Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

• Česko Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (viac)

V druhej časti z čarodejníckej série od J.K. RowlingovejFantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sa Grindelwaldove (Johnny Depp) vyhrážky naplnia a podarí sa mu z väzenia uniknúť. Začne zhromažďovať svojich nasledovníkov, ktorí nič netušia o jeho skutočnom pláne - získať čistokrvných čarodejníkov, aby ovládli všetkých nomágov. V snahe zabrániť Grindelwaldovym plánom, Albus Dumbledore (Jude Law) povolá svojho bývalého študenta M.L.O.K.-a Scamandera. Ten prisľúbi svoju pomoc, hoci netuší aké nebezpečenstvá na neho čakajú. (Continental film)

Jajar

Pokračování fantasy o Mloku Scamanderovi a jeho fantastických zvířatech podle J. K. Rowling. Série Fantastic Beasts se příběhově přibližuje k sáze o Harry Potterovi, ale filmově v porovnání s ní zaostává úplně ve všem. Zápletkou, postavami, nápady i humorem. Pouze skvělý vizuál nedělá skvělý snímek. Chybí kvalitní obsah, většinu stopáže vyplňuje vata a přepálený akční drama závěr na dobrou podívanou zkrátka nestačí. ()

255085349

Vizuálně o dost zajímavější než jednička. Ale na to, jak moc je to upovídané, se v Grindelwaldových zločinech odehraje strašně málo. Film hodně trpí syndromem nedůležité části vícedílné série, kde se jen připravuje půda pro skutečný děj. Jak nesnáším Johnnyho Deppa, tak tady mi snad skoro poprvé nevadil, zato Jude Law je tady vysloveně k sežrání. Cimrmanovské dialogy typu "Nejsem Tvoje matka" úroveň snímku dost sráží. Scénáristicky je to ostatně dost vachrlaté a prázdné a motat do toho atomovou bombu mi přijde trochu mimo. Dobrá hudba a řada easter eggů, jimiž se Rowlingová často dost násilně a nelogicky "à tout prix" snaží explicitně propojit universum se světem Harryho Pottera. ()

LenaPond

Luxusní odhalení další části příběhu, u kterého jsme se nemohli nudit..hudba J. N. Howarda opět nádherná, Johnnyho Deppa nejde nemilovat, žvížátka naprosto roškošná, mega zajímavé bylo viděla Nicolase Flamela ještě živého a Nagini ještě před proměnou... Druhý díl o něco vážnější než první, ale o to plnější a napínavější. Těším se na příště. 5* ()

rublik05

Po zhlédnutí se dostavily značně rozpačité pocity. Na to, že se film jmenuje Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny, tam bylo nějak málo zvířat a defacto i Grindelwalda. Krásný kouzelnický svět kazí zejména zdlouhavé a místy nudné dialogy. Akčních scének je ve filmu tak nehorázně málo, až mě to docela dost zklamalo. Čekal jsem, že režisér natočí lepší pokračování tak rozporuplného prvního dílu. K dobru lze filmu přičíst snad jen nádhernou atmosféru kouzelnického světa, několik vtipných scén a skvělý výběr hlavních postav, kterým je (Bůh ví proč) ve filmu dán tak malý prostor. Johnny Depp v roli hlavního záporáka opět exceluje a Jude Law jako mladý Albus Brumbál taky svou roli zvládl na výbornou. Oba dva herci filmu velice pomohli a prospěli, snad se jim dostane více prostoru v dalším dílu. Pro mě je film o chloupek horší než předchozí díl, ale pořád je to takový lepší průměr a já doufám, že třetí díl bude mnohem lepší. Viděno v kině 18.11.2018. 5/10. ()

