Bystrá, krásna a nezávislá Elle žije so svojim otcom, samotárskym umelcom Mauriceom, v malebnom mestečku Villeneuve. Pre ostatných obyvateľov však predstavuje tak trochu hádanku, aj pre spôsob, akým neoblomne a so šarmom odmieta vytrvalé návrhy miestneho donchuana Gastona, ktorý má inak všetky miestne dievčatá bezpečne omotané okolo prsta. Jedného dňa napadne Mauricea cestou na trh svorka vlkov. Zahnaný z cesty narazí v hustom lese na potemnelý, zdanlivo opustený zámok, v ktorom nájde útočisko. Zámok má však svojho desivého pána, ktorý votrelcov nevíta... Belle sa dozvedá o zmiznutí svojho otca a vydáva sa ho hľadať. Zoči voči Netvorovi ponúkne svoju slobodu za prepustenie otca. Uzamknutá vo veži odhaľuje tajomstvá zlovestného zámku. Napriek strachu sa spriatelí so zakliatym zámockým služobníctvom a postupne si začne uvedomovať, že za desivým výzorom Netvora sa môže skrývať aj niečo iné... (Saturn)

Felisr

Ještě že jsem na to nešla do kina! Známý příběh slibující pohádkovou romanci byl tímto převeden na muzikálový paskvil s nadbytečnými CGI efekty. I kdyby tam těch písniček bylo půl, pořád to bude moc, i přes tu nataženou stopáž. Výprava a kostýmy samozřejmě pompézní, k tomu jedna hvězda za Emmu, ale krom ní a Kevina Klinea (otec) víc nemám co chválit. Fanynky Dana Stevense budou jistě dost zklamané, je tam všehovšudy 5 minut na začátku a totéž na konci, v roli Zvířete tuším spíše práci animátorů. ()

fordhont

Pohádkově je to vlastně v pořádku, pěkný vizuál i obsazení a známý příběh. Nicméně utahané muzikály s typickými písněmi nemůžu překousnout. ()

LukeSharp

Někdy se dokážu mrknout na hororovou slátaninu, kde zmutovaný retard seká hlavy všem v okolí, střeva lítaj všemi směry a krev teče po hektolitrech.....a pak jsou dny, kdy si v klidu sednu a pustím si Disneyovku (a vůbec si na to nepřipadám starej). Moderních předělávek klasických animáků jsem se zprvu bál, ale už Popelka mě celkem odrovnala a tady tomu není jinak. Má to epický vizuál, kostýmy, parádní songy, sympatické postavy (jak hrané tak digi), prostě klasická pohádka na kterou se někdy klidně podívám znovu....a pak zase. A že je Hermiona dokonalá Belle snad ani netřeba podotýkat. ()

Meeryan

Co na to říct? Miluji pohádky, ale tato mi až tak nesedla, dávám body spíše za zpracování, filmové efekty... Lepší je československá Panna a Netvor s hororovým nádechem, což mi více vyhovuje. ()

tavvva

Lehce přepleskané a plné barokních renderů, ale na ty 3 hvězdy to s odřenýma ušima je. Člověk to musí brát jako pohádkový muzikál. ()

Michal687

Silné 3 hvězdy. Velké + setdesign zámku který byl skvěle provedený a vypiplaný tak, že prostředí skutečně vyprávělo příběh. Taky výstupy nábytku byly dost fajn. Za největší zápor považuju nenápadité zacházení s původní pohádkou které na působivosti spíše ubrali. Hlavni dvojice byla vlastně taky fajn. Pohádka pěkná, muzikál sporný ... Popelka byla lepší. ()

Sasulka3

Necekane kreslena verze se premeni v hranou verzi. Pod pojmem muzikal, bych si ale asi predstavila vice muziky a zpevu. Co se tyce zpracovani a efektu, tak za me urcite povedene. Ale neni nad klasiku :) ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,1/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 71%, Audience Score - 80% | FDb.cz - 77,1% | Moderní recykláty klasických kreslených pohádek od strýčka Disneyho opravdu nežereme, protože jejich magické kouzlo vyprchá stejně tak rychle, jak se objevilo. Kráska a zvíře není výjimkou, přesto nás film nijak neurazil, náhodou jsme si jej docela užili... A Emma Watson se po Hermioně konečně v nějakém filmu opět našla :) 60% ()

Kimkong

Prostě pohádka. Jinak nechápu jak se může ženská jako Emma zabouchnout do příšery. Jen proto, že ji daroval knihovnu? Niko není tak jednoduchý. Každopádně krásná výprava. Díky CGI. Nazpívané výborně pokud srovnám s tragickými Bídníky, které beru jako poslední viděný muzikál. ()

johnny01

Na oko krásná podívaná, ale davové zpívání s prostoduchými texty připomíná socialistické estrády. Jinak je to nechutně politicky korektní - několik černochů, kteří do dané historické doby nepatří, a pak jeden homosexuál (a jak k tomu přijdou jiné menšiny?). Kdyby místo toho raději omezili brutalitu, udělali by lépe. Děj je prostý a předvídatelný a chybí sympatie k hlavním postavám, narozdíl však od nábytku s nádobím - nejsilnějším (a jediným dojemným) okamžikem je ztráta Čipova podšálku a Čip obecně. Zcela pak chybí i jen trochu logiky u opadávání růže - 10 let opádává, nějaké lístky má pod sebou, a přitom stále vypadá jako nová, a pak během pár dnů celá opadá. ()

