Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

• Česko Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (viac)

V druhej časti z čarodejníckej série od J.K. RowlingovejFantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sa Grindelwaldove (Johnny Depp) vyhrážky naplnia a podarí sa mu z väzenia uniknúť. Začne zhromažďovať svojich nasledovníkov, ktorí nič netušia o jeho skutočnom pláne - získať čistokrvných čarodejníkov, aby ovládli všetkých nomágov. V snahe zabrániť Grindelwaldovym plánom, Albus Dumbledore (Jude Law) povolá svojho bývalého študenta M.L.O.K.-a Scamandera. Ten prisľúbi svoju pomoc, hoci netuší aké nebezpečenstvá na neho čakajú. (Continental film)

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Stejné jak jednička - hezký vizuál, pár zvířatek, ale neskutečně nudné a natahované nic. Stejně otravný Scamander-Redmayne a chaotický mišmaš všeho fantasy. ()

papadoce

Malo to prvotriedne pasáže vystriedané nudným veľmi dlhým stredom bez šťavy. Po skvelej jednotke som čakal viac. Aj som zo začiatku dostal, lenže na päť hviezd bolo potrebné udržať nastolené. Veľmi sympatickú úlohu hral Jude Law, to nie je vždy pravidlom 😃. Dobrú rolu hral aj Johnny Depp, ale dostal nepochopiteľne málo priestoru. A aj naďalej mi chýbala úplná sexica, ktorá by udržala moju pozornosť tiež v častiach bez trikov. Triky samotné boli buď veľmi dobré, alebo v niektorých prípadoch geniálne originálne, no to samo o sebe nestačí. Výsledkom je, že zatiaľ čo pri jednotke som zvažoval päť hviezd, tak tu som ako čas bežal klesal z piatich až na tri a nezachránil to ani málo výrazný záver. Čarodejnícky priemer. Sklamanie vzhľadom na jednotku. ()

estik97

Zatímco mnoho diváků hodnotí průměrně/podprůměrně, mě se to líbilo. Každý díl rozvíjí něco jiného, což ovšem můžeme chápat i z názvu filmu. Nerozumím tomu, když někdo říká, že je tenhle díl bez akce a táhne se, osobně mi přijde, že snad první díl měl ještě méně akce, než má tento. Pro mě to funguje, příběh se rozvíjí, postavy taktéž. Viděno ve 3D, čehož jsem se strašně bála. Ano, místy až moc tmavé, ale jinak za mě 3D super! ()

Metalicum

Tady vidim velky spatny! Tech problemu je mnoho. Tech kladu je malo. Zdaleka nejvetsi problem je ale fakt, ze film je strasne zbytecny, natazeny o nesmyslne a podpradne zapletky, ktere nemaji zadny vliv na havni dejovou linku. Naprosto chapu snahu nastavit filmovy vesmir, ale proc se stale drzet tematu zvirat je naprosto nepochopitelne. Hlavni dejova linka je filmove, dejove, i meta-politicky zajimava, nicmene je neustale prerusovana absolutnimi nesmysly. Mene zvirat, mene postav, mene expozice, vice film making. ()

janahorova

Efekty nebyly špatné, hlavní postava Mloka je mi sympatická, ale bohužel mě film táhl na efektech víc než na příběhu a nedařilo se mi vžít. ()

Martin.Tokos

Možná ještě víc rozjetý příběh, než u prvního dílů. Nový fašistický leader Johnny Depp zahrál roli obstojně a bylo vidět, že to v sobě ještě má. Hlavní hrdina Mlok byl totálně zastíněný ostatnímy postavami, ale v tomto filmu to vubec nevadilo. Zápletka na konci filmu značí, že se máme na co těšit. PS: Nicolas Flamel ❤️🖤 ()

kubas369

Zajímavé ale bohužel místy až moc násilně naroubovane na potterovic ságu a jestli je ten konečný rozhovor fakt, ne jen johnyho další tah tak to běžte do prdele. ()

johnsnow

SPOILER ALERT. Nuž čo k tomu povedať. Skrátka taký predkrm pred veľkou bitkou Albusa a Gellerta. Starý známy potešili, Flamel bol v pohode, smrť Lety prekvapila, Credencov origin aka Dumbledorov brat prekvapil a skvelo navnadil na pokračovanie. Jo a ten Titanic tam dobre zakomponovali. Ale napriek všetkému je to najslabší diel zo stajne Harryho Pottera. Takže iba 4*. ()

Mr.Ward

O fous zajimavější než jednička, i když možná až moc se otevírají dveře dalším dílum, ale ty konečný zvraty ten výsledný dojem zase dostávají na nadprůměr. ()

