Než spolu mohli Belle a její milý začít "žít šťastně až do smrti", hodně se toho přihodilo! Nechte se unést zábavným dobrodružstvím jedné z Disneyho nejvtipnějších princezen a všech jejích začarovaných přátel. Jejich příběhy pokračují ve skvělém třetím pokračování - Kráska v kouzelném světě - které vychází z oskarového veledíla Kráska a zvíře (v roce 1991 získalo Oskara za nejlepší skladbu a nejlepší hudbu a nominaci na Oskara pro nejlepší snímek roku) z dílny Walta Disneyho. Vydejte se s Belle, jejím milým a jejich mnoha kamarády na cestu, na které se naučí, že láska, společné úsilí, odpuštění a přátelství mohou proměnit strašidelný zámek v palác, který je skutečně hodný krásné princezny. Vychutnejte si jedinečné bonusy, potkejte známé postavičky a poslechněte si oblíbené písničky v napínavém příběhu, který dokáže, že pravý poklad si nosí každý sám v sobě! (oficiálny text distribútora)

NinadeL

V televizním Disney studiu bylo rozhodnuto, že se Kráska a zvíře vytěží na max. Vánoční speciál The Enchanted Christmas určitě nestačí, proto je potřeba vložit do původního příběhu další kapitoly. Tentokrát je nový direct-to-video "film" složený ze 4 povídek různé kvality. Logiku jsem přestala hledat už dávno, tentokrát jsem vyděšená k smrti zjištěním, že povídka Mrs. Potts' Party byla do tohoto zázraku vložena až zpětně. Původně byla součástí 4. pokračování Belle's Tales of Friendship. Kdyby šlo o nějaká volná pokračování o životě Belle a prince po jejich svatbě, neřeknu ani popel. Uměla bych si představit i situaci, kdy princ nebude dělat dobrotu a opět mu bude hrozit proměna zpět a Belle se bude muset snažit znovu zvrátit osud (to by byl klidně námět na celý film), určitě bych přežila i jednotlivé příběhy proměněných obyvatel zámku, případně dobrodružství ze života společných dětí Belle a prince (taková pokračování u Disneye také umí). Ale neustále rozšiřovat onu dobu, kdy Belle byla vězněm na zámku a vkládat do toho dramatu roztomilé mikro příběhy, to už je na mě moc. ()

kajas

Hodně zbytečná a dost infantilní snaha o odvyprávění dalších příhod Belly, Zvířete a obyvatel začarovaného zámku. ()

blondboss

Tento snímok už fakt nemal nič spoločné s pôvodnou Disneyho rozprávkou. Na čo sa točia tieto zlátaniny, keď už v tej úvodnej časti sa vie, ako všetko dopadne a tieto takzvané pokračovania už naozaj neprinášajú nič nové a dokonca ani len posun v animačnej a vizuálnej úrovni. Podpriemerný animovaný snímok, aj napriek tomu, že to malo peknú atmosféru. 40 % ()

Streeper

Já nechápu proč se u tak skvělých pohádek dělá vždy pokračování. Ano, je pravda, že někdy pokračování vyšlo, ale tohle k tomu rozhodně nepatří, nemá to nic zajímavého, příběh vůbec negraduje a chybí tomu to magické kouzlo, který měl první původní film. ()

majo25

Poviedková nadstavba klasického príbehu, ktorého jednotlivé príbehy so sebou príliš nesúvisia a pripomínajú tak skôr epizódy nejakého seriálu. Väčší priestor dostávajú ukecané postavičky zariadení hradu. Občas úsmevné, občas chaoticko-neurotické. Krásnu disneyovskú animáciu si to však z pôvodneho filmu ponechalo a pozerať sa na to určite dá. ()

• Snímek se měl původně jmenovat The Perfect Word, Fifi's Folly and The Broken Wing. (Terva)