Bystrá, krásna a nezávislá Elle žije so svojim otcom, samotárskym umelcom Mauriceom, v malebnom mestečku Villeneuve. Pre ostatných obyvateľov však predstavuje tak trochu hádanku, aj pre spôsob, akým neoblomne a so šarmom odmieta vytrvalé návrhy miestneho donchuana Gastona, ktorý má inak všetky miestne dievčatá bezpečne omotané okolo prsta. Jedného dňa napadne Mauricea cestou na trh svorka vlkov. Zahnaný z cesty narazí v hustom lese na potemnelý, zdanlivo opustený zámok, v ktorom nájde útočisko. Zámok má však svojho desivého pána, ktorý votrelcov nevíta... Belle sa dozvedá o zmiznutí svojho otca a vydáva sa ho hľadať. Zoči voči Netvorovi ponúkne svoju slobodu za prepustenie otca. Uzamknutá vo veži odhaľuje tajomstvá zlovestného zámku. Napriek strachu sa spriatelí so zakliatym zámockým služobníctvom a postupne si začne uvedomovať, že za desivým výzorom Netvora sa môže skrývať aj niečo iné... (Saturn)

Ceberus

Emma Watson je samozřejmě skutečně Kráska. Asi si původní předlohu nepamatuju přesně, protože postava Gastona mi přišla jako úplně zbytečná komická výplň. Pokud máte rádi muzikály, přidejte si hvězdu navíc - mě osobně muzikály neberou a nejradši bych všechna hudební čísla vystříhal. :-) A přestože muzikály nemusím, tak pokud mám nějaký podobný doporučit, tak raději živějšího Aladina. ()

loveless

Další verze pohádky Kráska a zvíře. Tentokrát s mojí oblíbenou Emmo Watson, která ale jakoby tady ani neměla co hrát, vše se točí jen kolem efektů. Vidíme zde také několik zajímavých tváří, ale vlastně hlavně slyšíme jen jejich hlasy - pokud si pustíme film v původním znění. Pro koho měl být tento film určen je pro mě těžké říci, pro děti příliš dlouhé a nudné, no a pro dospělé vlastně taky. ()

RAFT

Pěkně natočená pohádka.Dokonalá výprava,efekty,scénář taktéž dobrý.Možná film mohl být i co si kratší .80% ()

Aress odpad!

Tento film se pro me stal jakymsi milnikem v mem filmarskem zivote. Poprve v zivote jsem se v pulce zvedl a s partnerkou odesel z kina. Nevim jestli je treba dodavat neco vic. Preslazena pohadka. Vrcholem bylo zpivajici a smutne zviratko (postava Zvire). Fyzicky jsem citil jak testosteron v mem tele, se premenuje na estrogen >:( Bobuzel nemuzu Disney zalovat za absolutni ztratu casu a ohrozeni integrity meho muzstvi. PS: Ne, ze bych si liboval v pohadkach ale favoritem zustava francouzsky remake La Belle et la bete 2014. ()

Marty7CZ

Prehlidl jsem, že je to skoro muzikál! Takže peklo s písničkou.... Nudilo to i moji dceru! Takže další parádní vizuální Popelka není, ale vydělá to, bohužel, daleko větší ranec. P. S. Viděno ve 3D. Už to vidět netřeba. 60% ()

Clark_Kent

SILNÉ DOJMY Z KRÁSKY A ZVÍŘETE: Všichni se jí smáli až do té doby, kdy jí začali kopírovat. Bylo nebylo, zrodila se romantická romantika. Je pravdou, že reamek působí malinko více temněji než originál z roku 1991. Všechno ve filmu kráčí po staré klasické cestě disneyovek /Šípková růženka, Sněhurka a sedm trpaslíků/. Příběh funguje naprosto emocionálně a spousta scén hraje na srdce diváka. Velmi dobrý je charismatický padouch v podání trochu přepáleného nafoukance v podání Luka Evanse. Emmička Watsonová je rozkošná a naučila se i zpívat, brala hodiny zpěvu v rámci přípravy na roli Belle. Muzikálový doprovod dupe na jedničku a není pochyb o kvalitách. Škoda, že většina kin se rozhodla pro český dabing což mě dost mrzelo. Chápu, děti titulky nepochytí, ale je lepší když má člověk na výběr. Výsledný film zůstává věrný klasice a okouzlí všemocně všechny co mají srdce. Nakonec jsem dojat a mile překvapen. ()

Lavinia

Klasická krásná pohádka, opravdu krásné zvíře, velmi zdařilý živý nábytek, princ trochu nanicovatý, ale na těch pár minut ... Trochu otravný sok v lásce s ještě podivnějším homo-chytlavým kamarádem, kráska nijak zvlášť krásná, a už vůbec ne emancipovaná - proč také? Spíš nevycválaná husa. K tomu místo muzikálu řvavá kakofonie, která se vydává za písně. Pamatuji se na dřívější filmy, které - když se pělo - pak se nápěvy lišily, byly krásné a nutily do zpěvu a tance (např. Sound of Music, nebo Singin in the Rain, Cabaret, Rocky Horror Picture Show, Grease ...), dnes jde vše jako LaLaLand - hlavně hlučně a sebestředně. Rovněž podíl Afroameričanů značně zaráží vzhledem k geografii místa - ráda bych jednou viděla zfilmování třeba Chaloupky strýčka Toma, kde v hlavní roli bude běloch. Ale třeba se dočkám. ()

