Bystrá, krásna a nezávislá Elle žije so svojim otcom, samotárskym umelcom Mauriceom, v malebnom mestečku Villeneuve. Pre ostatných obyvateľov však predstavuje tak trochu hádanku, aj pre spôsob, akým neoblomne a so šarmom odmieta vytrvalé návrhy miestneho donchuana Gastona, ktorý má inak všetky miestne dievčatá bezpečne omotané okolo prsta. Jedného dňa napadne Mauricea cestou na trh svorka vlkov. Zahnaný z cesty narazí v hustom lese na potemnelý, zdanlivo opustený zámok, v ktorom nájde útočisko. Zámok má však svojho desivého pána, ktorý votrelcov nevíta... Belle sa dozvedá o zmiznutí svojho otca a vydáva sa ho hľadať. Zoči voči Netvorovi ponúkne svoju slobodu za prepustenie otca. Uzamknutá vo veži odhaľuje tajomstvá zlovestného zámku. Napriek strachu sa spriatelí so zakliatym zámockým služobníctvom a postupne si začne uvedomovať, že za desivým výzorom Netvora sa môže skrývať aj niečo iné... (Saturn)

Chlo0opek

Viděl jsem to ve 3D, takže graficky ve světlých scénách stvořených pro 3D dobrý, jinak grafika dost špatná. Ano, 3D je v tomto snímku 60% rozmazaného, ošklivého, a neurčitého pozadí a 40% jakžtakž ostrého hlavního obsahu. V tomhle směru spíše zklamání, stejně tak i příběh takový jakýsi nedoladěný - občas docela fajn nápad, který vzápětí zase vymizel. Další slabá stránka byli herci a jejich výkony - všichni do jednoho nesympatičtí, Emma (a to ji teď nadhodnocuji) naprosto tuctová holka (zajímalo by mě, jestli i v originále ti obyvatelé křičeli, jak je hezká, či jestli volali něco jiného blížší pravdě:). Další nepovedená záležitost byly písně - ty tuplem vesměs za moc nestály. No, zatím nic moc, že ano... ono o tom vypovídá i fakt, že 1. polovinu jsem měl co dělat, abych u toho neusnul, pak už to přece jen začalo mít nějaký ten děj a i graficky to bylo lepší. Hezky zpracováno bylo především zvíře. Celkově tak lepší 2* - holt ale na naše stařičké zpracování to rozhodně nemá - tam bylo to, co zde chybělo: atmosféra, napětí, příběh a koneckonců i ta kráska byla hezčí... ()

Ajka13

Tak do pulky filmu jsem mela spise rozporuplne pocity, ale odchazela jsem z kina s usmevem od ucha k uchu. Vec, ktera filmu dle meho nejvice skodi, je ten zpev. Narozdil od Popelky nebo treba klasickych animaku typu Na vlasku apod. tu zpev neprirozene zasahuje do deje a pusobi neprihodne. V urcitych chvilich jsem si prala, uz aby ten zpev skoncil. Hlavne v prvnich minutach. Jak ale na zpevu trochu ubrali, stala se z toho opravdu nadherna zalezitost a uz se moc tesim, az se na to budu moct podivat znovu. A mimochodem, ty saty jsou bozi! ()

fairytalebliss

Vidieť filmové spracovanie jednej z mojich najobľúbenejších rozprávok v hlavnej úlohe s mojou obľúbenou Emmou Watson bolo niečo neskutočné. All the feels ()

