Bystrá, krásna a nezávislá Elle žije so svojim otcom, samotárskym umelcom Mauriceom, v malebnom mestečku Villeneuve. Pre ostatných obyvateľov však predstavuje tak trochu hádanku, aj pre spôsob, akým neoblomne a so šarmom odmieta vytrvalé návrhy miestneho donchuana Gastona, ktorý má inak všetky miestne dievčatá bezpečne omotané okolo prsta. Jedného dňa napadne Mauricea cestou na trh svorka vlkov. Zahnaný z cesty narazí v hustom lese na potemnelý, zdanlivo opustený zámok, v ktorom nájde útočisko. Zámok má však svojho desivého pána, ktorý votrelcov nevíta... Belle sa dozvedá o zmiznutí svojho otca a vydáva sa ho hľadať. Zoči voči Netvorovi ponúkne svoju slobodu za prepustenie otca. Uzamknutá vo veži odhaľuje tajomstvá zlovestného zámku. Napriek strachu sa spriatelí so zakliatym zámockým služobníctvom a postupne si začne uvedomovať, že za desivým výzorom Netvora sa môže skrývať aj niečo iné... (Saturn)

eMeMko

V porovnání s animovanou předlohou bych řekl že na tom jsou oba snímky co se týče kvality zhruba podobně. Některé lokace a postavy působí zbytečně moc počítačově, na druhou stranu herecké výkony téměř všech zúčastněných to dostatečně kompenzují. Vypíchnul bych především Luka Evanse alias Gastona a Ewana McGregora coby Lumièra, díky kterým ty dvě hodinky stopáže utečou jako voda. Po hudební stránce taktéž není co vytknout, původní písně skvěle doplňují nějaké ty nové kousky a divák tak tvůrcům odpustí i očividný autotune v případě Emmy Watson. Finální hodnocení: Povedený snímek, který rozhodně stojí za to vidět. ()

katka74

Krásná Emma Watson a Luke Evans je boží :-) Shodly jsme se všechny dámy v kině, že Princ má více charisma jako zvíře, jako člověk nic moc... Skvěle obsazené vedlejší postavy dabingem úplně ztrácejí kouzlo. Nechápu ho... Pohádka s více než malým množstvím písniček a ukecaným otravným nábytkem. Ale pobavilo. ()

shedlo

Škoda těch částí, kdy film trochu ztrácí dech a má slabou zápletku, jinak jde o moc pěknou pohádku v dokonalém vizuálu. Zvíře nebylo žádné zvíře, ale roztomilý kozlík (zbytečně digitální, ale dobře), po kterém se Vám bude na konci stýskat (upřímně, čekala jsme někoho lepšího než je Dan Stevens). Luke Evans a Josh Gad nejlepší! ()

Lenka.Kosnov

Jako malá jsem tuto pohádku milovala a od té doby jsem ji neviděla v lepším provedení, než je toto. Dnes je to převážně samé střílení a akční filmy, chyběl mi pořádný hezký příběh od srdce jako tento. Ema ušla od Harryho Pottera velký kus cesty a je to opravdu dobrá herečka a úžasná zpěvačka, což jsem do tohoto filmu ani nevěděla. Muzikálové filmy mě moc neberou, ale ten její hlas bych mohla poslouchat klidně častěji. Neskutečné co dnešní filmaři dokáží - Beast byl famózní, i já bych se do něj zamilovala :D. I vtipné to občas bylo, pro mě určitě 5 hvězdiček. Dobrých hraných pohádek je málo. ()

PrincessB

Nedokázala jsem to ani dokoukat a to se mi ještě u žádného filmu (který by se mi měl z principu líbit) nestalo. Mám ráda původní pohádku i její písně a miluji disneyho live-action remaky (Kniha Džunglí i Popelka). Tohle ale byl děs a hrůza. Animace nic moc, Emma Watson mi do role Belle vůbec nesedí a písničky tak nějak... podivně zalternované. Dávám 1* za snahu. ()

x_ander

V podstatě bych tady mohl překopírovat to, co jsem napsal k Branaghově Popelce. I Kráska a Zvíře dělá v podstatě všechno dobře - neuvěřitelná opulentní výprava (tady se budou sbírat minimálně nominace), skvělé triky, vynikající obsazení (jít na dabovanou verzi je zločin) v čele s kouzelnou Emmou... Jenže není tam nic navíc, žádná přidaná hodnota. Je to produkčně vymazlená, ale úplně obyčejná pohádka, která člověku, který tenhle příběh nevidí poprvé, nic moc nedá. Na Krásku a Zvíře se nejde moc zlobit, ale trhal bych ruce za to, kdyby tvůrci přišly s nějakými novými prvky. Třeba v sequelu? ()