Pedronaut

V podstatě všechny velké Disney animáky šly v 90. letech mimo mě. Doma jsme sice měli takovou podivnou deskovku s motivy z Aladina, Lvího krále, 101 dalmatinů, Malé mořské víly i Krásky a zvíře, ale nijak zvlášť odvařený jsem z ní nebyl. Na jejich hrané verze se proto dívám spíš skepticky, vždyť ony taky nejsou nic jiného, než stádo velkých dojných krav. Navíc u Maleficent jsem odešel ze sálu v půlce promítání a i když jsem se vrátil až ke konci, rozhodně jsem neměl pocit, že bych přišel o nějaký filmový skvost. Long story short: od Krásky a zvíře jsem čekal jen další sračku. A ona to vlastně sračka je. Efekty jsou strašné a výprava nijak výrazně kreativní (no fakt, kdyby mi tenhle počítačem generovaný kus haggisu ukázali před deseti lety, asi nad tím mávnu rukou, ale od jednoho z největších blockbusterů roku 2017 čekám prostě víc), příběh v podstatě do poslední housky kopíruje původní animák, písničky se nelíbí, představitel Zvířete je nezajímavý a vlastně je to celé jen další (na oko) feministický film od Disneyho. Najde se tu ale pár věcí, které se Krásce prostě musí nechat: Ewan McGregor (o kterém jsem věděl), Ian McKellen (o kterém jsem nevěděl), Emma Thompson, výprava ve vesnici, LeFou (který jestli je otevřeně gay, jak to Disney před premiérou promoval, tak já jsem bradavice na nose Christiana Balea) a... GASTON!!! Bože, jestli si něco přeju, tak aby ten parchant dostal svůj vlastní spin-off. ()

hekla

Nádherná muzikáová pohádka, která by bez Emmy Watson nebyla tak krásná. Ona je prostě do role princezny jako stvořená. Skvělé efekty, kostýmy a celková barevnost a propracovanost animace. Moc pěkná podívaná. ()

Shanen29

Po trikové stránce výborné,ale neoslovilo mě skoro nic,do příběhu již nelze nic nového vmáčknout a výpadá to opravdu hodně vynucený studiový kýč.Moc mě to zklamalo.Doufám že se již nikdo nebude pokoušet tento úžasný příběh natočit znovu.Jasně vedeme my Češi. ()

Anomiska

Oproti kreslenej verzii z 1991 je tam o niečo viac scén, ktoré ale nijak film neobohacjú. Navyše zbytočné piesne, ktoré film naťahujú do unavujúcej dĺžky. ()

Maniik88

Copy - paste. V podstate iba skopírovaná kreslená verzia, dokonca s rovnakými pesničkami. Toto ma tak sklamalo, že som to ani nedopozeral. V hranej verzii podľa mňa nie je miesto na trápne spievanky. Škoda, inak to je vizuálne vypiplané s fajn hercami. ()

MAAUZ

Na mě moc umělá, uhlazená, kulisová, disney adaptace zpívané pohádky s kouzelnou Emmou Watson a ...zvířetem. Přesto, že jsem byl do Emmy v době HP blázen, tak mě tu rozčarovala do reality a já se začal hodně nudit. Ačkoliv hlas měla krásnej, ne že ne. Grafika taky špatná nebyla, jen jak se mlátily kusy nábytku, tak to mi přišlo fakt mentální. Finále jinak pěkně zakončené. ()

elimS

75% - komentář 20ti slovy: O 30 minut kratší (míň zpěvu) a "Beast" nevypadat jako uhlazený metrosexuál, je z toho pěkná pohádka....ale i tak to byla pěkná pohádka. ()

Najt

Film vypraví příběh, který je už několikátým remakem a proto na něj nahlížím trošku s rezervou. Musím ale konstatovat, že aniž bych se nad tím nějak moc zamýšlel, tato nejnovější verze je zároveň i nejlepší. Režisér to natočil tak, jak má být, děj odsýpá a obsazení je perfektní. Emma Watson překvapila, ale roli Hermiony, už jen tak nepřekoná, a proto jsem z jejího, sice hezkého, ale tradičního obličeje, měl v muzikálové pohádce občas trochu umělý pocit. ()

nenet

Tvůrci naštěstí pochopili, že nejlepší bude držet se klasické animované verze příběhu a nepouštět se do větších, zpravidla nesmyslných, experimentů. Šťastnou ruku měli i při výběru herců v hlavních rolích a velmi citlivě se podařilo rozšířit i nádherný původní soundtrack. Jakkoli obecně moc nemám ráda předělávky tohoto typu, uznávám, že tady se to vcelku povedlo. ()

Pulper

Laciná a trapná hraná verze celkem dobrého animáku. Do toho černoši a Asiati. Svatá prostato! Jedna hvězda za triky. Emma Watson neumí hrát, což ukázala už v Harry Potterovi. Jen má pěknou tvářičku a úsměv. A hvězdy to nezachrání. ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Lví král láme rekordy

Lví král láme rekordy

22.07.2019

Studio Disney má za sebou pohádkový víkend. Nejdřív se Avengers: Endgame vyhouplo před Avatara a stalo se tak oficiálně nejvýdělečnějším filmem všech dob, následně šéf Marvelu Kevin Feige oznámil… (viac)

Mulan nabírá obsazení

Mulan nabírá obsazení

16.04.2018

Asi vám neuniklo, že jde do kin jedna hraná disneyovka za druhou. V posledních letech se slavil úspěch s Popelkou, Knihou džunglí nebo Kráskou a zvířetem a příští rok dostaneme Dumba, Aladina a Lvího… (viac)