Dominic Toretto má už zase ťažkosti so svojou rodinou, ale tentoraz úplne iné, než by ste očakávali. Kyberteroristka Cipher sa doteraz nespamätala z úderu , ktorý jej uštedrila rýchla a zbesilá partia v ôsmej časti, a je odhodlaná im to všetko vrátiť aj s úrokmi. (CinemArt SK)

HellFire

Čekal jsem další směšnou eskapádu a dostal jsem další komedii z ranku „je to tak blbé, až je to vtipné“. Pár podivných scén se dočkáme hned na začátku, kdy si film dělá srandu sám ze sebe, protože hlavní hrdinové ne a ne umřít, i když jim bouchají miny pod nohama, střílí po nich desítky vojáků a padají na ně několikatunové vozidla. A to nemluvím o dřevěném mostu, který popírá fyzické zákony. Hodně přitažené za vlasy jsou taky scény, kdy hlavní hrdinky najdou v Tokiu (což je město o rozloze 622 metrů čtverečních) přesně to, co hledají, stačí si sednout na jídlo u náhodného stánku a voilá, hledanou stopu mají přímo před očima. Kecy o rodině jsou dosti ohrané, protože si nikdy nepamatuju, kdo byl nebo nebyl v předchozí instanci. Jediné co vím je, že se ve filmech míchají pořád ty samé postavy dokola už několik dílů. A ostatní dělají vždy překvapené, že se opět setkávají. Tuším, že za tím stojí Diesel, který si rád hraje na rodinného muže, jenž drží všechny pohromadě, aby spolu mohli opět zasednout k barbeque. Fast and Furious bylo ale vždy o akci a autech a devátý! díl mě po této stránce uspokojil. To samé nemůžu říct o zbytku. Postavy se nikdy nezraní, některé zase vstávají z mrtvých nebo mají přehnané štěstí. Cokoliv kromě akčních scén stojí za starou belu. Celkově to bylo až příliš utahané a plné rádoby drsných pohledů, které působí spíše tak, že se postavy chystají políbit. Je až vrchol drzosti, že tak tupý film dokáže vydělat takové peníze v kinech. Svědčí to o náročnosti publika... ()

eraserhead666

K tomu se asi nedá moc napsat. Rvačka v tokijském bytě, tu si budu pamatovat dlouho. Nikdy by mě nenapadlo, že se v sérii objeví něco tragičtějšího než Dom v podání Diesela a ono kurva jo, Dom v jeho mladické verzi. To je naprosté utrpení. Hele, popravdě, ono to stejně moc o ničem jiném není, takže: MIchelle, Jordana a Charlize. Tečka. ()

claudel

Dal jsem si ve dvou dnech oba poslední díly. Ačkoli tu sérii miluju, tak jsem devítku nějak nevědomě ignoroval a dostal se k ní, až když jsem chtěl jít do kina na desítku. Bohužel se jedná opravdu o nejslabší díl celé série, proto je dobře, že v desítce došlo ke změně režiséra. Malá výhoda ve sledování obou dílů ve dvou dnech spočívá v objasnění potitulkové scény v devítce. ()

ARI50

Mám rád sérii tohohle blazince, má to nádech rodinného dramatu, skvělých herců a hlavně výborné hudby. Když si odpustím že Vin je nesmrtelný a nemá ani škrabanec, po tolika pádech, a ne jen on ale i ostatní tak je to skvělá podívaná. Je pravda že díl co díl začínají zacházet hodně daleko, až nemocžné kousky mezi životem a smrti. A co se týče Briana? To si myslím pohřbí celou sérii. Měli by se vrátit k závodům a u akce vypustit párů, protože co bude příště vesmírná bitva na Marsu? Je to skvělá podívaná ale začínají mi vadit nemožné a nereálné věci. Doufám že další díl se na pravý. Vysoké hodnocení je za zábavu a držení rodinné linie ale chyběl kousek a šel jsem hodně dolů. Lucas to byla hodně bolestivá podívaná, šílený. ()