Pete

Naprosto zbytečný film, který vznikl pouze pro hrst miliard dolarů - a to se mu bohužel povedlo vrchovatě. Oceňuji práci štábu, některé scény vypadají pěkně, muselo to dát dost práce po technické stránce. A to hlavně proto, aby se tento muzikál co nejvíce podobal starší verzi z r.1991. Ale když ta původní 2D animovaná klasika je ve všem mnohem, mnohem lepší. A to nejsem její fanoušek, a některá hudební čísla jsou pro mě až nesnesitelně otravná. Obávám se, že těch Disney mutací notoricky známého pohádkového příběhu přijde v budoucnu víc.. Za to, že je to o tři čtvrtě hodiny delší, a nudí se u toho i děti, ještě hvězdu dolů. ()

Tominni

Vizuálně nádhera, krásně převyprávěná pohádka o krásce a zvířeti, ale...….to tempo je moc pomalé a bohužel příliš nepomáhají písničky, které film ještě více protahují a chybí mezi nimi nějaká výraznější píseň, která by zaujala. Je to škoda, protože ten film mohl být velmi dobrý, takhle to je jen průměr, který drží nad vodou dobrá Emma Watson. ()

MirkaP

S tímto tématem bude u mě navždy vítězit Panna a netvor, takže tato hezoučká nablýskaná neděsivá záležitost se mi sice líbila, ale nijak zásadně mě neoslovila. Emma je potterovských dětí asi nejlepší herečka, působila v rámci scénáře věrohodně, slušelo jí to tu a vůbec samá pozitiva. Pan Zvíře, když ho zcivilněli, měl tak vykulený výraz, že snad bylo lepší, dokud byl pod maskou. Přitom v Panství Downton byl v pohodě. ()

johnsnow

Disneyovka na jedno pozretie. ono príbeh, efekty a aj nejaká tá akcia majú šmrnc ale spieva sa tam veľmo a ja neznášam filmy kde sa spieva. Ale na Emmu sa dobre pozerá. Ako vždy koniec koncov. A pasáže s vlkmi boli tiež cool. ()

helrohir

"Kráska a zviera" je jeden z najznámejších príbehov, a aj ten kto napríklad nevidel pôvodnú animovanú verziu, má určite o pointe príbehu dostatočný prehľad. Táto hraná verzia sa prakticky drží pôvodnej predlohy, a tých pár scén, ktoré si pridali scenáristi tu ani byť nemuselo, keďže to len zbytočne naťahuje stopáž. Sám o sebe je príbeh dostatočne zaujímavý, nechýba humor, napätie aj romantika a v podstate tu všetko drží pokope ako má. Ja osobne sa však nedokážem preniesť cez spievané pasáže, ktoré som v animákoch a rozprávkových príbehoch všeobecne vždy neznášal. Možno v originálnom znení by to znelo lepšie, ale takto som tie pasáže pretrpel. Čo sa týka vizuálu, je naozaj rozprávkovo vyčačkaný a kamera je tiež na vysokej úrovni. 60%. ()

ostravak30

Z velmi slavné desetiletky Walta Disneyho mám strašně rád Aladdina, Lvího krále - toho nejvíc, a Tarzana. Kráska a zvíře ale patří mezi velmi úspěšné animáky. A slavné, samozřejmě. Existuje celá řada remaků a předělávek a to i v Česku. Tento film vyniká především výpravou. Hudebně to nebylo špatné, ale trochu se mi zdály jednotlivé songy prvoplánové. Emma Watson nebyla špatná, tvůrcům se podařily i triky včetně nasnímání pohyblivých věcí a jejich tanečků. Celkově mě ale příběh nikdy moc nezaujal a na dvě hodiny se mi zdá film trochu moc natažený. Kouzlo a hlavně humor Walta Disneyho z původního příběhu zde trochu postrádám. Vizuální stránka přebila tu příběhovou a američané se opět vyřádili. Z tklivého příběhu o krásce a zvířeti s hlubším přesahem udělali klasický velkofilm s monumentálním závěrem přesně ve stylu Hollywoodu. Hlavně ať je to velkolepé, ovšem některé příběhy si naopak zaslouží trochu skromnosti. ()

JosefTomas

Dobrá práce, které ale schází nějaká výraznější tvůrčí invence. Condon je určitě skvělý řemeslník (jen díky němu jsou poslední díly Twilight ságy snesitelné) a v rodinném filmu si asi moc dovolit nemůže, ale kdyby si někde trochu dupnul, nebo přišel s něčím jiným, docela bych to uvítal. Vizuálně to je ale nádherné (raději ani nechci vědět, kolik to stálo, ale kolem 100 mega se zajisté pohybujeme) a tvůrci prodají záběry malého městečka, přírody i zakletého zámku. Obsazení také skvost, ale skryté buďto za CGI nádobím, nebo make-upem (ale zase milé překvapení v podobě titulků, když najednou zjistíte, kdo se za tím vším skrýval). Jen písničky bych zkrátil. Ano, vím, že jsou nedílnou součástí Disney pohádek, ale v jistý moment zkrátka neví, kdy přestat a uměle se natahuje stopáž o zbytečné jednotky minut. Kráska a zvíře nenabízí nic víc, než naleštěný průměr. Ale dělá to velmi dobře. PS: Tak rozpočet je prý někde mezi 150-300 mega dolarů. Tak jsem pár desítek sekl. :) ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Lví král láme rekordy

Lví král láme rekordy

22.07.2019

Studio Disney má za sebou pohádkový víkend. Nejdřív se Avengers: Endgame vyhouplo před Avatara a stalo se tak oficiálně nejvýdělečnějším filmem všech dob, následně šéf Marvelu Kevin Feige oznámil… (viac)

Mulan nabírá obsazení

Mulan nabírá obsazení

16.04.2018

Asi vám neuniklo, že jde do kin jedna hraná disneyovka za druhou. V posledních letech se slavil úspěch s Popelkou, Knihou džunglí nebo Kráskou a zvířetem a příští rok dostaneme Dumba, Aladina a Lvího… (viac)