Sala1

Je obdivuhodné vidieť aký svet Rowlingová stvorila a ako výborne sa v ňom orientuje. Je to typ fantasy, ktorý sa v kinách len tak neobjaví, avšak nečakajte film podobný prvej časti. Jedná sa o výrazne odlišnú snímku, ktorú možno prirovnať k posledným potterovkám. Fantastické zvery ustupujú silnej dejovej linke s Grindelwaldom, čo osobne pokladám za vhodné. Za všetkým dianím na plátne cítiť majstrovský plán a istú naliehavosť, čo podporuje prechod do očakávaného finále. Film je vizuálne na perfektnej úrovni a o hudbe sa nemusíme ani baviť, technicky všetko šlape ako má. Snímka má ale obrovskú oporu v hereckom ansámbli a predovšetkým treba vyzdvihnúť Johnnyho Deppa, ktorý vytvoril záporáka hodného tohto sveta a podobný výkon od neho som videl možno tak v Black Mass. Obrovskou devízou filmu je ťah na bránku v rámci časopriestoru a postupného odhaľovania a približovania sa k 2. svetovej vojne. Je rovnako hrozivé vidieť čierne šály v Paríži ako počúvať Grindelwalda vo finále filmu. Vyzdvihnúť treba aj to, že Rowlingová presne vedela, kam potrebuje postavy dostať a preto po zhliadnutí prirodzene očakávate, čo môže nasledovať. Na druhej strane snímka kríva. Podľa mňa je problémom prvý film, ktorý sa pre fanúšikov stáva akýmsi "lepším filmom, než je tento", hoci podľa mňa je to klam. Ide totiž o zlyhanie prvého filmu v predstavení postáv a neistote jeho pokračovania. Je naozaj ťažké začať chápať motivácie postáv, keď vám samé o sebe nie sú v ničom blízke. Sú to šachy na plátne, ktoré miestami môžu trvať pridlho. S tým súvisí aj presun medzi lokáciami a "zbytočnosť" rôznych dejových prvkov. (Bez spoilerov, po zhliadnutí filmu sa zamyslite nad cirkusom, Mlokovým bratom, Yusufom, zbytočným kombinovaním v hrobke). Rowlingovej nápad mal byť spracovaný filmovým scenáristom (napríklad aj Stevom Klovesom), ktorý by dokázal film "očistiť". Takto sme sa ocitli vo víre zaujímavých udalostí s postavami, o ktorých vieme málo a s literárnou scenáristkou, ktorá si pomýlila médium. Napriek tomu si myslíme, že sa jedná o nadpriemerné fantasy, ktoré vie, s čím pracuje, spĺňa očakávania medzníkového filmu a ponúka temné dobrodružstvo, ktoré sa výrazne odráža od mladšieho diváka. ()

Eventyrer

Ako kabát prešitý desiatimi ľuďmi a dvadsiatimi inými záplatami. Deje sa tam toho hrozne veľa a na nič nie je dosť času. Vizuál nesklamal, hudba aj strih nevadili, herecky perfektné. ()

Mouchal

Tohle bylo slabý... Už jen ten název nedává smysl. Fantastická zvířata. V celém filmu jsme viděli asi tak 3-4. Grindelwaldovy zločiny? A co provedl? Nevíme... Už účel prvního filmu šel trochu mimo mě a ikdyž měl své kouzlo (haha kouzlo, chápete?), nijaká super pecka to nebyla. Tady bohužel nenalezneme ani to pomyslné kouzlo. Jediná pozitiva je začátek, konec a Jude Law jako mladý Brumbál, který se velmi povedl, ale zbytek je absolutní chaotický mrmlajz, ve kterém by si divák měl zapisovat všechny různé vztahy postav a hlavně jejich jména, protože v tomhle nudným vztahovým guláši by se ani zarytý nadšenec mexických telenovel nevyznal. Pokud se mě někdo zeptá, co se stalo během dvouhodinové stopáže, byl bych absolutně vymletý jako po týdenní kalbě. Děj se vetšinu času nijak neposouvá, stále se přešlapuje na místě a když už je příslib akce a člověk si myslí, že konečně přijde TA scéna, kvůli které na tu nudu šel, tak snímek skončí. Ale vy se nezlobíte, protože je konec, trápení tím končí a vy rychle prchnete z kina, dáte svému vnitřnímu dítěti zaracha a vyhubujete mu, že si zase vymyslel dobrou šaškárnu. 40% ()

