Bystrá, krásna a nezávislá Elle žije so svojim otcom, samotárskym umelcom Mauriceom, v malebnom mestečku Villeneuve. Pre ostatných obyvateľov však predstavuje tak trochu hádanku, aj pre spôsob, akým neoblomne a so šarmom odmieta vytrvalé návrhy miestneho donchuana Gastona, ktorý má inak všetky miestne dievčatá bezpečne omotané okolo prsta. Jedného dňa napadne Mauricea cestou na trh svorka vlkov. Zahnaný z cesty narazí v hustom lese na potemnelý, zdanlivo opustený zámok, v ktorom nájde útočisko. Zámok má však svojho desivého pána, ktorý votrelcov nevíta... Belle sa dozvedá o zmiznutí svojho otca a vydáva sa ho hľadať. Zoči voči Netvorovi ponúkne svoju slobodu za prepustenie otca. Uzamknutá vo veži odhaľuje tajomstvá zlovestného zámku. Napriek strachu sa spriatelí so zakliatym zámockým služobníctvom a postupne si začne uvedomovať, že za desivým výzorom Netvora sa môže skrývať aj niečo iné... (Saturn)

GeminiK

Nevím pro koho jsou takové filmy - pohádky určeny, ale pro mne určitě ne. Mluvící předměty, všichni pořád zpívají a tančí, kýčovité kostýmy, plno zbytečných postav. ()

Juraxin

Disney prichádza ďalším novým projektom. Tým je reinkarnácia známeho hitu čím je kráska a zviera. Po prvom mojom pozretí som bol veľmi nadšený a dojatý. Príbeh krásnej mladej slečny a zvieraťa som videl mnoho krát a preto som o mnoho viac nadšene sedel v kine z veľkým očakávaním. Lebo príbeh krásky a zvieraťa poznám do posledných detailov. Podľa môjho názoru je to jedna z najlepších disneyoviek všetkých čias. Je to rozprávka ,ktorá je muzikálovej ako aj choreografickej stránke kvalitne spracovaná. Okrem toho nám príbeh poskytuje o mnoho viac ako staré predlohy, ako sú napríklad nové postavy, ktoré tu pôsobia dobre a podľa môjho názoru v príbehu dávajú o mnoho väčšiu logickú váhu ako keby sa celom hrade okolo pyšného princa točili iba jeho dvaja sluhovia. Príbeh o mnoho viac prehlbuje psychiku postáv, vysvetľuje mnoho informácii, ktoré v príbehu boli nepodchytene(informácie na ktoré nebol priestor ani potreba ich rozvíjať).Príbeh nám prehlbuje vojnovú minulosť Gastona, či príbeh matky Belle a preto príbeh pôsobí o mnoho príjemnejšie a ucelenejšie. Okrem kvalitného spracovania nám film poskytuje kvalitné herecké výkony. Ako prvú by som rád vyzdvihol Emu Watson, ktorú si určite všetci pamätáte ako Hermionu Grangerovu. Musím uznať zo začiatku som sa obával aký herecký výkon nám môže poskytnúť, ale našťastie napriek mojím obavám tu ukázala famózny výkon znázorňuje tu krásnu mladú ženu ,ktorá je veľmi inteligentná a má problém zapadnúť do dedinskej spoločnosti. V titulnej úlohe pôsobí skvelo a aj v tanečných a spievajúcich sekvenciách pôsobí prirodzene. Ďalším hercom je britský herec Dan Stevens ktorý v príbehu stvárňuje pyšného princa/zviera už hneď od začiatku príbehu nám ukazuje jeho fakt obrovsky herecky talent. Od prvého okamihu pôsobí ako zlé, kruté zviera s ktorého sa stáva mladý, krásny šarmantný princ, podstate nie je mu čo vytknúť. A poslednou čerešničkou na torte je Luke Evans, ktorý tu stvárňuje mladého, ctižiadostivého záporka. A musím uznať že pre film bol skvelou voľbou pre rolu hlavného záporka, ihneď od prvých scén s neho je cítiť obrovské čaro a rešpekt. Okamžite od prvých chvíľ si uvedomíte že nie je to hocijaký človek ktorým by ste sa mohli zahrávať. Pači sa mi že si v príbehu prejde obrovský vývojom čo nie je až tak vidno u Disney rozprávok a u záporných postav to už vôbec. A ak by som mal teraz uviesť moje záverečné stanovisko tak by som film odporučil hocikomu nehrajú tu žiadne faktory ako vek, alebo či ste krásku a zviera videli sto krát alebo nikdy. Je to uchvatni príbeh plný emócii,honbou za láskou,šťastím a hľadaním svojho pravého ja. Preto by som príbehu udelil 10/10. ()

mima33

Doslova kúzelný zážitok. Emma sa narodila pre to, aby si zahrala Belle, efekty boli doslova úchvatné a vôbec mi pri sledovaní nevadilo, že som túto rozprávku videla už minimálne stokrát a v piatich rôznych podobách. Kráska a Zviera u mňa prekonali dokonca aj Popolušku. ()

