Bystrá, krásna a nezávislá Elle žije so svojim otcom, samotárskym umelcom Mauriceom, v malebnom mestečku Villeneuve. Pre ostatných obyvateľov však predstavuje tak trochu hádanku, aj pre spôsob, akým neoblomne a so šarmom odmieta vytrvalé návrhy miestneho donchuana Gastona, ktorý má inak všetky miestne dievčatá bezpečne omotané okolo prsta. Jedného dňa napadne Mauricea cestou na trh svorka vlkov. Zahnaný z cesty narazí v hustom lese na potemnelý, zdanlivo opustený zámok, v ktorom nájde útočisko. Zámok má však svojho desivého pána, ktorý votrelcov nevíta... Belle sa dozvedá o zmiznutí svojho otca a vydáva sa ho hľadať. Zoči voči Netvorovi ponúkne svoju slobodu za prepustenie otca. Uzamknutá vo veži odhaľuje tajomstvá zlovestného zámku. Napriek strachu sa spriatelí so zakliatym zámockým služobníctvom a postupne si začne uvedomovať, že za desivým výzorom Netvora sa môže skrývať aj niečo iné... (Saturn)

POMO

Ten typ muzikálu, kde pesničky už tak jednoduchý príbeh neprehlbujú, ale naopak eeešte viaaacej spomalujúúú. A že ich je tam pozěhnane. Vizuálne ale fakt krásny, s asi najvernejším retro kúzlom a lá pôvodný Wizard of Oz, a s najviac peknou princeznou Emmou Watson, ktorá sa pre túto rolu narodila. Tak trochu spoiler: Najviac si z tohoto filmu budem pamätať moment šoku, kedy sa pred koncom na plátne objavili živí Ewan McGregor, Ian McKellen a Emma Thompson, a mne došlo, že miesto ich hlasov som celé dve hodiny počúval do češtiny predabované piesne. IMAXová premča sa neodmieta, ale tentoraz som bol na dabing fakt už naposledy v živote. Film má ináč výborné 3D (to sneženie!) a aj formátom je do IMAXu ako stvorený. ()

Malarkey

Že se mi onehdá líbil La La Land asi umocnilo fakt, že, jakožto muzikál, měl krásně napsanou hudbu a do toho nabízel špetku osudovosti, která mi standardně v současných muzikálech chybí. Na muzikály totiž jinak příliš nejsem…spíš vůbec. No a tato verze Krásky a zvíře je přesně ten druh sladkobolného americké muzikálu, který je jistě dobrý ve všech ohledech, ale nic navíc Vám nepřinese. Maximálně tak vizuální stránku v podobě mluvícího nábytku, což je fajn, ale celý film to rozhodně nezachrání. Průměr až to hezké není… ()

MrHlad

Bude to asi hit a malým holkám se to bude líbit, přesto mám pocit, že by svět bez hrané verze animáku Kráska a zvíře fungoval bez problémů dál. Emma Watson je fajn, triky opulentní a výprava skvělá, ale kvůli přestřelené délce začne filmu v polovině povážlivě docházet dech a nemá moc o čem vyprávět. Jo, jsou tu známé písničky, ale půlka z nich tu je prostě jen proto, že byly v animáku. A výstupy roztomilého mluvícího nábytku přestanou být zábavné po pár minutách, a když svícny, konvice a hodiny zaberou komplet prostor před kamerou, začne to být rychle ubíjející. Velký digitální bordel. Pořád je to ale poctivá romanticko-pohádková podívaná, která vlastně nabízí přesně to, co od ní očekáváte. Popelka má sympatičtější postavy, Kniha džunglí je vtipnější i napínavější, od hrané Krásky a zvířete bych ale víc než to, co dorazilo do kina, nejspíš nikdy neočekával. Takže nakonec je asi OK. A Luke Evans je boží. ()

T2

Rozpočet $160miliónovTržby USA $497,782,049Tržby Celosvetovo $1,221,782,049Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Od Disney skôr gýčoví prešľap, od polovice som sa skôr nudil, nemalo to patričné čaro čo som očakával, animák z 1991 je vo všetkých ohľadoch skvostný a táto jeho kópia proste nefunguje akoby mala. Réžia rutinná, muzikálnosť tak na pol plynu strhne, je pekné že to má dosť luxusné obsadenie ale nie je to na nič, keď jediná postava, ktorá tu má poriadne miesto je tá záporná - Gaston stvárnená Lukom Evansom, drobunká Emma Watson sa mi proste do úlohy krásky Belly nehodila a zas tam museli napchať černoškov !!?? Do kelu aký význam to tam malo asi len pre komerčný efekt pre viac rias, ešte že tam nedali aj nejakých aziatov, takže skôr sklamanie. A zaráža ma tým pádom ten veľký komerčný úspech, lebo predošlé hrané filmy od Disney ako Popoluška a Zloriana boli ďaleko čarovnejšie /videl v kine: 60%/ ()