Aurewen

Takovy dobry potencial by snimek mel, ale proc proc proc to takhle vzdycky kazi? Zmatek nad zmatek, nuda, misty probliknuti nadeje v podobe promitnuti a prolnuti pribehu s Harry Potter linii, ale jinak nic. Kouzel pramalo, nejlepsi byl modrej plaminek z hulky Grindewalda, vazne "monstrozni" kousek...no a zapletka? Slo by to klido shrnout do pul hodky... ja vlastne nevim no😁 ale na tento dil se pomerne lip koukalo nez na 1. ()

Karp

Pravděpodobně trochu přísně dávám jen dvě hvězdičky, přestože např. po výtvarné stránce jsou Grindelwaldovy zločiny nejméně na čtyři hvězdy. U jedničky jsem byl ale ještě shovívavý a nostalgický. Hlavní problém vidím v tom, že J. K. Rowling není schopna psát příběhy, které se tváří jako dospělé, viz její detektivní romány. A vzhledem k absenci dětských postav je nutné takto celý příběh i vnímat. Ovšem díky tomu nemůže takový formát, který je rozvleklý, skoupý na děj a držící se dětské šablony vůbec obstát (hlavní postavy jsou totiž stále viděny "dětskýma" očima) a to i přesto, že dvojka Fanstastických zvířat je přeci jen lepší než první díl. Už jen hlavní postava Mloka oscilujícího mezi autistou a pomatencem nemá potenciál táhnout celou sérii. Ano, zvířátka jsou roztomilá, ale co dál? A tak není divu, že musí vypomáhat Johnny Depp a Jude Law, aby se divák nenudil. Chceš-li z ničeho vytlouct "taškařici", obsaď Deppa, který díky svému charizma může občasně ledacos zachránit. Bohužel na dvojku zvířat nestačí ani on. A nestačí na ni ani sympatický Brumbál. Místo vymýšlení nového měla Rowlingová napsat další dětský příběh z Bradavic a bylo by po problému. Jakmile se totiž film obrací ke škole, nostalgie vítězí a člověk snad i podvědomě začíná očekávat něco zajímavého a napínavého. Což jsou atributy, které celému filmu výrazně schází. Ševče drž se svého kopyta aneb Rowlingová drž se Bradavic, chce se mi napsat závěrem. ()

kotilion

Magický svět Harryho Pottera se již po desáté vrací na filmová plátna. V režisérském křesle opět sedí David Yates a o scénář se postarala autorka knih J.K. Rowlingová. Jak se tento film povedl? Hudba je skvělá. James Newton Howard zde používá i některé motivy od Johan Williamse (hlavně k navození nostalgie), ale fungují skvěle a svůj účel plní. Vznášející se kamera nad lokacemi, která mnohdy poletuje z bodu A do bodu B dodává filmu jistý pocit magičnosti. Ovšem, nejedná se o nic, co bychom neznali z předchozích filmů. Nejlepší věc na celém filmu je Mlok Scamander v podání Eddieho Redmaynera. Tato postava je diametrálně odlišná od jiných hlavních postav ve velkých hollywoodských filmech. Nedisponuje žádnou fyzickou (či jinou) silou, ale jeho hrdinství se skrývá v jeho empatii. Momenty s Mlokem a zvířaty jsou zábavné a jeho zájem o dobro každého tvora je osvěžující. Místy mi připadalo, že Eddie Radmayn trochu přehrával, v každé scéně působí neduchapřítomně, ale pořád mě jeho výkon velmi bavil. Na čem film bohužel selhává, je špatný scénář. Všechny postavy, které známe z předchozího dílu, se ocitají ve změti zvláštních scén, které jsou občas zajímavé a někdy načínají zajímavá témata, ale jsou špatně napsány. Všechny motivace, které hýbou s příběhem působí zkratkovitě a nepřesvědčivě. Akční scény postrádají napětí, prostě se stanou a mají minimální vliv na příběh. Celý příběh stojí na odhalování původu jedné z postav, ale stopáž 2 hodiny a 20 minut to neobhájí. Minimum děje má nějaký následek a kdybyste před třetím dílem tento film přeskočili, o nic byste nepřišli. Celý film působí jako výplň, která má uvozovat „důležitý“ třetí díl. Spousta postav, které známe z Harryho Pottera, se nám tu představí, ale jejich osobnosti nemají žádný vývoj, není kolem nich postaven žádný děj. Film slouží k rozestavení šachových figurek. S tím bych problém neměl, kdyby nám to rozestavení něco dalo. Kdyby něco řeklo o postavách. Bohužel se ale jedná o zbytečné tahy, které na celou hru mají minimální vliv. 4/10 ()