Slida79

Ach...úžasné, kdo miluje kreslenou původní pohádku z roku 1991, toto je tak nádherná nástavba, ožití charakterů, vše dokonale propojené a propracované nádherně odzpívané....jedním slovem "ach" kdo máte v sobě ještě trochu dětské radosti, jděte lidi, jděte do kina! (Na anglický originál) 95% ()

bigmatko

vizuálne divadlo, ktoré oživilo kreslenú rozprávku. Skutočne pekne spracovanie vhodné úplne pre každého diváka. Mrzelo ma že to nedali v originály, lebo slovenský dabing a slovenské pesničky ma dosť rušili. Pretože Dysney ma pesničky šité na mieru filmom a ich predabovanie sa málokedy podarí. a tak tomu bolo aj teraz. Spieva sa tam takmer stále. určite by to bolo krajšie v pôvodnom znení ale čo sa dá robiť. Pre fanúšikov Dysneoviek je to povinná jazda plná krásnych scenérií, kostýmov a roprávkovej atmosféry. Mne osobne tam moc Hermiona nesedela ale celkový dojem nekazila. Film sa oplatí vidiet. ()

OndrejKas99

Na film jsem šel s očekáváním docela kvalitního zpracování pohádky. Ovšem snímek mne velmi mile překvapil. Nemohu vytknout jedinou věc. Lokace a prostory byly pohádkově kouzelné, písničky skvělé, mluvící nábytek roztomilý a nápaditý, Zvíře skvěle zvládnuté po efektové stránce a efekty celkově velmi nadpůrměrné, Luke Evans v roli namyšleného vojáka nesnesitelně otravný (ale tak to mělo působit!). Na Emmu Watson jsem se s radostí koukal celé dvě hodiny a musím říct, že si nedokážu vybrat jinou herečku, která by mohla být pro tento film lepší volbou. Ian McKellen a Emma Thompson na konci byli už jen třešničkou na už i tak dokonalém dortu. ()

Ado.Erdelyi

Kráska na Zveria - Keby sa to nevolalo Kráska a Zviera myslel by som si že idem na niaky muzikál kde sa len spieva a príbeh ide na druhú nohu , Ema Watson a postavičky svojim spevom ma začali tak nudiť že vždycky ked sa v tom filme začalo spievať mal som chuť odtial odísť , dalšie mínus je že som čakal niečo viac hororové a nie taku starú klasiku kde ide iba o lásku a smilstvo , proste som čakal niečo iné , jeden z dobrých momentov je Luke Evans ktorý rolu záporaka Gastona zahral skvelo , ale to je asi všetko a vlastne ma to odradilo aj od ostantných Disney filmov vážne nekecám , tento film ma zklamal nehorázdne . 3/5 ()

Logicomix

Neviděl jsem originál a nemusím muzikály, ale rád se koukám na Emmu Watson. Ta nesleze z plátna a je milá jako celý film. Je tam skákání po střechách, závěrečná bitva, romance, velmi jemný humor a z jídelního čísla přechází zrak. Netradiční počet černochů mi také nevadil. Vůbec mi to nebylo dlouhé a užíval jsem si každou minutu, i když si myslím, že je to film spíše pro holky. Pánové, vezměte na to své něžné půlky a romantický sex vás nemine. 100% PS: Ta gay záležitost je tak soft, že bych si jí možná ani nevšiml. ()

Pintenta

Veľa, preveľa spievania. Muzikálom by som to kľudne nazvala. Niekedy sa mi začalo zívať, čo bol dej veľmi natiahnutý práve pre to spievanie. Vizuálna stránka - perfektná, tu niet čo vytknúť. Aj kostýmový výtvarník sa činil, bolo na čo pozerať. Samotná Emma pôsobila veľmi jemne, žensky, tie dlhé vlasy jej ozaj pristanú podľa mňa viac. Ako celok hodnotím dobre, až na to spievanie, ktorého tam bolo viac, než dosť.. ()

Sathine

Nebudu hodnotit nic jiného, než to, že celý film jsem sledovala perfektní napětí mezi kráskou a zvířetem, kdy se k sobě naprosto perfektně hodili (ať to zní jakkoliv blbě), ale v momentě, kdy se ze zvířete stal "krásný" princ, veškerá chemie mezi dvěmi hlavními protagonisty skončila a pro mě to byl i mučednický konec filmu. Nic jiného nehodnotím, protože jsem viděla film v češtině (utrpení pro mě) a velmi ráda si jej poslechnu v originálním znění. Ale to nic nemění na tom, že prostě ten mužský hlavní herec se k Emmě prostě nehodil! Jinak vše ostatní opravdu krásné, vypiplané, dokonalé, ale vůbec ne přehnané. ()