luka4615

Na začátek se sluší poznamenat, že by tvůrci měli tuto šílenost přejmenovat na něco jako “Ego Vina Diesela - The Movie”. Upřímně totiž žasnu nad tím, kam jsme se za těch zhruba dvacet let posunuli. Tento atribut o sobě začal v průběhu celé série dávat najevo čím dál tím znatelněji, nicméně díky odvážným scenáristům to oko a zejména duše diváka přežila vždy ve zdraví. Bohužel, u tohoto snímku oni scenáristé chybí, přičemž za ně tento úkol zřejmě převzal už zcela otevřeně Vin Diesel a zcela se s režisérem takříkajíc utrhli ze řetězu. Najdeme zde tedy přehršel momentů, u nichž Vám Diesel urputně dokazuje, že je dávno ztracený člen Avengers, jehož největší devízou je nesmrtelnost a epická síla. Pomyslnou třešničkou na dortu jsou vyjma bláznivých akčních scén flashbacky do minulosti rodiny Torretových. To by sice v jiných rukách možná vypadalo dobře, ale Dieselovi a jeho tvůrčí partě se to zcela rozpadá pod rukama, přičemž to občas z hlediska kontinuity nedává absolutní smysl. Ve finále tedy dostaneme šílenou, ale doopravdy šílenou podívanou, při níž budete se slzou v oku vzpomínat na staré časy z prvního a druhého dílu, potažmo i nevěřícně kroutit hlavou nad tím, jak moc celá série doplácí na nezměrné ego Vina Diesela, které ho tady už konečně přerostlo. Panebože. PS: Doufal jsem, že tohle nikdy nenapíšu, nicméně je to tady. Podívali jsme se do vesmíru! (Viděno v kině CineStar Čtyři Dvory České Budějovice) „There is nothing more powerful than the love of family. But you turn that into anger, there’s nothing more dangerous.” ()

Bauer

13.3.2019 jsem napsal u Rychle a zběsile 7, že se těším, jak se "rodinka" Dominica Torreta vydá do vesmíru. Já měl pravdu!! A mám pocit, že jsem sám sobě řekl, že na Rychle a zběsile do kina už nepůjdu. Já jsem zase šel! Do kina na tuhle sérii chodím, jen z důvodu, že jsem zvědavý, jaká kravina to zase bude (už do 6-tého dílu). Devítka je totálně mimo a to ve všem. Příběh jak telenovela. Oživování mrtvých bylo relativně trapné a úplně vycucané z prstu. Akční scény přepálený, což mě nepřekvapuje. John Cena nevýrazný, herecký výkon ala žehlící prkno. Tyres Gibson už dávno vypotřeboval všechny hlášky. A Vin Diesel, až se dotočí Rychle a zběsile 11 (jestli to bude poslední díl), tak může jít za kasu do K-martu, protože nemá opravdu co nabídnout. A vesmír už je debilita totální! Co považuji za nejzábavnější z celého dílu jsou flashbacky. Ten mladý "Vin Diesel" mě fakt pobavil. Kecy o rodině z předchozích dílů byly naprosto zbytečné, když se Vin Diesel zachoval ke své rodině, tak jak se zachoval. A pokud je konec filmu myšlen vážně, že se na někoho čeká a mělo by se jednat o toho, koho si myslím.....tak jděte už do hajzlu - už jsem o tom i něco četl. Trocha úcty by neuškodila! Dvě * a to jen za to, že jsem mohl po stresové práci vypnout mozek. Mít klidnější práci, tak tam odpálím 1* a nebo odpad! ()

Morholt

První akční sekvence byla dobrá. Sice totálně přestřelená, ale zábavná. Jenže pak začaly ty familiérní kecy. Za rodinu, pro rodinu, pod rodinou, nad rodinou a já nevim co všechno a když se nemlelo o rodině, vypouštěli všichni přítomni sračky a to v dokonalém souladu. Jo, sem tam tu nějaké ty brzdy zaskřípěly, spálilo se pár gum a vystřílelo něco nábojů, ale nebylo to nic, z čeho bych si sedl na zadek. Hlavní jízda měla přijít a přišla v závěru, ale tady jsem měl pocit, že se dívám spíš na nějakou parodii. Pracující magnety by byly ještě oukej, ale když došlo na vesmírnou vsuvku, tak jsem se musel ptát, jestli se Lin náhodou nezbláznil. Herecky podle očekávání a těžko říct, jestli se Diesel ještě někdy zmůže na nějakou mimiku. Každopádně tady ho přehrál i Cena a to už je co říct. Velký Jason prostě chyběl, ale nejspíš rozpoznal, čemu by se upsal a vykašlal se na to. Zatím nejzbytečnější díl celé série. 35% ()

mm13 odpad!