KarelR

Další Popelka se bohužel nekoná. Kráska a zvíře se zuby nehty drží retro stylizace a výsledkem je těžce kýčovitá vyprávěnka, která umí okouzlit hlavně v trikových scénách. Jinak se totiž všichni zbytečně moc kření a příběh je zkratkovitý až běda, i když zabírá mohutných 130 minut. Neříkám, že tu není pár hodně povedených momentů a scén – zhruba od půlky se Kráska docela chytí a šlape v písničkách i mimo ně. Celkový dojem je ale přesto rozpačitý a nejvíc z něj trčí Evansův Gaston, který je vyhrocený přesně tím způsobem, aby člověka bavil a zároveň fungoval jako solidní padouch. Kéž by se od něj poučil i zbytek filmu! (6/10) ()

Fr

“BYLO NEBYLO…“ /// Disney potvrdil, že krást se nemá a že pohádka má mít ty nejlepší záporáky (seš dobrej Evansi!). Někdy jsou ty písničky fajn, někdy ftipný a někdy je jich moc. Ovšem udiví, kolik do nich narvou serepetiček. A to drámo na konci – to by obstálo i v dospěláckým filmu! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Pohádku, kterou napsala Jeanne Marie Le Prince de Beaumont a taky tu českou Panna a netvor znám, ale chci si doplnit vzdělání. 2.) Nevím, jak potrestat hajzla, co nám krade kytky. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ * ()

LIVINGDEAD

Krásné, uplakané, zamilované... jen mi tam vadily jen otřesné písničky. Na film jsem se díval v polském dabingu a tak si to jistě umíte představit. I když, písničky v českém podání budou stejné. Sakra, proč do těch nových pohádek vždycky naserou písničky??? ()

EvilPhoEniX

Hezká výprava, solidní triky a rozkošná Ema Watson tím pro mne klady končí. Písniček je na můj vkus až moc a líbily se mi víceméně jen od Emy, zbytek mě moc nezaujal. Dá se na to koukat, ale předloha je natolik ohraná, že nemá čím překvapit.60% ()

Viktooorka

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských pohádek, jak už jsem psala u animáku z roku 1991. Knížku mám doma dosud. Muzikály mám ráda a jelikož superstar ze mě nikdy nebude, tak si zpívám aspoň doma :o) Trochu jsem si nemohla zvyknout na Hermionu v jiné roli, ale nakonec se mi to povedlo. Takže za mě super zpracování! ()

novoten

Po stránce pohádky i muzikálu do absolutního konce odvedená práce, kde z kostýmů, výpravy, choreografie a Emmy Watson oči přecházejí a hudba svým kouzlem bere za srdce čím dál silněji. Film, který splnil všechno, co během předlouhého čekání slíbil. ()

tron

„Chcete svoje obvinenie postaviť na svedectve zavšivenej žobráčky? Bez urážky, Agáta.“ Prvá hodina je smrtiaca. Po vizuálnej stránke (masky, letná dedina, zimný zámok, hlboké lesy s vlkmi, kostýmy, CGI...) síce na nadpriemernej úrovni (je to ostatne Disney za 160 miliónov), ale už nemám 14, aby mi to stačilo. Scenár mimoriadne predvídateľný, postavy priemerné s nábehom na podpriemernosť. Nekonečné pesničky a nezaujímavé, patetické dialógy. Našťastie, po hodine sa to trocha rozbehlo a koniec bol dojemný. Luke Evans fajn (do chvíle, kým sa neprerodil z rozkošne samoľúbeho narcisa na debila). Prevláda rozčarovanie a strašné spomienky na neskutočnú nudu, ktorá ma pri sledovaní Krásky a zvieraťa kvárila. Mnohé veci som nepochopil (aký dlhý čas ubehol od prekliatia? Tipujem, že roky, ak nie desaťročia. Tým pádom ako je možné, že za celý ten čas ruža neopadla, no keď je Emma Watson v začarovanom zámku pár dní/týždňov, spadne lístok každú chvíľu?). A bolo mi ľúto Dana Stevensa z Legionu, toto si nezaslúžil. ()

dO_od

// Zbytečný až běda. Tu miliardu dodnes nepochopím, kromě krásné Emmy to totiž nemá fakt vůbec nic a jak mi je normálně dramaturgie u filmů ukradená, tak tady jsem ji absolutně nechápal. Belle trvá jednu scénu dojet zachránit svého otce. Jejímu tátovi spolu s Gastonem to trvá oproti tomu scén asi 10, než se dostanou do poloviny cesty. A pak na konci vesničané jdou pěšky opět jednu scénu až k hradu? Trochu nám to cestování hapruje, nemyslíte? 5/10 ()