Crytic

Filmařsky zvládnuto takřka bezchybně. Herecké obsazení výborné - skvěle se přiblížili původní kreslené předloze. Obzvlášť Emma Watson se pro tuto roli prostě narodila a Luke Evans se zhostil role záporáka dokonale jak výkonem tak vzhledem. Pokud jde o příběh tak mi trochu vadilo, jak vzali hopem vzájemné sbližování krásky a zvířete - z nenávisti do lásky běhěm 10 minut bylo na mě až moc rychlé. Stejně tak mohli dát víc prostoru tomu tanci, kterým se chlubí na každém plagátě, tam se mohli s obtáčivými disneyovskými kamerami vyřádit a ono nic :( ()

prochyn

Docela hezká pohádka. Ještě hezčí by byla bez toho trapného zpívání, které je neskutečně otravné. Ale je to muzikál tak tam asi být musí. Bohužel. A to mluvící příslušenství je tak spíš pro čtyřleté děti. ()

Parisée

Ale jo, příjemná podívaná. Pohádka ztvárněná v klasickém stylu starých Disneyovek a já jsem po jejím shlédnutí příjemně naladěn :) Zvíře umí být i zvýře, ale víc než co jiného je to sympaťák, který už se poučil z chyb minulosti. A Emma Watson je krásná Bella, byla radost se na ni dívat. Takže jo, nelituju času :) ()

dudo24

Mohli by sme povedať, že je to verná kópia svojho animovaného predchodcu ale napriek tomu trochu iné. Film je viac súvislý. Stále síce dej skákal veľa mimo Bell a Zviera ale nudné pasáže ako v animáku som nezažíval. Platí ale to čo predtým, že radšej by som uvítal viac stopáže s hlavnými dvoma postavami. Vcelku ale veľmi dobre. Emma Watson bola úžasná. ()

Stib.Tereza

Tyhle nové Disneyovky mě prostě baví. Každý potřebujeme alespoň trochu věřit pohádkám a je dobré si ty klasické připomenout. Opravdu klasicky, bez snahy udělat je „modernější“, přizpůsobit je době. A to se mi líbí, že jsou to zkrátka pohádky, tak jak mají být jen nově zpracované, s úžasnou výpravou, kostýmy, hudbou. Zpěv byl to, čeho jsem se tady bála, ale kupodivu to funguje. Emma je jako Bell perfektní a počítačový Beast je neskutečný fešák; když se na konci proměnil v prince, bylo to pro mě svým způsobem zklamání. Potěší i skvělí herci v menších rolích – Thomson, McKellen, McGregor, Tucci… Za mě prostě skvělá a příjemná oddechovka. Je fajn věřit pohádkám, věřit, že dobro vždy zvítězí. ()

Blazis34

Hezky udělané rodinné fantasy. Emma Watson se do role princezny hodila, hezky zpívala a byla tak hlavní hvězdou filmu. Ostatní postavy mi přišly spíše průměrné. Děj byl dopředu jasný, ale hezky zinscenovaný. Příjemná podívaná s happy endem - 70%. ()

blondboss

Táto rozprávka si naozaj zaslúžila podobné vizuálne a maximálne výpravné prevedenie, kde všetko vyzerá, ako má, nádherné kulisy, skvelé kostýmy, očarujúce prostredie - hlavne, keď sa hrad premení do žiarivých farieb. V podstate všetko, čo by podobná rozprávka mala mať. Ale hlavne nevýslovné plus Emma Watson, ktorá bola skutočne nádherná a v tejto polohe neskutočne očarujúca. Trošku mi vadilo muzikálové prevedenie a nakoľko už všetci vieme, ako to dopadne, už to diváka tak nestrhne. Každopádne ale poctivý a neurážajúci remake. 70 % ()

vodkasesemte

Tak todle mě za koule moc nechytlo. Emma Watsonová je chladná britská pichna, a kdyby roztáhla nohy, tak by jí to slušelo víc. Hlavně at propána nezpívá - Small also means safe - Girl like you, who was so ahead of her time (not age, but time) - So different. Ppl mocked her - Pohádka, kde je princ odpudivější než jeho zvířecí podoba ()

Daniel2003

Já jsem teda těžce pro. Všichni Krásku a zvíře srovnávají s Popelkou, s tím, že Kráska je horší, ale u mě teda úplně naopak. Emma Watson je prostě jistá volba na hlavní roli Bell, kdy nejen skvěle hraje a zpívá, ale taky táhne film nahoru už díky svému starshine efektu. Pozadu ale není ani Luke Evans, jehož Gaston je prostě přesně tak slizký, jak má být a Josh Gad mu skvěle sekunduje. Zbytek osazenstva si pak v dabingu sice nevychutnáš, protože hrají nábytek, ale zrovna taneční číslo těhle CGI loutek je to naprosto nejhorší, z celého filmu. Jinak jsou ale hudební čísla nadstandardně skvělá a není co dodat. Finále je na Disneyovku dost silný! ()

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Lví král láme rekordy

Lví král láme rekordy

22.07.2019

Studio Disney má za sebou pohádkový víkend. Nejdřív se Avengers: Endgame vyhouplo před Avatara a stalo se tak oficiálně nejvýdělečnějším filmem všech dob, následně šéf Marvelu Kevin Feige oznámil… (viac)

Mulan nabírá obsazení

Mulan nabírá obsazení

16.04.2018

Asi vám neuniklo, že jde do kin jedna hraná disneyovka za druhou. V posledních letech se slavil úspěch s Popelkou, Knihou džunglí nebo Kráskou a zvířetem a příští rok dostaneme Dumba, Aladina a Lvího… (viac)