A nie, nie je to výlet do vesmíru, ktorý by mi prekážal. Na ten som sa tešil a dúfal v neho už minimálne od predposlednej časti, po osmičke dupľom bolo jasné, že to inam už nemá kam. V tomto smere pohoda, nech je to chobotina veľká ako chce. Čo ale v prípade tohto dielu predstavuje absolútnu nepohodu je fakt, že všetky tie reči okolo rodiny sú už len nálepkou a pózou, nie je to ono. Pán Vin Kokot čistý rihák a keby som ho nazval paródiou samého seba, tak mu ešte zložím kompliment. Najhlbšie dno. Tie zábery na jeho bravčovú hlavu s pozadím zvláštne zafarbenej oblohy, kedy sa tlamí ako sfetovaný guru tretej kategórie, nie, to do tejto série nepatrí, choďte sa s tým vypchať. Ta-tam sú tie fajné, adrenalínom nadopované časy jázd na hrane, kedy všetko mazalo jedna radosť a ja som s radosťou vypínal mozog a iba a len sa bavil. EGO to všetko skurvilo do nenávratna. Konkurenciu vypoklonkovalo, rysujúcu sa konkurentku odsunulo na okraj, a pri veľkom návrate starého známeho (a obľúbeného) sa postaralo, aby bol zbytočnejší, než potitulková scéna, ktorú tu našili len z povinnosti, ako (nepodstatný) prísľub do budúcnosti, že finále nebude len o tom opuchnutom chujovi a jeho nešťastných poskokoch. Či to má nejaký príbeh sa ani nepýtajte. Hnoj! (Desiatku prosím čo najskôr, nech máme to utrpenie za sebou.) ()

Lucasion

Devítka zase narazila. Do svodidel. A pořádně! Se sérii FF (A myslím Fast and Furious a výjimečně ne Final Fantasy) mám takový love and hate vztah. Zatímco první čtyři díly si už snad nikdy nepustím, tak od pětky mě série baví. Osmička vše dotáhla k dokonalosti. Perfektní akce, áčková produkce, našlapaný biják. Ovšem v devítce zařadíme zpátečku a zase jdeme nazpět. Proč? Délku bych ještě zvládnul, ale to, že příběh stojí na Dieselovi a jeho zamračeném obličeji je moc i na mě. Ty herci z minulých filmů, tak moc chybí. The Rock se rozhádal kvůli Benzínu.. Ehm Dieselovi a Statham si dává dovolenou (Škoda, jeho potitulkovka krade veškeré sympatie) a i další postavy mají sprostou stopku. To, že se vrací Han (Sung Kang) je na jednu stranu super, na druhou stranu je to bráno ve filmu skoro jako samozřejmost... Což jak je vidět, tak v sérii FF je těžké umřít. Natrvalo. Doufám, že se teda v desítce a jedenáctce vrátí i Gal Gadot a The Rock. Aspoň tu Theron nevystřihli a i když je role maličká, tak je vidět, že po vzoru Hannibala Lectera si v akvárku bere veškeré divácké sympatie. Ty totiž hlavní záporák fakt nemá. Proč F9 u mě neuspěla? Chybí herci/postavy, nevýrazný protihráč, nudný příběh o ničem, který kde začne, tak skončí a jedná se o klasickou nudnou výplň před hlavním dílem. A tentokrát mi fakt trhá oči používání fyziky a magnetů v akčním filmu. Ten film má vlastní fyzikální pravidla, která si neustále ohýbá v každé scéně jinak. Mnohdy mi to nevadí, ale tady to bije do očí až běda. I když vidím, jak F9 divácky propadlo, tak jsem čekal i trošku víc. Tohle je fakt ruční brzda a zpátečka jak hrom. (45 %) ()