Capri2016

Tento americky muzikal Kraska a zviera ma prekvapil vybornymi spevackymi vykonmi podanymi aj v slovenskom dabingu. V Bratislave som hladala, kde by film hrali v povodnom zneni a bohuzial som nenasla, ale nastastie tentokrat slovensky dabing (hovoreny aj spievany) bol na vybornej urovni. Musim povedat, ze tato muzikalova americka optimisticka rozpravka hoci bola nadherna, nebola pre mna to prave orechove. Mne na tento pribeh proste viac sedi hororova verzia tejto rozpravky napriklad ako vo vybornom zpracovani ceskosloveskeho filmu z roku 1978 Panna a netvor, alebo francuzska hororova verzia Krasky a zvierata z nedajnej doby s vybornym Vincentom Casellom v hlavnej ulohe. V tejto americkej muzikalovej verzii ma milo prekvapila Emma Watson, ktora posobila velmi prirodzene a tato dievcenska hrava verzia Krasky jej krasne sadla. Tiez ma zaujal vyborny a vtipny zaporak Luke Evans v ulohe Gastona. Myslim, ze oni dvaja, vyborna animacia a hravy scenar pridali tomuto filmu dobrych 20% a u mna skoncila tato holywoodska muzikalova, trochu nacancana verzia celkove s 80%. ()

Ant_Envoy

Nejsem fanda muzikálů. Z High School Musical jsem měla ráda jen Sharpay - pokud nezpívala, La La Land...ne, a promiňte ale Mamma mia má sice dobře udělaný písničky ale zápletka nestojí za nic. Prostě muzikály nemusím. Ale protože zbožňuju Emmu Watson, rozhodla jsem obětovat sebe i 129 korun a na Krásku zašla. Celkově bych řekla, že film "ujde". Kontrast, který má znázorňovat hlavní dvojice bohužel není až tak patrný. Tedy vzhledově jistě, ale stejně se jejich vztah vyvine velmi rychle na to, jak mají být rozdílní. I kontrast prostředí mohl být větší. Vesnice vypadá jako Hobitín a barevný, třpytivý zámek pak nevyhlíží až tak honosně. Emma zpívá dobře, vypadá dobře, ale jako herečka má málo prostoru, což je škoda, protože Hermionovský šmrnc by scénám dost pomohl. Prožitek na velkém plátně dobrý. Doma si to znovu nepustím. Protože mám měkké srdce, dávám čtyři hvězdy. Ale je to opravdu hlavně díky mému obdivu k Watsonové a tomu roztomilému hrnečku. ()

eMSiKi

Za mě pěkný jednoduchý příběh s klasickým "happy endem". Muzikálová pohádka. Souhlasím s komentáři, že písničky zbytečně zpomalovaly děj. Na mě tam toho bylo až až. Ale tak je to tím, že jsem na ten film šel, jen z důvodu, že tam hraje Emma. Nedíval jsem se na žádný trailer, na nic. I proto jsem byl v kině lehce překvapen, když tam přicházely rodinky s malými dětmi a já raději kontroloval lístek, jestli jsem ve správném sálu. Já bych řekl, že to je film, který lehce nadchne, ale vůbec neurazí. ()