Emjecko

Příběh pokračuje... Očekávejte staré známé, přičemž jeden se vrátí na hlavní kolej s tak zkratkovitým odůvodněním, až ani nestihne zaklepat na dveře. Ve filmu ho však chcete, považujte to za službu divákům. Ten, jehož jméno smíme vyslovit, podle očekávání uprchne. Opět bez obsáhlejšího vysvětlení, jak se mu to podařilo (dějových zkratek uvidíte víc, vlastně celkem dost). Moc si ho ale neužijete, hlavně v první polovině filmu zabírá kamera víc než Grindelwalda vztahové drama milostného hexagonu. Byť působí jako velký filler, ke konci z něj tvůrci přece něco vytřískali. Střípky mozaiky vždycky dávaly smysl, až když jsou pohromadě. Tím se zároveň dostáváme k tomu nejlepšímu, co Grindelwaldovy zločiny nabízejí - závěr, kde konečně dojde k vysvětlení různých flashbacků. Dále padnou odpovědi na většinu otázek a na řadu přijde i souboj magie. Po něm si jednu ze dvou stran vyberou i ti, kteří nechtěli, a za dva roky zjistíme, zda už máme předehru za sebou, nebo ještě bude pokračovat. ()

honzia

Nutno přiznat, že mě sem tam v kině zastihla nuda, asi taková jakou jsem zažil u Hobita 2, kdy se trpaslíci neskutečně dlouho honili v hoře se Šmakem. Jedničku to v mém nadšeni nepřekonalo. Tak jako všem se v mé hlavě otevřelo spoustu otázek wtf a nemám rád, když se porušuje univerzum vlastního světa (viz Minerva, která není ještě na světě, samozřejmě pokud v tom nejsou čáry :D) Co mě nabudilo byla nostalgie u Bradavic či hudba a Flamel. A Eddie je neskutečně sympatický herec. ()

Johniii

Je to jiný než Potter, je to jiný než jednička. Ale je to dobrý! Když tvůrcům člověk odpustí to, že spotřebujou hodně času tím, že budujou příběh pro dalších X filmů ( kterej je tu kolikrát dost zbytečně zamotanej) a zaměří se na to, že jsou tu fajn akce (přestože jich neni moc) a příjemný svižný tempo- pak je spokojenej! Depp je překvapivě pořád schopnej parádně hrát, Law jak bysmet a Zöe je kočka. Trochu to kazí Eddie se svým autistickým přitroublým výrazem, kterej vytahuje přinejmenším v každým svým druhým filmu. A jeho vysoká kolegyně bystrozorka je taky příšerná.. Nicméně jako celek je to fajnový koukání a zas po nějakým čase hezký fantasy. Ps: druhá projekce v IMAXu stála za to- doporučuju Pps: Závěr mi přišel poměrně epickej ()

Daertelon

Po esteticky dechberoucí jedničce s relativně jednoduchým, ale milým a koukatelným příběhem, je dvojka něco jako zbytečně přetransformované pokračování, které se z toho, co působilo u jedničky dobře, snaží jen těžit. Johnny Depp je můj oblíbený herec, za Grindelwalda si ale zaslouží políček, protože tahle postava si zasloužila víc než jeho pohled křížence upíra z Temných stínů a bezhlavého jezdce z Ospalé díry. Grindelwald je jako jedna z nejzajímavějších postav světa HP v tomto filmu redukovaná na prvoplánové zlo bez hlubších psychologických sfér, což je mi dost líto. Rowlingová tento příběh žene do absurdních rozměrů a je evidentní, že z toho chce jen vytřískat sledovanost a už to nemá vyšší smysl opravdového zaujetí diváka, jaký měl předchozí díl. Eddie samozřejmě jednička, efekty brilantní, ale často hnané za hranici snesitelnosti a věrohodnosti, hudba nevýrazná 30% ()

Rachi

Klasická ukázka braku a neb proč nevytřískat z tvorby J. K. Rowling co nejvíc ? Ano mohlo by to fungovat , ovšem kdyby se scénář nevlekl jako smrad za zadkem . A podstatou celé série Fantastická zvířata nebylo jen navázat na úspěch Harryho Pottera . Což se bez tak nestane ... Jediné co se zde dá vyzdvihnout je herecké obsazení Jude Law jako Brumbál vypadal a zahrál vážně dobře , tahle postava má to správné charisma . Trochu mě mrzel ten odsun Eddieho Radmayna do pozadí . A ještě posledních cca 20 min filmu , kde se konečně něco dělo a film neupadal jen do plitkého plácání se v ničem . Takže ryze za mě , Grindelwaldovy zločiny hmmm něco co znuvu vidět nemusím , ale chápu , že se najdou jedinci kterým se to bude líbit ,už jen díky hereckému obsazení. ()

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Harry Potter se dočká seriálu

Harry Potter se dočká seriálu

25.01.2021

A máme tu další televizní projekt, který byl nejspíš jen otázkou času. Streamovací služba HBO Max totiž ohlásila, že chystá seriál ze světa Harryho Pottera. Má to ovšem jeden malý háček - žádný… (viac)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (viac)

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

30.04.2019

Studio Warner Bros. oznámilo nové datum premiéry pro třetí díl fantasy ságy Fantastická zvířata od spisovatelky J. K. Rowlingové. Snímek nakonec dorazí až 12. listopadu 2021, tudíž tři roky pro… (viac)