Lacike

Som relatívne spokojný. Dostal som presne to, čo som si od návratu strateného syna Lina k sérii sľuboval. Veľkú porciu parádnej akcie v ktorej znova cítiť určité fyzično a väčší dôraz na poctivú reálnu alebo aspoň reálne sa tváriacu akciu. Každá z tých troch veľkých naháňačiek ma fakt bavila. Takže v tomto smere u mňa spokojnosť. Problémom je dejová omáčka a postavy.  Ona tá prekombinovanosť v rámci tohto dielu dáva zmysel a nemyslím si, že je scenár odfláknutý. Problém je, že postavy behom celej série už toľkokrát zmenili stranu, zomreli, ožili, rozišli sa, dali sa dokopy, prežili totálne absurdné veci, atď, že už proste nefungujú a nadobro sa z nich stali  karikatúry. Preto ma v tomto diely najviac bavil Roman, ktorý sa nadobro zbláznil a zo všetkého toho nebezpečia, čo ich čaká, si robí srandu. Paradoxne tento diel dosť tlačí na dramatickú stránku a prehĺbenie Domovej histórie. Ale tie nekonečné flashbacky s mladšími verziami, ktoré sa na staršie vôbec nepodobajú, sú neskutočne nudné. Pritom by stačilo keby si tie krivdy z minulosti súčasné verzie v rýchlosti iba naznačili a snáď by vďaka tomu stihol viac vyniknúť Cena, ktorý nemá na nič poriadne priestor. Postavy už fungujú len vďaka charizme hercov. Čo sa darí Dieselovi, v malej miere Cenovi a spomínanému Gibsonovi, ktorý si z toho robí prdel. U ostatných sa už ukazuje, že boli vždy len do počtu a bez výrazných predstaviteľov z minulých dielov, ktorých postavy buď asi len dočasne zomreli alebo boli z rôznych dôvodov odejíti, je séria zrazu prázdna a Diesel to sám neutiahne. Pôsobí tam jak macho obklopený háremom, ktorý je len na okrasu a na preberanie vzťahov. A aj keď sa zapájajú do akcie, tak ženy ťahúnkami série nebudú. Rozhodne nie v tomto žánri. Takže vyhliadky do ďalších dielov nevidím nádejne. Určite sa znova dočkáme ďalšej porcie špičkovo prevedenej akcie v ktorej už všetci všetko rutinne prežijú a zasmejú sa pri tom, niekto znova ožije, niekto zmení stranu a na konci bude megagrilovačka v ktorej sa sa zíde celá rodina. Dejová výplň je už nadobro rozriedená a nezahustia ju už žiadne pôvodné postavy. Ale aj tak si ďalší diel pustím, lebo je to jedna z troch posledných áčkových sérií v ktorých sa snažia o oldschool akciu. 6/10. ()

GeusX

Stačí scenáristicky pustit uzdu fantazii a je možné vše. Dorazí i Terminátor. Teda , další postava, John Cena, mi ho tak nějak připomíná. Tady je nutno naprosto vypnout mozek neboť co všechno si režisér (s mistry počítačových triků) dovolují přesahuje i bujnou fantazii. Tanky, letadla, ponorky...to byla slabota, tady to jde dál než za již dříve překročené hranice reálnosti. Postavy naskakují do příběhu snad jen proto, že dotyční herci měli nějakou speciální smlouvu, či co. No prostě jen k jednomu účelu - zachránit svět. Neboť už nic jiného, nic menšího zachraňovat nemá smysl, neb by to byl krok zpět. Když však úplně, ale úplně vypnete a necháte se unášet megalomanskými efekty, tak se na to dá dobře koukat. (viděl jsem: 1x cz dvd) ()

MoiJe

Nejak som to pozerala v priebehu polky nedele a cele mi to splynulo do jedneho mismasu, oproti predchadzajucim som si neuzila jednotlive akcie. Mozno pretoze som dnes nadopovana proti bolesti, mozno pretoze to holt nezvladli poskladat zazivne, hoc naplanovali kdeco a akcie nie je malo. Ani len Cipher ma tu velmi nebavila. Mmchdm ked som sa, urcite nie sama, po F8 smiala, ze nabuduce uz budu musiet bojovat s emzakmi, aby sa tromfli, rozhodne som necakala, ze z toho urobia komediu. ()

Dale

Čo toto malo byť? Ani predošlé časti neboli žiadne veľdiela, ale aspoň sa dalo na to pozerať. Už len začiatok, kedy Tyrese Gibson uteká dva metre pred autom, z ktorého na neho strieľajú traja maníci so samopalmi a z tých 100 rán ho ani jedna netrafí, potom auto uháňajúce po padajúcom lanovom moste, pri čom sa musí chudák Newton obracať v hrobe, potom sa objaví chlapík, čo zomrel v niektorej z predošlých častí, veď v takomto druhu filmov sa všetko dá vysvetliť... Proste celý film, v ktorom viac platia zákony gravidity ako gravitácie je o niekoľko levelov nižšie ako predošlé časti, klesol až na úroveň 2ky a 4ky. Bez Rocka a Stathama tomu chýba šťava a zábava, dej je debilita na n-tú a ešte aj moja tajná láska Charlize je tu s účesom podľa hrnca maximálne nepríťažlivá. Našťastie za 5 minút na tento brak úplne zabudnem. ()

