruce. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů

12.04.2024

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023