HennessyVSOP

No být holka, tak bych měl asi větší radost. Na kreslenou verzi to totiž nemá především proto, že je to už nesnesitelný film pro mužské pohlaví. Zatímco staré kreslené disneyovky jsou velmi dobře koukatelné i pro tatínky a případně si u nich můžete po obědě schrupnout aniž by Vás něco rušilo, tak tohle je už za čarou. První čtvrt filmu jsem silně přemýšlel, jestli to s tou zasranou emancipací a feminisací filmů myslí vážně, protože pokud se hraná verze liší v něčem od předlohy, tak je to zrovna právě v tomhle. Jinak asi nemám co vytknout, hercky odehráno poměrně dobře až na ty kokotské úsměvy, vtipné to bohužel moc není, ale trapné naštěstí také ne. Pěvecky průměr. A celkově ho z té šedi tahá především velmi dobrá předloha. PS: prosím Vás hlavně na to ale nechoďte v češtině, protože jak šla kvalita dabingu v posledních dekádách do hajzlu, tak si dost dobře neumím představit, jak moc strašný to v tom dabingu musí být, polovina filmu je zpívaná. ()

littleplayer

Milujem tieto staré rozprávky. Dostal som presne to,čo som chcel. Film sa držal predlohy,čo sa mne veľmi páčilo. Scéna so snehovou guľou musí potešiť každého romantika :) Neviem čo by som Kráske a zvierati vytkol. Možno len to,že film bol distribuovaný v kinách len s dabingom a ja radšej pozerám v origináli. U mňa jasných 5 *. ()

Veeria

Nádherná podívaná! Prodchnutá pozitivní energií a radostí. Palec nahoru každému, kdo se na tomto snímku podílel, protože jako celek je tato pohádka bez chybičky! Nemám co vytknout! Zážitek! ()

Eridan

Na vyprave a efektech se nesetrilo, hudba celkem usla, ale herecky vykony mi tak nejak nesedly. Emma potrebuje trochu vic odusevnele role, jako kraska mi moc nesedla. ()

lilekbig

Já si asi našel po dlouhé době cestu k pohádkám. Jako malý jsem měl moc rád verzi téhož filmu z roku 1991. Pak jsem viděl Popelku jak animovanou, tak hranou a nějak mě to nezaujalo. Takové nemastné neslané. Nic méně přejděme k věci. Emma Watson jakožto asi nejspanilejší člověk na celičkém světě mně dala jako jejímu velkému fandovi jasně najevo, že Hermiona je opravdu ta tam. Její role Belle ji sedla moc hezky. Budu se muset podívat na titulkovou verzi, protože mi trailery na tuto pohádku říkají, že Emma zpívat opravdu umí a moc rád si ji poslechnu( i když mám nejradši tvrdý metalcore). Luke Evans jakožto Gaston spolu s Joshem Gadem jakožto LeFou jsou velice dobře sehraná dvojka. Například scéna v hospodě působila tak dobře, že jsem chtěl zpívat a já nezpívám. Dan Stevens jako zvíře byl zahrán tak nějak bez chyby. Nejvíce se mi líbila scéna kdy svícen Ewan McGregor zpívá hitovku Be Our Guest. A režisér Bill Condon si už nemusí lámat hlavu s Twilight. Celkově je to moc hezky, barevně zpracované. Sečteno, podtrženo a je to pohádkových 100% a zařazuji do sekce mých jednoznačně nejlepších filmů. ()

BarkaS

Emma je tak krásná, až přechází zrak. A vlastně by mi bylo skoro jedno, o čem že ta pohádka vlastně byla. Zato ten vrchní, eh princ, byl nějakej divnej. Hlavně tedy v lidské podobě. ()

hlava81

Hezká pohádka pro dospělé. Sice nechápu to vysoké hodnocení, ale budiž. Hanit to nebudu, nicméně podruhé už to vidět nemusím :-) ()