JohnCZ

Parodie sebe sama, kde nereálná a nefyzická akce je až ten druhý problém. Tím hlavním je slabý a nepřehledný příběh prošpikovaný nepochopitelně dojákovitými vsuvkami a neustálým omíláním rodinných hodnot vytrhávajících z, když už nic, tak alespoň zábavně vypadající akce. Zejména v těchto scénách si lze povšimnout podivně neupřímného melodramatického (ne)herectví. U tříáčkového akčního filmu opravdu nechci mít pocit, že se dívám na ochotníky z Hallmarku. Rodinný patos a křesťanské hodnoty sice k téhle sérii do jisté míry vždycky patřily, ale nepamatuju si, že by kdy závěrečná modlící scéna byla až takhle nesnesitelná. "You ready to say grace, kid? ()

Padme_Anakin

Vůbec netuším, jak okomentovat tohle filmové neštěstí.. Vybrat Vinu Dieselovi za bráchu Johna Cenu? To jako fakt? Vážně? No, moje hlava to nepobrala.. Celý snímek mi připomínal pohádku o tom, jak pejsek s kočičkou dělali dort, scenáristé nemohli být při smyslech, protože do „guláše“ (žánrového mišmaše) narvali snad úplně všechno, co šlo a ono to vůbec nefunguje, není to vtipné, není to zábavné, není to napínavé.. Za mě nejhorší díl z celé série, to konstatuji s politováním.. Staré dobré časy zmizely v nenávratnu.. ()

corpsy

Ale no, dámy a páni, beriete to ako film na Oscara? Čo tie negatívne hodnotenia? Veď je to veľkorozpočtová, bláznivá blbovina, na ktorej vidno každý groš z rozpočtu a ktorá má baviť tým, aká je rozpálená. Čo to mračenie? Torettova rodina vie proste oblbnúť fyzikálne zákony, v ďalšej ich rozprávočke. Ste diváci, alebo dekani na vysokých školách? ()

sidzej

Po negatívnych počiatočných hodnoteniach som sa toho celkom bál aby túto sériu nepokazili ale za seba môžem povedať že v 4dx formáte ma to náramne bavilo....skvelá akcia, zaujímavé lokácie, fajnové flashbacky, podarené cameá a poriadna dávka humoru. Áno je to už po x krát stále to isté dokola, ale pokiaľ sa séria točí okolo Diesela a jeho rodiny tak ma to stále baví. Koniec skvelý len škoda že ten posledný záber nedotiahli dokonca pomocou digitálnych technológii...možno by to bolo trocha kontroverzné ale to už bol i koniec sedmičky. Dúfam že v poslednej časti ho v závere uvidíme. Bez Walkera by rodina predsa nebola kompletná. Za mňa jeden z lepších dielov série a absencia Rocka vôbec nevadila. ()

PauloZ

Výsměch celé sérii. Marně jsem doufal, że Lin naváže tam, kde sérii opustil. Místo toho ji pohřbil a naservíroval jednoznačně největší úpadek a nudu celé série. V tom filmu nefunguje vůbec nic a vlastně to nemá s celou sérií moc nic společného. Parta si odskočila natočit prostě jiný výplach. Jediné štěstí, že si to celé dělá prdel samo ze sebe a jediný, kdo to celé táhne je jasně duo Luda s Tyresem. Celý vesmír jsem se v tom kině upřímě tlemil nat tím jak blbé to je a i ti herci to dávají jasně najevo, takže za to čest. Bohužel tam ale neni ani jedna kulervoucí akce a o fyzice se nemá cenu vůbec bavit. Trilion kulek vystřílených ale ani jedna nezasáhne cíl. Totálně jsem se ale bavil nad tím jak si Roman koketuje s myšlenkou, že jsou nesmrtelní :D.. je to hrozný úlet, samo to neví jestli to má být vážná akce, nebo buddy komedie :/.. Ulalá ()

Rock už se do Rychle a zběsile nevrátí

Rock už se do Rychle a zběsile nevrátí

02.01.2022

Herec Dwayne Johnson (Red Notice) byl nucen znovu veřejně potvrdit, že se do filmové série Rychle a zběsile coby detektiv Hobbs už nevrátí. Za vše může jeho spor s hlavní hvězdou Vinem Dieselem … (viac)

Lake Changjin v Číně láme rekordy

Lake Changjin v Číně láme rekordy

28.11.2021

Už dva měsíce v Číně vládne kinům snímek The Battle at Lake Changjin. Tamější cenzoři pochopitelně domácím tvůrcům umetli cestu prakticky bez jakékoli hollywoodské konkurence, a snímku se tak povedlo… (viac)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Po delší době je zase radost sledovat týdenní box office žebříček. Do kin totiž vstoupila poslední bondovka s Danielem Craigem, dlouho odkládaný snímek Není čas zemřít, a producenti i kinaři si nyní… (viac)

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (viac)