Barbucha9

Nelze nic vytknout. Hraná adaptace již ztvárněného kresleného filmu jen skvěle doplňuje úžasnou atmosféru, kterou první kreslený film přinesl. Písně, které hraný film převzal jsou kvalitně nazpívané a díky vypiplané scéně chytnou za srdce. Oproti kreslené verzi film působí temnějším dojmem, což mě jako ne-dětského diváka potěšilo. Za mě film předčil svou kreslenou předlohu a mimochodem absolutně nechápu vyhrocenost situace kolem toho, že jedna z vedlejších postav je gay. Byla jsem zvědavá z jakého důvodu se na tento film může někde až od 16 let a co je považováno za onu ,,propagandu homosexuality" - musím říct, že jsem to nepochopila a kroutím hlavou. ()

Nellie Lovett

Kráska a zvíře a já jsem si prostě nesedli. Od čeho začít? To množství triků a digitální krajiny mi připadalo, jako by tvůrci netočili hranou verzi, ale znovu se pokoušeli o kreslenou s několika živými herci. Zvíře nemělo charismatu, ani co by se za nehet vešlo (působilo spíše jako bezradný teenager, který neví, co se sebou). Ani Emma nijak zvlášť nezaujala - ono asi nebylo moc těžké se do ní zamilovat, když byla jediná dívka v okruhu 100 km, která uměla číst. Což je další věc - kdeže jsme měli vidět tu zamilovanost? Rokoková stylizace mi hrozně nesedí a štvou mě písničky, které se vyplňují děj jen proto, aby si zazpívali i svícen a hodiny a tvůrci mohli předvést digitální show. Místo toho mohli věnovat víc prostoru právě rozvíjejícímu se vztahu mezi kráskou a zvířetem. Ale abych nebyla hnidopich, byly tam i dva vtipné momenty (koulování ve sněhu a rozprava o Shakespearovi). ()

tereza.k

Srdeční záležitost. namlsaná kreslené verze jsem se bála jak to dopadne, a dopadlo to dobře. Luke jako Gaston je přesný :D U mě spokojenost, dabing se ale moc nepovedl, hlavně u zpěvu. V originále to mělo šmrnc. Jenom mě napadá otázka, jak se vzali u dvora černoši jako šlechtici celkově jako rovnoprávné bytosti. Já vim, je to pohádka ale stejně mi to k té době nějak neštymuje. ()

raikonen16

Velice dobře fungující muzikál, který táhne především klasický Disneyho vizuál, výborně zvládnuté hudebně-taneční části a Emma Watson, která se pro tento film asi prostě narodila. Škoda ale na dnešní dobu podprůměrného CGI na poměrně důležité postavě, tedy samotném Zvířeti, kde je na jeho pohybech vidět určitá což může celkový dojem zkazit. Přesto je to celkově zvládnutý film, bohužel ale úrovně loňské Knihy džunglí nedosahuje a tak už jen kvůli tomuto remakeu nelze udělit plný počet. ()

zuzrik

Ve srovnání s novou Popelkou tak minimálně o dvě třídy lepší. Krásné hudební čísla a skvělí herci napomohli tomu že i slza ukápla. Emma byla skvělou volbou. ()

shinlove

Nádhera! Pohádka, která je blíže muzikálu než čemukoli jinému, ale přesto pohádka. Atmosféra naprosto nádherná, barevná, temná i krásná, prostě pohádková. Překrásná Emma je opravdu tou kráskou, kvůli které by se nejedno zvíře zamilovalo a změnilo. Jsem nadšený, jak z hrané pohádky už dlouho ne ;) 5* ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Lví král láme rekordy

Lví král láme rekordy

22.07.2019

Studio Disney má za sebou pohádkový víkend. Nejdřív se Avengers: Endgame vyhouplo před Avatara a stalo se tak oficiálně nejvýdělečnějším filmem všech dob, následně šéf Marvelu Kevin Feige oznámil… (viac)

Mulan nabírá obsazení

Mulan nabírá obsazení

16.04.2018

Asi vám neuniklo, že jde do kin jedna hraná disneyovka za druhou. V posledních letech se slavil úspěch s Popelkou, Knihou džunglí nebo Kráskou a zvířetem a příští rok dostaneme Dumba, Aladina a Lvího… (viac)