Asia_Power

Jsem v šuku !! Jak jsem se bála, že neustálé békání mě bude iritovat nebo dokonce srát na největší míru, tak jsem se napůl spletla. Emma béká hezky a když tam jela nějakou tu odrhovačku tak jsem si i nožkou podupávala do rytmu. Bohužel jsem hovado bez hudebního sluchu a smyslu pro rytmus, takže jsem podupávala totálně mimo a spíš to vypadalo, že mě to sere. Opak je pravdou, líbilo se mi to. Ostatní popěvky jsem přetrpěla snad ještě Zvířák se dal poslouchat. Pohádku jsem si užila a jelikož jsem dokonce byla i střízlivá, tak bude asi opravdu podařená. Sice mi tam chyběla postelová scéna, kde by nahá Emmička skákala Zvířeti na vocasu na důkaz lásky, ale tak co se dá dělat, francouzák mi musel stačit. Luke Evans hrál narcistickýho kokota tak dobře, až chytám podezření, že to ani nehrál a třešničkou na dortu bylo jeho jméno. Gaston. Pamatujete na Gastona? To je ten lachtan, co jste ho tak moc zachraňovali až ho ze stresu kleplo a v tom Labi chcípnul. Historie se opakuje a Gaston chcípne zas, tentokráte bez snažení o záchranu. ()

Pethushka

Na Krásku a zvíře jsem jít chtěla. Už kvůli Emmě. Jenže nějakým nedopatřením jsem se ocitla v kině na filmu s dabingem. A tím pádem pro mě byl film z poloviny zabitý. Netuším, jak by to bylo v originálu, ale většinu písniček jsem v české verzi snášela dost těžce. Jinak k filmu žádné větší výtky nemám. Tvůrci se dost drželi předlohy, herecky je to obsazené skvěle a efekty taky hodně dobré. ()

xxmartinxx

Dvouhodinová fetiš, potěcha z ní pramení z ukojení diváka převedením notoricky známých obrazů do hrané a velkolepé podoby (výprava hraného filmu je paradoxně větší než kresleného - produkce byla schopna zaplnit obraz víc fyzicky, než byli animátoři schopní nakreslit). Podobné fetiše mám rád, ale na rozdíl od Superman Returns nebo Jacksonova King Konga tahle nejde od srdce, je jen naplněním objednávky, a je to vidět. V důsledku toho je těžší ji propadnout, protože bych nepodléhal spolu s tvůrci, ale jim. ()

Zíza

Pohádky mám ráda. Ale tohle asi pohádka nebyla. Už od začátku jsme měla spíše otázky k ději, k tomu, co se dělo, než abych si film užívala. Film mě bohužel vůbec nezasáhl, písně mě nechaly nepolíbené (a to mám muzikály snad raději než pohádky), občas byly zdlouhavé, což ostatně byl celý film. Vůbec to neutíkalo, v polovině jsem to musela stopnout, abych se na chvíli prošla internet a odpočinula si od toho. Film prostě vůbec nefungoval. Jak se v něm vůbec řešil čas? Koukala jsem na to s chlapem a to z toho byl otrávenější než já. Samé připomínky k tomu a tamtomu a přitom je dost nenáročným divákem. SPOILER Například Gastonův pád... ta byla tak o ničem, že ho klidně mohli nechat zakopnout a mělo by to stejný efekt. Pro mě dost nepovedené. Slabší 2*. ()

Gilmour93

Svobodomyslná mladá žena, její hostitel, který je od začátku sympatický, i když se neholí a užvaněné bytové doplňky jakožto součásti jednoho švédského prvku na francouzském zámečku. Před úchvatnými kulisami to chce písní tolik říct, ale ke vší smůle je výsledkem jen stagnace. Zaplaťpánbůh za Evansova Gastona, k jehož narcisu touží přivonět Gadův LeFou. Nebyli nakonec tihle dva kráska a zvíře..? Obsazení je sice pokrokové, ale jiné věci se přehlédly. Zvíře se Belle neomluvilo za všechno to věznění, ubližování a manipulaci a jeho zacházení s ní není vykreslováno jako špatné. Kde jsme? Zakázat! ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Lví král láme rekordy

Lví král láme rekordy

22.07.2019

Studio Disney má za sebou pohádkový víkend. Nejdřív se Avengers: Endgame vyhouplo před Avatara a stalo se tak oficiálně nejvýdělečnějším filmem všech dob, následně šéf Marvelu Kevin Feige oznámil… (viac)

Mulan nabírá obsazení

Mulan nabírá obsazení

16.04.2018

Asi vám neuniklo, že jde do kin jedna hraná disneyovka za druhou. V posledních letech se slavil úspěch s Popelkou, Knihou džunglí nebo Kráskou a zvířetem a příští rok dostaneme Dumba, Aladina a Lvího… (viac)