Likan7

David Yates natočil 5 dílů Harryho Poterra, takže přesně ví co a jak, aby vytvořil dobrý film. Jenže já si nemůžu pomoct, já se v tom prostě ztrácel (a neméně často usínal). Klasického Pottera znám nazpaměť, jenže bohužel pro mě znám jen filmy, ne knihy a to je nejspíš největší kámen úrazu. Po 30 minutách jsem Grindelwaldovy zločiny musel stopnout a trochu googlit, abych si osvěžil spojitosti a dočetl se cca kdo je kdo. Po trikové a hudební stránce vypadá film parádně. Možná skoro nejlépe z celé téhle megasérie, ale postavy a scénář je kámen úrazu prostě. K čemu máte parádního Jude Lawa, když ho nevyužijete a dáte mu snad jen 5 scén? K čemu máte Deppa v možná životní herecké formě (minimálně za 10 let), když ho nevyužijete a dáte mu prostor opravdu jen na konci, který je sice parádní, ale už nezachraňuje tu hodinu nudy? Místo těchto opěrných bodů, ze kterých mohl vzniknout strhující a herecky výrazný film s parádní akcí, koukáte na furt vyjukanýho Eddieho Redmaynea a přiblblýho Dana Foglera, kteří Vám po dvou filmech už tak vadí, že si přejete, aby se odněkud zjevil nějaký černokněžník a poslal je k šípkům. ()

Maximilianus

Nerozumiem, prečo tento film neoslovil väčšinu publika. Nejde, ako v prípade prvého dielu, o idylickú rozprávku so zvieratkami, ale tu sa už situácia priostruje, naberá na obrátkach a zamotáva. To všetko sa podľa môjho názoru zaujímavo stále viac prepletá so svetom Harryho Pottera, kde stretávame známe postavy, ale aj s reálnymi historickými udalosťami, viď. zmienka 2. svetovej vojny. Samozrejme nie je to také kompaktné ako Harry Potter a tento diel citeľne vyznieva ako časť príbehu, ktorá nemá nejaký extra začiatok a ani koniec. To sú ale asi najväčšie nedostatky. Na druhej strane vďaka tomu budete chcieť vedieť a vidieť viac. 7,5/10. ()