Marengo

Opravdu povedený film dle kreslené předlohy. Bála jsem se, aby zde nebyly pozměněny některé věci, které jsou ve stejnojmenném animáku, ale mé obavy byly zbytečné. Také mě potěšilo velmi příjemné herecké obsazení (Ewan McGregor v roli Lumiera, Luke Evans jako Gaston) a mnoho dalších. Viděno s anglickými titulkami - škoda koukat s dabingem. ()

dadoool

Naprosto úžasná pohádka! Dokonale zahraná, krásné prostředí, pěkné záběry. Šla jsem na to s tím, že jsem neznala původní příběh a verzi, a tak jsem byla moc zvědavá, jaké to bude. Někteří co znali původní příběh si stěžovali, že verze není moc povedená. Po shlédnutí nové verze jsem se podívala na tu původní a musím říct, že se to opravdu povedlo. Pár drobných změn a předělávek a film se trochu protáhl, ale bylo to opravdu kouzelné. Zvíře skvěle zahrané, Emma dokonalá jako vždy! Hudba nádherná, stejná jako v původním filmu, což mě příjemně překvapilo. Nejvíce mě po celou dobu filmu bavil Ian Mckellen, opravdu dokonale nadabované. Kdo šel na film s dabingem, udělal podle mě velkou chybu. Už se moc těším, až film uvidím znovu. ()

moriero

Nebýt to muzikál s přemírou otravných dyznyjovských písniček, jednalo by se o jedno z nejkrásnějších zpracování klasické pohádky. Pro tuhle konkrétní mám odmalička slabost. Jako jediná totiž lásku popisuje jako postupný proces poznávání. Spíše mě překvapilo to pozdvižení ohledně údajného gay tématu ve filmu. Proboha lidi, jedná se o celosvětovou marketingovou bublinu. Zženštilých afektovaných chlapíků z pohádek odehrávajících se v 18. a 19. století bylo vždycky požehnaně. A to i u nás. Tenhle mi nepřišel ničím jiný. A jediné, čím toho bojkotu Putin dosáhne, je to, že se to stane nejstahovanějším filmem u ruských dětí. ()

Deeus

Na Gastona jsem se šíleně těšila a nezklamal, u několika vybraných momentů jsem se vážně zasmála, ale načančanost a muzikálost poslední řádky Disney příběhu už pro mě začíná být trošku unavující. Rozhodně to stálo za čas, ale v sále mi teda zvuk přišel připálený (což je škoda), nicméně jelikož poslední adaptaci této klasiky jsem viděla jako příšerný francouzský film, tohle mi vyzdvihlo příběh o latentní zoofilii zpátky do žebříčku oblíbených pohádek. Celkem se mi zamlouvá, jak jede styizace i linie prakticky stejně jako v animované verzi, nadto nemůžu pominout nakažlivost některých písniček a sympatie k sarkasticky frkajícímu Zvířeti. ()

Jana548

Čekala jsem od tohoto filmu pohodovou předělávku podle původní disney verze a to se myslím moc povedlo. Kdo vymyslel obsadit Emmu Watson do role Krásky má můj obdiv. Moc jí dle mého názoru role sedla. Nádherné efekty, i hudba jen asi lepší originální písně než české předabovávačky. Děj mě ani na chvilku nenudil. Zvíře bylo taky udělané slušně, myslím, že ani nebylo tak děsivé takže na film můžete vzít bez obav i menší děti. Film jsem si v kině moc užila a ta délka filmu mi s ním pěkně utekla. Takže pokud věříte ve šťastné konce a máte rádi tvorbu od Disney, věřím, že Vás to nadchne jako mě :). 5* ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Lví král láme rekordy

Lví král láme rekordy

22.07.2019

Studio Disney má za sebou pohádkový víkend. Nejdřív se Avengers: Endgame vyhouplo před Avatara a stalo se tak oficiálně nejvýdělečnějším filmem všech dob, následně šéf Marvelu Kevin Feige oznámil… (viac)

Mulan nabírá obsazení

Mulan nabírá obsazení

16.04.2018

Asi vám neuniklo, že jde do kin jedna hraná disneyovka za druhou. V posledních letech se slavil úspěch s Popelkou, Knihou džunglí nebo Kráskou a zvířetem a příští rok dostaneme Dumba, Aladina a Lvího… (viac)