Hashirama

Nevzpomínám si na film, ve kterém by se toho tolik dělo, ale přitom se nestalo vůbec nic. Tři prdele postav pobíhají po třípatrové desce na Monopoly a jsou vháněny do unylých dialogových výměn vůlí scénáře, obklopeny světem, který v původní sáze alespoň budil dojem nějakých zákonitostí, nicméně dění zde vyvolává spíš pocit, že mávnutím hůlky je možné úplně všechno od anální masáže až po napsání sonáty v G dur, přičemž samotné vizuální cukrbliky zdisneyovatěly do děsivých, řekl bych až německých, rozměrů. Něco jako výstavba děje, akty nebo vyvrcholení tu není, celek nepřipomíná ani tak film, jako spíš šestnáctou epizodu jedné 24 dílné série, a v souvislosti s tím mě napadá otázka, jak mohli Warner Bros. zcela s vážným záměrem poslat něco takovýho do kin. Finále sice nabídne jistou emotivní odezvu, ta se bohužel opírá o ne moc důvěryhodné chování postav, kterým se nedostane žádného uvěřitelného progresu, což je zvláštní, vzhledem k tomu, že film trvá opravdu kouzelných 134 minut, což je, hodinářsky řečeno, zasraný dvě a čtvrt hodiny. Za tu dobu se prohodí tolik slov, co Hitler s Karlem Šípem nestihli vyplodit za celý svoje kariéry, a přesto se nestane vůbec nic a nezůstane vůbec nic. Nášup čtvrthodinových rodokmenových blitek jak z Venezuely už je jen vkusnou mouchou na hovně. Herecky v pohodě, Alison bych si narazil, Jude si to dává a Johnny je v pohodě, rovněž to vypadá hezky a draze, ale kdybychom chválili film za to, že obsahuje to, co má být samozřejmostí (a u blockbusteru tuplem), to by nám stačilo fakt málo. ()

Trixinka

Bylo příjemné se zase vrátit do Bradavic, i když velká škoda, že Škola čar a kouzel nedostala více prostoru. Upřímně musím říct, že film byl celkově velmi zdlouhavý, nezáživný, tmavý. Film se jmenuje Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny - zvířata prakticky skoro žádná, až na pár světlých výjimek a zmínek, Grindelwald - zločiny se nedovíme, proč z něj mají všichni takový strach nevíme. Proč tedy takový název, když absolutně neodpovídá tomu, co se ve filmu odehrává?? Nechápu. Celkově toto dílo bohužel působí jen jako nutná vata mezi prvním (skvělým) dílem a třetím dílem, kterou museli tvůrci nějak splácat a vymyslet. Vizuálně skvělé, herecky vcelku ucházející - Eddie se snad jako Mlok narodil :D, Depp mi do tohoto světa nějak nesedí, Law jako Brumbál dobrý, ale chtělo by to pro něj více času. No uvidíme, co přinese další film, snad to bude minimálně o level lepší než tento. ()

Klajondr

Druhý díl podstatně horší než jeho předchůdce. Zdá se, jako by vyprchalo kouzlo novosti a fantastická zvířata začínají být nezajímavá. Vlastně celý film je o ničem a už ani ty kouzelné bytosti nehrají tak velkou roli, jako to bylo v dílu minulém. První polovina je celkem zdlouhavá a ani ten konec mě moc nepřekvapil. No jo, holt si musíme počkat na další díl, tak snad nám ten náš oblíbený svět Harryho Pottera nezničí úplně. ()

ER

Tento díl ve mně vzbuzuje dojem,že byl natočen k vůli kouzlům. Kontinuita děje se ztrácela ve spoustě scén,která každá mířila někam jinam a osudovost tragické budoucnosti nebyla dostatečně silná. Aspoň pointa dvou bratrů zaujala. ()

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Harry Potter se dočká seriálu

Harry Potter se dočká seriálu

25.01.2021

A máme tu další televizní projekt, který byl nejspíš jen otázkou času. Streamovací služba HBO Max totiž ohlásila, že chystá seriál ze světa Harryho Pottera. Má to ovšem jeden malý háček - žádný… (viac)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (viac)

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

30.04.2019

Studio Warner Bros. oznámilo nové datum premiéry pro třetí díl fantasy ságy Fantastická zvířata od spisovatelky J. K. Rowlingové. Snímek nakonec dorazí až 12. listopadu 2021, tudíž tři roky pro… (viac)